1

Temat: odmowa odszkodowania

Witam! Kilka miesiecy temu, a dokladniej mowiac w sierpniu mialam wypadek na gokartach. Jezdzac po torze w trakcie, gdy wchodzilam w zakret , z ogromna predkoscia wjechal we mnie inny gokart. Skutkiem tego bylo, iz wpadlam na ogrodzenie. Niestety zabezpieczenie ,ktorym byly koła zwiazane plastikowymi kajdankami (takie paski ) nie wytrzymaly sily z jaka w nie wpadlam .Ogrodzenie peklo,a nastepnym zabezpieczeniem,ktore na mnie czekalo byla druciana siatka. Skutkiem tego wypadku bylo to,ze mialam troche poranione dlonie i rane szarpana kciuka u prawej reki. Kciuk byl prawie oderwany, gdyz tkanka miekka zostala przerwana praktycznie ,az do sciegna, trzymal sie na koniuszku palca. Wlascicielka firmy zapewnila mi potrzebna pomoc ,zadzwonila po karetke i podala mi dane do ich ubezpieczyciela,mowiac mi jednoczesnie ,ze z pewnoscia dostane odszkodowanie. Sprawca wypadku zbiegl. Po rehabilitacji wyslalam potrzebne dokumenty do ubezpieczyciela owej firmy o odszkodowanie. Po kilku tygodniach dostalam odpowiedz od ubezpieczyciela ,w ktorej zamiescil ogromna ilosc niezrozumialych dla mnie slow , pod koniec argumentujac,ze wypadek zostal spowodowany z mojej winy poniewaz zostalam poinformowana o zasadach panujacych na torze. Mowiac lekko bardzo mnie to zdenerwowalo, bo po pierwsze wypadek nie zostal spowodowany z mojej winy ! (a przestrzegalam regulaminu panujacego na torze) ,a po drugie zabezpieczenia toru nie byly w takim razie wystarczajaco dobre skoro bylam w stanie je przebic,po zderzeniu z innym uzytkownikiem toru. Ubezpieczyciel argumentowal rowniez swoja decyzje tym iz JA ! nie "zlapalam" sprawcy wypadku. Nie wiem jak oni, ale gdy ja mialam cala reke w krwi,az po lokiec i bylo mi slabo,nie widzialo mi sie gonic kogos kogo twarzy nie widzialam a sprawca tak szybko sie ulotnil ,ze nikt nie zdazyl zauwazyc. Myk jest taki ,iz nie zamierzam siedziec w spokoju ,gdy wiekszosc moich przedsiewziec musiala zostac odwolana ze wzgledu na owy wypadek, a Ubezpieczyciel jawnie prubuje sie wywinac od odpowiedzialnosci (zreszta jak zawsze) . Niestety jestem totalnie zielona w tego typu sprawach a moi rodzice nie maja glowy do tego ,by sie tym zajac. Tu pada pytanie jak mam napisac odwolanie ?,zeby dostac to odszkodowanie. Nie wiem czy przyslanie zdjec po wypadku i argumentacji cos pomoze. Prosze o pomoc. Zapomnialam nadmienic,ze w dokumentach zalaczylam zeznanie swiadka ,ktore potraktowano tak jak gdyby go nie bylo. Skontaktowalam rowniez sie z wlascicielem gokartow z prosba aby przejrzal tasmy z kamer z dnia wypadku i zgodnie z lista jezdzacych na torze (ktora jest spisywana wczesniej) namierzyl sprawce. Od mojego telefonu minal miesiac jak niedluzej,a od wlasciciela nie dostalam zadnej odpowiedzi. Prosze o pomoc !

2 Ostatnio edytowany przez M@rta (2012-12-26 20:21:58)

Odp: odmowa odszkodowania

Skontaktuj się najlepiej szybko z którąś z firm zajmujących się wyszarpywaniem odszkodowań, ale w zamian za procent od wyszarpanej kwoty. Zależy im, bo nic nie dostaną, jak o Ciebie nie zawalczą. Wpisz w googla "odszkodowania" i poszukaj firmy, która spełnia te wymogi i wygląda wiarygodnie. Tylko, to ważne, znajdź firmę, która nie bierze od ludzi żadnych pieniędzy przed wygraną, a potem po prostu odciąga sobie odpowiedni procent z tego, co wygra.
Na marginesie, z tego co opisujesz, to winny jest nie tylko ten, kto na Ciebie wjechał, ale też właściciel toru, który go nie zabezpieczył odpowiednio. Stąd może wynikać jego niechęć do współpracy. Ale to już nie będzie Twój problem.

EDIT: Oj nie, to jednak głupi pomysł. Jakiś czas temu ktoś tu pokazywał zapisy takich firm i wyszło, że w Polsce chyba nie mamy prawdziwych firm wyszarpujących odszkodowania za procent od wygranej.
Zamiast tego mamy firmy, które oprócz nałożenia na klienta rachunku za adwokata plus wszelkich opłat, DODATKOWO życzą sobie jeszcze np. 30 czy nawet 40% + VAT od ewentualnej wygranej.
Takich firm należy UNIKAĆ, bo człowiek nie tylko nic nie zyskuje, to jeszcze traci w praktyce prawo do całego odszkodowania, a jeśli go nie dostanie to i tak musi płacić.
W Stanach to działa tak, że całe ryzyko bierze na siebie kancelaria. Jeśli przegra, człowiek nic nie płaci. Jeśli wygra - oddaje jej 40% od wygranej.
U nas jeśli przegra, to człowiek i tak sam ponosi wszystkie koszty. A jeśli wygra, to koszty + 30-40 % + VAT i tak pożrą mu całe odszkodowanie.

