1

Temat: Producenci wózków i innego sprzętu

Poniżej zamieszczam kilka linków do stron producentów głównie wózków ale również innego sprzętu ktory może się przydać osobom po URK.
Strony są w różnych językach obcych. Celowo nie zamieszczam linków do polskich firm handlujących tym sprzętem aby nie być posądzony o reklamę którejkolwiek z nich. Proszę również aby osoby które znają jeszcze jakieś strony PRODUCENTÓW wózków zamieściły linki do ich stron. Może to być pomocne w znalezieniu odpowiedniego sprzętu przez osoby które jeszcze nie wiedzą co powinny kupić.

PANTHERA

MEYRA

ORTOPEDIA

OFFCARR

MUSI

KUESCHALL

INVACARE

REHA POL A

OTTOBOCK

ETAC

ETAC-EN

TISPORT

QUICK

RGK

SOPUR

Elektryczne i inny sprzęt

KARELMA

ELCAR

LEVO

TUFFCARE

MAXHEALTH

SUMMITDME

GENDRONINC

2

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

a znacie moze adres firmy JAY ?
(produkujacej m.in. poduszki itp)

3

Oto oficjalny przedstawiciel na nasz kraj

Reha Fund Sp. z o.o
ul. Staniewicka 14
03-310 Warszawa
tel./fax: 22 6756541
tel. 8843740, 8843741

4

mam pytanie :co mam zrobić , mam 25 lat i od prawie roku jeżdżę na wózkó .Bardzo bym chciała mieć wózek aktywny, nawet lekarz mi taki wypisał na recepte ,ale narodowy fundusz nie zrealizuje tej recepty . Twierdzą że jestem nie aktywna bo nie pracuję.Niewiem co robić i gdzie szukać ? Już i tak jest mi cięszko , a co będzie dalej . Prosze doradźcie

5

Mała, z tym wózkiem to nie jest taka prosta sprawa... no ale coś się postaramy podpowiedzieć wink
Co do NFZ, to jest ważne, czy wózek, który posiadasz otrzymałaś rok temu z ich pieniędzy, czy to jest wózek pożyczony lub kupiono prywatnie - napisz o tym.
A z aktywnością, to wystarczy zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jesteś zarejestrowana jako poszukująca pracy. Mile widziane jest jakieś zaświadczenie ze szkoły czy jakiegoś kursu przygotowującego do podjęcia pracy (podniesienie kwalifikacji, przebranżowienie itp).

Aktywnych wózków jest opór tylko ceny są ogromne

7

Jury tu Mała  wózek który mam dostałam od ludzi dobrej woli bo miałam starać się o aktywny , a co do Urzędu Pracy to mnie wyrejstowano bo skłatki zdrowotne opłaca mi teraz opieka społeczna . Natomiast NWZ życzy sobie teraz aktualne zaświadczenie od pracodawcy że się pracuje - przynajmniej tak mi powiedziano . Narazie niewiem nic o kursach a o szkole mogę tylko pomażyć . Dzięki      może jeszcze dowiem się w PEFROMIE
jak ktoś będzie coś wiedział dajcir znać DO USŁYSZENIA  pozdrawiam Mała

8

Z tego co się orientuje, to Urząd Pracy nie może Cię wyrejestrować od tak sobie. Jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności i pobierasz rentę, to nie masz prawa do zasiłku dla bezrobotnych, ale zawsze się możesz zarejestrować jako poszukująca pracy, a składki to całkiem inna para kaloszy. Poza tym jeśli masz przyznaną rentę, to Urząd nie musi płacić za ciebie składek. Jeśli nie masz renty, to możesz zostać podpięta pod składki kogokolwiek z rodziny (mąż, rodzice i chyba nawet rodzeństwo), kto pracuje i odprowadza składki do ZUS. Ty, żeby nie być wyrejestrowana, musisz regularnie na ich wezwanie stawiać się do Urzędu.
Jeśli już się zarejestrujesz, to od razu poproś o zaświadczenie że jestes poszukujaca pracy i śmigaj z nim do NFZ. Tam w takiej sytuacji muszą ci przyznać wózek aktywny, czyli kasę w wysokości 1500 zł.
Jeśli masz niskie dochody, to do kwoty z NFZ powinnaś dostać dodatkowo do 150% tej kwoty z PCPR lub MOPR.
Powodzenia!

9

JURY tu znowu Mała  dzięki za rade  wtakim razie zacznę załatwiać wszystko tak jak radzisz . zobaczymy co z tego wyjdzie , napewno dam znać co załatwiłam . Dzięki  może kiedyś się zrewanżuję POZDRAWIAM

10

Nie ma za co... polecam się na przyszłość.. a z tym rewanżem, to pomyślimy wink

11

Jury tu Mała  .  Jednak z tym wózkiem to bardzo trudne , nie dawno się dowiedziałam weszła nowa ustawa Ministra i aby starać się o refundacje do aktywnego trzeba mieć zaświadczenie że się pracuje na dodatek umowa musi być podpisana o prace a nie o dzieło , więc mogą mi dać tylko standartowy wózek . Dostane 800 zł refundacji od NFZ, za tyle nie kupie nawet używanego . Niewiem co teraz ? sadsad

