1

Odp: przetoka

Oj mialem i przetoke i zapalenie kosci,zostalo to zlikwidowane operacyjnie.Powodzenia.

2

oj aniu też to miałąm razem z zapaleniem. Wycieli mi nawet kawałek kości. W trakcie operacji zostały założone gąbki garamecynowe ( to takie gąbeczki z antybiotykiem , które same sie rozpuszcają w ciele i nie trzeba ich potem wyciągać - oczywiście zakup na koszt własny a są nbardzo drogie.), w zależności od tego jak duża jest przetoka istnieje możliwość przeszczeu. Mnie na przykład przeszczepiono mięsień i skóre:) Wszystko dość długo się goiło, ale to naprawdę była duża przetoka. Jak byłam z drugą to załatwoli to wszystko w 2 tyg i wszystkie pięknie sie zagoiło, chociaż to właśnie przy drugiej był gronkowiec. Powodzenia i nie stresuj sie:)

3

to z przeszczepem to kawał czasu, bo to w takim czułym miejscu big_smile Skóra sie nie chciała przyjąć, dodawali nową itd W każdym razie 5 miesięcy w szpitalu, w tym 4 miesiące leżenia w łóżku tylko na brzuchu i zero ruchu:(

4

Aniu obie operowano. Z tym, że jedna na na mojej szanownej pupci była ogromna tzn mala a bardzo długa i na dodatek rozdzielała się w głębi na dwa kanaliki. Więc rozcieli mnie, wyczyścili i wycieli kawałek kości. po czym przeczepili jeden mięsień czwórgłowy no i kawałek skóry, zaszywając wszystko. Goiło się to bardzo długo ale na szczęscie wszystko sie zamkło i jak na razie, odpukać nic sie tam nie dzieje.
Natomiast druga zrobila sie po uderzeniu gdy spadłam z wózka z boku lewego biodra. Tam sie lało paskudnie z tej przetoki i dość długo i w niej był gronio:) Operacja przebiegła podobnie. Rozcieli,wyczyścili i załozyli gąbki. Rana zagoiła się bardzo szybko, leżalam od 7.12. do 19.12 2004. Z tym ze oczywiście kazali jeszcze dużo leżeć w domu:)
Wiesz jak to jest, u każdego goi się inaczej. Wpływa na to mnóstwo czynników: morfologia, dotlenienie bla bla bla.

5

Aniu co do przetok to ja mam przetoke na lewym udzie.Mialem zlamaną noge i wsadzili mi blache żeby ją poskladać.Ale w miejscu blizny otwarla sie i zaczęlo sie lać.Zoperowali mi noge tj. wyczyścili i poskrobali kość,ale mam gronia.Stwierdzono,że powodem jest zbyt duża blacha.Od stycznia znowu leci mi z nogi a lekarz stwierdzil,że poczeka do listopada,wtedy wyciągnie blache i wyczyści przetoke,zastosuje antybiotyk i będzie ok.Teraz nic nie zrobi bo musi czekać na mocniejszy zrost,i tak robie opatrunki a z nogi leci krew i ropka,ale rana nie jest zaogniona.Od czasu do czasu robie wymaz i morfologie,a doktorek twierdzi,że jak leci na zewnątrz to dobrze bo w nodze sie nie trzyma i tak to mam z przetoką bajer.

Pozdrawiam Damian.

6

powodzenia i siemka

7

Aniu jaka decyzja zapadla .Mam nadzieje,że wszystko będzie git.
Pozdrawiam i życze wytrwalości.

8

Dzięki za odpowiedz.Mam nadzieje,że przetoka zamknie sie i w twoim przypadku obejdzie sie bez operacji.
Pozatym chcialbym myśleć,że tygrys to krowa i wydoić go tzn.chcialbym mieć tylko takie problemy.

9

musi być dobrze,wkońcu nie jest tak zle,żeby nie moglo być lepiej
pozdrawiam  :-))))

10

szukam kogoś kto ma przetokę odbytniczą - mam problem i leczę się aktualnie metodą Hipokratesa , czy ktoś o tym słyszał mieszkam w Krakowie czekam na kontakt jakiegoś krakowianina pozdrawiam

11

Jesli ktoś wie coś na temat przetoki tętniczo-żylnej,prosze o pomoc!
dwa lata temu moja mama miała wypadek samochodowy i załozono jej endoproteze stawu barkowego. od 3 miesięcy blizna zaczeła się zmieniać i od 2 tyg znamy diagnoze: przetoka i tętniak(z tego wywnioskowałam że to przetoka tętniczo-żylna). lekarz otworzył ją i leje się krew i ropa. mama została skierowana na operacje a ja umieam ze strachu..miała już ich takdużo po wypadku. jeśli ktoś wie ile trwa leczenie, czy długo trwa zdrowienie po operacji,czy jest to operacja wysokiego ryzyka, czy nie leczona przetoka moze doprowadzic do śmierci,czy zazwyczaj występuje tez gronkowiec kości, co można robic by zniwelować ryzyko jakiegos zakarzenia rany itp.byłabym wdzięczna i z góry przepraszam za grad pytań,po prostu bardzo się boję operacji.
eloise

12

ania_poznan napisał/a:

czy mial ktos przetoke przebiegajaca z zapaleniem kosci? najprawdopodobniej gronkowcowe zapalenie kosci

tak jest to okropna choroba i tylko operacyjnie się ją leczy

13

hej witam :-)))) mam pytanie - czy ktoś może miał przetokę mało wdziędznego miejsca na tę dolegliwość - odbytu? chodzi mi o leczenie pooperacyjne

14

hej mialem ostatnio nacietego ropnia , ale po mino ze uplynal prawie miesiac od zabiegu tresc ropna nadal mi wycieka ,wiec sadze ze to moze byc przetoka koloodbytnicza! Czy moglby ktos mi napisac jak to sie leczy ile trzeba spedzic w szpitalu i czy jest to bolesne i jak przebiega leczenie po zabiegu ?????dzieki

15

Witam,
szukam informacji na temat możliwości leczenia rany zakażonej gronkowcem w okolicach Krakowa lub Poznania. Bardzo proszę o jakieś namiary na lekarzy i szpitale. Moja mama ma ogromną ranę dotąd bezskutecznie leczoną maściami i antybiotykami. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

16

Witam!!!Ja borykam sie z zapaleniem kości już około 14lat i jest coraz gorzej!!!Czy wie może ktoś o jakiś nowych metodach leczenia tej choroby???

17

Hej i co pomaga Ci ta terapia moj tata ma to samo . prosze o odpowiedz ! smile

18

a gdzie mialas operacje?

19

angie a gdzie mialas ta operacje?

20

Można prosić o miejsce takiego zabiegu?