101

Odp: PFRON "Sprawny dojazd"

czy ktoś wie kiedy będą decyzje w sprawie programu "sprawny dojazd"? Podobno w niektórych województwach już są...

102

Dostałam wczoraj. SUma większa niż się spodziewałam smile
8 września mam podpisać umowę.

103

Witam
W dniu dzisiejszym otrzymałem powiadomienie z PFRONu Dolnośląskiego, że spełniam warunki i zostałem zakwalifikowany, do programu Sprawny Dojazd, tylko że zabrakło dla mnie funduszu :-((((
Może coś dostanę, jak ktoś się wykruszy.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym???
Pozdrawiam

104

Może środki są podzielono równomiernie na wszystkie województwa a więcej aktywnych ON jest np. w województwach dolnośląskim, mazowieckim czy śląskim i stąd te ograniczenia.

105

Zapewne takie informacje są do uzyskania, ale mnie bardziej interesowałoby jakie kryteria decydują kto dostanie dofinansowanie. Data złożenia wniosku, uzasadnienie, cena pojazdu, dochody?

106 Ostatnio edytowany przez baskila (2008-08-27 09:38:26)

awatar napisał/a:

Zapewne takie informacje są do uzyskania, ale mnie bardziej interesowałoby jakie kryteria decydują kto dostanie dofinansowanie. Data złożenia wniosku, uzasadnienie, cena pojazdu, dochody?

Udajesz czy jesteś tak naprawdę naiwny/a?
Przykro, takie są realia, choć nikt Ci tu prawdy nie napisze.

107

Wiem jakie są realia, ale nie popadajmy w paranoję.
@jaworowa powiedz jakie są realia.

108

Do mnie po prostu przyszedł list z zawiadomieniem i tyle. Żadnych pytań, żadnych telefonów.

109

Poza tym nie jestem jedyną osobą która otrzymała pozytywną odpowiedź z Małopolskiego, kilku moich znajomych również smile

110

Wiesz, chodzi o to czy "posmarowałaś"? Ty lub inni, bo takie rzeczy sugeruje @baskila.

111 Ostatnio edytowany przez jaworowa (2008-08-29 07:36:53)

Tak, oczywiście ja wszystko smaruje.
TO że nie mam renty, to że nie dostałam dofinansowania do przystosowania mieszkania i do różnych rzeczy o które się starałam i... można by wymienieniać i wymieniać..
Jak nie posmarujesz to nie pojedziesz...

112

LUdzie....lepiej się nie przyznawajcie, bo jeszcze Was posądzą o jakieś ciemne układy..
heh..co za bzdury..

113

awatar napisał/a:

Wiesz, chodzi o to czy "posmarowałaś"? Ty lub inni, bo takie rzeczy sugeruje @baskila.

No bez urazy awatar, ale jednak nie udajesz, jesteś naiwny.

114

Ja w to dofinansowanie, nie za bardzo wierzyłem. Złożyłem wniosek za namową rodziny.
Dostanę dofinansowanie będzie miłe zaskoczenie, nie dostanę, wielce zaskoczony nie będę.

115

Ja też podobnie do tego podchodzę. Nie "biegam" co ranka sprawdzać zawartość skrzynki i nie wypatruję listonosza.

"Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, iż zgodnie z decyzją Zarządu PFRON z dnia 19 czerwca 2008r. na realizację programu Sprawny Dojazd  w 2008 roku przeznaczona została kwota 148.048.506,00 zł.
O ile interesują Pana  szczegółowe informacje dot. realizacji programu proszę o kontakt telefoniczny.
POZDRAWIAM!!
Marek Kiljański
Dział Zarządzania Programami
Wydział Realizacji Programów PFRON"

116 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-08-30 02:34:58)

Mam pomysł, PFRON w przypadku złożenia dużej liczby wniosków mógłby podzielić proporcjonalnie w/g liczby złożonych wniosków posiadane środki, wtedy ON, musiały by posiadać większy wkład własny, takie rozwiązanie byłoby chyba najbardziej sprawiedliwe, tylko czy korzystne dla samych ON?
Ci biedniejsi ON, nie brali by nowych samochodów ale stare rupcie.
Chociaż mi się podobają stare samochody np. Trabant. Jak ktoś lubi dłubać, to może w starym samochodzie sam sobie większość rzeczy naprawić a te nowe auta, naszpikowane elektroniką, bez specjalistycznego serwisu ani rusz.

