1

Temat: PLRnW 2011

Znamy już terminarz PLRnW 2011:

08-10.04.2011 - I   Turniej PLRnW gr. A,B
20-22.05.2011 - II  Turniej PLRnW gr. C
10-12.06.2011 - III Turniej PLRnW gr. A,B
24-26.06.2011 - IV Turniej PLRnW gr. C
16-18.09.2011 - V  Turniej PLRnW
21-23.10.2011 - VI Turniej PLRnW

Zapraszamy do dyskusji na temat zbliżających się zawodów oraz typowania faworytów!

2

Odp: PLRnW 2011

Chciałbym poruszyć jedną kwestię jaka się ostatnio pojawiła, a że temat tego wątku jest dość ogólny to myślę, że nie ma sensu zakładać nowego.

Dotarły do nas ostatnio informacje na temat zmian zadań jakie mogą wykonywać sędziowie, a raczej to czego nie mogą wykonywać tzn. nie mogą pomagać zawodnikom w jakichkolwiek czynnościach podczas turnieju. Jeśli przepis ten ma wejść w życie to chcemy by zwiększono nam liczbę osób, które jako drużyna możemy zabrać na turniej do pomocy z dwóch osób obecnie do trzech.  Do tej pory sędzia był dość ważnym członkiem drużyny, gdyż bardzo dobrze orientował się właściwie we wszystkich czynnościach przygotowujących zawodnika do gry. Jeśli mamy wyłączyć go swojego składu to chcemy móc zabierać ze sobą 3 osoby jako serwis drużyny. Zdajemy sobie sprawę, że dodatkowa osoba to dodatkowe koszty, dlatego uważamy, że ogólna liczba osób w drużynie podczas turnieju może pozostać na tym samym poziomie tj. 10 osób. Modyfikacji uległaby jedynie proporcja zawodników do serwisu. Niech to drużyny decydują czy chcą zabrać 8 zawodników + 2 serwisantów czy 7 zawodników + 3 serwisantów albo 9 zawodników + 1 serwisant. Ważne by ogólna liczba osób w drużynie nie przekroczyła 10, a liczba osób do pomocy nie była większa niż 3.

3

Typowanie faworytów,wszystko rozstrzygnie się miedzy trzema drużynami:)
Kozły Balian - Poznań
Flying Wings - Rzeszów
Four Kings I - Warszawa

4

Zenek, ale to dotyczy tylko jeżeli Michał ma mecz, jeżeli ma "wolne" wówczas może pomagać drużynie, ja tak odebrałam tego maila....
A jak zostanie ułożony grafik tego nikt nie wie...., więc faktycznie może się okazać, że 1 osoba Wam odpadnie

Jaka będzie punktacja??? Taka jak w zeszłym roku??
Będzie Puchar??

Mistrzostwo Ligi dla Rzeszowa - Flying Wings:D

5

No to chyba źle go odebrałaś bo mowa jest o tym, że nie ma możliwości bycia sędzią i trenerem na jednym turnieju. Poza tym to chyba normalne, że podczas sędziowania sędzia nie będzie zajmował się drużyną z którą przyjechał i nie są do tego potrzebne dodatkowe przepisy zresztą poczekajmy na wykładnie prawodawcy bo może rzeczywiście się mylę.

6

nie ma opcji by być trenerem i sędzią na jednym turnieju z tym się zgodzę, ale w swoim wolnym czasie, jeżeli nie robi się nic związanego z sędziowaniem, to wówczas można drużynie pomóc np. w przygotowaniu się do meczu itd.

Zdecydowanie Łukasz powinien się tu wypowiedzieć.

7

Hej!
Myślę, że jeżeli jeszcze raz przeczytacie ze zrozumieniem wink maila od Łukasza to znajdziecie odpowiedź na wszystkie pytania

"jeżeli decydujecie się przyjechać jako sędziowie na turniej - to przyjeżdżacie na turniej JAKO sędziowie - a nie trenerzy czy obsługa techniczna!!!! NIE MAM NA MYŚLI przyjeżdżania z drużyną, przebywania z nią czy nawet pomagania w Waszym czasie wolnym!!!"

