26

Odp: Cwiczenia dla tetra i nie tylko.

Z ćwiczeniem w domu samemu ciężko  o motywacje ;/
Dlatego i sprawni wolą chodzić na siłownie a przecież te same ćwiczenia można wykonywać w domu.
U mnie nie wiem czy to słabe płuca czy brak witamin, ale przeważnie jak zaczynam ćwiczyć to zaczyna sie ziewanie i jestem śpiący.
Jak jeżdzę handbike to mam chyba głody tlenowe bo muszę stanąć chwile głęboko poodychać  i siła wraca.

Żeby jeszcze wyjazd był w miarę dobry to człowiek by po mieście jeździł aktywnym i ćwiczył, a tu na podwórku górka o stromości prawie schodów - droga piaskowa - i znowu taka sama górka. Tyle przygotowań żeby mnie na ulice wypchnąć że się odechciewa tej jazdy.matka nie da rady a ojciec nie zawsze jest, a jak jest żeby wypchnąć to później nieraz nikogo nie było żeby wrócić do domu.

Jak fajnie mają ci co mieszkają w płaskim terenie smile

27

Bardzo mozliwe ze zle oddychasz podczas cwiczenia " występuje także podczas niedotlenienia". Dobrze jak bys przed cwiczeniami, cw. oddechowe porobil. Ziewanie może być spowodowane potrzebą wyrównania ciśnienia w czaszce lub dostarczeniem dodatkowej ilości tlenu, lecz  także pomaga wydalić z płuc nadmiar dwutlenku węgla.

Najważniejsze, to nie ćwiczyć na bezdechu, bo może dojść do dość gwałtownej reakcji ze strony układu krwionośnego.

28

Kolejne cwiczenie - tym razem na triceps:

http://www.youtube.com/watch?v=zCfQ38WZX5I

29

Oj mily masz -cenzura-, triceps masz...;] ja moge poarzyc, ale wierze ze wroci chociaz troszku;]

30

Dzieki Rataj smile
nawet jak troche cos dziala to warto to cwiczyc bo z czasem na tyle sie wzmacnia, ze zaczyna byc na tyle silne ze staje sie funkcjonalne.
wiele miesiecy/lat zajelo mi dojscie do tego cwiczenia, a tak naprawde do wszystkich, ktorych tu wrzucilem filmiki...
Pamietam jak 6 lat temu nie bylem w stanie podniesc rak do gory siedzac. A ostatnio wyciskalem sztanga 40 kg.

31

Dzięki Rataj smile
Hmm, mój problem jest nieco szerszy. Nie miałam wypadku, tylko choroba wpływająca na stawy uderzyła mi nietypowo w rdzeń kręgowy. Taki pech. Ludzie chorujący na to, co ja zwykle nie lądują na wózku. A ludzie na wózkach zwykle nie mają chorych stawów.
Co do ćwiczeń, to ćwiczę np. unoszenie się na rękach, żebym mogła się przenosić na łóżko.

32

No Mily troszku mnie pocieszyles, moze u mnie tez cos pusci, a napewno sie nie poddam, trzeba cwiczenia+czas+cierpliwosc, moga dac super rezultat;]

33

witam;]

chcialbym przedstawic moja rozpiske treningowa, moze ktos cos podlapie i skorzysta;]

PONIEDZIAŁEK
I sesja treningowa, ok. godz. 9.00, czas trwania – 60min.
- rece zgięte w lokciach i prostowanie rak w tyl [stymulacja tricepsu] , obciążenie 2kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25
- wypady rak przod – tyl , obciążenie 2kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 4x12
- wyciskanie obciążników  z klatki piersiowej  - obciążenie 2kg. Serie 5x25
- rozciaganie tasmy T-B[srebrna] , na wysokości klatki piersiowej. Serie 5x15

II sesja treningowa, ok. godz. 16.00, czas trwania – 60min.
- cwiczenia z rehabilitantem.

