Temat: sport wyczynowy po skreceniu kolana

dzien dobry. postanowilem sie zalogowac na tym forum bo mam powazny problem z kolanem a rozni specjalisci mowia mi rozne rzeczy i zbieram ich jak najwiecej (informacji).

Zaczne od tego, ze uprawiam sztuki walki, a konkretnie kiedys kick-boxing, obecnie MMA (mieszane sztuki walki). Jakies 3 lata temu mialem skrecony staw kolanowy i dluga rehabilitacje, pozniej wrocilem do treningow (wyedy jeszcze kick.), ale ze stabilizatorem kolana. Ostatnio, po krotkiej przerwie zmienilem treningi na treningi przekrojowe (MMA) -  oznacza to ze cwicze 5-6 razy w tygodniu wszystkie dystanse walki - stojke, klincz i parter. Trening jest bardzo ciezki, ale minely w koncu 3 lata od urazu wiec postanowilem cwiczyc bez stabilizatora. Na jednym z treningow doznalem zwichniecia stawu kolanowego (naderwanie wiezadel pobocznych, krwiak). Od ortopedy dostalem zwiczenia rehabilitacyjne, ale zadnych naswietlen, itp sad. Mam pare pytan:

1) Bylo to 2 tygodnie temu - jeszcze czuje troche bol po zewnetrznej stronie prawego kolana ale mam zamiar od poniedzialku wrocic do treningow. Nie za szybko?
2) Co z treningiem silowym? Wszyscy mowia ze musze duzo czasu poswiecic na cwiczenie nog, ale nie moge robic przysiadow. Kiedy moge wrocic do treningow z duzym obciazeniem i jakie cwiczenia?
3) Ruch ktory doprowadzil do zwichniecia to byl zwykly ruch jaki mogl mi sie przydazyc wszedzie - w domu, na dyskotece itp. Na tej podstawie ortopeda stwierdzil ze mam przestrzen miedzykolanowa (chociaz ani zdjecie ani usg jej nie wykazalo) i ze jest to trway uraz. Czy mozna to naprawic i jak to wplywa na moj sport?
4) Czy powinienem teraz po 2 tygodniach udac sie do ortopedy na kontrole czy do lekarza sportowego?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. To dla mnie bardzo wazne - sport to moje cale zycie, nie wiem co bym zrobil jakbym nie mogl go uprawiac. pozdrawiam

2 Ostatnio edytowany przez Kamilek11 (2018-01-30 17:56:09)

Odp: sport wyczynowy po skreceniu kolana

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.