26 Ostatnio edytowany przez Kowal (2004-09-07 12:48:27)

Odp: strony o nurkowaniu niepełnosprawnych

11.09 w olsztynie odbedzie sie uroczyste otwarcie nowej siedziby szkoly nurkowania aquamania [szkola on]. podczas otwarcia odbedzie sie wyklad na temat nurkowania osob niepelnosprawnych moze byc ciekawy. no i darmowa lampka szampana ;]
oto zaproszenie -
http://www.aquamania.ol.pl/img/baner_otwarcie.jpg

27 Ostatnio edytowany przez aniar (2004-09-09 10:03:00)

Rudyo, rozmawiałam wczoraj z Joanną (przemiła osóbka) i powiedziała, że możemy spróbować po uzyskaniu opinii lekarza. Prawdopodobnie najbliższe zajęcia tego typu zaczną się w październiku. Wysłałam jeszcze emaila do neurochirurga w CZMP w Łodzi z pytaniem czy można nurkować z założoną zastawką przy wodogłowiu (zm. ciśnień), Joanna niestety nie wiedziała.
Narazie to tyle, napiszę jak się dowiem czegoś więcej.
Pozdro

28

No to bardzo fajnie.
Też jestem ciekawy opini lekarza - może przydać się na przyszłość. Jak coś będziesz wiedziała to daj znać smile

29

W październiku będę na konferencji organizowanej przez lekarzy klubowych KDP (nurkowanie).
Popytam w wiadomym temacie, tym bardziej, że wiodącym tematem będzie nurkowanie niepełnosprawnych.

30

Fajnie Raf, ciekawa jestem opinii lekarzy związanych bezpośrednio z tematem.

31 Ostatnio edytowany przez aniar (2004-09-13 08:43:44)

Mam odpowiedź neurochirurga:

Naszym chorym niezalecamy nurkowania - możliwe są objawy wzmożonego
ciśnienia śródczaszkowego (konieczność wstrzymania oddechu), choć z drugiej
strony na bardzo krótki czas i małą głębokość mozna zaryzykwać - oczywiście
w asyście innych osób. Trudno jest dziecku wszystkiego zabraniać.

Ale ze mnie blondynka,  nie dopisałam że chodzi o nurkowanie z oprzyrządowaniem, ale wnioskując z tego co pisze to chyba można by spróbować.

32

Wszystko to prawda.
Największym niebezpieczeństwem jest ciśnienie.
Będę na ten temat rozmawial z fachowcami.
Dam znać.

33

Czekam cierpliwie na wiadomości.

34

nierozumiem tego ze mozna sprobowac na male glebokosci. chyba troche niekompetentny bten lekarz. przecierz do 10m sa najwieksze skoki cisnien. wiec to chyba ciut bezsensu.

35

Kowal, jestem zielona w tym temacie, dlatego czekam również na info od Rafa.

36

spotkanie lekarzy jest w październiku więc jeszcze trochę czasu

37

jestem studentką fizjoterapii na AM w Bydgoszczy (4rok).
zetknęłam się ostatnio z nurkowaniem osób niepelnosprawnych, bardzo mi się to spodobało! gdzie można zrobić odpowiednie kursy aby zająć się nurkowniem?

38

W każdym klubie nurkowym.
W Bydgoszczy np;

Akademicki Klub Badań Podwodnych Arius
BYDGOSZCZ, ul. Stroma 13 A
tel. (0-52) 372-96-97
tel. kom. 0 502-66-20-20

Klub Płetwonurków Delfin
BYDGOSZCZ, ul. Toruńska 30
tel. 371-94-17

Klub Badań Podwodnych Tryton
BYDGOSZCZ, ul. Babia Wieś 1A
tel. 371-26-59

39

Myśle, ze tam gdzie sa instruktorzy czyli w jakiejs firmie zajmujacej sie nurkowaniem. Jezeli chodzi o urkowanie z kulawymi ja znam tylko firme Nautica.
O Bydgoszczy wiecej bedzie wedzial Krzysiu Kranz.

