26

Odp: Problem z rzuceniem palenia

Godino napisał/a:

U mnie kupiłem rodzicą te e-papierosy i na razei 4 miesiące sobie radzą. Ciekawe na ile im jeszzcze starczy siły.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale chodzą pogłoski, że epapierosy również szkodzą (może nawet bardziej). Podobno nie maja substancji smolnych, ale "oleiste"? Sama jestem ciekawa, czy to prawda, ktoś coś słyszał?

A jeśli chodzi o samo rzucanie palenia, to znam osoby, które po prostu powiedziały "nie palę" i już nigdy nie sięgnęły po papierosa. Czasem jednak bardzo pomaga odpowiednia grupa wsparcia itp., osoby które będą podtrzymywać na duchu i wspierać.

27

Dokładnie - epapierosy są chyba jeszcze gorsze niż te tradycyjne. Ja się przemogłam i po 10 latach rzuciłam. Było ciężko, ale warto.

28

tabex, korzenie kudzu, jedzenie owoców na okrągło. No i silna wola

29

Pogloski pogloskami, lepiej palic e niz normalne, to na pewno jest bardziej szkodliwe.

30

Mój dziadek rzucil z dnia na dzien, po poważnej rozmowie z lekarzem...

31

Rozmowa z lekarzem i jego stanowcze powiedzenie nam, że MUSIMY rzucić palenie, bo inaczej nasz stan zdrowia znacznie się pogorszy to rzeczywiście sposób niemal idealny. Moja mam nie potrafiła zrezygnować z papierosów przez naprawdę długi czas. Dopiero lekarz przemówił jej do rozsądku.

32

raff napisał/a:

e-papieros to zamiennik papierosa a nie lekarstwo na palenie.

Ale z tym zamiennikiem łatwiej jest odzwyczaić się od palenia. Mi udało się rzucić dzięki e-papierosowi stopniowo zmniejszając zawartość nikotyny w liquidzie. Później już tylko kwestia zajęcia czym rąk smile

33

Trzeba samemu chcieć rzucić, inaczej nic z tego nie będzie. Można prosić, tłumaczyć, straszyć zdjęciami zniszczonych płuc, ale to tylko krótkotrwałe działanie. Mojej mamy niestety chyba już nic nie przekona, a pali 30 lat sad

34

To prawda, nałóg to jedno a chęć i przekonanie do rzucenia to drugie.

35

Oprócz oczywiście silnej woli mi pomogło bieganie i przerwa w piciu alkoholu, zacząłem od poradnika na blogu medycznydetox o tym jak zrobić taki detoks alkoholowy w domu. Teraz już nie palę 3 lata i nic mnie nie ciągnie.