1 Ostatnio edytowany przez Arturos (2010-03-26 09:49:53)

Temat: Handbike jest dla ciebie !!!

http://www.rowerowabrzoza.pl/

2

Odp: Handbike jest dla ciebie !!!

Podaj  coś  bliżej  jaki  to  region  bo  Brzóz  jest  wiele - koło  Bydgoszczy  jest  Brzoza  Bydgoska  a  koło  Torunia  Brzoza  Toruńska  więc  podaj  gdzie  jest  ta  "rowerowa - handbik'owa"?

3

podana jest strona , kontakt, wyślij meila to sie wszystkiego dowiesz :-)

4 Ostatnio edytowany przez kupsztalec (2010-01-05 07:46:57)

A czego tu uczyć chcesz,  bo jestem ciekaw. Jak się wystawiasz na forum to odpowiadaj na stronie a nie meilowo, to pozwoli rozwinąć temat na forum. Strona ta wygląda dosyć nieczytelnie i nic nie wnosi, więc więcej info było by mile widziane.

5

hmm też jeżdżę i próbuję uzmysłowić sobie czego uczą podczas jazdy..jakich technik, bo nie znam żadnych a ścigam się z kupsztalcem już trochę..

6 Ostatnio edytowany przez Arturos (2010-03-15 13:39:58)

przyjedz i sprawdz

7

Arturos uważam że to dobry pomysł a co do niektórych to już mają taką mentalność że wszędzie widzą podstęp.

8 Ostatnio edytowany przez Arturos (2010-03-26 09:40:04)

http://www.far.org.pl/kujawsko-pomorskie_wyd.

9 Ostatnio edytowany przez yaesu2 (2010-01-04 23:07:58)

Kupsztalec informuję Cię iż w ramach zajęć Rowerowejbrzozy wszystko jest ok a o kasie jakiejkolwiek nie ma mowy bo to wszystko jest nieodpłatne.Rowerowabrzoza nie otrzymuje jakichkolwiek dotacji na ten cel.Bądz zdrów i nie denerwuj się.

10 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2010-02-18 15:26:06)

yaesu2 napisał/a:

np tego jak nie upaść z roweru jak ruszyć jak zatrzymać się bo to sprawia uczestnikom którzy po raz pierwszy próbują wielki problem.

zdarza mi sie czesto leżec na glebie

11 Ostatnio edytowany przez derk5 (2010-01-04 17:21:50)

A ja mam pytanie. Na tej stronie http://www.rowerowabrzoza.pl/index.php? … itstart=37 interesuje mnie ta "maszyna" doczepiana do wózka. Jak to się nazywa, czy ktoś to robi w Polsce(szczególnie Śląsk), ile to kosztuje (czemu tak drogo)=)=) Czy pasuje do każdego wózka?

12

derk5 - Ta maszyna to napęd produkcji Niemieckiej Speedy Bike cena 1700 EURO.Używane importowane napędy w cenie ok 1500zł można kupić w firmie DN REHA  Osrołęka patrz Allegro lub dzwoń 606682994.

13 Ostatnio edytowany przez kupsztalec (2010-01-05 07:52:12)

Moja wypowiedź wcześniejsza na forum może faktycznie miała nieco negatywne zabarwienie ale była sformułowana bardziej jako pytanie na co może warto było zwrócić uwagę. Choć zdecydowanie za ostro to chciałem zwrócić uwagę że więcej informacji na forum będzie cenniejsze niż mało atrakcyjna strona. Niestety spotkałem się z jawnym przykładem wyciągania kasy na ON i to chciałem podkreślić. Nie było to atakiem na nikogo bo widzę że panuje tu takie przekonanie. A niektóre wypowiedzi na tym forum to łamanie prywatności więc radzę uważać na świeżo zarejestrowanych użytkowników, którzy nie potrafią docenić poufności. Moja wypowiedź jest nieco zbyt agresywna ale każdy ma prawo się wypowiedzieć i tego typu ataki na moją osobę są w złym guście.

14

Super Artur smile
Ja jak najbardziej popieram takie wydarzenie. Sama rozpowiem wśród moich znajomych o takiej akcji big_smile
Jeżdżę trochę też na handbikeu, ale ilekroć spotykam ON to często mają nikłą wiedzę na ten temat. Niektórzy po wielu latach dopiero odkryli, że jest coś takiego jak handbike.
Tu chyba nie chodzi o to, żeby kogoś uczyć jak jeździć czy nie upadać z rowera, tylko bardziej, żeby te osoby spróbowały i pokochały ten rodzaj aktywności.
Pozdrawiam smile

15

I zobaczyły, że MOŻNA!!!! big_smile

16 Ostatnio edytowany przez Arturos (2010-03-15 13:34:07)

jaworowa dzięki za poparcie :-)) pozdrawiam

17

Dzięki yaesu2 za info

18

tetraplegicy to mają szanse na tym jeżdzić?

19

i to jak smile

20

Mily ,no jak mam słabe dłonie to jak mam trzymać i jeszcze kreecić

21

dokladnie, w przypadku tetraplegików nic nie jest oczywiste i proste. Robiliśmy ostatnio rower dla osoby z tetraplegią i zanim ta osoba zaczęła jeździć to musieliśmy wiele razy przerabiać elementy napędu i hamulcowe. Miły się chyba trochę zagalopował odpowiadając tak jednoznacznie smile

22

rolins, andrzejbi2

nie do konca zagalopowal. Staram sie zawsze wypowiadac na tym forum w sposob odpowiedzialny (nawet jesli w tak krotkiej formie jak powyzej)

sam jestem tetra i mam niesprawne dlonie i na handbiku dobrze (moim zdaniem) sobie radze. Wiec sadze, ze ktos z niepelnosprawnoscia podobna do mojej (C5- C6) tez sobie spokojnie poradzi...

23

Pewnie musiałbym spróbować na czyimś najpierw ,żeby nie porywać się z motyką na księżyc

24

jakbys byl w okolicy warszawy to zapraszam smile

a o sam chwyt sie nie martw. zawsze mozesz przywiazac bandazem albo zastosowac takie rozwiazanie:

http://bike-on.com/product-list/handcycle-grips-pg75/

poza tym duzo sily mozesz dac wypychajac, a do tego chwyt nie jest potrzebny...

ja hamulec mam tarczowy, zeby latwiej go bylo naciskac. mam lekki problem z przezutkami, ale jakos daje rade...

Grunt to probowac:))

25 Ostatnio edytowany przez Arturos (2010-03-15 13:31:04)

następne spotkanie 14 marca zapraszamy