Ja osobiście uważam że to jest bardzo dobra uwaga, bo raczej nie da się wykonywać dwóch tak ważnych i odpowiedzialnych ról jednocześnie, jak zaznaczyła też MADZIARA
Poza tym z tego co wiem, to sędziowie zapraszani są na Ligę przez organizatora i nie są wliczani do drużyny, dlatego chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć dodatkową osobę do pomocy.
Pozdrawiam

8

Monika ja rozumiem tekst od Łukasza ale nie rozumiem jego celowości. To absurdalny pomysł - przynajmnie w naszej rzeczywistości. Prawie wszyscy sędziowie utożsamiają się z jakąś drużyną. Mam pytanie czy drużyna jadąc na turniej może podwieźć po drodze sędziego, a jeśli tak to czy potem sędzia może pomóc zawodnikom przy wysiadaniu z samochodu, czy przebywając na hali można poprosić sędziego o jakąkolwiek pomoc o przysłowiową szklankę wody i co będzie jeśli naczelny to zobaczy?

9

no jak na moje to Zenek przesadzasz ... chociaż nie czytalem tego mail'a ale na pewno nic tam niema o zwykłej ludzkiej serdeczności ...
ale juz sie nie wtrąncam ;p

10

To dla tych, którzy nie mięli możliwości zapoznania się z decyzją Głównego Sędziego PLRnW.
Oto ten tekst:
"... jeżeli decydujecie się przyjechac jako sędziowie na turniej - to przyjeżdzacie na turniej JAKO sędziowie - a nie trenerzy czy obsługa techniczna!!!! Nie mam na myśli przyjeżdżania z drużyną, przebywania z nią czy nawet pomagania w Waszym czasie wolnym!!!
Jeżeli ktoś chce byc i trenerem i sędzią - nie ma takiej możliwości [dopóki ja jestem sędzią głównym]. W trakcie turnieju sędziowie mają tyle obowiązków [boisko, zegary 40sek, kontrola stolików a nawet obswerwacja innych sędziów], że nie możliwie jest wykonanie DOBRZE tej pracy w momencie kiedy nie jesteśmy na niej i tylko na niej skupieni smile

tym miłym akcentem kończe mój wywód smile

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz Szymczak
Główny Sędzia PLRnW"

11

Monia dzięki:)

Sędziowie mogą przyjeżdżać przecież z drużyną w jednym samochodzie, ja wyznaję zasadę mój samochód, ja prowadzę, ja go pakuję i wypakowuję!! Jak mi zderzak wybije szybę to będę miała pretensje tylko do siebie...

Robert ma rację to ludzka serdeczność czy ktoś Ci pomoże czy też nie, przecież sędziowie nie afiszują się z tym, że są sędziami, w koszulkach sędziowskich można ich zobaczyć przed meczem, jest mnóstwo nowych zawodników  jak i zawodników, którzy nie kojarzą czy ktoś tam jest sędzią czy też przyjechał jako serwis, bądź jest zwykłym widzem, a jak się ma chwilę, nie śpieszy na mecz to można proszącemu pomóc.

Od tego roku są  2 ligi, na I można pojechać jako trener a na II jako sędzia:) i problem z głowy:)

Takie jest me skromne zdanie:)

12

Zenek, chyba jednak nie rozumiesz. Łukasz wyraźnie napisał, że NIE MA NA MYŚLI "przyjeżdżania z drużyną, przebywania z nią czy nawet pomagania w Waszym czasie wolnym!!!"
Ja sama nigdy nie odmówiłam żadnemu zawodnikowi pomocy, jeżeli była tylko taka możliwość i nigdy się z czymś takim nie spotkałam, żeby któryś z sędziów tylko sędziował. Myślę że wszyscy się angażujemy, w końcu wszyscy tworzymy ligę.
Dużo hałasu o nic

13

Z wypowiedzi osób tu piszących wnioskuję, że nie rozumieją w czym jest problem. Dodatkowo brak reakcji ze strony osób najbardziej kompetentnych stawia według mnie pod znakiem zapytania sens poruszania jakichkolwiek problemów na tym forum, a podobno po to zostało założone.

