26

Odp: Liga Rugby 22 - 24 kwiecień Radom

Albo najpierw zapakować się w wózek a potem dopiero zaczynać śniadanie smile

27

A może przydało by się troszkę schudnąć i  zostawić kiełbaski i boczek a przejsć na marchewki, sałatke. No coś zdrowego i mało kalorycznego wink

28

Przy okazji turnieju zrodził się bardzo ciekawy problem właściwej wagi i oczywiście odpowiednio dobranej diety.
Temat wydaje się bardzo błahy, ale wszyscy się jednocześnie zgadzają, że właściwa masa ciała oraz odpowiednio dobrane pokarmy są podstawą "ZDROWIA".
I nie jest istotne czy ktoś się porusza na wózku czy też nie temat ten dotyczy wszystkich. Nie chcę wywoływać dyskusji ogólnej o diecie i różnych dietach. W innym też miejscu powinniśmy może podyskutować ogólnie o diecie dla osób po URK (profilaktyka, samodzielność, urologia, odleżyny itd. itp.). W tym jednak miejscu, przy temacie rugby na wózkach, warto, choć kilka uwag poświęcić zawodnikom i jak to rzeczywiście z tym prawidłowym żywieniem jest.
W dalszym ciągu temat rzeka. Skupiam się na początku na jednym aspekcie - "waga".
Czy lepiej mieć większą czy mniejszą masę na boisku?
I tak i nie.
Znacie przykłady, gdy zawodnik uzyskiwał przewagę w trakcie gry nad przeciwnikiem dzięki masie, którą posiadał. Ewentualnie odbijał się jak piłka od swego bardziej "stabilnego" rywala. Tu jest to sprawa indywidualna i często zależy od funkcji na boisku. Jedno jest jednak pewne, że istotne jest by waga zawodnika (i wózka) powiększała się nie poprzez zwiększenie masy tkanki tłuszczowej, a było to efektem zwiększenia masy mięśni. Zawodnicy otłuszczeni niestety nie są zbyt efektywni w grze. Zwiększonej wadze towarzyszy zwiększone zapotrzebowanie na energię, która nasze cielsko poruszy. Jak to wygląda w grze to wszyscy widzieli.
Wspomniałem o układzie zawodnik - wózek. Generalnie zawodnicy szukają lżejszych wózków. Wszyscy chcą by wózek jak najlżej się toczył i by jak najmniej był energochłonny. Doprowadziło to do wprowadzenia nowych, coraz częściej już kosmicznych, materiałów i technologii. Wiadomo, że odchudzenie wózka też ma swoje granice. Licytujemy się, który wózek jest lżejszy i często sprzeczamy się o jeden lub kilka kilogramów. A tymczasem nasza nadwaga jest większa.
Wnioski nie wymagają przedstawiania.
Oddzielnym problemem jest niedowaga, ale jak wcześniej wspomniałem tłuszcz nie rozwiązuje tu problemu.
Temat jak widać można potraktować bardzo poważnie.
Jeśli są chętni możemy go pociągnąć dalej w oddzielnym temacie.
Jedno jest pewne dietę najlepiej konsultować ze specjalistą indywidualnie, szczególnie dietę osoby uprawiającej sport.
Pozdrawiam wszystkich rugbymaniaków

29

Dominik a Ty z doświadczenia rozumiem grubasie wink

30

Jasne Sergiusz jaki grubasie ja dbam o linie. Lepiej spójrz na siebie jaki Ci juz brzuszek urósł. Jak chcesz to Ci moge przeslac jakąś dietę zreszta popracujemy nad tym brzuchem na ogólnokondycyjnym w maju

31

w maju to ja oczywiście przytyje od Spalskiego jedzonka..tak to bywa jak sie nie zna umiaru.
Kapitanie Dominiku obiecuje dać z siebie wszystko!!
...a brzuszek to mi tylko uroku dodaje....

32

z przykrością zawiadamiamy że nie będzie Sergiusza na turnieju hmm

33

Oj chyba wszyscy trenują bo tu tak spokojnie.
Za godzinę pierwszy mecz.

34

Już 2 dzień turnieju, a kibole bez wieści z Radomia - a może jakaś większa rzeźnia się zrobiła ?

