26

Odp: Mistrzostwa Europy 2011

@raf
Brytole zagrali "po staremu" ze Szwajcarią - wygrali różnicą 10-11 punktów to była naprawde dominacja Anglików - jutro my musimy to samo zrobić Szwajcarom

27

oficjalna strona rzeczywiście nędza

28

a na mistrzostach dziś dzień pełen niespodzianek - tym razem w roli głównej klasyfikatorzy smile po tym jak Maik Baumann (chodziak z Niemiec) dostał 3.5 pkt oraz zdyskwalifikowano Nicolas Courtault z Francji (amputant) - Jon Johanneson (chodziak z Danii) dostał obniżenie klasyfikacji z 3.0 na 2.5 pkt !!!! szok dla nas! jesteśmy zdezorientowani dlaczego osoby o podobnych parametrach (chodzący tetra) są tak różnie traktowane (jeden w góre - drugi w dół) uważamy że w takim razie jest to bardzo krzywdzące Niemca, który ma zdecydowanie gorszą jedną ręke niż Duńczyk!!! no właśnie - nie rozumiemy tego!!! poza tym "wyrzucoy" zostaje Francuz - natomiast zostaje grający tak samo Anglik - Aaron Phipps - i znów nie wiemy dlaczego?? może poprostu się nie znamy (ja osobiście jestem w rugby od 2006 roku i wiem coraz mniej o klasyfikacji!!!)

Jeszcze jedno - dwóm Belgom dziś również obniżono klasyfikację - weteran Bob Vanacker dostał 2.0 pkt (z 2.5) - i to nawet mnie nie dziwi smile notomiast szokiem jest dla mnie obniżenie klasyfikacji bohatera finału mistrzostw Europy sprzed dwóch lat - Peter Genijn dostał 1.5 pkt (z 2.0) - czyli tyle co nasz Jacek Wanic [sic!!!] i mniej niż nasz Patryk Bugaj [sic!!!!!!] hmmmm ciekaw jestem co się jeszcze wydarzy - my chyba wyślemy Tomka Bidusia aby został "dwójką" smile

29

Ewidentne lobby belgijskie.
Ich pierwsza czwórka może być silniejsza jak dotychczas. Bob będzie miał szanse pograć z Larsem i oczywiście daje to wytchnienie dzikiemu przy niezłej zmianie 3,0 2,0 1,5 1,5
Wyślijcie Tomka (jedna ręka ostatnio była max na 1,0) na klasyfikacje z Gołotą i będzie OK.

30

niestety w klasyfikacji wiele zmian, ponieważ weszły w życie nowe testy, które mają na celu bardziej precyzyjnie oceniać zawodników. wiem, że ciężko jest się pogodzić z niektórymi naszymi decyzjami, ale my oceniamy to, na ile zawodnik posiada funkcjonalne mięśnie, a nie to na ile wytrenował sobie pewne techniki gry. Dzięki Chrupku, ja jutro postaram się też przesłać aktualne wyniki z klasyfikacji, bo każdego dnia po obserwacji na boisku coś się zmienia.
no i oczywiście trzymam kciuki za naszych Biało-Czerwonych!!! Do boju Polsko!!!

31

dzięki Iza

zdecydowanie potrzebny będzie twój głos - wiesz z nas wszystkich o klasyfikacji najwięcej w tym momencie

@raf - my na razie Belgami się nie przejmujemy, innymi zawodnikami zresztą też (co nie oznacza, że zgadzamy się z tymi zmianami), wszak nasz narzekanie nic nie zmieni smile a może tylko nam zaszkodzić !!!!

poczekamy cierpliwie do końca zawodów

pozdrawiam

32

Szybkiej regeneracji sił życzę i czadu w kolejnym pojedynku smile

33

No proszę Niemcy przegrali z Francją 3 punktami.
Niemcy po raz pierwszy od dłuższego czasu z prawie zerowymi szansami na awans do finałowej czwórki, a co za tym idzie udział w IP szał się dla nich nierealny.
Francja jest niesamowita i według moich obserwacji awansuje do finałowej czwórki.
Tez jestem zdania, że nie ma co kombinować tylko wygrywać wszystko. Zajmując pierwsze miejsce w grupie gra się ze słabsza drużyną z drugiej, a patrząc na klasyfikację Belgów powinni ją wygrać.Poza tym Belgowie nigdy nam nie leżeli.
Trzeba celować w finał, a reszta niech się martwi za siebie
Trzymam kciuki i czekam na kolejny Nasz mecz.

