Temat: Podróż samolotem

Witam.Nie znalazłem takiego tematu na forum,a planuję przelot do rodzinki w UK, więc chciałbym się paru rzeczy dowiedzieć. Czy ktoś podróżował już samolotem? Tanimi  liniami czy naszym LOTem, bez różnicy.Chodzi mi o przygotowanie do podróży, co i jak trzeba zrobić, na co można liczyć. Wiem że mogę tego dowiedzieć się na lotnisku, ale może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem smile
Z góry Wielkie Dzięki !!!

2

Odp: Podróż samolotem

Witam ja leciałem do Egiptu z Wrocławia co do tego lotniska nie mam zastrzeżeń z wszystkim ci pomogą i pokierują do samolotu wnosili mnie jako pierwszego pasażera mają specjalny wózek także nie narzekałem ma naszą obsługę lotniska pozdrawiam.

3

Korzystałam z lotniska Okęcie. Bardzo sprawna obsługa. Przydzielają wózek do transportu na pokład samolotu ponieważ nasz jest nadany jako bagaż. Osoby niepełnosprawne pierwsze wchodzą na pokład, a ostanie wychodzą.
W drodze na pokład do samolotu może towarzyszyć nam opiekun, natomiast np. we Włoszech są tylko osoby z obsługi lotniska. Oczywiście wcześniej trzeba zgłosić fakt, że będzie podróżować osoba niepełnosprawna.

4

jakim samolotem bedziesz podrozowal ?  Mysle, ze to nei ma znaczenia, bo zarowno w Wizzair jak i w Easy jet czy ryanair kulawi sa traktowani tak samo - czyli priorytetowo. Ja bez przerwy latam z moim synem na wozku i nigdy nie bylo klopotu. Jesli chcesz wiecej informacji to wal na gg.
Jedyna rade jaka moge wymyslic tak na szybko to zeby zabrac z wozka poduszke, bo jak spadnie to sie NIE ZNAJDZIE ! Nam kiedys zgubili Jay GS, za ktora dalam 500 funtow i tyle ja widzieli.

5

Ważne by mieć "kwit"na wózek i akcesoria wszelkie typu poduszka boczki itp, bo rzeczywiście mogą sie -zgubić;/
Polecam przed wyjazdem poczytac troszke
http://www.national-geographic.pl/trave … -na-wozku/
pozdrawiam

6

Ja praktycznie zawsze latam naszym lotem wink Jest dla mnie o wiele wygodniej.

7

Jeśli jest to duże lotnisko, to nie pozwoli sobie obsługa sama z siebie, żebyś nie otrzymał pomocy.

8

Witam wszystkich. Dzięki za komentarze do tematu, mam nadzieję że wszystko mi wypali z ta podróżą. Nie dodałem tylko, że mam zamiar wystartować z krakowskich Balic. Leciał ktoś z tego lotniska?

9

Jeszcze nigdy nie leciałem samolotem, ale mam nadzieje, że niedługo sie wybiore na jakies wakacje i będe miał okazję wink

10

Nie wiem czemu ale jak jakoś bardzo boję się lecieć samolotem, macie jakieś metody na stres?

11

Polecam tablet z dobrym wciągającym filmem podczas podróży, te kilka godzi lotu mija wtedy naprawdę szybko smile

12

Mam takie 1 pytanie: czy są jakieś problemy jeśli przewozimy ze sobą zaopatrzenie urologiczne? Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie że się go używa?