14

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale ze względu na natłok spraw organizacyjnych dopiero dzisiaj przeglądam dyskusję.

1 - uważam, że nie na miejscu jest tutaj publiczne cytowanie wewnętrznej korespondencji jakiejś gałęzi organizacyjnej. Jeżeli z jakiś powodów ktoś Wam dał wgląd do tego, to myślę, że opisowo należy poruszyć sprawę, a cytowanie dosłowne maili organizacyjnych jest chyba trochę nie tak...

2 - nie wiem jaki masz Zenku problem, skoro przez ostatnie 2 lata nie mieliście sędziego i wszystko było ok, a jak teraz macie trzecią osobę, która dodatkowo może Wam służyć jakąś siła roboczą, to nagle jest problem...

3 - nadal nie rozumiem o czym jest ta cała dyskusja...skoro Łukasz napisał, że nie ma nic przeciwko temu, żeby sędzia przyjeżdżał z drużyną oraz pomagał jej w swoim czasie wolnym, to czego jeszcze oczekujecie? Żeby był Waszym trenerem w trakcie sędziowanego przez siebie meczu?

Wydaje mi się, że postulat Łukasza jest tak oczywisty, że aż niepotrzebny... Ale skoro został napisany, a do Was dotarła taka informacja, to bardzo proszę, sprecyzuj dokładnie, do którego elementu masz zastrzeżenia - postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie. Zaznaczam jednak, że nikt się nie zgodzi, aby sędzia boiskowy był jednocześnie trenerem w czasie jednego i tego samego meczu. Dodatkowo wszelkie roszady ilościowo/osobowe, jeśli będą sensowne z przyjemnością wprowadzimy (po zgłoszeniu przez Was uwag) w kolejnym sezonie. Ponieważ w tym zakresie nie zgłaszaliście po sezonie żadnych uwag w ankietach, to zakres zadań sędziowskich pozostał od ubiegłego roku bez zmian.

Dziękuję za Twój głos w dyskusji i zapraszam do podania konkretów, które będziemy mogli omówić smile

15

Nie zacytowałbym listu Łukasza, gdyby była wcześniej jakaś reakcja na opisany, przeze mnie problem. Poza tym nie zauważyłem by ta depesza była opatrzona znakiem "Top secret". Zresztą chyba nikt się nie wstydzi tego co napisał. Wydawało mi się też, że razem tzn. zawodnicy, trenerzy, sędziwie, wolontariusze, organizatorzy (przepraszam jeśli kogoś pominąłem) tworzymy jakąś społeczność i robienie tajenic nie wpływa na to integrująco ale może nie takie były założenia więc proszę mnie poprawić.

Co do problemu bo o tym właściwie chciałem to chodzi mi dokładnie o to zdanie: "... jeżeli decydujecie się przyjechac jako sędziowie na turniej - to przyjeżdzacie na turniej JAKO sędziowie - a nie trenerzy czy obsługa techniczna!!!!". Nie zauważyłem by Łukasz napisał tu, że nie mam racji. Czy były takie sytuacje, że osoba sędziująca mecz schodzi z boiska żeby pomóc "swojej" drużynie w przygotowaniu do meczu czy żeby udzielić kilku trenerskich wskazówek? Ja takiej sytuacji nie kojarzę. Zaleceniem głównego sędziego jest zakaz jakiegokolwiek udziału sędziów w pomocy drużynom i wiem to nie tylko z ostatnio rozesłanego maila ale także ze spotkań sędziowskich po których rozmawiałem z kilkoma sędziami. Na koniec może zadam krótkie pytanie: czy możemy jedną osobę zgłosić jako sędziego i trenera? bo właściwie o to jest całe zamieszanie.

