1 Ostatnio edytowany przez tetros (2006-03-21 11:40:21)

Temat: Prawo jazdy dla ON w FAR

Witamy serdecznie,

FAR planuje wprowadzić szkolenia na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.

Kursy na prawo jazdy - dla osób które nie posiadają prawa jazdy
Szkolenie miałoby być stacjonarne w przystosowanym ośrodku i trwałoby 2 tygodnie. W zakres szkolenia wchodziłby cały kurs teoretyczny i praktyczny (jazdy na przystosowanych samochodach). Szkolenie kończyłby pełnoprawny egzamin na prawo jazdy.

Kursy doszkalające - dla osób posiadających prawo jazdy
Szkolenie miałoby być stacjonarne w przystosowanym ośrodku i trwałoby tydzień. Podczas szkolenia przeprowadzane byłyby jazdy z instruktorem na przystosowanych samochodach.

Planujemy, aby kursy był zupełnie bezpłatne lub płatny w minimalnym stopniu.

Powodzenie tych planów zależne jest od zainteresowania osób niepełnosprawnych tego typu szkoleniami.
Zwracamy się do Was z prośbą, abyście wyrazili swoją opinię na w/w temat.

Czy wzięli byście udział w takim szkoleniu?

Pozdrawiamy
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

2

Odp: Prawo jazdy dla ON w FAR

Jas jestem jak najbardziej za!!!! Właśnie jestem na etapie poszukiwania ośrodka szkoleniowego w Krakowie i okazuje się ze takowego nie ma:( Dlatego bardzo chętnie pisze sie na to:)

3

jasne ze tak!jesli tylko bede mogla to chetnie wzielabym udzial smile
zrobcie cos z tym,ja Was popieram smile

4

swietny a nawet zajefajny pomysl. jestem za poniewaz niemam prawka a u mnie w siedlcach nie ma osrodka szkoleniowego ktory by sie nami zainteresowal. jeszcze raz jestem za:)

5

Hej.
Pierwszy bym sie wpisał na listę  zwiazku z tym szkoleniem...jestem bardzo zainteresowany tym tematem..wybierałem sie do Konstancina już kilka razy..ale ciągle coś staje na przeszkodzie.
JESTEM W 100% ZA!!!!!!!!!!!

6

To jest świetny pomysł ponieważ nie mam prawka więc jestem zainteresowana smile

7

Jak najbardziej stawiam sie za tym prawkiem popieram pomysl i mam nadzieje ze nie dlugo to juz powstanie tak wiec trzymam za was kciuki

8

W prawdzie prawo jazdy już mam ale myślę że pomysł jest całkiem OK.

9

http://katalog.wp.pl/www/Edukacja_Nauka … ndex1.html

Amelio na tej stronie jest link do organizatora kursów dla niepełnosprawnych w Krakowie (pod koniec). Może prowadzą.

10

Sam chętnie wziąłbym udział w takowym kursie, co prawda mam spore obawy co do swojej osoby tzn. możliwości ruchowych, ale cóż kto nie ryzykuje nic nie ma. Więc osobiście ja słabiutki tetra idę w to jak w dym.

11

Bardzo chetnie takie prawo jazdy bym zrobił jezeli by było darmowe albo za niewielka odlatnościa. Pozdrawiam

12

Rudyo już tam dzwoniłam i Pani w słuchawce powiedziała, że nie prowadzą. Wiem, że na pewno kiedyś prowadzili, bo koleżanka właśnie u nich prawko zrobiła. Z tego co mówiła to już wtedy auto było stare i zdezelowane, więc może im się już wysłużyło:(

13

witam... ja też popieram ten pomysł i chetnie skorzystalabym i wzielabym udział smile też planuje zrobić prawko.
pozdrawiam cieplutko

14

Witam...
Ja tez sie na to pisze jak cala reszta przedemna:)tym bardziej  ze mialem juz okazje jezdzic tymi toyotkami kilka dni temu.Pozdrowionka

15

ja też ale zależy gdzie byłby ten kurs i kiedy

16

Ashanti19: to nie bedzię jedno szkolenie, ale kilka w różnych terminach. Można będzie sobie wybrać dogodny termin.

Chciałbym zasygnalizować małe sprostowanie, mianowicie szkolenie będzie trwało 2 tygodnie, a nie jak było wcześniej tydzień.

17

Witam

Taki kurs to byłaby extra sprawa. Obecnie poszukuje ośrodka szkoleniowego i do najbliższego mam 60 km. Jestem w 100% ZA!!!

Pozdrawiam

18

TRIKE  jest the best !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19

Jestem oczywiście też ZA....tylko czy jako tetrusik dam rade?....

20

Witam:)
Świetny pomysl,wprawdzie prawko juz mam,ale na pewno znajdzie sie wielu chetnych.Tylko wlasnie musicie pomyslec o dostepnym przystosowaniu dla tetrusikow:)Jak rowniez ,mam nadzieje ze juz niedlugo,wejdzie w zycie plan Stowarzyszenia Pomocy Niepeł.Kierowca.
Pozdrawiam Marta

21

No i kolejna aktualizacja... teraz informacja dotyczy osób, ktore mają już prawo jazdy, a po wypadku nie miały możliwości jeździć samochodem. Takie osoby mogłyby skorzystać z tygodniowych kursów doszkalajacych.

Wachlarz możliwości się powiększa.
Moim zdaniem największym problemem będzie ocena możliwości fizycznych tetraplegika. Jaki przyjąć klucz podczas kwalifikacji, aby nikogo nie skrzywdzić. Przecież każdy jest inny...  Teoretycznie samochody przystosowane są dla tetra i para (automat + cebron).

22

Pomysł dobry POPIERAM, tylko ciekawe kiedy będzie zrealizowanyl.

23

Jak wszystko pojdzie dobrze to przypuszczam, ze moze jeszcze w tym roku.

24

Kacha-znam kilku tetrusików-którzy świetnie dają sobie radę na drogach-a nie są"panami szos".Hm...choć i takich znam.
A mimo,że mam prawko i jakoś daje sobie rade na szosie-to bym (jesli to możliwe)podniósł swoje 'kwalifikacje".
Pomysł jak najbardziej dobry.

25

Ja podobnie jak moi przedmówcy, chętnie skorzystałabym z kursu na prawo jazdy. Pomysł bardzo dobry!!!!!!!!!!