Temat: Oprzyżądowanie

Witam
Mam pytanie odnośnie przeróbki samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej, mianowicie interesuje mnie to czy jak sam założe sobie taką przeróbke to w razie jakiejś stłuczki itp. czy mogą się doczepić z ubezpieczenia że nie mam na to homologacji. Jakie ogólnie jest prawo, czy jest potrzebna ta homologacja czy niekoniecznie.
Czekam na odp.

2

Odp: Oprzyżądowanie

Poszperałam trochę w necie na temat wymogów co do oprzyrządowania w autach dla ON i nic konkretnego nie znalazłam. Ja poruszam się autem z oprzyrządowaniem z homologacją. Mój znajomy ON miał stłuczkę, nie z jego winy. Policja nie pytała się o homologację. Jedynie drugi kierowca uczestniczący w kolizji miał jakieś obiekcje z racji tego, że czemu niepełnosprawny jeździ autem  wink. Jeśli np. opłacasz AC na swoje auto, to może firma ubezpieczeniowa w razie wypadku powstałego z Twojej winy może szukać najdrobniejszych uchybień, by nie wypłacić odszkodowania.

Wiem, że oprzyrządowanie z homologacją jest o wiele droższe, ale własne bezpieczeństwo i zdrowie jest bezcenne. Warto zainwestować w osprzęt zbadany i wykonany profesjonalnie.