Obserwując wyniki klasyfikacji, to mam większą nadzieję że kiedyś i mnie obniżą:)

34

Wlku czy ty chcesz być 0.5pkt czy może masz ochote na "female bonus"??? smile

35

Tak po prawdzie to 10 lat żyję z tymi 2,5pkt, więc można przywyknąć, ale pogodzić się z tym - NIGDY!!! wink

36

Nic sie nie stało, Chłopaki nic się nie stało...
W turniejach druzynom zdarzają sie gorsze dni, i ten pewnie był naszym.

37

Dumni ze zwycięstwa wierni po przegranej ;D

38 Ostatnio edytowany przez izza_bella (2011-10-05 20:25:08)

Przepraszam że tak późno, ale kolejny ciężki dzień klasyfikacji za nami. Chciałam wrzucić zdjęcie z wynikami z klasyfikacji, ale moje umiejętności nie sięgają tak daleko tongue
Ok, zatem wypiszę szybko zmiany, jakie nastąpiły u zawodników.
AUSTRIA:
Leonhard Maier - UC, czyli nie możliwa obiektywna klasyfikacja z różnych powodów

DANIA:
Mike Borgstram - wcześniej miał 1.5, obecnie otrzymał 2.0
Jon Johanneson - wcześniej 3.0 P, obecnie 2.5

WIELKA BRYTANIA:
David Anthony - otrzymał 2.5 P (permanentną, czyli stałą)
Myles Pearson - wcześniej 1.0, obecnie 1.5 R (do dalszej obserwacji)

FRANCJA:
Nicolas Rioux - wcześniej 1.5, obecnie 2.0
Nicolas Courtault - wcześniej 3.5, obecnie 4.0
Sallem Ryadh - pozostaje 3.0

FINLANDIA:
Leevi Yionen - pozostaje 3.0 P
Antti Koskela - pozostaje 1.0, ale otrzymał P
Jukka Parvainen - pozostaje 3.5 P
Anna Pasanen - pozostaje 0.5, ale otrzymała P
Tuukka Nisso - pozostaje 2.0

IRLANDIA:
tu tylko jedna zmiana
Alan Dineen - wcześniej 2.5, obecnie 3.0

SZWECJA:
Tobias Sandberg - pozostaje 3.5 P
Mikael Norlin - 3.5 do dalszej obserwacji
Stefan Jansson - pozostaje 1.5 P
Per Johan Uhlmann - 3.5 do dalszej obserwacji

BELGIA:
Lars Mertens - pozostaje 3.5 P
Bob Vanacker - wcześniej 2.5 P, obecnie 2.0
Frederik Windey - pozostaje 0.5, ale P
Peter Genijn - wcześniej 2.0 P, obecnie 1.5

HOLANDIA:
Wouter Pieters - wcześniej 3.5 P, obecnie 2.0
Ronald Herijgers - wcześniej 2.5 P, obecnie 2.0
Henk Jan van Raaijen - 2.5 do dalszej obserwacji
Robert Haasjes - pozostaje 1.0 P
Andre Aantjes - pozostaje 2.5, tylko z P

SZWAJCARIA:
Toni Schillig - pozostaje 3.0 P

NIEMCY:
Andrej Leonhard - pozostaje 2.0 P
Salih Koseoglu - pozostaje 2.5 P
Mail Baumann - wcześniej 3.0 P, obecnie 3.5
Christian Gotze - pozostaje 1.0 P

POLSKA:
Arkadiusz Henicz - 2.0 do obserwacji
Patryk Bugaj - 2.0 do obserwacji
Paweł Szostak - 2.0, otrzymał P (permanent)
Jacek Wanic - 1.5 do obserwacji
Piotr Wilamowski - 2.0, otrzymał P
Bartek Zielski - 0.5 P pozostaje

39

Zawodnicy, którzy mieli wcześniej klasę permanentą, czyli stałą, ale mają funkcjonalne mięśnie tułowia byli klasyfikowani ponownie, tylko pod kątem tułowia. Pozostali zawodnicy podchodzili do pełnych testów mięśniowych i dalej funkcjonalnych.

