1

Temat: Oszczędzanie

Hej, mam ostatnio takie przemyślenia związane trochę z minimalizmem, trochę oszczędzaniem. Mam wrażenie, że pieniądze uciekają, a stan posiadania zwiększa się przez ciągłe złe wybory. Czy jestem po prostu gapa? Przemysliwuje, charakteryzuję, wiem co musi być, jakie musi być, ale często okazuje się, że czegoś nie wzięłam pod uwagę i klops. I tak mam większość rzeczy ktore z jakiegoś powodu mi nie pasują, pieniądze w błoto, bo nie używam. Dobrze wiem, co mi przeszkadza, ale potem okazuje się, że jak wyeliminuje te ceche, to jest inna, która nie jest ok.
Np. spodnie - wiem że muszą być z wysokim stanem, musza miec kieszenie, nie trzeba ich prasować, nie mogą sie niewygodnie zakładać. Kupuje, mam super spodnie. Po dwóch tygodniach okazuje się, że trochę obłażą, kieszenie mają za płytkie, i juz nie noszę - nawet jakbym chciała, to ich nie będę nosić.
Czy macie sposoby na to, żeby nie dokonywać zlych wyborów, jeśli chodzi o rzeczy materialne?  Moze za dużo od rzeczy wymagam?  To tylko rzeczy i aż rzeczy - ale chcę mieć dwie pary dobrych butów zimowych, a nie dwadzieścia. Czy to wszystko to kwestia podejścia? No i wkurza niemiłosiernie, że potrafię oszczędzać, po czym okazuję się, że pieniądze na jakąś rzecz poszły w bloto, nawet jak sprzedam tę rzecz - jestem stratna.
Edit: Dodam tylko, że nie oszczędzam na przedmiotach - bez wahania wydam kilkaset złotych na buty, które mają długo służyć. Ale oprócz tego, że cena dzisiaj już nie gwarantuje jakości, dochodzą nietrafne wybory, niedoprecyzowane wymagania i potem można tylko załamać ręce nad pieniędzmi wydanymi po nic.

2

Odp: Oszczędzanie

Spodnie kupuje tylko w big star, staram sie wyczekać promocje. Wszędzie gdzie indziej taniej spodnie w przymierzalni spoko a potem tak jak mówisz po dwóch tyg ich nie lubię. Były teraz w weekend promocje, pierwszy raz nic nie kupiłam (mam wszystko ale chciałoby sie czegoś) mam wrażenie ze nie ma teraz rzeczy na lata, wszystko sie niszczy, nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile. Kupuje rzeczy lepsze, ale bez przesady. Czasami trzeba przestać myśleć o wydawaniu.

No nie wiem czy nie zastanawiałaś sie nad jakimś programem oszczedzania?

Zerknij sobie na ofertę Santander banku:
https://www.tanie-konto.pl/promocje/san … -promocja/

Obecnie mają tam dobrą ofertę konta osobistego i jednoczesnie wartościową lokatę oprocentowaną na 1,5%. Moim zdaniem warto jest zastanowić się nad założeniem sobie tam konta.

3

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że oszczędzanie (na czymś) nie jest równoznaczne z odkładaniem.

4

Oszczędzać można na wiele sposobów. Przede wszystkim warto kupować rzeczy, które są nam niezbędne, a po drugie szukać fajnych promocji by się przydało. Ja tak miałem z ofertą https://www.alpina-garden.com/pl/produkty/czyszczenie gdy było potrzebne urządzenie czyszczące podjazd i ogólnie chodniki w domu. Alpina to dobry producent wink

5

Ja zainwestowałam w https://www.prudential.pl/kapital-na-przyszlosc Warto mieć cel w życiu, może to banalne ale ja zbieram na wymarzoną wycieczkę do Paryża, od dziecka o Niej marzyłam smile