Temat: miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Witam wszystkich!
Mam problem i chciałabym wiedzieć, co o nim myślicie. Jakiś czas temu bylam na obozie far-u i tam radzono nam, zeby postarać się o wyznaczone miejsce parkingowe pod blokiem. W mojej wswpólnocie mieszkaniowej jest niezwykle życzliwa pani, więc szybko miałam wyznaczoną kopertę z numerem rejestracyjnym naszego samochodu.Wydawało mi się to już mistrzostwem świata i szzczytem osiągnięć, ale dowiedzieliśmy się, że jednak konieczny byłby także znak pionowy. Udało się także i to załatwić więc wydawało mi się, że wszystkie przeszkody już są pokonane.  Błęnie... Złośliwie ktoś zaczął na tym miejscu parkować mimo wolnych miejasc obok i wogóle nie reagował na wkładane za szybę karteczki . Po dwóch dniach nie wytrzymaliśmy i zdzwoniliośmy do straży miejskiej. Wydawało mi się, że sięgnęliśmy po broń ostateczną po czym usłyszeliśmy, że oni nie mogą interweniować, bo to droga osiedlowa! To po co była ta koperta, znak pionowy i inne takie? Ciągle słyszymy o rzece udogodnień i pomocy jaka płynie do nas, niepełnosprawnych a jak tylko chcesz najprostrzą rzecz załatwić trafiasz na mur nie do przebycia! Zainteresowałam tym problemem gazetę, pani redaktor napisała artykuł piętnujący takie postawy ale poradziła mi, żebyśmy zebrali podpisy i złożyli w sejmie petycję z prośbą o zmianę przepisów na takie, które wymagałyby interwencji służb porządkowych baz wzgłędu na klasyfikację drogi, której problem dotyczy. W sejmie jest jakiś poseł na wózku, może zainteresowałby się tym problemem. Co Wy na to?

2 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 09:03:33)

Odp: miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

a

3

Droga osiedlowa jest drogą publiczną i na takiej drodze obowiązują wszystkie przepisy kodeksu drogowego. Straż i policja interweniuje.
Parkingi zaś mogą należeć do spółdzielni i wspólnot. Tu straż lub policja będzie interweniować jeśli zgłoszenie będzie od właściciela terenu.
Kto zadzwonił do Straży?

4

Nie siedzę w przepisach, ale kiedy złożyłam wniosek z prośbą o wyznaczenie miejsca parkingowego przed blokiem to narobiłam takiego zamieszania w Urzędzie Miasta,  bo nikt nie wiedział co z tym zrobić. Czekałam 2 miesiące na odpowiedź i w końcu uzyskałam zgodę, ale sama muszę sobie miejsce utwardzić ( na kawałku błota ) , kupić i zamontować znak, a do tego jeszcze płacę 450 zł za roczną dzierżawę.
Czy tak to ma wyglądać... nie wiem, ale przynajmniej mam już swoje miejsce...

5 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 09:03:51)

a

6

To Zakopane hehe, takich zdzierców jak tam to chyba nigdzie nie ma na świecie.
Niestety nie mogę parkować gdzie indziej, bo na osiedlu jest mało miejsca i każdy wciska się gdzie może. Generalnie burdel na maxa i samowolka jak to w Zakopcu.
Blok należy do SM, ale niestety ten kawałek parkingu należy do UM, więc oni by mi nic nie pomogli...znaczy...nie mieli takiej ochoty. Nawet hehe jak montowałam platformę do balkonu to musiałam wyciąć metr żywopłotu, więc kazali mi to zgłosić do Ochrony Środowiska w Starostwie.... teraz to się śmieję ale ile poleciało przekleństw z mojej strony to szkoda gadać wink

7 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 09:04:02)

a

8

Mietko
Po pierwsze: Nie łykaj tak łatwo mitu śwarnego górala. Mieszkam tu od urodzenia i faktycznie chłopy i baby ze hej, jak ino mos dutki, jak nie - to wypad!
Nie martw się że zbankrutuję, nie wiem czy rozumiesz, ale... rozmawiałam już ze wszystkimi, którzy mogliby mi pomóc i nic, więc mam zapłacone i miejsce moje i koniec gadki wink
Nie załatwisz tego tutaj inaczej wink
Ale dziękuję za troskę
Pozdrawiam i wciąż zapraszam w góry smile
Może bardziej w Słowackie smile
Tam przynajmniej ON mają parkingi za darmo hehe

