Temat: Rehabilitacja w warszawie

Na początku chciałabym przywitać się z wszystkimi.

Szukam miejsca w warszawie gdzie mogłabym zapisać babcię na rehabilitację po udarze, nie czekając w kolejkach NFZ. Zależałoby mi na województwie mazowieckim, idealnie warszawa (plus ewentualnie okolice). Jeśli mieliście doświadczenie z jakąś kliniką rehabilitacyjną byłabym bardzo wdzięczna za informację. Gdzie warto, gdzie jest niemiło, a gdzie strata pieniędzy.

Z góry od razu dziękuję!

2

Odp: Rehabilitacja w warszawie

Witaj.
Niedawno się tutaj zarejestrowałam i zauważyłam, że zbytnio nie ma co liczyć na odpowiedzi...
Co prawda nie jestem z woj. warszawskiego.
Jest sporo dobrych ośrodków rehabilitacyjnych. Polecają Nowy Dwór. Wpisz w google -z różnych forum dla niepełnosprawnych, możesz się wiele dowiedzieć.
Z własnego spojrzenia polecam Ci skorzystanie z ćwiczeń metodą PNF (daje bardzo dobre efekty m.in. przy udarach).
Osobiście widziałam postępy ludzi w krytycznych stanach w woj. małopolskim w ośrodkach rehabilitacyjnych przy użyciu tej metody ( nie mówiąc o tym, iż sama z niej korzystam- jestem paraplegikiem, chodzę troszkę).
Ponadto oczywiście wskazana dla babci zmiana otoczenia, kontakt z innymi ludźmi.
Jak chcesz pogadać to moje namiary e-mail i inne podałam.
Pozdrawiam Ulka

3

Dzięki Wielkie!
Coś więcej o tej metodzie PNF? W internecie znalazłam tylko to http://www.ckr.pl/pnf
"Metoda zakłada postrzeganie chorego w sposób całościowy. W terapii wykorzystuje się silne i zdrowe regiony ciała. PNF to cała gama ćwiczeń i działań obejmujących terapię na macie, naukę chodu, ćwiczenia mięśni mimicznych, a także pracę nad takimi funkcjami jak oddychanie, żucie i połykanie. W tej metodzie chory jest partnerem terapeuty, określa zakres i granice działania."

Ktoś miał może do czynienia z tą kliniką? Przyznam że Konstancin trochę bliżej niż Nowy Dwór smile

4

A co to w ogóle PNF i na czym polega?

5

Witaj.
W necie mnóstwo informacji na temat wykorzystywania tej metody (jest to długotrwała praca rehabilitanta z pacjentem).
Miałam szczęście w tym zakresie,trafić na ludzi z tzw. pasją - to też jest ważne.
Tutaj taka krótka wzmianka o metodzie:
http://tactumsanitas.pl/metody-rehabili … tacja-pnf/
- kilka ćwiczeń
http://www.youtube.com/watch?v=qBMhoOcBVzw

6

Sama jestem z Wrocławia więc będę pisała o tym mieście. Po wypadku i pobycie w szpitalu zaczęła się dosyć długa rehabilitacja. Za namową koleżanki zdecydowałam się na Wrocławskie Centrum SPA http://www.spa.wroc.pl/rehabilitacja.html
Muszę powiedzieć że rehabilitanci tam pracujący to zdecydowanie 1 liga. Pozdrawiam!

7

ale czy Spa to miejsce dobre do rehabilitacji po udarze??
no ja nie wiem...
Jak myśmy szukali chirurga (dokładnie chirurg plastyk)ostatnio to pomogłą strona znanylekarz.pl (baza taka ogólnopolska z rankingiem lekarzy i ośrodków).
Z tego co wiem, to dział rhehabilitacji też mają więc może tam poczytasz opinie? Prędzej niż na forum...

8

ja przechodzilam rehabilitacje w ckr pod warszawa i jestem naprawde zadowolona:)

9

A ja rehabilituję się po przez sport. Długie spacery, przy ładnej pogodzie jazda na rowerze, podróże. Teraz czuję, że żyję smile

10

Aredhel napisał/a:

Szukam miejsca w warszawie gdzie mogłabym zapisać babcię na rehabilitację po udarze, nie czekając w kolejkach NFZ. Zależałoby mi na województwie mazowieckim, idealnie warszawa (plus ewentualnie okolice). Jeśli mieliście doświadczenie z jakąś kliniką rehabilitacyjną byłabym bardzo wdzięczna za informację. Gdzie warto, gdzie jest niemiło, a gdzie strata pieniędzy.

