1

Temat: Jedziemy na wakacje

Z racji powtarzających się pytań o dostosowane ośrodki wypoczynkowe, kwatery, noclegi, restauracje itp. chcielibyśmy zaproponować stworzenie bazy adresowej z tego typu miejscami.
Baza będzie dostępna na forum, na razie w formie poniższego tematu.

Prosimy o dokonywanie wpisów wszystkich przystosowanych dla ON miejsc nie tylko w Polsce, ale też i zagranicą.

Jest tylko jeden warunek: miejsce, które dodajecie do poniżej listy MUSI być sprawdzone przez osobę niepełnosprawną poruszającą się na wózku. Świadczycie to swoim imieniem.

Oczywiście zgodnie z regulaminem reklamy będą kasowane.

Co powinien zawierać taki wpis?
Nazwę (np. ośrodka), w miarę dokładny adres, jakiś kontakt (telefon lub e-mail), stronę WWW (jeżeli istnieje) i krótki opis miejsca.

W razie wątpliwości lub pytań proszę pisać do Administratora.

2

Odp: Jedziemy na wakacje

Właśnie  niedawno  robiłem  rekonesans  bazy  hotelowej  w  Toruniu  w  zakresie  ich  przystosowania  dla  osób  niepełnosprawnych  -  szczególnie  wózkowiczów  (Krzysiu  K.  wie  po  co  i  dlaczego?).  Pierwsze  wrażenie  jest  takie,  że  wszystkie  hotele  posiadające  pokoje  dla  niepełnosprawnych  bardzo  się  nimi  szczycą  i  chętnie  je  pokazują  zainteresowanym.  Mnie  zmuszali  abym  wszedł  (a  właściwie  wjechał)  i  ocenił  je  pod  względem  przystosowania.  Oczywiście,  nie  odwiedziłem  wszystkich  toruńskich  hoteli,  ale  dla  zainteresowanych  podaję:  wszystkie  bije  na  głowę  pod  względem  komfortu  i  wyposażenia  hotel  „FILMAR”  ul. Grudziądzka 45,  tel.  (56) 6694800  (www.hotelfilmar.pl).  Mają  dwa  przystosowane  pokoje  3-osobowe.  Cena  wynosi  230 zł  za  pokój,  czyli  wypada  po  ok.  75  od  osoby.  Standard  hotelu  bardzo  wysoki.  W  cenie  śniadanie  -  szwedzki  stół.  Można  jeszcze  negocjować  cenę  tel. kom.  605 55 33 65.  Innym  hotelem  jest  „REFLEKS”  przy  ul.  Wojska  Polskiego 24  tel.  (56) 6230015  (www.hotelrefleks.prv.pl).  Cena  porównywalna:  70 zł  od  osoby  ale  standard  o  wiele  niższy.  W  zasadzie  mają  przystosowane  dwa  pokoje  trzyosobowe  ale  tylko  w  jednym  jest  swobodny  dostęp  do  łazienki.  (Istnieje  też  możliwość  negocjowania  ceny).  Pośrednim,  między  wyżej  wymienionymi,  pod  względem  standardu,  jest  hotel  „WODNIK”  ul.  Bulwar  Filadelfijski  12  tel.  (56) 6555697  (www.hotelwodnik.com.pl).  Mają  tam  kilka  pokoi,  dwuosobowych,  w  pełni  przystosowanych  z  łazienką.  Jedynym  mankamentem  jest  złe  rozstawienie  łóżek  i  wielkie  manewrowanie  przy  wjeździe  do  łazienki  ale  z  tym  można  sobie  poradzić  odpowiednio  je  przestawiając.  Ceny  porównywalne  jak  w  dwu  poprzednio  opisanych  czyli  za  pokój  ok.  150 zł.  Osłodą  jest  bliskie  położenie  WODNIKA  od  naszej  uroczej  Starówki.  Na  koniec  dla  miłośników  bardziej  spartańskich  warunków  i  poznania  trochę  innych  uroków  turystyki  polecam  nocleg  w  zaadoptowanym  do  celów  hotelowych  dawnym  forcie  obronnym  XIX-wiecznej  Twierdzy  Pruskiej  (Toruń  był  pod  zaborem  pruskim).  Jest  to  w  zasadzie  Schronisko  Młodzieżowe.  Pokoje  mają  1, 2, 3 -osobowe,  oraz  sale  wieloosobowe.  Warunki  są  trudne  ze  względu  na  ogólne  łazienki.  Ale  atrakcji  ze  spania  w  twierdzy  nic  nie  jest  w  stanie  zastąpić.  Można  też  zwiedzić  na  wózku  całą  twierdzę  ( twierdze,  z  tych  bliższych  nam  wieków,  są  przystępne  do  zwiedzania  dla  nas – wózkowiczów,  bo  wszystko  musiało  być  na  jednym  poziomie  celem  łatwego  przewożenia  amunicji).  Adres:  Przedsiębiorstwo  Turystyczno - Gastronomiczne  Twierdza  Toruń  Fort  IV   ul. Chrobrego 86  tel. (56) 6558236.  Zapraszam  wszystkich  w  czasie  wakacji  do  odwiedzenia  naszego  Torunia.