16

Nie, depesza nie jest opatrzona znakiem "top secret", ale etykieta wymaga, by nie cytować dosłownie wewnętrznej korespondencji bez zgody autora tekstu, bo nie była to depesza zamieszczana na stronach internetowych. Dlatego uważam, że wystarczyło omówić problem.

Ponieważ, jak zauważyła Monika sędziowie są powoływani zewnętrznie, jako dodatkowa osoba, to nie są oni traktowani jako jako obsługa w limicie dwóch osób przysługujących drużynie. Myślę, że w wyjątkowych i uzasadnionych sytuacjach można się umówić z Łukaszem, żeby osoba przyjeżdżająca jako trener, a posiadając uprawnienia sędziowskie, posędziowała np. 2 mecze, ale na pewno nie za pełne wynagrodzenie sędziowskie, ponieważ sędziowie obstawiają na turnieju ok 6 meczy i przyznasz sam, że nie dadzą rady pogodzić obowiązków czasowo. Dlatego jeżeli człowiek przyjeżdża niezależnie jako sędzia, dostaje dodatkowe miejsce i wynagrodzenie. Nie jest to chyba dziwne, że w związku z tym wymagamy od niego, żeby wywiązał się ze zlecanej mu pracy. A co dany sędzia robi w czasie wolnym od swoich obowiązków, to już nas mniej interesuje...

17 Ostatnio edytowany przez Zenek (2011-03-23 11:22:53)

Magda ty mi tu z etykietą nie wyjeżdżaj smile, bo gdyby któreś z was (tzn. Ty lub Łukasz) wcześniej ustosunkowało się do tego tematu to dawno zapomnielibyśmy o sprawie, a tak wałkujemy to prawie tydzień i do niczego nie doszliśmy. Poza tym nie ujawniam jakiś osobistych korespondencji tylko ogólną informację rozesłaną do kilkudziesięciu osób.
Każdy pisze: "mi się wydaje", "według mnie" itd. a ja oczekuję jasnej odpowiedzi. Wystarczyło napisać, że: "sędzia jeśli w danym czasie nie sędziuje może swój czas poswięcić dla drużyny" i wszystko byłoby jasne - no chyba, że nie może jak twierdzą niektórzy sędziowie, gdyż dostali odgórny zakaz. Sorry ale może nie znasz wszystkich ustaleń i zaleceń.
Zaczynam żałować, że poruszyłem wogóle ten temat a miałem jeszcze zamiar wspomnieć o zmianach w regulaminie PLRnW ale już sobie i innym odpuszcze smile

18

No widzisz... Ja dyskusję dopiero wałkuję od wczoraj, bo dopiero od wczoraj mam w nią wgląd... Następnym razem jak będziesz potrzebował szybciej, to wiesz gdzie dzwonić wink

Zenek napisał/a:

Wystarczyło napisać, że: "sędzia jeśli w danym czasie nie sędziuje może swój czas poswięcić dla drużyny" i wszystko byłoby jasne

A czy to nie jest wystarczająco jasne????

NIE MAM NA MYŚLI przyjeżdżania z drużyną, przebywania z nią czy nawet pomagania w Waszym czasie wolnym!!!"

skoro już cytujemy? wink

19

Szanowny Zenku

Może najpierw proste przepraszam, że tak długo czekałeś na odpowiedz. Widzisz, miałem kłopoty z komputerem i internetem, cóż bywa. Ale tak mimochodem nasuwa mi się takie maleńkie spostrzeżenie, że ja NIE MAM obowiązku sprawdzania na FORUM FAR jaki kto temat porusza smile - oczywiście jeśli mam taką możliwośc to tak czynię smile