WTOREK
- cw. na biceps, naprzemienne uginanie ramion. Serie 5x25. Obciążenie 5kg.
- unoszenie ramion bokiem z obciążnikami. Serie 20,25,25,22,18. Obciążenie 5kg,
- wiosłowanie oburacz - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25.
- unoszenie ramion przodem z obciążnikami, naprzemiennie - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 4x15
II sesja treningowa, ok. godz. 14.00 – ogolny rozruch, cw. wydolnościowe - cw. tabaty z pilka,[odbijanie pilki o sciane z 1kg obciążeniem na nadgarstkach]. Jazda wozkiem z obciążeniem itp.
III sesja treningowa, ok. godz. 20.00, czas trwania – 30- 45min.
- kaptur, cw. szrugsy - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25,
- wiosłowanie oburacz - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25,
- rozciaganie tasmy T-B[srebrna] , na wysokości klatki piersiowej. Serie 4x15.

ŚRODA
- rece zgięte w lokciach i prostowanie rak w tyl [stymulacja tricepsu] , obciążenie 2kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25
- wyciskanie obciążników  z klatki piersiowej  - obciążenie 2kg. Serie 5x25,
- rece wzdłuż tulowia i unoszenie rak na wysokość klatki piersiowej, trzymając 2-3s. Obciążenie 2kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 4x15
- izometryczne napinanie klatki z piłką.

CZWARTEK
- unoszenie ramion bokiem z obciążnikami. Serie 20,25,25,22,18. Obciążenie 5kg,
- wiosłowanie oburacz - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25.

- unoszenie ramion przodem z obciążnikami, naprzemiennie - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 4x15
II sesja treningowa, ok. godz. 14.00 – ogolny rozruch, cw. wydolnościowe - cw. tabaty z pilka,[odbijanie pilki o sciane z 1kg obciążeniem na nadgarstkach]. Spięcia brzucha siedząc z rękoma na karku. Serie 4x15
III sesja treningowa, ok. godz. 20.00, czas trwania – 30- 45min.
- kaptur, cw. szrugsy - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x20,
- wiosłowanie oburacz - obciążenie 5kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25,
- prostowanie ramion na triceps, serie 4x15
PIĄTEK
- cw. na klatke piersiowa, rece wzdłuż tulowia i ściąganie rak do klatki piersiowej.  Serie 5x25. Obciążenie 5kg,
-  rece zgięte w lokciach i prostowanie rak w tyl [stymulacja tricepsu] , obciążenie 2kg – obciążniki na nadgarstki. Serie 5x25
- wyciskanie obciążników  z klatki piersiowej  - obciążenie 2kg. Serie 3x25

SOBOTA
I sesja treningowa, ok. godz12.00, czas trwania – 30-45min.
- ogolne cwiczenia na wyciągu.

Kazda sesja treningowa jest poprzedzona cw rozciągającymi oraz rozgrzewka.

I  oczywiscie codziennie przed snidaniem, cw rozciagajace na materacu.

34

Aha przy obciazeniu 2kg - czyli 2kg na kazda z rak, lacznie 4kg, obciaz.5kg, lacznie 10kg itp.;]

35

Rataj , fajnie to wyglada smile
wydaje mi sie, ze moglys na miesnie, ktore funkcjonuja Ci normalnie (biceps, plecy, barki) sprobowac tez robic krotsze serie z wiekszymi ciezarami.

36

spoko, jest wszystko w planie, szukam wiekszych obciaznikow na allegro;]

37

kilka cwiczen, ktore pomoga urozmaicic trening:

http://www.youtube.com/watch?v=sY3Koz6Hm3g

z pilka lekarska:

http://www.youtube.com/watch?v=O21QJo1ahFY

38

bardzo polecam do cwiczen TRX Rip Trainer:

http://www.youtube.com/watch?v=K5EQWoJ6qqE

http://www.youtube.com/watch?v=YNrNmbnsN6s

39

Bardzo fajnie opracowany zestaw prostych, samodzielnych ćwiczeń,
wspomagających serce i płuca oraz zwiększających elastyczność i ruchliwość stawów.

Trening bokserski na wózku - http://www.youtube.com/watch?v=Hy9oG27WGEc

zachęcam :-)