1

Temat: II Turniej PLRnW 2008

Nieubłaganie zbliża sie kolejny turniej ligowy. Rozumiem, że aktualna cisza to typowa cisza przed burzą.
Z tego, co słychać wszyscy intensywnie trenują, a i turniejowych sprawdzianów nie brakuje.
Jako pierwszy przedstawię własną ocenę i przewidywania.
Po pierwszych ligowych zmaganiach można tylko powiedzieć, ze czeka nas wiele emocji i wszystkie rozstrzygnięcia są jeszcze możliwe.
Poszerza nam sie grupa najmocniejszych zespołów. Rzeszów na dobre zadomowił się w pierwszej trójce z dużymi szansami na poprawienie ubiegłorocznej pozycji. Katowice i Warszawa to w dalszym ciągu elita i nawet tak wydawać by sie mogło wielkie osłabienie Four Kings nie przeszkodziło w pewnym miejscu na podium. Jeśli nic się nie przydarzy, a Warszawa grać będzie bez drugiego wysokopunktowca to Katowice powinny zdominować rozgrywki i zakończyć rywalizacje bez przegranej.
Tuż za trójką swoją pozycję umacnia Ostrów jednak do walki o to miejsce szybko zmierza Balian, a i Jeźdźcy nie są bez szans w najbliższym turnieju. Borowa Wieś to obecnie najbardziej ograny zespół w lidze. Ilość startów w ostatnim czasie imponująca, co oczywiście przekłada się na wyniki. Awans do grupy A nie był przypadkiem i tylko wynikiem słabej postawy Elbląga w pierwszym meczu. Jeźdźcy swoją grą zasłużyli na zwycięstwo w grupie. Najbliższy turniej będzie jednak dużo trudniejszy.
Prawdopodobnie rywalizacja w grupie B o pierwsze miejsce rozstrzygnie się w pojedynku Balian - IKS Atak. Jeśli Elbląg wystąpi w pełnym składzie to są w stanie stawić opór najbliższym rywalom. Rafał Rocki zrobił duże wrażenie w dwóch ostatnich meczach ligowych. Oczywiście rywale byli słabsi, jednak już widać naukę w lidze brytyjskiej. Gdy partnerzy z drużyny będą potrafili dostosować sie do niego to wynik może być sprawa otwartą.
Tak zamyka się siódemka aktualnie najlepszych w sezonie, w kolejności z ostatniego turnieju są to: Katowice, Rzeszów, Warszawa I, Ostrów, Jeźdźcy, IKS Atak oraz Balian (grupa C wyraźnie była tylko etapem przejściowym). Prawdopodobnie te zespoły znajdą się w rundzie finałowej w ostatnim turnieju sezonu, przy założeniu, że IKS zagra tak jak ostatnie dwa mecze.
O ósme miejsce bój najprawdopodobniej rozegra się pomiędzy Poznaniem, Radomiem, Lublinem i Warszawą II. Choć i pozostałe dwa zespołu poczyniły w ostatnim czasie dość wyraźny postęp to ósme miejsce jest dla nich w tym sezonie raczej jeszcze nieosiągalne. W sporcie jednak wszystko się może wydarzyć. Wystarczy dobry dzień i gorsza dyspozycja rywali i niespodzianka gotowa. Zarówno Szczecin a szczególnie Wrocław będą już w czerwcu dużo silniejsze. Dla Warszawy II i Lublina nie będą to wygodni przeciwnicy i ewentualne zwycięstwa nie będą też łatwe. W grupie C pozornie jest tylko jeden faworyt. Odpowiadając za przygotowanie Four Kings II zakładam wszystkie zwycięstwa w grupie, jednak mam świadomość mobilizacji rywali oraz ich z meczu na mecz zwiększających się umiejętności. W pierwszym turnieju było łatwo. W tej chwili rywale znają nasze dobre strony, ale niestety tez i nasze wady. Czeka nas wiele walki na boisku.
Podsumowując sezon jest daleki od jakichkolwiek rozstrzygnięć.
Dominacja zespołów z kadrowiczami w składzie nie podlega w tej chwili dyskusji. Dotyczy to także Balianu, reprezentant Czech, doświadczenie Mirka Kapelana oraz siła Tomka Kaczyńskiego plus coraz pewniejszy Sebastaian to siła, z którą najlepsi będą musieli się liczyć.
Pozostaje nam efektywnie wykożystać ostatnie tygodnie.
Pozdrowienia dla wszystkich i napiszcie jakie są Wasze prognozy.
raf

2

Odp: II Turniej PLRnW 2008

W dalszym ciągu cisza.
Turniej już za trzy tygodnie!
Widać nikt nie chce zapeszyć wyniku.
Czyli wszyscy liczą na lepszy występ jak w pierwszym turnieju.
W ostatnim czasie część zawodników mogła się sprawdzić w walce.
Za nami impreza zorganizowana przez zawodników wrocławskich, w ostatnim tygodniu zakończył się turniej w Żorach, a na tydzień przed ligą zawody w Zabrzu. Pomijając zgrupowanie kadry oraz treningi klubowe, zrobiło sie bardzo gorąco na parkietach.