40

Jesteśmy dumni z was Panowie, emocje niesamowite.... Każde zwycięstwo cieszy, porażka uczy. Choć mesz przegramy myślę, że nie można go nazwać porażką. Naprawdę robicie kawał dobrej roboty - w końcu nadszedł czas - na Wasz upragniony moment. To wasza chwila....... Ale wam zazdroszczę wink

Pozdrawiam
RK

41

Teraz dotarłem do komputera. Wynik znałem z relacji telefonicznej. Dzięki Wilku.
Trochę się pokomplikowała, wydawałoby się jeszcze dzień wcześniej przejrzysta, sytuacja w naszej grupie.
Realne szanse na awans mają w podobnym stopniu jeszcze cztery zespoły. Po zmianach klasyfikacji należy też inaczej spojrzeć na przegraną Wlk Brytanii z Francją i ich dalsze plany w turnieju. My musimy wygrać oba mecze. Pierwszy wydaje się lekki i powinniśmy go wygrać (oczywiście nie bez wymagającej koncentracji walki), to drugi mecz z Brytyjczykami będzie kluczowy dla układu tabeli.
Dzisiaj natomiast rozstrzygać się będą losy Szwajcarii i Francji. W szczególnie dobrej sytuacji są Francuzi dla których dzisiejsza wygrana powinna dawać pewny awans do półfinałów. Jutro Irlandia nie powinna być już dla nich problemem. Szwajcarów czekać będzie jeszcze trudny pojedynek w piątek. I tak naprawdę w tej chwili należałoby trzymać mocno kciuki za Niemców. Niestety awans do półfinałów już tylko teoretycznie możemy wywalczyć wspólnie z Brytyjczykami i w tej chwili należy im życzyć dwóch porażek. Trzymajmy kciuki i liczmy małe punkty w starciu liderów. Emocje czekają nas do końca.
Walczymy dalej i nie oglądamy się za siebie. Wczorajszy dzień minął, mamy już czwartek!
Pozdrowienia dla całej ekipy!

42

Polska-Irlandia   44-34

Jak sięgam pamięcią wstecz to zawsze były trzy, cztery drużyny na zbliżonym poziomie, a reszta odstawała. Teraz jeśli drużyny nawet przegrywają to sa to wyniki niewysokie. Nie było jeszcze tak wyrównanej rywalizacji.
Poziom gry się wyrównał i bardzo dobrze.
Trzymam ostro kciuki dalej.
Fajnie że w pracy mogę oglądać mecze(rewelka). Nawet przedwczoraj razem z szefową oglądaliśmy smile

43

co przede wszystkim trzeba powiedzieć odnośnie klasyfikacji i nowych testów to to że powstały po to aby jeszcze precyzyjniej ocenić funkcję tułowia i stabilizację, dzięki której zawodnik ma możliwość nie tylko sprawniej manewrować wózkiem ale także zwiększyć zakres w obrębie którego zawodnik ma możliwość złapania piłki poprzez wychylenie się oraz inne złożone ruchy. Stabilizację tworzą nie tylko mięśnie tułowia ale także miednica oraz nogi. Dlatego wiele osób uważa że skoro zawodnik potrafi stać i chodzić to znaczy że ma tułów na 1.5 punkta czyli max co nie zawsze jest jednoznaczne. Zawodnik może mieć umiejętność chodzenia i jednocześnie otrzymać mniej punktów za tułów bo pomimo braku lub osłabionych mięśnie tułowia zawodnik może poruszać się wykorzystując kompensacje w innych stawach. Mam nadzieję że choć troche przybliżyłam Wam nowe zasady klasyfikacji.