35

Grają sobie, grają, a nam nawet nie powiedzą jak im idzie...

36

Turniej zakończony, towarzystwo się rozjechało.
Było całkiem spoko.
Chyba nie mylę się mówiąc, że poziom gry poszczególnych drużyn zwiększa się nie tylko z turnieju na turniej, ale i z meczu na mecz.

37

To fakt poziom gry jak i dynamika zawodnikow sie zwiekszyla, a w szczegolnosci mam na mysli druzyny spoza pierwssej trojki.

Domino chcialem zapytac kto ma rwgulamin ligi bo z checia rzucilbym okiem na niego, bo w pewnych kwestiach mam niejasnosc, jak pewnie nie tylko ja.

38

No i po turnieju ...
Muszę przyznać, że każdy turniej na którym byłam do tej pory był rewelacyjny ...
Jednak ten okazał się dla mnie wyjątkowy i długo go nie zapomnę ...
Jak powiedzieli moi poprzednicy poziom gry staje się coraz to lepszy i efektywniejszy ...
Gratuluję wszystkim ducha walki ... jestem pod ogromnym wrażeniem tego co widziałam ...
Najbardziej jednak chciałam tu podziękować za zaufanie, którym zostałam obdarzona ...
Bycie sędzią nawet stolikowym jest niezłym wyzwaniem ... ja się tego podjęłam i mam nadzieję, że sprawdziłam się w tej roli ...
Już nie mogę doczekać się kolejnego turnieju wink

Pozdrowionka dla Wszystkich tych którzy tam byli, ale i dla tych którym nie udało się dotrzeć do nas wink

39

Asiu, co to za "nawet"?!! Stolikowy, tez jest ważny!
Nie wiem, czy sprawdziłaś się w tej roli, ale przygotuj się do egzaminu z roli opowiadającego smile

40 Ostatnio edytowany przez Bęc (2005-04-25 10:58:35)

Wyniki meczy są na stronce www.flyingwings.prv.pl, Jak również kilkanaście fotek z turnieju. Gorąco Zapraszam

41

Witajcie po turnieju.
Pomimo, że w tabeli praktycznie nic sie nie zmieniło, to emocji było bardzo wiele.
Potwierdzam poziom sportowy był wyższy od tego z poprzedniego turnieju (zaledwie kilka tygodni). Widać zawodnicy nie próżnowali.

Dla rozwiania wątpliwości Regulamin Ligi przeslany zostanie do przedstawicieli zgloszonych zespolow.
W każdym razie w dalszym ciągu pierwsze trzy zespoly nie stracily szansy na mistrzowski tytuł.