3

A poza tym--jeśli słonko świeci-miasto Toruń ma wysyp knajpek wszelakich---jest tylko"mały" problem--toalet w miarę przystosowanych--jak na lekarstwo--niestety.A szkoda-bo nawet jednodniowe wypady mają swój urok...Torunia.

4

Ja dodam, że nawet kilkugodzinne i nawet bez słonka - wypady do Torunia są urocze i niezapomniane...

5

Polecam nasze słynne Chałupy ...
Mała mieścinka ... z jednej strony Zatoka Pucka a zaraz z drugiej pełne morze ...
Jest też pensjonat przystosowany dla ON ... http://www.meridian.wla.pl
Same Chałupy to może nic specjalnego jednak można w okolicach dużo fajnych miejsc pozwiedzać.
Byłam, sprawdziłam i teraz gorąco Wam polecam wink

6

a moglby ktos mi zaproponowac domek,kwater do wynajecie w gorach?chcialbym wynajac owe lokumw zakopanem lub w bekidzie slaski,z gory wielkie dzieki za pomoc:)

7

No właśnie - góry, góry.. Mam blisko i chciałabym, żeby ktoś polecił sprawdzone miejsce. Ktoś, na pewno wie coś na ten temat - też dzięki z góry smile

8 Ostatnio edytowany przez stika (2005-11-04 21:07:24)

witam wszystkich zainteresowanych wędrówkami po kraju i nie tylko.
mogę polecić wszystkim zainteresowanym w okolicy Zakopanego hotel RYSY w Bukowinie Tatrzańskiej. Standard mają różny, ale dysponują pokojami przystosowanymi dla osób na wózkach. Sami korzystaliśmy z tej bazy wielkorotnie. widoki z okna super. Polecam. Przy okazji wiele miejsc do zwiedzenia.
W Bieszczadach - proponuję Sanatorium ELA w Polańczyku (nad Soliną). również dysponują pokojami przystosowanymi dla wózkowiczów.
I ostatni ze sprawdzonych przeze mnie to Ustroń - hotel Muflon.
Po wpisaniu w przeglądarce nazwy, wyświetlają się strony ośrodków, można sprawdzić cenę, są wszystkie dane.
Z wędrówek poza granicami mogę polecić Hajdusoboslo na Węgrzech. Korzystaliśmy z prywatnej kwatery ale gospodarz był na tyle miły, że wykonał przed naszym przyjazdem podjazd do budynku. Było super, polecam.
Jeśli ktoś będzie ikiedyś zainteresowany mogę podać wszystkie namiary. było warto przejechać 500 km.

9

polecam odwiedziny działu "Baza urystyczna" serwisu www.on.autocentrum.pl ( http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=3 ) jest tam sporo informacji nt bazy tyrystycznej dostępnej dla zmotoryzowanych ON, informacje sprawdzone bo ich autorka sama ON jest laureatką konursu "Integracji" na ten temat. A może ktoś z Was chciałby na podobnej zasadzie co Pani Maria uczestniczyć w robudowie takiej bazy informacji. Zapraszam do współpracy.

10

Strona www.ukazika.spanie.pl ,lub www.ukazika.agroturystyka.com.pl
Chętnych do wypoczynku w górach zapraszam do odwiedzenia uroczego zakontka z widokami na Tatry i Beskid Zachodni. Podobno nasi juz tam byli i zadomowili się w góralskiej chacie.

11

polecam odwiedzenie serwisu www.przyjazne.pl - znajduje się tam baza z noclegami dla niepełnosprawnych w Polsce i szczegółowym opisem stopnia przystosowania obiektów.

12

Góry?
To Wisła.]
Ośrodek "Start"
Wszystko przystosowane nawet basen dla ON.
Przy pobycie np.4 dniowym cena za nocleg 48zl od osoby.
Jeżeli do tego zamowimy obiady (20zl) to mamy basen za friko.
Polecam.
http://www.osstart.com.pl/

13

Polecam osrodek Sokolica w Rabce Zdroju, ul.Garncarska 4. Wspaniale przystosowana łazienka, pokoj OK. Własny parking do poziomu pokoju dla osób na wózkach.Jedyna niedogodność to jadlnia na niższej kondygnacji ale wlaściciel miły i dogadac się można z dostawą posiłku do pokoju lub do kawiarenki na poziomie pokoju.
Drugie miejsce to ośrodek ASTUR z Lublina w Okunince. Miejsce spokojne i ustronne. Okolica piękna. W ośrodku domki całkowicie przystosowane łącznie z łazienkami bez progów i barier.
Trzecie moje ulubione to Osiek w Borach Tucholskich wrocławskiego Resursa.
Czwarte Międzywodzie też Resursa. Niestety zaczęli wykorzystywać możliwości ściągnięcia klientów dewizowych i ceny na ten sezon są zaporowe bo za 2 tygodnie nad Bałtykiem po sezonie ok 1800 od osoby w pokoju 2 osobowym.

