1

Temat: far w serialu telewizyjnym ;)

Oglądam ja sobie w leniwe (i nieaktywne) niedzielne popołudnie serial o przecudownym polskim szpitalu i co widzę: przedstawiciel FAR-u odwiedza tam jednego świeżo połamanego, nawet farowską ulotkę pokazuje i ze trzy razy pada nazwa fundacji. Całkiem dobre by to na mnie wrażenie wywarło, gdyby nie fakt, że ów instruktor aktywnej wjechał do szpitala na wózeczku, no cóż, jak na moje niewprawne oko bardzo mało aktywnym. Ale myślę, że nie ma co się czepiać szczegółów smile

Odp: far w serialu telewizyjnym ;)

i ja to widziałem wózeczek straszny był ale lebsze to niż nic hehe

3

... a tylu wspaniałych instruktorów na takich wspaniałych maszynach odegrałoby to lepiej niz jakis aktorzyna na ortopedii... ja bym tam takiemu nie dała się przekonać! smile)

4

Jaki to serial, może się na jakąś powtórkę załapię?

5

Niestety nie mieliśmy wpływu na wizję artystyczną.
Powtórka będzie w tym tygodniu w TVP 2 "Na dobre i na złe".
Najprawdopodobniej czwartek.

6 Ostatnio edytowany przez agent82 (2005-12-19 14:14:13)

to pewnie bylo na dobre i na zle

Na dobre i na złe
odc. 238: Ślub Mariolki

22.12.2005 (Czwartek), godzina: 16:15
serial obyczajowy, 2005, Polska
czas trwania: 60 minut
/dozwolone od lat 12/ /stereo/ /powtórka programu/

reżyseria: Mariusz Malec
scenariusz: Agnieszka Krakowiak - Kondracka
zdjecia: Marian Prokop
muzyka: Krzesimier Dębski

występują:
Małgorzata Foremniak (dr Zosia Stankiewicz - Burska), Artur Żmijewski (dr Jakub Burski), Edyta Jungowska, Agnieszka Dygant, Katarzyna Bujakiewicz, Łukasz Garlicki, Bartosz Opania.

Mariolka i Korzycki biorą ślub. Tuż po ceremonii milioner wyjeżdża do Berlina. Lena decyduje się wyjechać na kilka dni do matki. Przed rozstaniem Bartosz wręcza jej pierścionek zaręczynowy. Julia postanawia zaopiekować się mężem, który od czasu wypadku jeździ na wózku inwalidzkim, choć nie potrafi wybaczyć zdrady. W szpitalu spotyka Karolinę - byłą kochankę męża. Dziewczyna jest w ciąży. Monika jest zauroczona Piotrem. Tretter i Meg są zaniepokojeni tym, że klinika Korzyckiego chce im podkupić lekarzy. Doktor Wójcik przechodzi do konkurencji

7

ja też to oglądałam

8 Ostatnio edytowany przez Mirek (2005-12-19 21:46:19)

A eee tam...
Się przejmować, grunt że mówili.
Trza będzie "oglądnąć" ten odcinek seriala...
Zesztą to są uroki telewizji...

9 Ostatnio edytowany przez Ola (2005-12-19 23:39:28)

Już zanotowałam w kalendarzu. Trochę tych kółeczek się ostatnio w serialach przewija. W "Samym życiu" Łukasza wózek kończy swój żywot, ciekawe, jaki kupi następny smile Zawsze to forma reklamy.

10

Jeszcze Norbert z M jak miłość mógłby przestać straszyć na tym okropnym gracie... wink

11

Niech FAR zagada ze scenarzystami tych hitów, a może wplotą w scenariusz wysłanie ich na obóz AR, ale byłaby jazda... big_smile

12

Już widzę urywające się telefony do Fundacji, zapchane skrzynki meilowe pracowników odpowiedzialnych za dobór kadry i uczestników oraz tabuny ludzi w biurze walczących o udział w tym obozie wink

Na wszelki wypadek ja już teraz zgłaszam swoją kandydaturę na ten obóz smile

13

Juri no co ty, Po obozie byłby już taki delikwent samoobsługowy, radosny, inny...
I scenariusz im by diabli wzieli. Nieszczęśnik by im nie pasował do smętnej melodyjki w tle...

