1

Temat: Bezpłatne porady prawne

W ubiegłym roku Instytut Laudator rozpoczął realizację projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest rozwinięcie i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej poprzez wsparcie doradcze oraz organizowanie szkoleń. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny!
Z porad prawnych skorzystać mogą nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również pracownicy oraz wolontariusze związani z FAR. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
Projekt realizowany będzie do 31 sierpnia br.

KONTAKT
Punkt Doradczo-Informacyjny
ul. Mokotowska 17/11 (wejście od ul. Nowowiejskiej 1)
00-640 Warszawa
tel. 022 389 62 65
fax. 022 825 06 96
Przed spotkaniem należy skontaktować się z p. Marcinem Wachowskim tel. 022 389 62 65, 692 680 558, e-mail: nses@laudator.pl

Warunkiem udziału w programie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa w projekcie, która zostanie przedstawiona po zgłoszeniu się do punktu.

2

Odp: Bezpłatne porady prawne

jestem na wózku 4lata,żona robi wszystko żeby mnie z chaty "wysiudać" teraz dowiedziałem się że chce sprzedać je bez mojej zgody,czy jest taka możliwość że bez mojej zgody sprzeda? P.s. umie podrobić mój podpis,jak się zabezpieczyć

3

Witam chce pomoc mojej przyjaciółce, problem tkwi w tym iz dziecko przyznano ojcu. Oczywiście dziewczyna walczyła o dziecko miala adwokata który, i to dziwne doradził aby zgodziła sie płacić alimenty bo w ten sposób udowodni ze stać ja utrzymać dziecko i w ten sposób przychyli sad i odzyska dziecko. Dziewczyna zgodzila sie sad zarządził alimenty w kwocie 500 pln. Adwokat sie wycofal dziewczyna dziecka nie odzyskała i została z ogromnym długiem za alimenty, ponieważ nie stac jej bylo placic 500 zl adwokat ja oszukał twierdząc ze nie bedzie musiala placic. jak teraz jej pomoc aby płaciła jak juz to mniejsze pieniazki i co zrobic teraz z tym zadłużeniem. przyjaciolka nie pracuje.

4

naciągana ta historia. Z jakiegoś powodu sąd przyznał dziecko ojcu i tu warto by dowiedzieć się dlaczego.Matka zgodziła się na płacenie alimentów i to jeszcze w wysokości, na którą ją nie stać?Może przyjaciółka nie mówi ci całej prawdy, a bez tego ciężko będzie jej pomóc. Niealimentacja to przestępstwo z art 209;1 kk. Powinna iść do pracy...

5

hej jestem tu nowa i chcialabym pomuc mojemu wujkowi.a mianowicie niewiemy jak napisac odwolanie od orzeczenia niepelnosprawnosci dla jego curki.przez 16 lat dostawala rete socjalna z zusu i teraz ja zabiora poniewaz zaliczyli ja doumiarkowanego stopnia niepelnosprawnosci a miala znaczne.ona ma jedna reke niesprawna i niemoze jej nawet podniesc a druga podnosi lecz niezgina i ma nadgarstki pozginane do srodka,i jest jej ciezko w funkcjonowaniu nawet przy sobie pomuzcie mi napisac

6

witam chcialm bym sie dowiedziec czy przysluguje mi dodatek mieszkaniowy jestem na 1 gr inwalidziej a maz nie pracuje wynajmujey mieszkanie prosze o odp na meila www.paulabialk@wp.pl

7

Witam Wszystkich,Mam pytanie:Moja Mama (83l)jest po dwoch udarach
mozgu z duzym niedowladem lewej strony,w wyniku udarow ma 80%
utraty wzroku.Przyznano nam a kakretnie Mamie mieszkanie socjalne
bez lazienki z toaleta na zewnatrz mieszkania.Mimo ze Mama jest
pod moja opieka nie moge przebywac przy niej 24 godz.na dobe.Po prostu musze pracowac(jestem wdowa)Czy ze wzgledu na tragiczne warunki mieszkania socjalnego jestesmy zobowiazane je przyjac?Czy mozna odmowic?

8

Można odmówić ale najprawdopodobniej nie prędko zaproponują Wam kolejne. Gdybyś miała plecy i znajomości pewnie bez  problemu znalazłoby się normalne mieszkanie z łazienką. Cóż, żyjemy w nienormalnym kraju.

9

Pytasz o odszkodowanie z polisy NNW lub ubezp. grupowego?

10 Ostatnio edytowany przez wojtek1970 (2013-01-18 18:39:53)

Pomyłka. wink

11 Ostatnio edytowany przez stika (2013-03-01 16:23:02)

W ubiegłym roku na podstawie decyzji ZUS zwróciłam określoną kwotę z powodu przekroczenia progu dochodu za rok 2011 (dodatkowo pracuję). Czy ZUS wpłaconą kwotę powinien ująć na rocznym PIT 40A w pozycji 37? Z informacji w ZUS dowiedziałam się, że mogę odliczyć w PIT O kwotę faktycznie wpłaconą na podstawie dowodu wpłaty.Czy słusznie? Nie mam ochoty tłumaczyć się przed US dlaczego tak zrobiłam. Może lepiej pójść do US i dopytać?
Będę wdzięczna za poradę.

12

It is no doubt that wow gold play an important role in the world

of warcraft. Hence, farming wow gold is one of the most important skills to master in the world of warcraft. Now I’d like to

share you the secret about how to farm wow po.

13

very nice site good looking your site loving article thanks for sharing information i read it i like this blog.

fundraising
shoe drives

14

Przyda sie wink

15

witam mój syn miał wypadek chciałam zapytać czy mogę ubiegać się o zaliczkę na rehabilitację od firmy ubezpieczeniowej

16

Dzień dobry. Mam pewien problem w uzyskaniu pewnych informacji prawnych w mojej sprawie. A sprawa dotyczy otrzymania renty. Mam 45 lat i w tej chwili po dwóch operacjach endoplastyki bioder prawego i lewego. Po półrocznym zwolnieniu i rocznym zasiłku rehabilitacyjnym złożyłem wniosek o przyznanie renty, lekarz orzecznik stwierdził że jestem całkowicie niezdolny do pracy ale zus odmówił mi przyznania renty ponieważ nie miałem wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego 5 lat w minionym dziesięcioleciu czyli 2002-2012 i jednocześnie poinformował mnie że w moim przypadku warunki do przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy byłyby spełnione, gdyby stwierdzona niezdolność do pracy powstała przed 09.2002 ponieważ wymagane okresy składkowe i nieskładkowe posiadam w 10-cio leciu 2002-1992. Ja po tej informacji złożyłem odwołanie od decyzji i zaczełem wertować dokumentacje którą posiadam ponieważ miałem wypadek komunikacyjny w styczniu  1993 r. w wyniku jego między innymi urazami miałem uraz stawu biodrowego lewego. W odwołaniu wniosłem o uznanie że w wyniku wypadku w roku 1993r. w którym doznałem urazu biodra rozwineła się u mnie choroba zwyrodnieniowa która doprowadziła teraz do endoplastyki obu bioder w ciągu jednego roku. Mam częściową dokumentacje z tamtego wypadku, otrzymałem wtedy też odszkodowanie w 1995 roku, ponieważ wypadek był nie z mojej winy. Moje pytanie jest takie czy mam szanse na wygranie przed sądem.