176

Odp: PFRON "Sprawny dojazd"

Cześć jak to jest że kupiłem samochod używany i PFRON nieliczy wkładu od 22265zł tylko od wysokości faktury 25% troche to niezrozumiałe przecież podpisywałem umowe i rozumiałem że te 25% to jest od kwoty jaką mi przyznali czy tak u was też jest

177

Ja kupiłem samochód za 29000 zł   dopłaciłem dilerowi 6744zł a PFRON zażądał dopłaty dilerowi 506zł ponieważ mój wkład własny ma wynosić 7250zł bo liczą od wysokości faktury a nie od przyznanej kwoty Pozdrawiam

178

Witajcie, ja już złożyłem wszystkie papiery i chyba wszystko jest ok. Co zaś się tyczy tych 25% to w umowie jest wyraźnie napisane "25% wartości brutto samochodu". Jeżeli za auto zapłaciłbyś np. 40000 to wkład własny musiałby wynieść 10000. morus w twoim przypadku PFRON ma rację, niestety. pozdrawiam i powodzenia w załatwianiu formalności smile

179

Witam!!

czy coś wiadomo jak będzie wyglądał program w roku 2009??
Sam się zastanawiam jak go ew. uzyskać, bowiem dopiero 7 stycznie zaczynam kurs prawa jazdy, wiec mogę się nie wyrobić na termin składania, czy ew. ktoś wie czy można składać wniosek jakby pro forma?? czyli robię prawo jazdy, ale go jeszcze nie mam, a termin składania wniosków to znowu pewnie do końca kwietnia. Mi nawet jak się uda zdać za pierwszym razem to wcześniej niż maj- czerwiec nie będę miał...

180

Nie wiem jak to jest w tej części programu, ale generalną zasadą programów PFRON jest najpierw umowa, a później jej realizacja. To znaczy, że nie można odzyskać pieniędzy wydanych przed podpisaniem umowy. Może więc powinieneś powstrzymać się z tym kursem. Mogę się oczywiście mylić, bo ja korzystałem z tego programu w innym obszarze. Proponuję poczytać na stronach PFRONu.
Poza kwotami i ewentualnie niektórymi warunkami jakie trzeba spełniać, ogólne zasady nie zmienią się.

181

ale mi nie chodzi odzyskanie pieniędzy za kurs prawa jazdy!!! chodzi mi o możliwość złożenie  wniosku o dofinansowanie zakupu samochodu w trakcie robienia kursu, bo prawdopodobnie kiedy będę zdawał egzamin program już będzie po terminie składania wniosków na ten rok(2009) o dofinansowanie.

182

To teraz rozumiem w czym problem. Zapomniałem, że wymagane jest posiadanie prawka. Nie chce mi się teraz ponownie wczytywać w warunki, ale wystarczy, że jakiś opiekun będzie miał prawko.

183

no i po programie sad
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/46/49 … ojazd.html

jak człowiek ma pecha to ma...

184

ulan napisał/a:

no i po programie sad

Za co "dziękujemy" pani F. i Krusowi, a wszystkim rolnikom cierpiącym z powodu dyskopatii po kilkuletniej pracy w polu zdrowia życzymy, amen.

185 Ostatnio edytowany przez ulan (2009-01-23 10:22:41)

baskila napisał/a:
ulan napisał/a:

no i po programie sad

Za co "dziękujemy" pani F. i Krusowi, a wszystkim rolnikom cierpiącym z powodu dyskopatii po kilkuletniej pracy w polu zdrowia życzymy, amen.

hmm widać nadal obowiązuje "chłop potęgą jest i basta"...