551

Odp: ważne dla osób po wypadku z należącym się odszkodowanie OC sprawcy

raczej tak, ale decyzja nalezy do sądu

552

To zależy od sądu , musi pan czekać, nic innego nie pozostaje.

553

Jeżeli biegły wydał niekorzystną opinię, to zasadnym byłoby zwrócić się do eksperta (innego psychiatry), żeby taką opinię zweryfikował.

Sąd w 99% opiera się na opinii biegłego w takich sprawach. Jednocześnie kwestionowanie opinii biegłego na zasadzie "nie zgadzam się z nią, bo jest dla mnie niekorzystna" nie znajdzie raczej akceptacji sądu, chyba że biegły popełnił oczywiste błędy.

Jeżeli opinia jest natomiast niejasna lub niepełna, to rzecz jasna należy biegłego dopytać, bo sąd często na to nie ma ochoty (a to sąd musi ocenić ten dowód).

554

Nie koniecznie sąd dopuści dowód z innego biegłego. Wątpliwości co do opinii muszą być znaczne, żeby sąd powołał drugiego biegłego smile

555

zgadza się

556

Oczywiście, że wątpliwości muszą być znaczne. Żeby je jednak wywołać trzeba udać się do eksperta pozasądowego, żeby pomógł zwalczyć niekorzystną opinię, chyba że ta zawiera oczywiste błędy lub niejasności (wówczas można polemizować samemu).

557

witam

Najgorzej jest polemizować z opinią biegłego z zakresu psychiatrii,ponieważ twierdzi że to iż zacząłem terapię u lekarza kilka miesięcy po zdarzeniu wg. niego NIE ma związku z wypadkiem,twierdzi że samemu zaniżam samoocenę (mój charakter,sugeruje mi podjęcie psychoterapii).No i jak tu się mam zgodzić z takim stwierdzeniem?!

558

jakaś rada by Sąd nie miał żadnych wątpliwości że  to skutki wypadku ?

559

Można próbować przedstawić dokumenty i opinię, która to potwierdza od własnego lekarza. Niemniej będzie to jedynie kolejny dokument prywatny, który będzie brany pod uwagę przez biegłych i później sąd. w 99% zależy to od biegłych.

560

No nic mi nie pozostaje jak polemizować z tą opinią(chociaż tyle dobrze że Sąd podziela moje uwagi co do niej skoro przyjmuje moje zarzuty co do opinii prawda?