Temat: Turniej Niskopunktowców

Już jutro drużyna reprezentacji ligi zasilona głównie zawodnikami Kadry wyjeżdza na silnie obsadzony turniej niskopunktowców  do szwajcarskiej miejscowości Notwill.
W całym turnieju każda drużyna zagra 6 meczy. Będzie to z pewnością  turniej bardzo obciążający.
Podczas turnieju dwóch naszych sędziów będzie mogła się sprawdzić na arenie międzynarodowej - Karolina Klosek oraz debiutująca Anna Niewczas .

2

Odp: Turniej Niskopunktowców

Mam nadzieje, że znajdziecie czas żeby po pierwszym dniu wysłać info jak idzie naszym lowpointerom smile
3mam kciuki za drużynę, trenera i sędziów
pozdrawiam

3 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2008-10-14 07:58:01)

Nasza reprezentacja zajęła 8 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju niiskopunktowców. Mieliśmy jednak realne szanse na zajęcie 5 miejsca w rozgrywkach jednak brak przygotowania sprzętowego zawodnika mocno osłabił nasz zespół.
Podczas turnieju bardzo dobrze spisali się nasi sędziowie Anna Niewczas, która zadebiutowała na tak prestiżowym turnieju oraz Karolina Klosek "wyjadacz" boisk( po mimo swojej dwuletniej  kariery)

Dziękuję wszystkim którzy przyczynili sie do Wyjazdy.

4

mam pytanie do "jasbytom". czy jest duza przepasc miedzy wami a czolowa trojka. klasyfikatorka z niemiec napisala mi ze nie stanowiliscie czolowki. ja jako patriota powtarzam ze dynamika rozwoju dyscypliny jest taka ze jestesmy w stanie "lyknac" kazdego za jakis czas.
na czym polega roznica miedzy wami a czolowka obecnie - czy dotyczy ona: doswiadczenia, przygotowania motorycznego, wydolnosci, taktyki, sprytu, kreatywnosci, zgrania, roznic w dyskunkcji (tetra np kontra quadamp)?

5

Moim zdaniem nie ma wielkej przepaści miedzy naszymi zawodnikami a graczami z innych klubów. Patrząc z perspektywy naszego rozwoju od kilku lat pchniemy sie w górę. My tak naprawdę poznajemy ( poznaliśmy sporą część rugby) rugby chociaż duzo więcej wiemy i uczymy się na bieżąco czegoś nowego. Jesteśmy w tej konfortowej sytuacji, że cały czas mamay mozliwość uczenia się od Joe. Dwa zgrupowania zoorganizowane ( luty,wrzesień) zmieniły nasze oblicza.
Jesli chodzi o turniej w Nottwil to napewno brakowało zgrania. Wynikało to z tego, że powołani zawodnnicy tak naprawdę przyjechali z różnych klubów i nie było możliwości spotkania się na zgrupowaniu przed turniejem. Pozostałe drużyny to tak naprawdę zawodnicy z rodzimych klubów, którzy z soba graja na codzień (klub lub reprezentacja)
Moim zdaniem napewno nie odbiegamy motorycznie, wydolnościowo. Kreatywność to cecha nie do końca znana naszym zawodnikom.   Chyba największa różnica wystepuje w schorzeniach tz. u nas grają sami tetraplegicy zaś poza granicami zawodnicy z różnymi schorzeniami.

6

mam podobne odczucia dotczące rywalizacji w rugby - tzw. brak "równości szans" pomiedzy tetra i innymi schorzeniami. rugby idzie sladem nieco starszej dyscypliny - koszykowki nw. tam tez gra byla pierwotnie dla para a potem sie wszystko wymieszalo. w konsekwencji ocenie podlega glownie funkcja zawodnika a nie schorzenie, ale i tak jest spory problem. coraz mniejsza przestrzen w systemie klasyfikacyjnym pozostawiona jest np. dla wysokich paraplegii. rugby tez stoi przed koniecznymi zmianami w klasyfikacji.
ja mialem sporadycznei kontakt z chlopakami z kadry usa (badalem ich wydolnosc) i pierwszy kontakt mnie zaskoczyl. jak pojechalem do alabamy to bylem przygotowany ze bede testowal samych tetra. okazalo sie ze wiekszosc stanowili quadamputee lub porazenia mozgowe (nie moge podac nazwisk <uwarunkowania naukowej komisji etycznej> ale byli w murderball). ich wyniki znacznie przewyzszaly rezultaty tetra - a mimo to sa w tych samych klasach co tetra.
w zwiazku z tym przyszlosc rugby (moze bardziej tetra) bedzie w duzej mierze zalezec od zmian w klasyfikacji.
powodzenia w kolejnych turniejach!

7

Ja dodam jeszcze, że czynnikiem mającym znaczny wpływ na porażę był brak zawodników wysokopunktowych wśród niskopunktowców czyli 1,5 pkt. Jeden który z nami pojechał zabrał ze sobą nieprzepisowy wózek i nie został dopuszczony do kilku spotkań (do pozostałych został dopuszczony warunkowo).
Najpierw powinniśmy stworzyć drużynę, a później równać się z innymi.