51

Odp: ważne dla osób po wypadku z należącym się odszkodowanie OC sprawcy

tak 30% + 22% od sumy 30% Te 22% to VAT
Może ktoś ma adwokata który prowadził podobne sprawy i mógłby polecić ?

52

Doznałem w wyniku kolizji drogowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Mam połamane obie nogi z czego jedną bez wizji na całkowity powrót do zdrowia. Wiem że należy mi się odszkodowanie z polisy OC sprawcy .Mam już prawomocny wyrok obciążający winą sprawce. Sprawa ma charakter między narodowy gdyż sprawca jest Czechem. Poszukuję prawnika, który zajął by się moją  sprawą .Mam  pytanie w tej sprawie:

-jakie prowizje pobierają kancelarie za prowadzenie takich spraw?(jak się orientowałem wszyscy chcą 20%+vat jak by zmowa jakas:))

Jeśli  posiadacie adresy mailowe sprawdzonych prawników, kancelarii to bardzo proszę o info.

53

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedz oczywiście sprawdzam i już wysyłam maila z zapytaniem o moją sprawę.Ofert na rynku jest dużo i ciężko się zdecydować może ktoś przechodził podobne historie bardzo proszę o każdą rade .

54

Witam .Mam problem dość nietypowy a mianowicie, miałem wypadek na wskutek którego, ucierpiał mój kręgosłp-złamanie th-11,wypadek miał miejsce w warsztacie samochodowym,samochód był naprawiany,sprawca nie sprawdził uprzednio czy samochód jest na biegu i ruszył,ja zostałem dociśnięty do podłoża,sprawca był nietrzeżwy.Czy ktoś może podpowiedzieć mi jakie mam być może prawa ubezpieczeniowe.Dziękuję z góry za poradę.

55

Jeszcze nie sprawa karna dopiero się odbędzie,ale jest postawiony zarzut o nieumślne spowodowanie wypadku.

56

Ergo Centrum jest firmą świadczącą pomoc prawną osobom poszkodowanym w skutek różnego rodzaju wypadków.

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu odszkodowań:

- z tytułu wypadków komunikacyjnych: ubezpieczeń majątkowych i osobowych
- z tytułu wypadków w rolnictwie
- z tytułu wypadków w zakładach pracy
- z tytułu pożaru, zalania i kradzieży.

Nasza oferta dotyczy osób, które brały udział w wypadku jako :

- kierowca
- pasażer
- pieszy
- rowerzysta

W zakresie naszych usług zapewniamy:

- bezpłatne doradztwo
- sprecyzowanie wysokości roszczeń przed Towarzystwem Ubezpieczeniowym
- skompletowanie niezbędnych dokumentów
- terminowe i profesjonalne prowadzenie postępowania przed Towarzystwem Ubezpieczeniowym ( zgłoszenie szkody, sporządzanie pism w toku postępowania, wniesienie odwołania )
- bieżącą informację, na jakim etapie znajduję się postępowanie w Towarzystwie Ubezpieczeniowy

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń z tytułu :

- uszczerbku na zdrowiu ( zadośćuczynienia za ból i cierpienie )
- ponoszonych kosztów leczenia;
- strat materialnych w związku z wypadkiem
- utraconych zarobków, dochodów
- wynajęcia pojazdu zastępczego
- śmierci w wyniku wypadku, w tym zwrotu kosztów pogrzebu, wystawienia pomnika itd.
- renty na zwiększone potrzeby
- renty z tytułu utraconego dochodu
renty alimentacyjnej

Naszą firmę tworzą specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę w zakresie obowiązujących przepisów
oraz likwidacji szkód. Dzięki posiadanemu doświadczeniu oraz koncentracji na potrzebach naszych Klientów nasze
działania są efektywniejsze, a jednocześnie konkurencyjne cenowo w stosunku do usług świadczonych na rynku.

Nie pobieramy zaliczek ani opłat wstępnych na poczet prowadzenia sprawy.
Nasze wynagrodzenie stanowi określony procent pobierany dopiero od uzyskanej kwoty odszkodowania.