40

Przypominam, że w Poznaniu ruszył basen. Wszystkich chętnych zapraszam - kontakt: ja, Lechu - koordynator oraz Krzychu - Nautica.

41

A gdzie Wam się ruszył ten basen.

W Warszawie baseny stoją jak je wybudowali i niechcą się poruszyć.

Szczęśliwie ruszyły zajęcia. Planowane są klasyczne zajęcia plywackie, nurkowe szkoleniowe HSA oraz kondycyjne dla certyfikowanych nurkow.
Info FAR

42

Witam dziś wszystkie NURY-jest dobra wieść dla mnie bo może w tym sezonie bulgnę sobie trochę-Pozdrawiam ogół!!!

43

witam:D i big_smile

44 Ostatnio edytowany przez Kowal (2005-04-18 19:42:27)

aniar napisał/a:

Naszym chorym niezalecamy nurkowania - możliwe są objawy wzmożonego
ciśnienia śródczaszkowego (konieczność wstrzymania oddechu)

to tez jest niezle... niech ten neurochirurg sam wstrzymuje powietrze przy wynurzaniu z np. 10m ;] lol

Co do kursow dla kulawych to jeszcze Aquamiania z Olsztyna - www.aquamania.ol.pl - kontaktowac sie z Igorem Bartoszewiczem.

kiedys nurkowalem z brodatym [nie tu obecnym]... niezle sie prezentuja kepy brody spod pianki ;] jak daszek na szyje...

45

czesc jestem tu nowy, od jakiegos czasu zajmuje sie juz nurkowaniem, jestem takze instruktorem nurkowania. zainteresowalem sie nurkowaniem osob niepelno sprawnych ( moze i dlatego ze i ja jestem w jakims stopniu osoba niepelnosprawna)  chcial bym uzyskac jakies informacje na ten temat gdzie mogl bym np podejrzec jak szkoli sie osoby nie pelnosprawne jak mozna zostac instruktorem hsa, jak uzyskac namiary na kogos kompetentnego z kim mogl bym o tym porozmawiac lub poklikac i dowiedziec sie czegos wiecej pozdrawiam i zycze milego dnia robert brzozowski

46

Witaj Brzoza
Instruktorem nurkowania w HSA może zostać osoba która posiada uprawnienia instruktorskie w jakiejkolewiek innej organizcji nurkowej (np. CMAS, PADI, czy inne). Kursy instruktorskie w Polsce organizuje Tadeusz Masztalerz i z nim musiałbyś się skontaktować. Jest on chyba jedyna osobą w Polsce która może prowadzić szkolenia - kursy instruktorskie w HSA.
Aby zobaczyć jak są szkolone osoby niepełnosprawne najlepiej nawiąż kontakt z którymś z ośrodków szkoleniowych który organizuje takie szkolenia. Niewiem skąd jesteś (region Polski) wiec trudno mi powiedzieć gdzie miałbyś najbliżej.
Zajęcia prężnie odbywają się w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i jeszcze w kilku miejscach.
Jeśli bedziesz miał pytania to chętnie odpowiem.

47

Czesc Brzoza
Większość linków znajdziesz czytając ten temat.
Najaktywniejszymi w szkoleniu osób niepełnosprawnych sa instruktorzy związani z Nautica Kraków i Warszawa
http://www.nautica.pl
Nieoficjalnie słyszałem, że planowany jest kurs instruktorów HSA w czerwcu. Prowadzącącym ma być Tadeusz Masztalerz.
Zorientuj się w Nautice ewentualnie w KDP.

48

a czy w toruniu coś takiego istnieje?

49

okularnica
Kiedyś nurkowałem z nurkującymi strażakami z klubu "Barakuda"(mieli swoją bazę w okolicach akademików),A w toruńskim basenie krytym  "bawili"się z dzieciakami o różnym stopniu niepełnosprawności. Znalazłem natomiast w necie taki adres-sprawdź to i...już.
Akwanauta.Klub płetwonurków LOK
    0 56 622 23 45
87-100 Toruń, ks. Popiełuszki 5
Pozdrawiam !

50

gorąco dziękuję!