3

Za wypadek odpowiada właściciel toru nie trzeba schwytać sprawcy wypadku. Odszkodowanie będzie wypłacone z OC właściciela. Towarzystwo odmówiło odszkodowania bo to częsta praktyka. Sprawa nadaje się do sądu inaczej nie uzyska się odszkodowania. W razie jakichkolwiek pytań pozostawiam do siebie kontakt do mnie 530-075-150

4

A jak właściciel toru nie będzie chciał współpracować, to zgłoś sprawę na policję. Niech sprawdzą, czy zabezpieczenia były odpowiednie, nie zagrażały bezpieczeństwu osób z niego korzystających...

5

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Postaram sie cos zdzialac smile

6

"OPTIMA" Biuro Obsługi Szkód Komunikacyjnych
Witam,
    Jestem pracownikiem firmy Optima, która jest najtańszą firmą na rynku. Celem naszej działalności jest indywidualne podejście do każdego poszkodowanego. Nie traktujemy spraw masowo tak  jak to robi konkurencja. Jesteśmy mała firmą, która istnieje dzięki naszym dobrym wynikom.   W razie pytań proszę o wiadomość na optima20@o2.pl , chętnie odpowiem na pytania oraz przedstawię naszą ofertę, dzięki której będą mogli Państwo porównać nas z konkurencją, która chce około  1/3 odszkodowania należącego się Wam!

7

Witam, po 30 dniach od powstania szkody z mojego AC, dostałam pismo, że z przyczyn niezależnych od likwidatora, postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania się przedłużyło i w ciągu kolejnych 2 tygodni zadecydują czy mi wypłacą odszkodowanie, czy też nie. Nie dostałam informacji ani dlaczego się przedłużyło ani od czego zależy to czy wypłacą czy nie.
zależy mi an jak najszybszej wypłacie, bo już naprawiłam auto i muszę oddać pieniądze. W zdarzeniu brał udział drugi samochód, ale sprawę załatwiłam polubownie i nie podawałam danych drugiego uczestnika wypadku, nie rościł sobie praw do odszkodowania z mojego OC.
Czy mogę jakoś przyspieszyć sprawę? czy mogę dowiedzieć się dlaczego wstrzymują wypłatę (jestem ubezpieczona w mDirect (BRE ubezpieczenia).
co mogę zrobić jeśli odmówią wypłaty świadczenia?

8

Myk jest taki ,iz nie zamierzam siedziec w spokoju ,gdy wiekszosc moich przedsiewziec musiala zostac odwolana ze wzgledu na owy wypadek, a Ubezpieczyciel jawnie prubuje sie wywinac od odpowiedzialnosci (zreszta jak zawsze) . Niestety jestem totalnie zielona w tego typu sprawach a moi rodzice nie maja glowy do tego ,by sie tym zajac.

9

Nie dostałam odszkodowania jak miałam kolizje na drodze. Jedynie co to byłam zadowolona to z obsługi pomocy drogowej . Firma przetransportowała mój samochód bezpośrednio do warsztatu blacharskiego. Gorąco polecam usługi tej firmy. Polecam Pomoc Drogowa Jakub Cukierski  pomoc drogowa Łódź

10

Ja osobiście polecam pomoc drogową AUTO-HOL Grzegorz –Gliński laweta warszawa .

11

w ubiegłym tygodniu również korzystałam z usług tej firmy . Wszystko przebiegło pomyślnie.  Laweta Łódź  .

12

Niezłe spamy, gdzie jest moderator???

13

wacikwp napisał/a:

Witam, po 30 dniach od powstania szkody z mojego AC, dostałam pismo, że z przyczyn niezależnych od likwidatora, postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania się przedłużyło i w ciągu kolejnych 2 tygodni zadecydują czy mi wypłacą odszkodowanie, czy też nie. Nie dostałam informacji ani dlaczego się przedłużyło ani od czego zależy to czy wypłacą czy nie.
zależy mi an jak najszybszej wypłacie, bo już naprawiłam auto i muszę oddać pieniądze. W zdarzeniu brał udział drugi samochód, ale sprawę załatwiłam polubownie i nie podawałam danych drugiego uczestnika wypadku, nie rościł sobie praw do odszkodowania z mojego OC.
Czy mogę jakoś przyspieszyć sprawę? czy mogę dowiedzieć się dlaczego wstrzymują wypłatę (jestem ubezpieczona w mDirect (BRE ubezpieczenia).
co mogę zrobić jeśli odmówią wypłaty świadczenia?

Jak w ciągu 30 dni nie dostanie się odpowiedzi ani kasy to jest to przez sąd traktowane tak jakby ubezpieczyciel wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania.

14

Pierwsze słyszę, że w przypadku nieterminowego zajęcia stanowiska sąd traktuje sprawę zgodnie z żądaniem poszkodowanego?? Według mnie przysługują jedynie odsetki ustawowe.

15

Też o takim milczącym uznaniu roszczenia nie słyszałem, może wypadałoby poda jakiś przepis lub orzeczenie smile swoją drogą byłoby to ciekawym rozwiązaniem smile

16

Dokładnie jest tak. Zgoda przez aklamacje czy jakoś tak. Tak jest w przypadku nie tylko ubezpieczycieli, ale również np. w przypadku reklamacji towaru. Jest tak na 100%.

17

Ja bym jednak poszła spytać się o to firmy i przy okazji mogliby ułatwić kontakt z firmą i realną wypłatę odszkodowania.
Ja od początku roku jestem w noRisku, zlecałam im dotychczas dwie sprawy i wszystko było w porządku, a że nie biorą kasy przed wygraną, to myślę, że spokojnie mogłabyś zadzwonić i się spytać o poradę smile Na pewno równie dobrze zajmą się ta sprawą, jak moimi smile