44 Ostatnio edytowany przez izza_bella (2011-10-06 16:24:23)

naszym biało-czerwonym życzę dalszych wygranych! Do Boju Polsko! A my chrupku mysle ze sie spotkamy razem z christophem zeby wam wytlumaczyc dokladniej nowe procedury klasyfikacji. Zebyscie mieli pełny obraz. Ale to juz po mistrzostwach mysle. smile

45 Ostatnio edytowany przez izza_bella (2011-10-06 16:48:28)

nowe zmiany z dnia dzisiejszego to Aaron Philip z Wielkiej Brytanii który po proteście otrzymał te sama klasę 3.5 oraz Maik Baumann z niemiec który wrócił do klasy 3.0

46

Co do klasyfikacji to moim skromnym zdaniem ci zawodnicy poniżej wymienieni wogole nie powinni grać w rugby, IWRF zapowiadał że przed zawodami kwalifikacyjnymi do Londynu będzie ostra klasyfikacja ktora wyeliminuje ze sportu dla tetraplegikow ludzi definitywnie ktorzy nie powinni grac / paraplegików, ludzi chodzacych / a tu co nic sie nie zmienilo. I gdzie tu jest sprawiedliwość ja się pytam??  Nie przekonują mnie wyjaśnienia Izy. Jak coś jest czarne to nie jest białe. Tylko tak naprawde te zespoły bez tych zawodnikow poprostu nie istnieją. Wiec czy to lobbing czy coś innego?

FRANCJA:
Sallem Ryadh - pozostaje 3.0

SZWECJA
Tobias Sandberg - 3.5
Mikael Norlin - 3.5
Per Johan Uhlmann - 3.5

BELGIA:
Lars Mertens - 3.5

i jeszcze Facet z Austrii ktory rowniez chodzi.

47

A czemu Aśka nawet rugbowym nie siedzi????

48

Hmmm.
Smutny dzisiejszy dzień, przychodzi mi na myśl powiedzenie które kiedyś było stosowane do reprezentacji Hiszpani w piłce kopanej wink na turniejach mistrzowskich  "grali jak nigdy, przegrali jak zawsze".
To nie jest krytyka, tylko taka refleksja.
Meczu niestety nie widziałem, ale słyszałem że pękliśmy w ostatniej kwarcie.
Umiejętności chłopakom nie brakuje, więc to pewnie psychika.
W każdym bądź razie jutro też jest dzień i trzeba będzie wygrać, choć to już nie te cele sprzed mistrzostw.
Pokażcie charakter i wygrajcie już resztę meczy...trzymam kciuki.

49

A wyżyję się na organizatorach stwierdzając, że tak prowadzona strona internetowa rangi mistrzowskiej to kpina z wszystkich kibiców.
Pamiętam EC z Dani(2005r) to wyniki były aktualizowane zaraz po zakończonych meczach, a tabelę teraz to musiałem sam sobie robić jak pewnie i niektórzy z Was.
Chyba mi trochę lepiej smile

50

To się porobiło. Naprawdę mało brakowało. Niestety poza boiskiem też zabrakło trochę szczęścia. Można gdybać co by było gdyby .... ale nie ulega wątpliwości, że sensacyjny wynik Francji w pierwszym ich meczu zaważył o naszej porażce. I jak się okazało to nie do końca było zasługą słabej gry wyspiarzy lecz braku właściwej klasyfikacji Francuzów. Być może obie drużyny spotkają się jeszcze w turnieju.
Podnieśli się także Niemcy pogrążając gospodarzy w ostatnim pojedynku grupowym. Po meczu z Polską Szwajcarom uszło powietrze, na nowo uwierzyli w awans do czwórki i temu poświęcili więcej uwagi niż bieżącej grze. To niestety mocno dekoncentruje co skutecznie wykorzystują rywale. Podobne odczucia mam obserwując naszą drużynę. Chyba zbyt wcześnie widzieliśmy się w półfinale i wtedy Szwajcarzy to wykorzystali.
Zakończenie rywalizacji w naszej grupie dość sensacyjne 1. Francja 2. Wlk Brytania 3. Polska 4. Niemcy 5. Szwajcaria 6. Irlandia
Z moich obliczeń (makabryczna strona zawodów) wynika, że jutro zagramy z Danią i czekać będziemy na wynik Niemcy - Finlandia. Niestety żaden ze zbliżających się pojedynków nie będzie łatwy.
Trzymamy kciuki. Walczcie do końca.