26

Odp: W jakim mieście kupić mieszkanie pod wynajem?

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

27 Ostatnio edytowany przez Jahmen (2014-11-12 09:49:27)

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

28 Ostatnio edytowany przez adelka445 (2014-10-15 12:37:52)

Obecnie nie jest to taki pewny rynek.
Może kiedyś ceny nieruchomości rosły - obecnie spadają.
Tak więc jeśli miałabym kupować mieszkanie pod wynajem to jedynie w większym mieście i blisko ośrodków uniwersyteckich. Mieszkania bardzo chętnie wynajmują studenci.
Warto jest sobie zobaczyć mieszkania w Krakowie: http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-krakow  - tutaj jest lista inwestycji jakie powstają. Jest ich sporo. A na pewno za nowe mieszkanie wziąłbyś o wiele więcej pieniędzy.

29

Ja polecam Lublin. Miasto w które żyje dzięki studentom których jest naprawdę dużo. A od ładne mieszkanie ciężko, a ceny są wysokie.

30

Dobrym pomysłem byłoby mieszkanie w Gdańsku. Najlepiej gdzieś blisko Politechniki, osobiście doradzałabym tę dzielnicę: http://wrzeszcz.trojmiasto.pl/, bo jest taniej niż w innych dookoła, a studentów tyle samo. Do tego jest też blisko Gdański Uniwersytet Medyczny, no i Uniwersytet Gdański też. A i różnych Wyższych Szkół co nie miara. Więc jeśli myślisz o studentach jako twoich potencjalnych klientach, to to miasto daje naprawdę duże możliwości. Najlepszym wyjściem byłoby jak największe mieszkanie, a w nim sporo jedynek, bo za jedynki najlepiej płacą, ale w zasadzie to każde będzie dobre dla studentów.

31 Ostatnio edytowany przez sonia.olt (2015-01-02 15:19:57)

32

33

Jeśli chcesz wynajmować turystom to chyba jakieś miasto nad morzem lub w górach. Jeśli dla studentów to każde miasto gdzie jest uniwersytet.

34 Ostatnio edytowany przez Andrew1 (2015-02-03 08:08:29)

W Gdańsku jest chyba łatwiej o mieszkania z dofinansowaniem niż w Warszawie. Ja osobiście zdecydowałem się po wielu próbach na kupno mieszkania z dopłatami właśnie nad morzem i jestem zadowolony. A jeśli chodzi o wynajem- wiele uczelni, wielu studentów zawsze chętnych na wynajęcie czegoś, więc Gdańsk jest idealny. Ja osobiście szukałem mieszkania w agencji  http://www.tyszkiewicz.pl/ i szczerze polecam.

35

ja miałem zamiast mieszkania kupić biuro dla mojej firmy, ale zdecydowałem się jednak na zakup firmy i na biura do wynajęcia toruń ceny i chyba lepiej na tym wyszedłem, bo lepiej mieć swoje mieszkanie, niż swoje biuro. A wy jak myślicie? zgadzacie się ze mną, czy inaczej byście zrobili?

36

37 Ostatnio edytowany przez piotrekbenet44 (2015-02-23 08:13:57)

Dodam jeszcze, że jak już kupować mieszkanie pod wynajem to najlepiej w centrum jakiegoś dużego miasta. Warszawa jest ok - ale widzieliście ile tam trzeba zapłacić za 1 m kw gdzieś na śródmieściu? Ceny często oscylują w granicach 10 tys zł za 1 m kw.
Dużo taniej jest np w Białymstoku. Np w tym roku ma zostać oddana do użytku inwestycja przy Berlinga z cenami za 1 m kw w granicach 4,5k zł - http://askosa.pl/inwestycje/1-bialystok … mieszkania
Myślę, że stosunek zainwestowanych pieniędzy w stosunku do zwrotu będzie podobny jak w Warszawie.

38

Myślę, że najlepszym miastem na kupienie mieszkania pod wynajem jest miasto studenckie. Tam zawsze znajdziesz kogoś chętnego na wynajem. Niestety wtedy musisz liczyć się z tym, że cena samego wynajmu będzie niższa niż w miastach, w których nie ma uczelni. Gdzie mało ludzi wystawia mieszkania na wynajem, ale czasami są one potrzebne.

39

Ja również uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest miasto studenckie, zainteresowanie z pewnością byłoby spore. Sama znam bardzo wiele młodych, studiujących osób, które wynajmują już mieszkania od dłuższego czasu więc pomysł dobry. Od siebie mogę polecić fajny artykuł - http://zysker.pl/artykuly/2015/02/21/il … -w-polsce/ . Można się mniej więcej zorientować, ile kosztuje wynajem mieszkania w poszczególnych miastach.

40

Zrecydowanie Warszawa. Jest wiele statystyk i porównań, ktore pokazują, że w Warszawie opłaca się wynajmować mieszkanie. Co prawda do najtańszych nie należą, ale inwestycja szybko się zwraca. Fajnym pomysłem jest na przykład kupienie domu koło uniwerku, np. na Bielanach. Coś takiego ma 7 pomieszczeń:
http://www.e-development.pl/szukaj-nieruchomosci.html
W każdym umieszczamy 1-2 osoby i mamy porządny zastrzyk gotówki.

41

Ja coś ostatnio słyszałam, że na śląsku się opłaca:) tanie mieszkania:)

42

43

Oprócz stylowego wyposażenia wnętrz Polecam meble i dodatki , bo kupno mieszkania to jedno, ale jego ciekawe wyposażenie to drugie. Żeby dobrze czuć się w przestrzeni mieszkalnej, trzeba dopasować wnętrze do swojego charakteru. Można wybrać nietypowe dodatki i ciekawe akcesoria http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-Rattanowe/143

44

45

46

47

Albo w mieście atrakcyjnym turystycznie (żeby wynajmować turystom) albo miasto z uniwersytetem (żeby wynajmować studentom)

48

Polecam w miejscowościach nadmorskich, w których są uczelnie wyższe - w roku można wynajmować studentom a w wakacje turystom smile

49

Jest jeszcze jedna możliwość, klienci nie tylko biznesowi ale i turyści i  Warszawa jako najlepsza lokalizacja zwłaszcza pod taki rodzaj wynajmu jaki oferuje Wola Invest.

50

Wiadomo, w jak największym mieście: Wawa, poznań, Kraków, Wrocław