Więcej o nas na stronie internetowej www.ergocentrum.pl

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje !!!!

tel./fax: 076 817 70 57
tel.kom: 0 508 104 487

57

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do skorzystania z bezpłatnej informacji na temat możliwości skorzystania z pomocy przy dochodzeniu odszkodowania. Przyjazna atmosfera życzliwości i zrozumienia z uwzględnieniem zespołu stresu pourazowego to komfort dla osoby poszkodowanej smile. ZAPRASZAM

biuro@adiutorcetrum.pl

58

Dzięki za podpowiedzi. Już zaczynam coś z tym robić,napiszę o wynikach może kiedyś ktoś skorzysta

59

czesc wszystkim,

moja córeczka miała też wypadek, ale już o tym pisalam. wybrałam firmę, która zajmie się moją sprawą odnosnie odszkodowania.

Zobaczymy, jak potoczy nam się wspólpraca. Zrobili na mnie dobre wrażenie, ale nie mówmy hop.

Jak sprawa się zakończy to albo dam wam namiary albo.....
W każdym razie napisze co i jak.

Pzdr

60

W umowie firmy odzyskującej odszkodowanie jest zapis że pieniądze od ubezpieczyciela trafiają na ich konto.Prowizję pobierają sami a resztę przelewają na moje konto.Czy to jest normalna procedura??? Dla mnie to absurd!!! Proszę o komentarz w tej sprawie.
Chyba powinno być odwrotnie:))

61

dla firm, które nie pobieraja żadnych prowizji, ani opłat na poczet prowadzenia sprawy tzn. klient nie ponosi żadnego ryzyka, a sprawami zajmują się prawnicy, adwokaci (którzy muszą mieć gwarancję otrzymania wynagrodzenia), właśnie poprzez ten zapis mają gwarancję zapłaty.

62

popatrz lepiej przy podpisywaniu umów, w jakim zakresie zlecasz sprawę, czy tylko z OC, czy kompleksowo dochodzenie roszczeń z kazdego tytułu i NNW i  ZUS i AC, czy są jakieś kary za zerwanie umowy itd.

63 Ostatnio edytowany przez awatar (2008-04-01 09:03:49)

Gwarancją jest sama umowa i na taki sposób egzekwowania zapłaty nigdy bym się nie zgodził.
Prawnicy mają dużo większe możliwości egzekwowania swoich należności od klientów niż klienci od jakiejkolwiek firmy, szczególnie, jeśli firma ma jakieś problemy.
W końcu jak ktoś podejmuje działalność gospodarczą, to musi się też liczyć z ryzykiem i nie powinien obciążać nim klienta.

64

Bardzo dziękuję za żywe zainteresowanie moim tematem i wszystkim dziękuję za odpowiedzi:)
Sprawdzam cały czas oferty i jednak nie wszystkie firmy wskazują swoje konto do wypłaty całości odszkodowania.(wystarczy mały nacisk z mojej strony i zapis w umowie jest zmieniony)
Zainteresował mnie natomiast sposób rozliczenia honorarium w przypadku uzyskania renty od ubezpieczyciela.
W moim rozumieniu renta jest nie na rękę firmie która prowadzi sprawę,wszystkie firmy wręcz namawiają do skumulowania odszkodowania i wypłatę roszczeń w całości.I zapis dotyczący rent w umowie jest najczęściej nie jasny lub go nie ma wcale.
W każdej umowie natomiast jest zapis: zleceniobiorcy przysługuje honorarium w wysokości ..% uzyskanego roszczenia.
W moim mniemaniu uzyskanym roszczeniem jest też renta i ustalony procent obowiązuje 
przez co z każdej renty będę musiał odprowadzać prowizję.
Proszę o komentarze

Pozdrawiam

65 Ostatnio edytowany przez awatar (2008-04-02 08:22:05)

Nigdy na taki zapis, albo brak precyzji też nie należy się godzić.