Ja mam dobre doświadczenia z rehabilitacją w Avalonie (w Panoramie na Mokotowie).
Zajęcia są płatne, ale po uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności dla celów pozarentowych, znacznie tańsze.
Między innymi ze względu na podobne ułatwienia, warto wystąpić o takie orzeczenie dla babci.

adelka445 napisał/a:

A ja rehabilituję się po przez sport. Długie spacery, przy ładnej pogodzie jazda na rowerze, podróże. Teraz czuję, że żyję smile

Spacery i rower to nudy. Po udarze to tylko wyścigi motocyklowe, jazda konna i windserfing wink)

A poważnie - Adelko - udar w szczególny sposób odbiera ludziom sprawność. Zwykle nie działa w jakiejś części połowa ciała.
Wyobraź sobie, że masz sparaliżowaną np. prawą rękę i prawą nogę. A po tym wsiądź na rower, albo przejdź się na spacer. Właśnie dlatego pytanie dotyczy rehabilitacji. Bo wtedy profesjonalista pomaga takiej osobie odzyskiwać sprawność w sposób dopasowany do jej ograniczeń.

11

Problem jest taki że teraz "specjalistów" jest cała masa mi można sobie po takiej profesjonalnej rehabilitacji więcej krzywdy tylko zrobić. Na zdrowiu nie można oszczędzać ani grosza smile

12 Ostatnio edytowany przez gucios (2014-08-28 14:23:17)

Anetta napisał/a:

ale czy Spa to miejsce dobre do rehabilitacji po udarze??

Oczywiście, że nie!

13

ale ludzie bzdury piszecie

14

PiotrNowinka napisał/a:

Problem jest taki że teraz "specjalistów" jest cała masa mi można sobie po takiej profesjonalnej rehabilitacji więcej krzywdy tylko zrobić. Na zdrowiu nie można oszczędzać ani grosza smile

Dokładnie, specjalistów jest teraz mnóstwo, trzeba poszukać kogoś kto faktycznie zna się na swoim fachu. Czasem trzeba się naszukać. Sam sparzyłem się kilka razy zanim trafiłem na dobrego specjalistę. Chodzę na rehabilitację do Centrum Medycznego przy Alpejskiej w W-wie. Po udarze miałem problem z pisaniem, jedzeniem, chodzenie też było dla mnie trudne, chwiałem się, utykałem. Już w szpitalu zapowiedzieli mi, że czeka mnie dużo pracy by wrócić choć w części do sprawności przed udarem. a najważniejsze są miesiące zaraz po udarze, wtedy rehabilitacja jest w stanie przynieść największe rezultaty potem może być za późno. Miałem trochę rehabilitacji podczas pobytu w szpitalu, potem chodziłem prywatnie. Oj trafiałem na kiepskie gabinety, gdzie rehabilitant kazał mi ćwiczyć a sam wychodził na pół godziny, wyobrażacie sobie?! Płacisz i tak jesteś obsługiwany! szkoda gadać... dopiero w tym Centrum Alpejska trafiłem na specjalistów w prawdziwego zdarzenia, którzy nie tylko rehabilitowali ale też wyjaśnili dokładnie jaki zabieg w jaki sposób działa i na co pomaga. Cieszę się że wreszcie trafiłem na kogoś dobrego (nie chcę podawać nazwiska pana rehabilitanta, z którym pracuję, bo nie wiem czy by sobie życzył), dzięki niemu jest ze mną naprawdę dobrze.