Osobiście obserwowałem zmagania w Żorach i mogę stwierdzić, że już w najbliższym turnieju możliwa jest zmiana lidera. Myślę tu o rywalizacji Katowic z Rzeszowem. Ewentualne zwycięstwo Flying Wings będzie miało wymiar historyczny. Od początku ligi, a także rugby na wózkach w Polsce, pierwsze miejsca zawsze dzieliły między sobą zespoły Warszawy, Katowic i Poznania. Rzeszowianie są już do tego przygotowani. W Żorach startowali w osłabionym (regulaminowo) składzie i pomimo tego pokazali wspaniałą grę. Wygrana w końcówce meczu o III miejsce pokazała, że są w stanie utrzymać koncentrację do ostatniego gwizdka sędziego. Jeśli utrzymają ją w najbliższym turnieju ligowym to już teraz będą mogli zająć pierwsze miejsce. Oczywiście nie zakończy to rywalizacji w tym sezonie, jednak zdecydowanie odmieni dotychczasowy układ sił.
Bezspornie faworytem najbliższych zmagań pozostaje Sitting Bulls jednak niespodzianka jest wielce prawdopodobna. Na końcowy wynik mają wpływ różne czynniki w tym także te poza boiskowe. Niewątpliwie lepiej przygotowani do gry punkt za punkt sa Katowice, ale jeśli Rzeszów wyciągnie doświadczenia z ostatnich gier to końcówka może być emocjonująca. Inaczej, jeśli któraś z drużyn osiągnie przewagę punktową. W przypadku Katowic ich doświadczenie nie powinno spowodować roztrwonienia uzyskanej przewagi w ostatnich minutach. W przypadku niewielkiej przewagi Rzeszowa, katowiczanie są w stanie odrobić straty i grać do końca.
Oczywiście są to typowe spekulacje i każde rozstrzygnięcie jest możliwe.
W Żorach mogliśmy pooglądać Balian Team w konfrontacji z zespołami grupy A. Potwierdziły sie wcześniejsze oceny. Polsko czeski zespół powinien włączyć sie do rywalizacji o czołowe miejsca jednak na dzień dzisiejszy jest to maksimum III - IV miejsce. Zespół ten ma jeden zasadniczy mankament, brak mocnych rezerwowych. W Żorach kompensowali to większą grupą zawodników z Czech jednak w lidze mogą mieć kłopoty z wytrzymaniem bez zmian w najważniejszych meczach. W najbliższym turnieju będzie jeszcze dla nich dość łatwo, ale w grupie A mogą być z tym kłopoty. Balian musi popracować nad wytrzymałością, bez tego ich tegoroczne aspiracje mogą zostać powstrzymane przez nich samych.
Pozostałe polskie zespoły startujące w Żorach grały w składach, w których nie zobaczymy ich w najbliższym turnieju, stąd bardzo trudno określić ich aktualną dyspozycję.

3

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Ja myślę, że nie chodzi o zapeszenie wyników, tylko o nie przewidywalność ligi. Jak widać np. po ostatnim turnieju, w niektórych przypadkach, brak jednego zawodnika decyduje o wynikach. Transfery, które też mają miejsce, i pojawianie się nowych zawodników, też ma znaczenie.

No ale... do zobaczenia już niedługa wink)

4

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Brak pewniaków, tym bardziej warto spekulować na temat wyników!
Taka mała robota dla podgrzania atmosfery.
Jeśli zespoły wystąpią w kompletnych składach przewiduję:

Grupa A
Warszawa I
Katowice
Rzeszów
Ostrów
Borowa

Grupa B
Balian
Elbląg
Poznań
Radom

Grupa C
Warszawa II
Lublin
Wrocław
Szczecin
Oczywiście moja ocena wynika z subiektywnego spojrzenia na warszawskie zespoły, z którymi najbardziej jestem związany.
pozdrowienia
raf

5

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Jeżeli chodzi o ligę i podział w grupach to moje typowanie miejsc jest następujące:
A
1. SITTING BULLS
2. RZESZÓW
3.WARSZAWA I
I tutaj dla mnie niewiadoma.Patrząc z perspektywy stażu boiskowego to śmiało mogę stwierdzić, że to Grom zajmnie 4 miejsce. Typuję Grom dlatego, że w końcu mają osoby, które prowadzą drużynę i wszystko zaczyna się układać. Jednak patrząc z perspektywy zgrania to jednak typuję drużynę Jeźdźcy. To jest sport i wszystko jest możliwe a każdy turniej rządzi się swoimi prawami. To było widać na poprzednim turnieju w Radomiu.

