Temat: Zespół jelita drażliwego

Cześć  może któraś z was przechodziła coś podobnego i pomoże:) Od 6 lat mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego, jakoś sobie radziłam, aż do grudnia 2017 roku. Wtedy się pogorszyło, od tego czasu mam ciągłe problemy żołądkowe, chodzenie do toalety kilka razy dziennie to norma, najgorsze jest takie uczucie przelewania, nie jest fajnie jak twój brzuch wydaje dziwne dźwięki, a ty akurat jesteś na uczelni. Leczę się u gastroenterologa, nietolerancji laktozy nie mam, glutenu też nie ( były robione pod tym kątem badania krwi, gastroskopia, kolonoskopia, dieta eliminacyjna). Lekarz podejrzewa nietolerancję fruktozy, bo po owocach mam problemy , ale również po słodyczach, napojach słodzonych gazowanych. Są momenty, że nie ważne co zjem i tak mam problemy. Może któraś z Was miała/ma podobne problemy i wie jak pomóc?

2 Ostatnio edytowany przez katiaa (2021-07-13 11:54:02)

Odp: Zespół jelita drażliwego

Polecam odstawić słodycze, gazowane napoje itd. Miałam spore problemy z jelitem drazliwym, z przyczyn wyższych przeszłam na dietę cukrzycową i objawy znacząco się zmniejszyły - nie tylko biegunki, ale również już zapomniałam jak to jest mieć bóle brzucha po każdym posiłku.

Zerknij sobie tutaj:
https://kredensziolowy.pl/

W sklepie kupisz zioła na poprawę funkcjonowania jelit.

3

Odp: Zespół jelita drażliwego

Też cierpię na tą chorobę i niestety, ale życie z nią nie jest łatwe.