Prawnicy, kancelarie stosują zapis o prowizji od rocznej renty i koniec. Wtedy sprawa jest jasna. Nie ma mowy o płaceniu przez całe życie!

Czasami jest zapis o prowizji od renty wypłaconej za okres od dnia zasądzenia do dnia zakończenia sprawy, ale sprawy mogą trwać długo - zwykle będzie to dłużej niż rok.
Ja miałem w umowie zapis o prowizji od utraconych dochodów, co skrupulatnie wykorzystałem. Zapłaciłem tylko za utracone dochody, bo w dniu, kiedy ZUS przyznał mi rentę (zmiana chorobowego na rentę), wypłacane pieniądze stały się rentą, chociaż były to te same pieniądze. Nie widziałem powodu, żeby płacić, skoro nie było takiego zapisu w umowie.

Jeszcze jedno. Renta na opiekę i dodatkowe potrzeby nie powinna być obciążona żadną prowizją. Wyłącznie renta wyrównawcza.

66

Witam serdecznie,

uprzejmie informuję, iż firma ERGO Centrum w przypadku prowadzenia sprawy dotyczącej dochodzenia roszczeń z tytułu OC nie pobiera honararium od uzyskanej renty.

Więcej informacji: 076/ 817 70 57

Ekspert ERGO Centrum

67

wow jaki sukces!
musicie lepiej sie postarac zeby do siebie przyciagnac kogos!
kazda szanujaca firma nie pobiera oplat!

68

Witam cieplutko.
Prosze o garsc informacji- 1 marca tego roku mielismy z mezem wypadek samachodowy. Sprawca byl mlody mezczyzna kierujacy swoim samochodem.
Teoretycznie nic nikomu sie nie stalo, mimo ,ze nasz samochod nadaje sie do kasacji. Mnie odwieziono do szpitala, poniewaz podwojnie uderzalam glowa w szybe i bylam w szoku. Ran cietych nie bylo. O tym jak zajeto sie mna w szpitalu nie opisze, bo jest to zenujace...stwierdzono, iz uszkodzenie czaszki nie nastapilo. Dwa tygodnie nie moglam spac, jesc normalnie funkcjonowac, mdlosci, leki, brak koncentracji...objawy wstrzasnienia mozgu ale ze nie bylo omdlenia wiec sie nie kwalifikuje. Nudnosci minely ale cala reszta pozostala. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim. Neurolg przepisuje leki uspakajajace...ale nie tedy droga.
Ostatnio zabralam sie za prace w ogrodku, niestey bol glowy sie nasilil...Wyczowalne sa obrzeki , wybrzuszenia...ciekawe ,ze lekarze nawet nie chcieli dotknac mojej glowy, by to sprawdzic.
Maz takze jest na zwolnieniu, odezwal sie jego kregoslup i napewno bedzie prowadzona rechabilitacja.

To tak krociutko.

Chcialam zapytac o kwote zadoscuczynienia z OC sprawcy na jaka moge liczyc ja a na jaka maz?

Pozdrawiam cieplutko.

69

Na pewno nie należy liczyć na oszałamiające kwoty.
Podstawa, to ocena medyczna, więc jeśli nie masz wyników badań może być trudno, ale uraz psychiczny też się liczy - warto zrobić sobie kopie recept na zalecane "psychotropy" i brać na to faktury.
Jeśli nie będzie trwałych następstw, z każdym dniem trudniej będzie ocenić przebyte urazy.

70

Niestety zadne badania nie zostaly wykonane. Jak nie ma urazu widocznego typu rana cieta, zlamanie, jakies otarcia to jest to traktowane przez lekarzy   za nie istniejace. Psychortopow nie biore. Skompletowalam suplementy dla siebie i meza i tym poprawiamy swoj stan zdrowotny.

Awatar dziekuje, moze ktos jeszcze sie odezwie...a moye Tobie jesycye jakas podpowiedy sie nasunie.