14

Nie wiem czy zauważyliscie że we wszystkich tych serialach nikt nie używa poduszki w wózku.Bliższe kontakty z Farem chyba by sie jednak przydały scenarzystom?

15

Obraz "kulawego rowerzysty"w obrazie kina polskiego  jako odbioru niestety-nie nastraja pozytywnie.Albo zapijaczony erotoman w"Nie płacz Tereska"albo niedowartościowany nadgorliwiec-"Samo życie" lub sfrustrowany emeryt policyjny-"Glina".Więc może ktoś zrobi np.komedię-"Zaginiony w akci-czyli jak ZUS rozwala ||| Rzeczpospolitą" w rolach tytułowych reprezentacji stowarzyszeń pozarządowych...jeszcze działajac na terenie Kraju.Potronat nad produkcją-Sejm Polski RP.

16

Broda scenariusz już masz prawie skończony.
Kiedy pierwsze zdjęcia no i oczywiście casting.

Co do serialu to oddaje on stan wiedzy na temat wózkowiczów w naszym społeczeństwie i trudno się temu dziwić.
Dla większości wózek to wózek, a takie niuanse jak aktywny, z taką czy owaką ramą i do tego jakaś poduszka.
Dajmy spokój tego nie wiedza często także lekarze i terapeuci, a oni teoretycznie muszą.
Sztuka, a szczególnie sztuka filmowa (oraz sztuczka telewizyjna) rządzi się innymi prawami. takie nieścisłości jak te w serialu to prawie nic.
Większość widzów serialu prawdopodobnie nawet tego wózka nie zauważyła, a zapamięta być może, że był to instruktor FAR pomagający innym.

17

Zgadzam się z Tobą Aga i Rafi-ale "idą"Święta i wolę by karp był świerzy a do tego żywy...Pozdrawiam

18

Polak jak nie ponarzeka, to się źle czuje... cieszmy się, choćby dlatego, że inni mają dużo gorzej, a nawet z tego, że u nas też może być coraz gorzej zamiast lepiej. Co raz częściej jesteśmy w TV i powoli zmienia się sposób postrzegania nas w mediach i w najbliższym otoczeniu. Lepsza aktywny na ortopedii niż aktywny w łóżku z pilotem w dłoni wink

19

a kto ogladal  film pt. POWROT ANNna tvnie ? tam tez byla dziewczyna na wozku

20

ja ogladalam, dosc realistyczny film

21

Juri-mnie w filmie "Asterix..."drażnią strzemiona (w epoce Rzymian)które wymyślili  Mongołowie kilka wieków później...więc nie dziw się ,że jestem hm...marudzacy.A  jeśli chodzi o licytacje -mając gorsze warunki życiowo-bytowe niż Ci z filmu"Powrót Anny"  z niektórych "rowerzystów"można nawet brać przykład.Nie zawsze dobry-niestety...

22

Tylko, że Asterix... to przede wszystkim rozrywka, a nie lekcja historii

23

ale HISTORYCZNE miejsca..

24

hm...cała Historia Nasza to-rozrywka a napewno historią jest już ten...ROK!!!

25

No właśnie! Wkoncu ktos poruszył temat wozka Norberta z "M jak..." Łukasza (z kolejnego serialu). Ogladam M i za kazdym razem zastanawia mnie dlaczego Norbert nie ma aktywnego wozka.. No jakby nie patrzec prowadzi aktywne zycie..a jedzi na czyms takim.. Porazka.. Mam nadzieje ze ktos wkoncu da mu lepszą "bryczke" smile:):)
Pozrowionka smile smile smile