1

Temat: III turniej 2008

Zbliża się decydujący o ostatecznej kolejności turniej ligowy. Jednocześnie jest on eliminacją do pucharu ligi.
Domyślam się, że wszyscy intensywnie trenują.
Zapowiada się ciekawie. Sprawa tytułu najlepszej drużyny w sezonie 2008 jest  otwarta. Trzy zespoły mają jeszcze szansę na ten tytuł.
Grom Ostrów Maz. ma zapewnione minimum IV miejsce niezależnie od wyniku Balianu. Czesko - polska ekipa ma zbyt dużą stratę punktową wynikajacą z rozstawienia przed sezonem w grupie C i wszystko wskazuje, że ostatecznie zajmie VI miejsce w sezonie ligowym. Wyprzedzi ich prawdopodobnie jeszcze zespół Jeżdżcow, który w pełni zaslużył swą postawą w lidze na V miejsce. Balian ma jednak szansę na zajęcie wysokiego miejsca w ostatnim turnieju co będzie miało wpływ na rozstawienie w pucharze ligi (skrócony system rozgrywek i rozstawienie w grupach poniżej).
W grupie B toczyć się będzie walka nie tylko o punkty ligowe, ale jednocześnie o awans do grona ośmiu drużyn, które wystąpią w pierwszej grupie pucharu ligi. W gronie tym zapewniony mają już udział drużyny z grupy A, a o trzy dodatkowe miejsca stoczą walkę w trakcie najbliższego turnieju ligowego zespoły grupy B.

PUCHAR LIGI
W grupie I wystąpi osiem pierwszych zespołów z ostatniego turnieju ligowego. W grupie II pozostałych pięć drużyn.
Grupa I rozgrywać będzie mecze analogicznie do ubiegłorocznego pucharu w Poznaniu. Dwie podgrupy w fazie eliminacyjnej, zespoły rozstawione według następującego klucza:
A - zespoły które zajęły w ostatnim turnieju odpowiednio I, IV, VI i VII miejsce;
B - Zespoły II, III, V i VIII.
Dwie najlepsze drużyny w podgrupach walczyć będą w półfinałach, a pozostałe o miejsca 5 - 8 pucharu ligi.
Grupa II w której znajdą sie odpowiednio zespoły z miejsc IX - XIII w ostatnim turnieju ligowym grać będą systemem każdy z każdym. O ostatecznej kolejności decydować będzie suma zwycięstw.
Jest jescze o co walczyć!

2

Odp: III turniej 2008

Już jutro decydujące starcie, at u cisza?

3

Odp: III turniej 2008

Czy ktoś już wyliczył która z drużyn została Mistrzem Polski?

4

Odp: III turniej 2008

Katowice I miejsce, Rzeszów II, Warszawa III