Jeżeli więc oczekujesz ode mnie PILNEJ odpowiedzi - proszę kontaktuj się ze mną mailem: chrupek1983@o2.pl - to jest mój adres mail! Jeżeli jest coś jeszcze bardziej PILNEGO - dzwoń na mój numer kom - ma go m.in. Michał Golewski j Jarek Koziołek smile

Co do mojej korespondencji jako Głównego Sędziego Ligi z innymi sędziami nie jest ona w żaden sposób markowana znakiem TOP SECRET smile ale skoro nie pisze tego na forum tylko przesyłam to pewnej "zamkniętej grupy" osób to moim skromnym zdaniem można odpuścic sobie upublicznianie jej. Zresztą nie ma w niej żadnych informacji, które miałyby na celu "spisek w PLRnW". Jeśli ktokolwiek ma wgląd w moje maile do sędziów - no trudno, niech ma, na to nic nie poradze smile Jednak sędziowie to organizacja niezależna od FAR, mam całkowitą niezależnośc, organizator nigdy nie wtrąca się w sprawy sędziowskie - robią to 'władze sędziowskie" smile

Cytat z Twojego postu - który dotyczy mojej decyzji:
"Dotarły do nas ostatnio informacje na temat zmian zadań jakie mogą wykonywać sędziowie, a raczej to czego nie mogą wykonywać tzn. nie mogą pomagać zawodnikom w jakichkolwiek czynnościach podczas turnieju. /.../ Do tej pory sędzia był dość ważnym członkiem drużyny, gdyż bardzo dobrze orientował się właściwie we wszystkich czynnościach przygotowujących zawodnika do gry."

I mały fragment mojego maila:)
"jeżeli decydujecie się przyjechać jako sędziowie na turniej - to przyjeżdżacie na turniej JAKO sędziowie - a nie trenerzy czy obsługa techniczna!!!! NIE MAM NA MYŚLI przyjeżdżania z drużyną, przebywania z nią czy nawet pomagania w Waszym czasie wolnym!!!"

porównanie obu cytatów jest już bardzo wymowne, no ale skoro nie jest to jasne to.... smile

Odpowiadając rzeczowo na Twoje pytanie dotyczące sędziów: sędziowie jak najbardziej są członkami drużyn w trakcie całego okresu przygotowań, treningów, wyjazdu na turniej i powrotu do domu. W trakcie turnieju obowiązkiem sędziów jest przede wszystkim sędziowanie. Mówię to jako sędzia. Jeżeli ja błędnie przekazałem informację dotyczącą funkcji sędziów na turnieju - przepraszam! Precyzuję (zrobię to również osobno w mailu do sędziów) - Sędziowie w trakcie zawodów PLRnW zobowiązani są przede wszystkim do realizacji postawionych im zadań a więc sędziowania meczy (boisko, stoliki, zegary). Jako przygotowanie do sędziowania spotkania uważa się również czas przed meczem, w którym winno nastąpic spotkanie sędziów na tzw pre-game conference, przeprowadzenie tzw captains meeting, zapoznanie się z sędziami stolikowymi oraz sprawdzenie boiska oraz okres po zakończeniu spotkania w którym winno nastąpic sprawdzenie i podpisanie protokołów a także w przypadku 'meczów obserwowanych" przeprowadzenie z sędziami danego meczu tzw "feedback" czyli bieżącej oceny poziomu sędziowania!
Jeżeli sędzia w trakcie dnia turniejowego dysponuje czasem wolnym - nie ma obowiązku siedzenia "pod kluczem" czy nie jest mu zakazany kontakt z innymi osobami na turnieju (wliczając w to zawodników, trenerów, obsługi technicznej drużyn czy widzów)