9 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 09:04:17)

a

10

Witam przepraszam, ze dołączam się do tematu, ale nie chcę robić bałaganu na forum i zaśmiecać go w pewnym sensie takimi samymi tematami. Dlatego tez postanowiłem, ze napiszę tutaj wink
Zaczne od początku: w tym roku wybieram się na wakacje do 3miasta i mama pytanie: czy jeśli zostawię samochód na parkingu prywatnym, to jego właściciel ma prawo pobierac ode mnie opłatę ? Wiem, że parkingi państwowe z wyznaczonymi miejscami dla ON są bezpłatne, ale jak to jest z prywatnymi ? Może się ktoś orientuje ? Chodzi mi o konkretne przepisy, i rady, co mogę zrobić, jeśli właściciel zarząda opłaty ? I co zrobić w przypadku, kiedy przypuścmy parking będzie prywatny, ale nie będzie tam miejsca dla osób niepełnosprawnych - czy w tym  wypadku muszę zapłacić ? Proszę o odpowiedzi na te 2 pytania, pozdrawiam serdecznie smile i z gory dziekuje !

11

http://www.se.pl/multimedia/galeria/391 … zapoowska/

Ale wstyd! Takiej damie to przecież nie wypada. Wielka gwiazda polskiego kina Grażyna Szapołowska (57 l.) chyba zapomniała, że nie wszystko jej wolno. Z uśmiechem i bez cienia zażenowania zajęła miejsce parkingowe przeznaczone dla inwalidów.

j.

12 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2010-04-03 20:09:04)

Pani Grażyna Szapołowska wysiada z auta, stawiając stopy na podłożu z kostki, a potem wszystkie auta stoją na... po prostu CUD  wink

13

http://nocoty.pl/title,Foremniak-zabral … omosc.html

14

Witam,

Słówko wyjaśnienia, jeśli chodzi o koperty z nr. rejestracyjnym. Niezależnie, czy koperta znajduje się pod blokiem samego zainteresowanego, czy w jakimś innym miejscu, nie jest ona własnością zainteresowanego i każdy uprawniony pojazd ma do niej takie samo prawo,
tzn. jeśli pod twoim blokiem nie ma aktualnie koperty dla ON, masz prawo starać się o jej nieodpłatne wyznaczenie, jednak na tej kopercie ma prawo zaparkować każdy, kto ma do niej uprawnienia. Także nie ma sensu wypisywać nr. rejestracyjnego.

Wydaje mi się, że pewnie są dopuszczalne sytuacje, w których Urząd Miejski czy też może i zarządca wydzierżawi osobie zainteresowanej kawałek gruntu pod miejsce parkingowe i wtedy rzeczywiście możnaby już oznakować je własnym nr. rejestracyjnym. W tym przypadku nie należy się dziwić, że dzierżawa jest odpłatna.
Jednakże o takiej dzierżawie pierwszy raz słyszę, zazwyczaj spotykam się z tym pierwszym sposobem załatwienia sprawy.

15

Święte krowy,

Tym razem brakiem kultury na drodze wykazała się Aleksandra Kwaśniewska! Zapewne uznała, że skoro jest córką byłego prezydenta i wybitną dziennikarką ? to przepisy jej nie dotyczą.

Ostatnio paparazzi zauważyli piękną ? Olę jadącą swoim Mini. Okazało się, że prezydentówna bardzo potrzebowała zrobić zakupy. Tak bardzo, że brak miejsca parkingowego w pobliżu ulubionej cukierni uznała za osobisty afront.

Ale co to dla niej! Przecież na przeciwko wejścia do sklepu z łakociami, są miejsca parkingowe zarezerwowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. I Oleńka nagle stała się osobą niepełnosprawną! Bo bez chwili zastanowienia wjechała swoim samochodem na "kopertę"

16

http://www.geckoandfly.com/761/disable- … rtisement/

17

http://www.kampaniespoleczne.pl/kampani … our_rights

18

A ja tom bym karał tych co parkują na naszych mniejscach w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=qGRbyo9H … re=related

19

Dobre to! Przydałoby się w naszym kraju tak postępować z lekceważącymi nasze miejsca parkingowe.