126

Odp: Jedziemy na wakacje

Jeszcze o hotelu. Hotel 4 gwiazdkowy i myślę, że jak na "prawie" centrum Pragi, to cena przystępna. Parking podziemny hotelowy - niestety drogi ok. 300 CZK = ok. 50 PLN/ doba. Ponadto wstęp na wieczorny program przy fontannie 220 CZK/osoba. Osoby niepełnosprawne 50% tej sumy, osoba towarzysząca (opiekun) 0. Nie jestem ale pewien czy dotyczy to również obywateli innych krajów? Trzeba by sprawdzić na jakiejś informacji.Korzystanie z metra i komunikacji miejskiej - ON i osoba towarzysząca 0 CZK, ale znowu to co powyżej. Metro w ok. 60-70% dostosowane dla ON, większość autobusów też. Z tramwajami gorzej.Jeszcze jeden wątek - nie radzę podróżować "tradycyjną" drogą - Cieszyn - Brno - Praga po autostradzie D1. Autostrada w remoncie!!!, ale "górą" - Cieszyn - Olomouc - Hradec Kralove - Praga. Bliżej i po "zwykłej" drodze ok. 100 km, reszta 4 pasówki, bądź autostrada.

127

Myślę, że można zastanowić się nad jakimiś tanimi biletami lotniczymi do Pragi. Nawet jeżeli doliczymy opłaty za bagaż, wychodzi czasami taniej niż autem, a i szybciej oraz wygodniej.

128

Ja mogę polecić Barcelonę - świetnie dostosowana + autobusy z lotniska w Gironie, Hostele w Barcelonie i Gironie również są dostosowane a do tego bardzo dobra baza dostosowanych obiektów w mieście http://www.barcelona-access.com/?idioma=3

129

Witam zna ktos przystosowane domki letniskowe/ pensjonaty na Jeziorem Żywieckim/ Międzybrodzkim ? prosze o kontakt

130

Hmm, niestety ja nie znam.

Lecz we Władysławowie jest parę takich ośrodków.

http://meteor-turystyka.pl/noclegi,przy … owo,2.html

131

anika napisał/a:

Ja mogę polecić Barcelonę - świetnie dostosowana + autobusy z lotniska w Gironie, Hostele w Barcelonie i Gironie również są dostosowane a do tego bardzo dobra baza dostosowanych obiektów w mieście http://www.barcelona-access.com/?idioma=3

Od dawana marzy mi się Barcelona, ale jakoś nigdy nie umiem się tam wybrać i wakacje w Hiszpanii ciągle odkładam na później. Może w przyszłym roku mi się uda.

132

Ja bym chciala do Włoch! big_smile

133

Ja z kolei polecam turystykę językową. Byłam w szkole językowej na Malcie, gdzie uczyłam się angielskiego wyłącznie w obcojęzycznym towarzystwie. Korzystałam także z basenu na terenie szkoły.

134

Też marzą mi się Włochy, szczególnie słoneczna Toskania big_smile

135

No a ja tradycyjnie byłam nad polskim morzem. Może i pogoda nie tak fajna, jak w Toskanii, ale za to tak swojsko i fajnie smile

136

Jeśli kogoś nie stać na wakacje, a chciałby pojechać za granicę i przeżyć ciekawą przygodę. To polecam wolontariat. Ja w te wakacje byłem na Ukrainie. Przez 3 tygodnie mieszkałem u bardzo sympatycznej rodziny. W przyszłym roku tez gdzieś pojadę w ramach wolontariatu.

137

Całkiem ciekawa opcja. Załatwiałeś to przez jakąś fundację?

138

tak
ogloszenia.ngo.pl - tutaj można znaleźć wiele ciekawych opcji.
w tamtym roku był np. wyjazd do Nepalu. Pokrywa się tylko 10% kosztów podróży!

139

no to pięknie smile

140

Wróciłem właśnie z Chorwacji, trochę nie udane wczasy bo 3 dni padało. Mimo wszystko polecam.

141

Dobrą opcją na tanie wakacje jest podróżowanie autokarem - Polskim Busem. Bardzo tani i wygodny autokar. W środku jest nawet wi-fi.

142

Też bym sobie gdzieś wyjechała. Chociażby na weekend, niekoniecznie za granicę. Wystarczy jakaś cicha, piękna wieś, by naładować akumularoty. No ale cóż, trzymiesięczna córeczka pochłania i czas, i kapitał. wink Ale to najcudowniejszy pochłaniacz na świecie. wink

143

Hej, na Wood jest świetny klimat, bywam tam prawie co rok.

144

Takie weekendy są super wink Byłam ostatnio dwa dni w Zakopanem, niby nic, ale to o wiele większy relaks niż siedzenie w domu wink

145

Ja w tym roku byłem 4 dni w Krakowie, ze znajomymi. Super sprawa.

146

Kraków jest przepiękny, pod warunkiem, że nie wpadnie się w tabuny turystów i jest trochę luzu wink

147

Ja bym chciała jechać bardziej nad morze okolice Władysławowa, może Hel bądź Gdynia smile

148

Ja polecam Krynicę Morską, a hotel i standard jest zależny od portfela. Piękna plaża. Co do wyboru kwater na odpowiednim poziomie to nie jest ich dużo, ale polecam miejsce:)

149

Ja już sobie obiecałam, że w przyszłym roku pojadę nad Bałtyk. smile Bardzo mi się podoba Ustronie Morskie, ale Władysławowo też jest piękne. smile

150

A ja pewnie znowu nigdzie nie pojadę.