Niestety nie obserwowałem wszystkich spotkań.
A oto moje wrażenia z turnieju:
Mecz Gromu z Jeźdżcami. Wspaniale, emocjonujące spotkanie. Jak na doświadczenie obu zespołów naprawdę wysoki poziom. Z taką grą już niedługo obie drużyny włączą się do walki o wyższe lokaty. Nie ulega wątpliwości, że przyczyniło się do tego wzmocnienie obu składów przez zawodników bardziej doświadczonych. Ale i tak oba zespoly zasługują na wielkie brawa.
Zespoły Krakowa i Radomia, które nie błyszczały w poprzednim turnieju tym razem zaprezentowaly sie zdecydowanie lepiej. Zwycięstwo nad stosunkowo mocnym Gromem pokazało, że Anioly maja tez rogi. Zespół bez bardzo doświadczonych zawodników radzi sobie naprawdę bardzo dobrze. Kraków wydawał się kilka tygodni temu bardzo slaby, a tu niespodzianka. Łatwo skory nie dali sprzedać i Rzeszów tym razem musiał się pomęczyć. Niestety brak zgrania dość egzotyczny skład (od Krakowa po Szczecin) mogą mieć wpływ na wyniki Smoków w przyszłości.
Rzeszów, więcej spokoju i opanowania, a konsekwentna gra przynosić będzie coraz lepsze wyniki. Pewne miejsce w środku tabeli.
Atak Elbląg, po odejściu podstawowego gracza z niepokojem czekaliśmy na rezultaty. I niespodzianka, zamiast być dużo gorzej jest całkiem nieźle. Pierwsza czwórka gra bardzo konsekwentnie i kto wie, co będzie w najbliższym czasie. Dodatkowo widać, że szukają nowych zawodników.
I pierwsza trójka.
Poznań - Katowice, do samego końca wynik był sprawą otwartą. Tym razem górą Poznań ale obie drużyny zasłużyły na wielkie brawa.
Poznań - Warszawa - mniej emocji, zbyt wcześnie wynik został rozstrzygnięty i Poznań nie podjął już walki.
Przed ostatnim meczem Katowic z Warszawą ten ostatni zespół wydawał się faworytem. Wyniki poprzednich spotkań wskazywały na przewagę Four Kings. Dodatkowo za Warszawą przemawiał mocny skład. W pierwszej czwórce czterech aktualnych reprezentantów kraju. Przeciwko nim Sitting Bulls wystawił mocno zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany taktycznie zespół.
Pierwsze dwie kwarty nie zapowiadały niczego ciekawego. Minimalne prowadzenie Warszawy. Jednak od trzeciej części szale zwycięstwa zaczęły przesuwać się na stronę Katowic. W rezultacie końcowy sukces Sitting Bulls.
Katowiczanie zaprezentowali bardzo efektywną taktykę umożliwiającą pełne wykorzystanie posiadanego potencjału. Po wyeliminowaniu niewątpliwych braków mają wielkie szanse powrotu na pierwsze miejsce i nawiązanie do pasma sukcesów sprzed kilku lat.
Podsumowując turniej był bardzo ciekawy. Obserwować można stały postęp wyszkolenia zawodników. Co cieszy pojawiają się nowi gracze i co jest szczególnie miłe wracają ci których ostatnie nie mieliśmy okazji obserwować na boisku.
Kolejna rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco.

42

Wiesz Olu jak patrzałam na sędziów "biegających" to muszę przyznać, że ciarki mnie przechodziły okrutne.
Widok rozpędzonych zawodników momentami mnie przarażał ...
Natomiast stanie na karach było niesamowite ... strasznie się bałam o to kiedy zostanę staranowana i czy wyjdę z tego cało.
Na szczęście przeżyłam i mam zamiar to jeszcze powtórzyć wink
Zresztą siedząc za stolikiem również przeżyłam chwilę grozy ... oj działo się tam wiele wink
Mam co opowiadać i napewno też to uczynię przy najbliższej okazji ...
No i masz rację ... każdy sędzia jest ważny wink

43

Olu dziekuje w imieniu Katowic za pozdrowienia smile dotarly z wybrzeza wink

44

Hmmm Wuilku - niezla robota na boisku podziwialem a bylo co. Gratulacje dla was. Ja lecze rany bo do bialej kosci sie otarlem. My z Jamajki pokazeny wiecej podczas nastepnego spotkania no i moze zaczniesz nam kibicowac. Pozdrawiam

45

Z Jamajki??? To jednak nie z Brazylii?? wink
Adaś ma rację, ostatni mecz turnieju był godny uwagi i mimo wielkiego zmęczenia nie żałuję, że zostałem do końca by go zobaczyć... kawał dobrego widowiska ze strony obu drużyn, a wygrana rzeczywiście należała się Katowicom.
Co by nie było, czas na trening i przygotowania do kolejnego turnieju.

Respekt dla wszystkich rugbistów!!

46

Jurii zaluje ale juz za chwile bedzie B jak białystok brazylie trzeba zmienic. Pozdrawiam

47

Kujawka a kto powiedziaB ze wam nie kibicuje?
swoja droga to wszystkim kibicuje, ale najwazniejsze jest to zeby mecze byly jak najbardziej wyrownane, a co zza tym idzie widowiskowe i trzymajace w napieciu.
Dziki za gratulacje.
"Jamajka" do boju big_smile

48

Znaczy się, jamajczycy poruszający się brazylijskimi limuzynami zmieniają jednak identyfikatory??? wink

Wilku, masz rację - "dobre" mecze, to równe mecze

49

Dokladnie tak Iżi. Zmieniają bo nasze państwo wprowadza nastepny wymyslny podatek.

50

Juz ukazalo sie sprawozdanie z turnieju.Zapraszam zainteresowane osoby ktore chca przeanalizowac wyniki i tabele punktowa na strone glówna FAR