71

buka301 napisał/a:

W umowie firmy odzyskującej odszkodowanie jest zapis że pieniądze od ubezpieczyciela trafiają na ich konto.Prowizję pobierają sami a resztę przelewają na moje konto.Czy to jest normalna procedura??? Dla mnie to absurd!!! Proszę o komentarz w tej sprawie.
Chyba powinno być odwrotnie:))

witam. co do problemu przelewanych pieniedzy to jest to normalna procedura. Wtedy prawnik ma pewnosc ze swoje dostanie a pani nie zostanie oszukana bo wszystko jest udokumentowane. W przypadku dodatkowych pytan prosze o kontakt na maila. kozystałem swojego czasu z usług takiej kancelari i powiem szczerze ze jestem zadowolony ze wspułpracy. Jak co to moge dac namiary.

pozdrawiam

72 Ostatnio edytowany przez awatar (2008-04-09 19:45:07)

Pisałem już wcześniej, że:

awatar napisał/a:

Gwarancją jest sama umowa i na taki sposób egzekwowania zapłaty nigdy bym się nie zgodził.
Prawnicy mają dużo większe możliwości egzekwowania swoich należności od klientów niż klienci od jakiejkolwiek firmy, szczególnie, jeśli firma ma jakieś problemy.
W końcu jak ktoś podejmuje działalność gospodarczą, to musi się też liczyć z ryzykiem i nie powinien obciążać nim klienta.

Podkreślam jeszcze raz - wypłata pieniędzy na konto firmy, kancelarii itp. jest z powyższych powodów nieuzasadnionym zabezpieczeniem.
Zapytam jeszcze raz. Jakie możliwości wyegzekwowania pieniędzy ma klient, jeśli firma będzie miała kłopoty? Jest ostatni w kolejce do pieniędzy. Na początku zaspokojone są roszczenia urzędów skarbowych i banków. Na ewentualną nieuczciwość klienta jest UMOWA!

Do Magnolia
Nieważne, że nie bierzesz "psychotropów". Ważne, że lekarz je zapisuje!

73

Mam pytanie dotyczące roszczeń z tytułu OC. 2 marca tego roku na terenie uczelni wyższej miałam końcowe egzaminy /studia podyplomowe/ Pierwszy z nich był o godz 12.00, następny o 13.30. Pierwszy skończyłam ok. 12.30 i chciałam zejść schodami na niższą kondygnację. Mimo iż szłam bardzo uważnie /schody „od zawsze” wydawały się niebezpieczne/. Niestety – tym razem zahaczyłam lewą nogą o odstający kawałek starej wykładziny PCV i tak niefortunnie upadłam, że konieczne było wezwanie pogotowia. W szpitalu okazało się, że doznałam wieloodłamowego złamania nasady i przynasady kości udowej lewej. Na drugi dzień poddano mnie skomplikowanej operacji repozycji uda „systemem dcs”, a mówiąc po polsku: wstawiono mi blachy i umocowano je 10 śrubami. Noga jest cięta na długości ok. 30-35 cm /to ważne bo na całej długości szwu brak czucia w skórze/ Po dwóch miesiącach nie ma jeszcze śladu zrastania i nie wiem jak długo to jeszcze potrwa. Noga zaopatrzona jest w stabilizator zamiast gipsu poruszam się wyłącznie o kulach.

Sytuacja jest dla mnie koszmarna, nie tylko w sferze fizycznej, ale również psychicznej. Mam męża inwalidę I grupy, po udarze, który wymaga mojej pomocy w wielu codziennych czynnościach, nie wolno mu dźwigać ciężarów. Córka poważnie choruje na nerki, jest objęta programem testowania leku w Akademii Medycznej, co wymaga cotygodniowej wizyty we wspomnianym szpitalu – ja niestety nie mogę jej towarzyszy w czasie tych wizyt. Ponadto mam na utrzymaniu jeszcze dwoje dzieci w wieku szkolnym. Do tej pory byłam osobą bardzo aktywną, dużo czasu spędzałam w pracy biorąc wszystkie możliwe nadgodziny, wszystkie prace domowe /nawet drobne remonty/ wykonywałam sama. Nie posiadając samochodu, większośc zakupów robiłam  przewożąc je na rowerze, a przy wielodzietnej rodzinie były to zakupy niemal codzienne. Dzialałam też społecznie w fundacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi. Dorabiałam również piekąc ciasta na zamówienie.Obecnie nie mogę wykonywać wszystkich tych czynności, a jeszcze sama wymagam pomocy innych.

