1

Temat: Leczenie zębów

Hej,
Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda leczenie zębów na NFZ. Całe życie leczyłam się prywatnie, ale teraz mam masę wydatków i niestety dużo zębów do zrobienia, plus niestety wyrwanie dwóch ósemek. Jestem przerażona tym wszystkim, mało kto chce mi udzielić informacji na ten temat, a ja nie chcę wyjść na debila Powiedzcie mi proszę, czy jest możliwość zrobienia białej plomby, czy na NFZ robią tylko te czarne, z amalgamatem? Robią zęby dokładnie, czy raczej na odwal się?
Jak wygląda wyrywanie ósemek? Moje jeszcze rosną, ale to jest taki ból, że promieniuje aż do ucha, przez co gorzej słyszę i nie mogę jeść  dodatkowo istnieje ryzyko pokrzywienia zębów, które jakiś czas temu naprostowałam aparatem. Ósemki są jeszcze w dziąsłach, nie wyszły całkowicie, więc pewnie muszę się liczyć z tym, że będzie to musiał zrobić chirurg zamiast dentysty? Ja płacę za zdjęcie, czy oni wykonują na koszt państwa?

2

Odp: Leczenie zębów

Generalnie to tak, na przód fundusz daje plomby białe, ale chemoutwardzalne(kolor może się różnić od Twoich zębów) na tył jest amalgamat. Jeżeli chcesz lepsze wypełnienie, plombe swiatloutwardzalną to jest to wtedy wizyta prywatna, nie ma czegoś takiego jak doplacanie do funduszu. Leczenie się nie różni od wizyty prywatnej, jedynie jest materiał inny, a lekarzowi płaci fundusz, a nie Ty. Co do usuwania 8mek, też można to wykonać ale gabinet musi mieć kontrakt na fundusz na chirurgie
Osobiscie jednak polecam gabinety prywatne. Sama chodzę tutaj w Krakowie
https://studiose.med.pl/implanty/
Leczenie profesjonalne oraz bezbolesne.

3

Odp: Leczenie zębów

Ja niestety nie przepadam za wizytami u dentystów leczenie zębów nie należy do najprzyjemniejszych.  Czy w ogóle jest ktoś kto je lubi?

_______________
https://colehaan.pl/

4

Odp: Leczenie zębów

Kilkoro moich znajomych leczyło zęby właśnie na NFZ i szczerze? Tragedia. Są bardzo niezadowoleni i mówią, że drugi raz na takie "udogodnienie" by się nie zdecydowali