15

nie wiem czy dla ciebie temat jest nadal aktualny, ale jeżeli ja mogłabym ci pomóc to bardzo chętnie. w ostatnim czasie poszukiwałam odpowiedniego środka rehabilitacji dla swojego dziadka, którego kolana zaczęły szwankować i potrzebował wsparcia profesjonalisty w tym zakresie. jeżeli jesteś z okolic warszawy to polecam sprawdzić ich http://www.centrumvitamed.com/. póki co, u dziadka widać znaczną poprawę, dlatego myślę, że oni potrafią tam naprawdę zdziałać cuda. wiadomo to dopiero początek, ale wszystko idzie w dobrym kierunku

16

Odnośnie rehabilitacji w Warszawie to mam zaprzyjaźnioną rehabilitantkę. Co prawda specjalizuje się z rehabilitacji dzieci a nie osób starszych, ale kto wie może ma informacje odnośnie rehabilitacji osób starszych. na wszelki wypadek podsyłam link do strony i tel do niej: http://neodynki.pl/kontakt tel. 693 058 966

17 Ostatnio edytowany przez zolza (2015-03-02 13:39:40)

Ja mojej babci zamówiłam rehabilitację domową http://rehabilitacja-domowa-warszawa.pl Pani przyjeżdża do mieszkania, babcia jest bardzo zadowolona przedewszystkim dlatego że widać poprawę dzięki rehabilitacji. Szukając rehabilitanta zwracajcie uwagę na wszystko - żeby rehabilitant się nie spóźniał, miał odpowiednie podejście do pacjenta oraz wiedzę i doświadczenie.

18 Ostatnio edytowany przez mm2014 (2015-04-09 19:41:13)

jeśli chodzi o rehabilitacje i fizjoterapię to polecam pana Marcina Topulę. Przyjmuje on w przychodni Goldenmed (http://www.goldenmed.pl/waw/)
Profesjonalizm w każdym calu. Nigdy nie trafiłem jeszcze na kogoś tak kompetentnego a miałem już wiele rehabilitacji. Ogromna wiedza, profesjonalne podejście. Zadnych głupkowatych ćwiczeń i zagadywania pacjenta. Konkretne, celne ćwiczenia, zawsze trafione. Byłam w szoku. Miałam naderwany przyczep mięśnia czworogłowego, na pierwszą wizytę udalo się znacząco poprawić sytuacje

19

A ja mogę zaproponować Fundację Avalon i ich programy, tu można poczytać http://www.fundacjaavalon.pl/programy_fundacji.html pokrywają część kosztów swoim podopiecznym, ale też współpracują z  inną firmą organizując komercyjne zabiegi rehabilitacyjne dla wszystkich zainteresowanych.

20

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

21

Ja pilnie potrzebuję rehabilitacji, ale w okolicach miasta Olkusz. Wiem na razie o tej placówce http://cmskalka.pl/pl/rehabilitacja. Czy ktoś tam był? Może mi coś polecić?

22

Aredhel napisał/a:

Na początku chciałabym przywitać się z wszystkimi.

Z góry od razu dziękuję!

No niestety to jak działa państwowy fundusz zdrowia działa czasami na nerwy. Moja mama jakiś czas temu próbowała dostać sie  w kolejkę na rehabilitację ponieważ ma problem z ręką ( zwężenie szyjki). Nie mogła nią praktycznie ruszać tak wieć dostała skierowanie na cito. Myśleliśmy,ze się dostanie w miare szybko jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Dlatego też mama zdecydowała sie na rehabilitację prywatnie.
Moge ze swojej strony polecić rehabilitację w Demimed: http://www.demimed.pl/rehabilitacja - mają dobrych specjalistów i podejście do pacjenta.

23

Ktoś tu dobrze napisał, że obecnie jest cała masa "specjalistów" i rzeczywiście trudno wybrać. W Józefowie jest Jakub Przeor - ogromne doświadczenie, imponujące osiągnięcia w dziedzinie fizjoterapii. Mogę go polecić z pełną odpowiedzialnością.

24

Bardzo wygodna jest opcja, którą oferuję Medikar Home Care, a mianowicie rehabilitacja z dojazdem do domu. Ja z tego korzystałam po artroskopii kolana, kiedy naprawdę ciężko było mi się o kulach poruszać po mieście. Myślę, że to samo tyczy starszej osoby, na pewno wygodniej byłoby jej przechodzić rehabilitację w domu

25

W Warszawie korzystałam z zabiegów magnetoterapii w Natural Medical, mają tam nowe urządzenie viofor, a z takich zabiegów korzystają również sportowcy po kontuzjach, mi bardzo pomogły. Można tam się też zapisać na masaż leczniczy, którzy pomaga przy schorzeniach kręgosłupa.