14

Kolejne sprawdzone miejsce to pensjonat "Willa Bursztyn" nad morzem w Dębkach. Cicho, spokojnie a pokój z łazienką przystosowany w 100 % + miła obsługa i naprawdę przystępne ceny. POLECAM z czystym sumieniem bo przetestowaliśmy z Panem mężem i warto polecić. Jedyny mankament to kiepski dojazd jakieś 150 m. do samego pensjonatu to same dziury.:-)

15

witam wszystkich ostatnio wybralem sie na weekend w gory no i chcialem ostrec wszystkich przed pewnym panem wlascicielem domu wczasowego
ponizej link
http://www.ukazika.orawka.pl/start.html
facet pisze ze ma przystosowane ,ze ma dobre warunki dla osob na wozkach no niestety po dojechaniu na miejsce wielkie rozczarowanie pierwsze to prysznic kibelek i umywalka dzrzwi tak waziutkie ze na aktywnym wozeczku nie da rady wjechac a zero uchwytow nie wspomne ze zwykly wysoki brodzik bez jakiegokolwiek siedziska zainteresowanym fotkina email jak to wyglada cena jak na tamte okolice tez raczej wygorowana drugi dzien to juz zakopane dostalismy duzo tanszy nocleg i to kilometr od krupowek praktycznie centrum wszystkie piec pokoji bez progow duze przestronne pokoje niestety lazienka podobnie jak u kazika ale tu facet nas ostrzegl ze niestety lazienka taka a nie inna kuchnia w pelni wyposarzona i dostepna dla wozkowicza nie wspomne o sali z tv 15programow i kominek do dyspozycji no i cena milo nas zaskoczyla 20Zl od osoby oczywiscie wjazd na gubalowke kolejka linowa takze bez problemu dla tetrusa a jezeli byl by problem panowie przy bramkach biletowych chetnie pomoga niestety zabraklo czasu na zwiedzsenie morskiego oka ale z tego co wiem tez nie ma problemu z wiechaniem
i tak na koniec jeszcze raz ostrzezenie uwagana pana kazika sprawdzilem to osobiscie Wink
dodam jeszcze ze byl to wypad 4 osoby na wozkach i szesciu chodziakow taka mala wycieczka Rolling Eyes ciezko bylo cos znajsc dla tylu osob cos przystosowango i w miare taniego ale sie udalo Wink

16 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2006-10-03 07:33:27)

marcin tetra
takich"kazików" w Kraju znalazłoby się kilku-sam to kiedyś przżyłem..na szczęście niedaleko byl obiekt zupełnie nieprzystosowany(chodziło oczywiście o łazienkę czyt.toalete -była nawet duża)spokojnie dawałem sobie radę i nie tylko ja bo  w wypadzie był dystrofik -chodzący jeszcze i tetrusik (słaby)Na szczęście juz tych warunków nie mam -za to w tym miejscu jest sklep-zupełnie  niedostosowany dla osób min.na wózkach-a jest to w Bieszczadach miasto L.

17

http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/i … profil?n=2
najlepsza stronka

18

Z czystym sumieniem polecam schronisko Ventus tuż pod Kielcami (wspominałem już o nim na forum)

http://www.eholiday.pl/noclegi-1896.html

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Ventus
adres: Gimnazjalna 1A
26-052 Sitkówka 
województwo: świętokrzyskie
obiekt: schronisko
miejsc: 60
telefon: 0-41 345-95-22, 
faks: 0-41 345-95-22

Jest to nowy budynek, z windą, jest pomieszczenie kuchenne (mikrofalówka, lodówka, kuchnia, podstawowe sztućce, talerzyki, szklanki) stoły i krzesła, w tym samym pomieszczeniu też tv i video.
Szerokie korytarze, duże łazienki oraz dodatkowo oddzielna łazienka dla wózków - niestety bez prysznica. Są prysznice, ale w tych ogólnych łazienkach, są to jednak brodziki więc albo ktoś musi mieć pomoc albo ktoś w miare sprawny by wejść do brodzika.
Miła obsługa, zniżki dla członków PTTK.

Okolice Kielc są bardzo ciekawe, wiele miejsc do zwiedzania przez kilka dni, więc to schronisko jest świetnym miejscem noclegowym, a przy tym niedrogim.

