1

Temat: Soczewki kontaktowe

Chciałabym spróbować noszenia soczewek kontaktowych.

Aktualnie noszę okulary ale denerwują mnie w sytuacji jak na przykłąd zaparowują przy wejściu z zewnątrz do cieplejszego pomiesczzenia

Czy ktoś nosi soczewki? Jak dobrac odpowiednie?

2

Odp: Soczewki kontaktowe

Pierwszy raz nie kupuj na allegro tylko idz do dobrego salonu optycznego, optometrysta powinnien ci dobrac moc soczewek, bo jest inna niz w okularach. a jesli nie amsz wady i chesz zerowki soczewki, to tez radze isc do okulisty, chyba ze sie nie boisz probowac.
Optometrysta na wizycie ci zaaplikuje soczewke i powinien wytlumaczy co i jak, a potem przy nim poprobujesz wkladanie i wyjmowanie, ja przynajmniej na wizycie mialam taki szybki kursik ;-d
Dobrym salonem jest Trendy Opticians https://trendyopticians.pl
Proponuje kupic kilka sztuk soczewek jednodniowych niekolorowych, sa na allegro taniutkie, po 2-5 zl sztuka, bo na poczatku jak sie uczy czlowiek, to jest duze prawdopodobienstwo ze mu sie rozwali soczewka np przy wyjmowaniu. a soczewki kolorowej np miesiecznej czy kwartalnej ktora jest drozsza po propstu szkoda.

moge opisac jak sie zdejmuje, otoz sa rozne techniki, ale moim zdaniem najwygodniejsza to polozenie opuszku na soczewce i pzreciagniecie jej w dol oka i takie uchwycenie palcem - palcami, jak komu wygodniej.

na poczatku radze trenwoac nad np talerzykiem, zeby jak up

3 Ostatnio edytowany przez witk (2019-12-19 11:32:12)

Odp: Soczewki kontaktowe

A ja córce zamawiam soczewki przez internet - oczywiście córka wybiera. Korzystamy z oferty sklepu [https://optiland.pl/ Moja córka nie uznaje produktów mniej znanych marek, a najlepsze ma właśnie ten sklep. Tak ogólnie to nie ma się czego obawiać przy zakupach przez internet - w takich sklepach pracują też specjaliści, a ceny są często korzystniejsze. W dodatku moje zamówienie jest szybko zrealizowane, co nas bardzo cieszy, bo przy tak specjalistycznych zamówieniach spodziewałem się dłuższego czasu oczekiwania, a tu takie miłe zaskoczenie.