1 Ostatnio edytowany przez Gazior (2012-09-03 19:14:47)

Temat: Samochód za rozsądne pieniądze

Witam. Mam na imię Stefan. Jeżdżę od kilku lat na wózku i postanowiłem kupić samochód. Najlepiej kombi. Niestety, nie dysponuję dużymi pieniędzmi, tak maksymalnie 8000zł. Czy są tu jacyś znawcy motoryzacji? Znalazłem coś takiego:

http://otomoto.pl/citroen-xantia-vsx-aut-C25823956.html

Wiem, że dość wiekowy, ale chyba już oprzyrządowany (widać na zdjęciu) i dość zadbany. Do tego ma regulację wysokości nadwozia, co może być ważne przy wózku. Z kolei wszyscy wiemy co się mówi o francuskich samochodach, szczególnie Citroenach. Co sądzicie na ten temat?

2

Odp: Samochód za rozsądne pieniądze

Witam Gazior samochodzik fajowy przebieg w miare,w automatach najważniejsza jest skrzynia biegów!ja tu znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/volkswagen-polo-C25769138.html wybór należy do Ciebie.

3

borys napisał/a:

Witam Gazior samochodzik fajowy przebieg w miare,w automatach najważniejsza jest skrzynia biegów!ja tu znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/volkswagen-polo-C25769138.html wybór należy do Ciebie.

W samochodzie skrzynia ważna rzecz ale to taka sama część jak silnik czy inne podzespły,może troszkę bardziej skompliowana ale zawsze można wymienić lub naprawić w ciagu kilku dni-jest teraz tyle używek z Anglików lub rozbitków ze można wybierać,warsztatów tez coraz wiecej-najważniejsze moim zdaniem żeby auto miało zdrową ocynkowaną karoserie i było przestronne,najlepiej kombi
a to Polo moze i fajne ale dla wózkowicza nieporęczne,wózek do bagażnika nie wejdzie,a i podróż na dłuższe trasy bedzie męcząca-moim zdaniem ten Citroen bedzie lepszym wyborem.

4

Powiem tak-ja kupiłem sobie w marcu Skode Octawie Kombi.
Rocznik 2001, dobrze wyposażona (sprowadzona z CH)
Powiem szczerze-  to jest moje pierwsze w życiu autko, ale nigdy innego nie kupie.
Jest tak wielkie, ma tak duży bagażnik, ze mój wózek (a mały nie jest bo mam prawie 190 cm przy 95 kg) wchodzi do bagażnika w całości, bez żadnego rozkładania.
I jeszcze jest miejsce na bagaż.
A wiem co mówię, bo troche nim już kraju zwiedziłem...
Byłem na 4 meczach Euro 2012, w sierpniu na wczasach nad morzem.....

5

przedam Skoda Octavia Tour (stara karoseria) r.prod. 2007, jestem pierwszym właścicielem. Pojazd kupiony w czerwcu 2007 jako nowy. Pojazd regularnie serwisowany w autoryzowanym serwisie Skody., Przebieg ok. 78.000 km. Sprzedaż możliwa w maju-czerwcu.

Wyposażenie: Silnik 1,6 - 75 kW/101 KM, książka serwisowa, kolor beżowy metalic-capuccino, Ręczne sterowanie włoskiej firmy Guidosimplex – manetki gazu i hamulca pod kierownica (pod kierunkowskazami) - w listopadzie 2011 roku przegląd w autoryzowanym serwisie i regulacja, prawie nowe (max. 4000 km) opony letnie na felgach aluminiowych + zimowe na felgach zwykłych.
Automatyczna skrzynia biegów, radio MP3, automatyczna klimatyzacja, elektryczne przednie szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka, skórzana kierownica, dźwignia zmiany biegów - zamek, Światła do jazdy dziennej, komputer pokładowy, przyciemniane tylne szyby, przednia pokrywa silnika (okap) na sprężynach hydraulicznych, czujnik cofania.

Ze względu na niski przebieg , na wyposażenie samochodu i na to, że jest on regularnie serwisowany a w wypadku potrzeby i naprawiany, wyłącznie w autoryzowanym serwisie Skody. Wszelkie faktury do wglądu.

Cena: ok. 160.000,- CZK, lub równowartość w PLN ok. 26.000

Zainteresowanym zdjęcia auta wyślę na maila. Proszę pisać na: Adam.Morys@seznam.cz
lub dzwonić: +420558712666, +420728935884

Adam Morys
Slezská 18
737 01 Český Těšín
tel.+420 728 935 884 ,+420 773 935 884, +420 558 712 666
Czech Republic

6

Wiem, ze cena proponowana przeze mnie może zbyt wysoka dla Ciebie, ale zapewniam Cię, że za 15.000 PLN, to kupisz tylko "złom", po przebiegu znacznie przewyższającym 100.000 km i po bóg wie ilu właścicielach? Nic Ci oczywiście nie wmuszam. Ponadto jeśli jeździsz na wózku, to powinieneś mieć auto duże, a przede wszystkim z dużym bagażnikiem. Octawia spełnia te warunki. Wiem o czym mówię - jest to już moje 8-me auto. Ja auto sprzedaję, nie z tego powodu, że jestem z niego nie zadowolony, ale ze względów  powiedzmy "praktycznych". U nas w Czechach są co pewien okres (5 lat) dotacje dla niepełnosprawnych na zakup nowego auta,i taką właśnie otrzymałem. Adam M.