Łazienka w moim domu wymaga przystosowania do potrzeb osoby niepełnosprawnej, jako, że nie mam zbyt wielu pieniędzy planowałam wyjazd wakacyjny do mieszkającego w Londynie szwagra, by tam zarobić na wspomniany remont. Ze względów oczywistych nie pojadę.

Jako nauczyciel odbywam staż na awans zawodowy. Wiąże się to podwyżką pensji o ok. 300 – 350 zł. Na czas zwolnienia lekarskiego jest on zawieszony. Egzaminy odbywają się 2 razy do roku : w czerwcu i w październiku. zdawałabym go w czerwcu 2009 roku. W obecnej sytuacji staż przedłuży się o czas zwolnienia i dopiero po jego zakończeniu będę mogła zdawac egzamin. Nie mam szans aby wspomniany egzamin zdawała w czerwcu czy w październiku 2009 roku, a dopiero w czerwcu 2010 roku. Utracę sporą kwotę pieniędzy, gdyż gdybym zdawała w terminie już od września 2009 roku miałabym podwyższoną pensję. Niestety stanie się to dopiero po roku. Z tego tytułu utracę ok. 4200 – 4500 zł.

Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale wszystko to wydało mi się znaczące. Proszę o podpowiedź w jaki sposób starac się o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia od uczelni. Sprawdziłam, że polisę OC mają do końca 2009, przy sporządzaniu protokołu powypadkowego usłyszałam, od inspektora, że wspomniane schody już kilkakrotnie były wskazywane do natychmiastowego remontu i ktoś z pracowników już z nich spadł, łamiąc rękę. Po moim wypadku zostały oznaczone znakiem „inne niebezpieczeństwo” W protokole jest wskazany zły stan techniczny schodów. Proszę o odpowiedź, czy da się coś z tym zrobić i jakia byłaby tu prowizja.

Mam ubezpieczenie pracownicze, ale tu odszkodowanie to chyba czysta formalność /a może się mylę?/

74

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli pojawi się ktoś z problemami z ZUS jestem w stanie pomóc. Udało mi się wywalczyć uznanie wylewu męża za wypadek przy pracy. Trwało to prawie dwa lata, ale teraz już wiem jak się do takich spraw zabierać. Zapewniam, ze warto walczyć /róznica w rencie 100%.Właśnie przekupuję internet w poszukiwaniu informacji na temat zadośćuczynienia. Ostatecznie nie mam nic do stracenia, a wiele mogę zyskać. Pozdrawiam

75

Witam- od wielu lat prowadzę kancelarie dochodząca odszkodowań Adiutor Centrum. Mamy zespół prawników a nie wątpliwych doradców... W Pani sprawie widać, że materiał dowodowy jest dość dobrze zebrany. Można oczywiście samodzielnie dochodzić roszczeń , ale sprawa prawidłowego oszacowania zadośćuczynienia i pozostałych składników odszkodowania jest niezwykle trudna - jeśli na dalszym etapie wystąpi sie w sądzie o zbyt wysokie kwoty (lub zbyt niskie), to sporo się traci.  Jeśli jest Pani biegła w analizie przepisów i pisaniu pism, to proponuję pomoc z naszej strony: jednorazowe opracowanie roszczeń, które przysługują w tej sytuacji- nie ma wtedy mowy o prowizyjnym wynagrodzeniu. Chyba, że w czasie "wojny odszkodowawczej" okaże się , że jednak potrzebuje Pani wsparcia z pełną reprezentacją. Opinie dotyczące naszej pracy można zanleźść na naszej www.odszkodowanie.sos.pl albo w internetowej Panoramie Firm pod hasłem odszkodowanie.
pozdrawiam