12

Pierwsze słyszę o tych przepisach i dla własnego spokoju postaram się to sprawdzić po weekendzie.
Jeśli okaże się, że masz rację, to pozostają Ci 3 rozwiązania:
1. Złożyć w NFZ pismo z prośbą o potraktowanie cię jako aktywnej - umotywować, że szukasz pracy, że bez tego wózka znalezienie czegoś jest nie możliwe idt. idt.
2. Wziąć to 800 zł postarać się o kasę z PCPR lub MOPR co w sumie da Ci kwotę 2000 zł. Za to kupić polski wózek aktywny - nie jest to szczyt marzeń, ale zawsze coś.
3. Do kasy z NFZ i PCPR dołożyć i kupić wózek, jaki jest Ci potrzebny - jeśli nie stać Cię na dołożenie, to szukać sponsorów.

13

Mała, masz rację, wózek aktywny przysługuje tylko osobą "czynnym zawodowo"

14 Ostatnio edytowany przez Juri (2004-12-13 14:50:38)

Ania, masz rację, na taki wózek jest limit 1800 zł, tylko jest jeden mały problem...
Wiem, że NFZ potrafi sprawdzić czy i jaki wózek kupiłaś. W przypadku tetraplegi taki numer przechodzi raczej bez problemu, w przypadku paraplegi potrafił narobić niezłego zamieszania. Czasami jednak warto zaryzykować.
A jeśli już załatwiacie sobie takie zlecenie, to proście lekarza, żeby wypisał "Wózek inwalidzki specjalny, stabilizujący plecy" a nie "Wózek inwalidzki specjalny, stabilizujący plecy i głowę". Mimo, że w NFZ posługują się kodami i jest to ten sam wózek, to taki manewr jest wskazany. Tak podpowiadają nawet sprzedawcy wink

15

Ania, bardzo dobrze, że sobie tak to załatwiłaś... myślę że jest więcej takich osób... nie twierdzą, że jest to niemożliwe... podkreślam jednak, że jest ryzyko sprawdzenie przez NFZ, a wiem to od osób, które w tym siedzą i już miały takie przypadki (czytaj kontrole).

Z dofinansowaniem jest tak, jak pisałem powyżej. Do środka pomocniczego, czy sprzętu ortopedycznego refundowanego w jakimś stopniu przez NFZ jest możliwość otrzymania z PCPR lub MOPR do 150% kwoty, którą gwarantuje NFZ. Trzeba jedynie spełniać warunek dochodów (nie wspominam o niepełnosprawności, bo to chyba oczywiste). Tak więc przy kwocie 1800 zł z NFZ możesz otrzymać do 2700 zł z PCPR lub MOPR i w sumie masz 4500 zł.

16

Nie bardo wiem, co takiego nie pasuje w tym co napisałaś...

17

Myślę, że masz rację... szpiedzy z krainy NFZtu mogą być wszędzie wink
Tylko pamiętaj, że są jeszcze wózki dziecięce i na nie dają tyle co na aktywne, tylko nie raz na 5 lat a raz na 3 lata.
A tak nawiasem mówiąc, to ciekawe czy da się zakombinować, żeby dostać zlecenie na wózek dziecięcy i po trzech latach wziąć następny. Co Ty na to ????

18

Juri tu mała obiecałam że dam znać jak coć załatwie . Załatwiłam legalnie , lekarz na wizycie stwierdził że musze mieć taki wózek jak pisałeś   wink  . na dodatek PCPR  kazało w czoraj przedstawić fakture zakupu i sfinansowało mi zakup od ręki , a trafiłam na sklep świetny nie mieli pantery ,ale mam "MEYRA " TYP  X2  i Właściciel  opuścił cene o 2000 zł tak zmieściłam się w 4500 zł . niepytaj jak się czuję bo gdybym mogła to bym skakała pod sufit jeszcze teraz. big_smile  , big_smile , big_smile  Gorąco Pozdrawiam  i do  usłyszenia  MAŁA

19

Mam takie dziwne wrażenie, że nikt oprócz nas nie załatwiał sobie wózka i nikt nie ma nic do powiedzenia na ten temat.
A może forumowicze się wstydzą lub nie chcą narażać się NFZtowi... wink

20

Moje gratulacje Mała!!!!!!

Tylko teraz dobrze "ochrzcij" ten wózek, żeby Ci kółka się nie plątały wink

21

W basenie można. Wody pod dostatkiem.

22

Witam wszystkich. Mój mąż od roku jest tetrusem i też załatwialiśmy dofinansowanie na wózek aktywny. No i oczywiście zakombinowaliśmy. Również pisaliśmy o dofinansowanie z NFZ na wózek specjalny "stabilizujący głowe i plecy"- 1800 zł no i dostaliśmy z PCPR dofinansowanie 2700 zł czyli w sumie 4500 zł. Kupiliśmy wózek aktywny firmy OTTO BOCK. Pozdrawiam

23

hmm no no niezle ale troche snobizm:

http://www.lashersport.com/products.html

24

Znajomo wygląda
ładne kolory

25

Co myślicie o tym:
http://www.colourswheelchair.com/produc … tremor.htm