7

Jeśli chcesz wybierać między tym Citroenem a Octavią to 10000 to za mało i faktycznie kupisz złom - radzę dołożyć coś i kupić pewniej.

8

Z tego wszystkiego stwierdzam, że tylko ja mam grata.
Muszę przemyśleć kupno nowego bo co za biznes, co roku wywalać 3koła na naprawy, skoro mogę spłacać, raty.

9

Można trafić niezłą Octavię 10000. Trzeba się tylko niestety trochę naszukać. Ale w zasadzie jak chce się kupić dobrą używkę to zawsze trzeba się trochę naszukać niezależnie od kwoty.

10 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2013-06-30 09:43:31)

Za 10000 zł. to masz na myśli Skodę Octavię I z 2000-2001 rocznika i też nawet automat.
Ja jeszcze Skody nie miałem, ale też mam w planie kupić właśnie nie Skodę Octavie II, a Skodę Octavię Tour.
Choćby dlatego, że tańsza i z tego powodu: http://moto.wp.pl/kat,15953,title,DSG-a … aid=110ca7

11

Witam! Mam do sprzedania Golfa V z silnikiem 1.9 tdi,105 kM z 2004 roku.Auto posiada fajną 6-biegową skrzynię DSG(dwusprzęgłowa) i jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych-zamontowane RGH. Ogólny stan dobry,wszystko sprawne,systematycznie sprawdzane,teraz zmieniony olej w silniku jak i w skrzyni. Auto posiada climatronic,radio CD,ogrzewane fotele itd. Bagażnik pojemny-wózek bez problemu wchodzi po zdjęciu kół.Więcej na telefon - 510 43 12 73.
Pozdrawiam serdecznie.

12

Ja polecam niezniszczalne golfy big_smile

13

Ja jeżdże Seatem Ibizą i też jest spoko smile

14

A może bmw smile?

15

Ja mam i bardzo sobie chwalę Citroena C5. Mam wersję 3,0i V6, więc mocy zawsze pod dostatkiem. Do tego ma jeden wielki atut: regulowaną wysokość zawieszenia, więc jeśli ktoś ma słabe ręce, to wystarczy auto opuścić na sam dół do wsiadania i analogicznie podnieść do wysiadania. Komfort resorowania - po prostu bajka. Na początku bałem się o awaryjność, ale przez prawie 6 lat posiadania naprawdę niewiele się działo i w drodze nigdy mnie nie zawiódł. No i ma potężny bagażnik :-)

16

Mój teść też ma Citroena C5 i bardzo go sobie chwali, a regulowana wysokość zawieszenia to naprawdę świetna sprawa i niezwykle pomocna rzecz.

17

Możesz też sprawdzić na ogłoszeniach, czy nie znajdzie się jakiś używany ekonomiczny samochód. Trochę tam tego jest i moi znajomi wybrali ostatnio w ten sposób swojego Golfa.

18

mysle ze skoda octavia do 11000 tys cos ogarniesz smile

19

matko... kolejny spam.
ps. tak jakby części do audi były najtańsze hmm

20

potop99 napisał/a:

Skoro mowa o rozsądnej cenie, to tylko Audi. W żadne fordy, francuzy itp się nie baw, a na pewno w azjatów - drogie części i mało zamienników - wiem coś o tym, miałem takie. Kupno samochodu to jedna sprawa, potem dochodzą koszty utrzymania - to jest bardzo ważne! Chyba, że masz kasy jak lodu i na części możesz wydać spore pieniądze. Obecnie posiadam a4, ale po ostatnim weselu z narzeczoną zakochaliśmy się w tym Audi A5 luksusowe samochody gdańsk teraz to jest nasze oczko w głowie i zbieramy na taka limuzynę:)

Dziwne, od 6 lat mam Citroena C5 V6 I generacji czyli teoretycznie najbardziej awaryjna wersje i jakos na koszty utrzymania nie narzekam. Czesci zawieszenia w banalnych cenach, gdzie w Audi trzeba wymieniac cale aluminiowe wahacze, czesci eksploatacyjne tez w cenach nie odbiegajacych od innych. Awarii za wiele nie mialem jak na 60.000 przebiegu przez ten czas. Samochodow mialem juz kilkanascie i ten awaryjnoscia od normy nie odbiega.

21

Grzelo, Ty nie widzisz, że to jest spam smile??

22

aniolka napisał/a:

Grzelo, Ty nie widzisz, że to jest spam smile??

Ech... Dopiero teraz zobaczylem. Dalem sie podejsc.

23

Niestety na forum rozpanoszyło się towarzystwo uprawiające bezczelnie spam. Taki potop99 lub podobne indywidua- tyle się znają na motoryzacji  lub innych tematach, co astronom na gastronomii.

24

tongue mimi, co prawda to prawda smile

25

nie znam się za dużo, ale może jakiegoś Fiata byś kupił, bardzo korzystny stosunek ceny do rocznika