NIE jest zabroniona pomoc jakiejkolwiek drużynie w przygotowaniach do meczu!!!! (pamiętajac jednak że obowiązkami priorytetowymi są obowiązki sędziego).
W trakcie spotkań jako
Główny Sędzia Ligi NIE zezwalam sędziom na przebywania na ławce jakiejkolwiek drużyny w jakimkolwiek charakterze. Nie należy interpretowac tych słów jako zakazu kontaktu z drużynami przebywającymi na ławce rezerwowych ale pełnienia funkcji trenerów, asystentów trenera czy pomocy technicznej w trakcie rozgrywek danego turnieju PLRnW w którym pełni obowiązki sędziego. Jest to ustalenie umówne nie regulowane ŻADNYMI przepisami czy rozporządzeniami! Nie o to chodzi!

Jeszcze jedno - i nie zrozum mnie tylko źle!!! - jest to poziom PLRnW - i ustalenia Głównego Sędziego Ligi są naprawe bardzo, bardzo delikatne - na poziomie międzynarodowym jakikolwiek kontakt sędziów z drużynami jest niewskazany a czasam wręcz zabroniony! Tego w PLRnW nie ma i nie będzie. Uważam, że wszyscy znamy się na tyle, aby w miarę potrzeb poprosic kogokolwiek o pomoc.

Co do dublowania funckji - nie jestem tym zachwycony - i tak jak powiedziałem - dopóki pełnie funkcję Sędziego Głównego - nie ma takiej możliwości aby na jednym turnieju byc i sędzią i trenerem jakiejkolwiek drużyny. Jeżeli wydaje Ci się to niesprawiedliwe - trudno - mogę z tym życ! Adekwatnym przykłądem są tutaj dziewczyny: Iza i Agnieszka, które są sędzinami i klasyfikatorkami - i one rozumieją to bez problemu - albo sędziują na tym turnieju, albo klasyfikują!!! Nie da się pewnych rzeczy pogodzic i wykonywac je ze 100% skutecznością!!!

Ostatnia rzecz - nie przypominam sobie, abym dał odgórny zakaz jakiemukolwiek sędziemu dotyczący pomagania drużynie w zakresie o którym mówiłem!!! A Magda, która jest sędzią zna więcej ustaleń u zaleceń niż Ty, szanowny kolego, bowiem jako sędzia uczestniczy w przeciwieństwie do Ciebie w spotkaniach sędziowskich smile no chyba że nie mam racji smile

Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i w razie wątpliwości czekam na Twoje pytania. Proszę tylko o konkretne rzeczy i pominięcie filozofii rugby na wózkach - o tym możemy porozmawiac sobie w Radomiu - jeśli będziech chciał - bez problemu poswięcę Tobie mój czas smile

Łukasz Szymczak
Główny Sędzia PLRnW

20

Drogi Łukaszu Sędzio Główny PLRnW
Do Radomia jeszcze daleko więc odpiszę teraz.