Nawet osoby na wózkach elektrycznych moga śmiało korzystać z tego schroniska - obszerne korytarze, duże łazienki.

Naprawde polecam !!!

19

Witam właśnie wróciłem z nad morza. Polecam Niechorze byłem na prywatnej kwaterze i mogę ją polecić. Dobry dojazd do kibelka , problem tylko z prysznicem bo jest brodzik ale może dla sprawniejszych nie jest to wielki problem. W Niechorzu jest molo betonowe prosto z ulicy więc dojazd niestanowi większego problemu. Jest także latarnia morska ale z wiadomych przyczyn nie do zdobycia. No i oczywiście jest tam to wszystko co w każdym miasteczku nadmorskim fajne knajpki i super lody!
W przyszłym roku pojadę w inne miejsce również zdam relacje.
http://www.niechorze.krystyna.ta.pl/  a tu stronka z kwaterą w której byłem.

20

Ja mam taką sugestię - jeżeli ta baza ma mieć sens, to podajmy miejsca hm... tak do ok. 100 zł za pokój 2-os. (max. 50 zł od 1 os.) Bo znaleźć coś przystosowanego za 150-200 zł albo i więcej, to naprawdę nie jest wielki problem. We wrześniu zjechałem samochodem pół Polski i wszędzie się coś znalazło, tyle że niestety w większości to były raczej niezłe hotele, więc 2 tygodnie podróżowania kosztowało mnie więcej niż 2 miesiące życia w domu - taniej by mnie wyszedł 2-tygodniowy urlop nad cieplutkim morzem w Chorwacji (a już na pewno w Bułgarii); i tak chyba w następne wakacje zrobię...

Sztuka to znaleźć w Polsce coś przystosowanego i taniego!

21

Ja byłem tutaj...dojazd do morza...ogólnie Ustronie Morskie jest raczej przyjazne dla wózkowiczów
http://www.lesna-polana.pl

22 Ostatnio edytowany przez aniar (2008-02-08 21:27:39)

W tamtym roku byliśmy w Okunince. Ośrodek położony z dala od centrum miejscowości z miłą obsługą, z przystosowanymi domkami dla osób na wózkach, łazienki ze spadem przy prysznicu, podjazdy do stołówki, świetlicy, guma przez plażę prowadzaca nad jezioro, można łowić ryby. Czyste kąpielisko, dla chętnych organizują wycieczki autokarem po okolicy lub do Lwowa (skorzystaliśmy), na ośrodku jest mały barek. Do centrum miasteczka choć trochę daleko, ale można dojechać na wózku (nawet elektrycznym) po trakcie bez krawężników, my robiliśmy takie wypady. Może tylko mało urozmaicone wyżywienie. Ceny i galeria na stronie,

http://www.astur.com.pl/index.php?as=1&m=7&o=7

23

a moze ktos z Was ma namiary na jakies fajne miejsce w Chorwacji wlasnie? dla wiekszej ilosci osob, tzn 7-8 smile

24

Polecam Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. o. Pio w Stróżach. Byłem tam już 4 razy, ośrodek jest nowy, wszystko dostosowane dla ON, obszerne łazienki, windy, kafejka internetowa, na miejscu stołówka i baza zabiegowa wraz z basenem! Urokliwe okolice Beskidu Sądeckiego. Niedaleko Nowy Sącz.
Adres:Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio w Stróżach
Stróże 569
33-331 Stróże
Telefon: (0*18) 445 43 41. http://centrum.fpon.com.pl/?page_id=5

25

Aniolka smile

W CHorwacji byłam wiele razy i najbardziej polecałabym dla wózkowiczów Campingi, jeżeli oczywiście lubicie spanie w namiotach. Większośc jest pozbawiona jakichkolwiek barier w postaci schodów, progów itp. Jest wiele takich campów z dostosowaną toaletą, z prysznicami gorzej, ale w lepiej wyposażonych przy kąpieliskach są prysznice na zewnątrz do opłukiwania z wody morskiej.
Ja robiłam to tak, że brałam krzesełko plastikowe (ogrodowe) i kąpałam się w stroju kąpielowym, albo można też wozić ze sobą taką gumową mate i na niej sobie usiąść np.po turecku i normalnie brać prysznic.

Ja nie zamieniłabym namiotu na żadne kwatery, zwłaszcza w Chorwacji, gdzie jest cieplutko i noce są przepiękne ( czasem nawet sypialiśmy pod gołym niebem wink
Do namiotu można sobie kupić dmuchany materac żeby było mieciutko, albo ja mam taką dmuchaną karimate (5 cm) therma rest. Polecam. Nie zajmuje dużo miejsca a spanie niebiańskie wink

W internecie jest bardzo dużo na temat campingów w chorwacji
m.in. http://www.eurocamps.net/index.php?ids=1&lng=PL