1

Temat: Oklepywac pecherz, czy nie? -LUZER.

Siemka, wrzucam temat mojego kumpla Luzera...

Witam,
chciałbym poznac wasza opinie czy oklepywac pencherz, czy tez nie.. czy jest to dobre, czy tez ma wiecej wad niz zalet..

dzieki za uwage. Luzer.

tetra c5-c6

2

Odp: Oklepywac pecherz, czy nie? -LUZER.

ja na przykład się opukuje, nie zawsze w czasie sikania ale raz na jakiś czas ale ostatnio słyszałem od lekarza, że nie powinno się opukiwać ale dlaczego to nie wiem. Albo jeszcze jeden sposób, żeby się wysikać ja tak robie: wysuwam się z wózka i naprężam się i wtedy leci a leci smile

3

Opukiwanie nadreaktywnego pęcherza przy mocno zaciśniętym (spastycznym zwieraczu) powoduje wzrost ciśnienia moczu w pęcherzu. Zwieracz trzyma i nie puszcza. Wypieracz coraz to bardziej podrażniony opukiwaniem kurczy się i zwiększa ciśnienie w pęcherzu, mocz cofa się do nerek... (refluks moczowy). Owszem po pewnym czasie to ciśnienie jest na tyle spore że mocz da radę pokonać barierę zwieracza ale nie mamy pewności czy refluks już nie nastąpił.
Właśnie te refluksy są po części przyczyną zakażeń bakteryjnych (na drodze zalegania).
DLatego odchodzi się od tego. Można po konsultacji z urologiem (dobrym) i badaniu urodymnamicznym (określającym jakie ciśnienia są w pęcherzu i przy jakich to wartościach tego ciśnienia układ mięśni pęcherza zaczyna działać) zdecydować się czy ten zabieg (opukiwanie) zastosować. Ale podkreślam PO KONSULTACJI LEKARSKIEJ.

4

Czyli jednym słowem lepiej nie oklepywać.