Tak to już jest z forami, że w pewnym momencie zapomina się o czym było na początku, a zaczyna dyskusję na poboczne tematy często nie mające nic wspólnego z głównym wątkiem forum.
Przeczytaj uważnie mój pierwszy wpis na tym forum. Ja nie zarzucałem Tobie ani nikomu innemu, że zostały wprowadzone takie zasady. Chciałem tylko, że skoro ma być tak jak to ustaliłeś to żebyśmy przemyśleli na nowo relacje w drużynie zawodników do servisu, a że po moim pierwszym wpisie pojawiły się wypowiedzi, że nie mam racji, że źle to zrozumiałem no to zaczęliśmy debatę, która poszła może trochę nie w tym kierunku smile. Sorry nie taki był mój pierwotny zamysł. Prześledź dokładnie wszystkie wpisy to zauważysz ile wątpliwości wzbudziło Twoje pismo. Może ja nie zrozumiałem tego tak jak Ty to widziałeś ale chyba każdy kto zabierał głos w tej sprawie rozumiał to inaczej.
Zarzucacie mi tu też publikację wewnętrznej korespondencji ale o ile dobrze widzę nie byłem pierwszym na tym forum, który to zrobił. Nie zwalam na nikogo winy bo pewnie i tak bym to opublikował chcę tylko pokazać, że nie tylko ja nie miałem wątpliwości czy tak wypada czy nie.
Słyszałem, że np. w Niemczech rozdzielność pomiędzy sędziami, a zawodnikami jest o wiele większa niż u nas. Słyszałem też, że tam drużyny mają po 4-5 servisantów do pomocy więc nie wszystko da się tak dokładnie przekopiować. Zdaje sobie sprawę, że nas na takie rozwiązania nie stać, dlatego szukam realnych rozwiązań, które przedstawiłem wcześniej.
Oczywiście mogłem zadzwonić do Ciebie i poprosić o wyjaśnienie, jednak jako rezerwowy zawodnik przeciętnej drużyny nie śmiałem zabierać czas Głównemu Sędziemu smile, a że wątpliwości podobne do moich miało jeszcze kilka innych osób (nie tylko z mojej drużyny) więc poruszyłem temat na forum, byś mógł drogi Łukaszu odpowiedzieć nie tylko mnie ale i innym. Co do zaproszenia na rozmowę o filozofii rugby to chętnie je przyjmuję smile

21

Witam. Z uwagą przyglądam się forum i jak jest jakiś problem dotyczący nas uczestników ligi rugby to najczęściej wypowiadają się osoby chyba mało lub w ogóle nie uczestniczące w rozgrywkach co powoduje zamieszanie na forum i bagatelizuje poważne problemy. To taka mała uwaga, może mało ważna ale…
Od dawna już nie mieszam się w sprawy ligi na forum bo nie ma to sensu gdyż albo dany post jest zamykany albo problemy są bagatelizowane.
Zenek jeśli możesz dokończ  temat jak został załatwiony bo jest to ważna sprawa.
Często stawia się nas zawodników przed faktem dokonanym podając nam regulaminy, nakazy, zakazy itp. nie konsultując ich wcześniej co rodzi problemy najczęściej drużyna vs. sędziowie. Ale nikt jeszcze z sędziami nie wygrał    

I ja mam małe pytanie co do punktu regulaminu:
„11.   W poszczególnych turniejach FAR pokrywa koszt pobytu drużyny składającej się z maksymalnie 8 zawodników, którym mogą towarzyszyć maksymalnie 2 osoby chodzące….”

Moje pytanie brzmi tak:
Czy jest problemem dodać 1 osobę chodzącą do pomocy? Pytam dlatego, że IKS ma busa wynajmowanego z firmy z kierowcą, który nie może pomóc nam z drużyną na hali bo kierowcy się zmieniają na każdy turniej i nie mają obowiązku pomagać nam na turnieju poza dowozem nas w poszczególne miejsca (hala , hotel). Dodanie 1 „chodziaka” dla drużyn , które zgłoszą taką potrzebę naprawdę usprawnił i pomógł by drużynom w turnieju. Załatwiło by to powyżej dyskutowany problem.
Czy istnieje regulamin sędziów bo zawodnicy też chętnie by go poznali?
Pozdrawiam

22 Ostatnio edytowany przez Zenek (2011-04-04 09:20:37)

Sprawa trzeciej osoby do pomocy drużynie w tej chwili wygląda (PRAWDOPODOBNIE) tak, że organizator może rozpatrzyć taką ewentualność ale dopiero na koniec sezonu i to w przypadku jeśli drużyny wypełniając ankiety zgłoszą taką potrzebę. Tak więc jeśli ktoś oczekuje takich zmian to niech się wypowie. Nie wiem czy jest szansa na jakieś zmiany jeszcze w tym sezonie, tak właściwie to nie wiem czy wogóle jest szansa ale będziemy próbować.
My czasami też mamy podobny problem, kiedy dostajemy busa z kierowcą, który nie może albo poprostu nie chce pomagać drużynie i wtedy mamy tylko jedną osobę do pomocy.