B
1.ELBLĄG
2.BALIAN
3.RADOM
4.POZNAŃ

C

1 WARSZAWA
2LUBLIN
3 SZCZECIN
4 WROCŁAW

Tak jak Rafał wspomniał wyniki uzależnione są od składu drużyn.

Jeszcze jedna kwestia. Podczas ligi wprowadzeni zostaną nowi sędziowie boiskowi. Wyszkolonych zostało 8 nowych sędziów z czego 4 będzie sędziować już za tydzień na turnieju w Zabrzu. Z tego turnieju dwóch "najlepszych sedziów" pojedzie na ligę. Dodatkowo dwóch sedziów zostanie wprowadzonych bezpośrednio na bioska ligowe. Znamy ich Imiona:Kasia (Warszawa)oraz Magda  (Poznań)

6

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Jasiu zgadzam się z Tobą, co do rywalizacji pomiędzy Jeźdźcami i Gromem. Ja typuję Grom tylko ze względu na ich siłę fizyczną. Jednak jak pisałem wcześniej najbardziej ograny w ostatnim czasie zespół to Borowa Wieś i będzie to ich największym atutem. Mecz zapowiada się na bardzo ciekawy.
Co do pierwszego miejsca wszystko rozstrzygnie aktualna dyspozycja Gołoty. W Warszawie wyraźnie brakuje drugiego wysokopunktowca. Ostatnio grali na 5 punktów i całkiem nieźle sobie radzili!!! Każde wzmocnienie punktowe daje im przewagę w dotychczas remisowych spotkaniach.
Z niecierpliwością czekam, co pokaże Rzeszów, jeśli opanują nerwy to mają skład na pierwsze miejsce.

7

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Jasiu smile)) Mam nadzieję, że typując drużyny wypowiadasz się jako trener jednej z drużyn, a nie jako Główny Sędzia Ligi! tongue

Co do Gromu...co tu dużo mówić, brakuje chłopakom ogrania...na wszystko jest za malo czasu i możliwości. Ale na pewno będziemy walczyć big_smile

8

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Acha i chyba wkradł się mały błąd :] Nowy skład sędziowski zasili Monika z Poznania, czyż nie?

9

Odp: II Turniej PLRnW 2008

hurra, hurra, to ja miedzy innymi bede tym swiezym narybkiem
spory stres wyjsc pierwszy raz akurat na Lidze:)

10

Odp: II Turniej PLRnW 2008

w sumie nie znam Magdy z Poznania więc magdab masz rację hehe - oprócz Kasi Roznerskiej będzie również Monika Głogowska smile

11

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Kasiu nie ma czym się stresować, patrzeć na Ciebie będzie tylko jakieś 150 osób big_smile

12

Odp: II Turniej PLRnW 2008

dziekuje, umiesz podtrzymywac na duchu:)
dobrze ze nie 152, to juz bym sie bala;)

13

Odp: II Turniej PLRnW 2008

hehe, nie bylo zle:)
to znaczy mi nie bylo, a jak to wygladalo z zewnatrz to juz inna sprawa:)
w kazdym razie dziekuje wspolsedziom za przeprowadzenie mnie przez to wydarzenie:)
i zawodnikom

14

Odp: II Turniej PLRnW 2008

no widzisz... i to mimo tego, że było 160 osób a nie 152 tongue

15

Odp: II Turniej PLRnW 2008

no:)
ale cale szczescie, ze nie 161:P

16

Odp: II Turniej PLRnW 2008

oj Kasiu, nawet jak tych ludzisk będzie 200 to i tak damy rade smile jak nie my, to kto? tongue

17

Odp: II Turniej PLRnW 2008

racaj, racja
nawet 210 mysle:)

18

Odp: II Turniej PLRnW 2008

Juri nie pisze, więc może zrobię to w jego imieniu smile

zapraszamy do nowej galerii na stronie www.rugby.far.org.pl!!!

19

Odp: II Turniej PLRnW 2008

nie znam sie na rugby,ale za zdjęcia dziękuję:)))
pozdrawiam