23

dawno tu nie zagladalem bo zajmuje sie organizacja swojego turnieju ale moze powiem swoje ''ja'':
po pierwsze to to ze poza sedziowaniem sedzia niemjoze usiasc na lawce z druzyna przy ktorej jest i jej kibicowac... MOWIE POZA OBOWIAZKAMI SEDZIOWSKIMI - CZYLI W WOLNYM CZASIE - uwazam za najwieksza glupotei porazke ale nie naszej ligi tylko zachodnichi swiatowych standardow. alejesli juz do nich dazymy to trza to zaakceptowac i juz. nam nie podobalo sie w lublinie na pucharze gdy nam zabroniono by osoby takiejak Kasia F., Paulina S. i reszta ''naszych'' sedziow nie mogla ubrac polarow druzynowych i kibicowac razem z cala druzyna a sedziny - Lucyna i reszta w polarkach rzeszowa siedzialy z nimi i klaskaly... po pierwsze gdzie sprawiedliwosc a po drugiew cokomu przeszkadza ze w wolnym czasie robia to co lubia.
ale tak jak mowie chcemy profesjonalizmu to musimy akceptowac standardy swiatowe.
\
natomiast jesli chodzi o problem ''zenkowy'' to popieram Łukasza. skoro sedzia jedzie osobno,ma nocleg i wynagrodzenie to ma tez obowiazki i jeslinhie sedziuje meczu a np Łukasz wyda polecenie - stoj i podpieraj slup a przy okazji obserwuj mecz lub np posprzataj pokoj sedziowskiitp to jest to jego obowiazekponad wszystko inne. po to jest 2 serwisantow zeby ogarneli temat.

postulat o liczbie osob w druzynie jest wgmnie super. ma byc limit 10 os a niech druzyna sobie dobierze proporcje. 9-1, 8-2 lub 7-3 oczywiscie z zastrzezeniem ze 3 serwis max bo tak by jechalo 4 zaw i 6 chodzikow.

a co do zmian w regulaminie to zapowiada sie fajny patkowy wieczor.....

24

Borys10022 napisał/a:

Moje pytanie brzmi tak:
Czy jest problemem dodać 1 osobę chodzącą do pomocy?

Zenek napisał/a:

Sprawa trzeciej osoby do pomocy drużynie w tej chwili wygląda (PRAWDOPODOBNIE) tak, że organizator może rozpatrzyć taką ewentualność ale dopiero na koniec sezonu

dodo napisał/a:

postulat o liczbie osob w druzynie jest wgmnie super. ma byc limit 10 os a niech druzyna sobie dobierze proporcje. 9-1, 8-2 lub 7-3

Generalnie sprawa wygląda tak, że mniej więcej w grudniu składamy wnioski o finansowanie na kolejny sezon. Podajemy tam dokładną ilość drużyn, regulamin, ilość zawodników niepełnosprawnych oraz ilość osób chodzących obsługujących zadanie. Są to dwie oddzielne grupy osób, ściśle określone w budżecie i nie ma możliwości rotacji między nimi, ponieważ każdą grupę rozliczamy osobno. Dlatego zawsze Wam powtarzamy, że zamiany mogą być dokonywane tylko w obrębie tych dwóch grup. W indywidualnych przypadkach, jeśli jest taka potrzeba, drużyny zwykle zgłaszają nam zapotrzebowanie na dodatkową osobę - wpisujemy ją wtedy na listę rezerwową i jeżeli budżet na to pozwoli (czyli np. zrezygnuje jakiś sędzia albo inna osoba chodząca), osoba z rezerwy automatycznie wchodzi na listę.
Tak jak napisał Zenek, zmiana na stałe możliwa jest dopiero od każdego następnego sezonu ligowego, a zmiana o której pisze dodo jest niewykonalna właśnie z wyżej określonych powodów.

25

Dzięki za odpowiedź.