117

Aga G.K. napisał/a:

A czy baskila nie uważażasz, że PFRON przy przyznawaniu środków może brać pod uwagę nie tylko wysokość renty, ale również wykształcenie, możliwośc rozwoju zawodowego, wiek, poprzednio przyznane dofinasowania na inne cele (np. może ktoś brak kase rok wcześniej na wózek elektryczny, aby być samodzielnym, a teraz podjął prace przez internet np. w Mikrotech i chcę kaskę na samochodzik wink.

Dysfunkcja czterech kończyn, wykształcenie wyższe, rozwijam się wciąż zawodowo, pracuję /nie w domu/ wiek w rozkwicie wink, jedyne dofinansowanie to wózek półaktywny /wysokość 3750zł/, niestety nie poruszam się nim sama, jak zaznaczyłam dysfunkcja dotyczy czterech kończyn i proszę nie pisać, że trzeba się usamodzielniać, bo moje usamodzielnianie idzie w odwrotną stronę mimo czynionych przeze mnie wysiłków i bardzo chciałabym być para...ulzyło?
Reszty nie będę pisać bo kim jesteś, abym się publicznie obnażała, jednak w swoich osądach innych osób powinnaś być bardziej ostrożna.
O dofinansowanie na samochód występuję trzeci raz....

Aga G.K napisał/a:

Przykre jest akie ostarżanie o łapówkarstwo, ale cóz każdy mierzy swoją miarą, sporo innych ostarżasz,

Proszę bądź tak uprzejma i wskaż kogo z imienia, nazwiska,nicka na tym forum oskarżyłam o łapówkarstwo.
Czy czytasz uważnie, odnoszę wrażenie, że zagalopowałaś się w swoim poście.

Cieszę się jednak, jeśli jakiś wózkowicz dostanie dofinansowanie /to tak odnośnie mojej zawiści/ AUTENTYCZNIE SIę CIESZę  bo to program dla tych co mają schorzenie narządów ruchu, tylko tak dziwnie się składa, że współpracownik sercowiec dostał dofinansowanie...no comments.

Również pozdrawiam.

118 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-08-30 14:30:13)

jaworowa napisał/a:

LUdzie....lepiej się nie przyznawajcie, bo jeszcze Was posądzą o jakieś ciemne układy..
heh..co za bzdury..

Ja Tobie szczerze gratuluje i podziwiam odwagę, że się przyznałaś.
Sam nie wiem czy dostałem dofinansowanie, czy nie, prawdę mówiąc mi to wisi.
Nie emocjonuje mnie to tak jak kiedyś walka o dofinansowanie na handbike'a.
Czasami tylko jak widzę "zdrowych inwalidów" co zapieprzają na 2 etaty, uzyskują różnorakie dofinansowania i dotacje to mi się krew w żyłach lasuje, ale jak ktoś jest naprawdę niepełnosprawny, to niech mu się żyje jak najlepiej.

119

Dzisiaj od rana leżał sobie w mojej skrzynce list z bardzo dobrą wiadomością. Aż do czternastej. Można powiedzieć, że straciłem wiele godzin radości.
Kwota zbliżona do tej na jaką po cichu liczyłem.
Poza złożeniem, dobrze uzasadnionego wniosku, żadnych innych starań nie czyniłem. Nie jest więc chyba tak źle jak sugeruje @baskila.

120

Super smile

121

awatar napisał/a:

Poza złożeniem, dobrze uzasadnionego wniosku, żadnych innych starań nie czyniłem. Nie jest więc chyba tak źle jak sugeruje @baskila.

Rzeczywiście nie jest źle. Tak się składa, ze mój wniosek również został złożony no i chyba był również dobrze uzasadniony skoro POZYTYWNIE został zakwalifikowany, jednakże z barku funduszy ...
Wierzę, naprawdę wierzę, że nic nie trzeba więcej robić smile))

122

Witam ponownie
Kilka dni mnie tu nie było i widzę że temat jest ciągle na topie.
Jeżeli chodzi o mnie to złożyłem wniosek w pierwszym tygodniu trwania programu, uzasadniony był bardzo dobrze (pozytywnie rozpatrzony) mam 43 lata jestem na V roku studiów, brak dochodów, ZUS stwierdził że nadaje się do pracy w kopalni, gdyż tam pracowałem i tam miałem wypadek (wstrząśnienie mózgu, złamany kręgosłup, utrata słuchu itd.) mimo to środków dla mnie zabrakło, dzwoniłem do PFRON-u oddz dolnośląski, poinformowano mnie, że może w listopadzie dostaną dodatkowe środki lub mam czekać aż ktoś zrezygnuje, wówczas mnie poinformują. Nie rozumiem dlaczego w kwietniu zrobili dodatkowy nabór wniosków, skoro nie posiadają środków.

123

cezar-x napisał/a:

Nie rozumiem dlaczego w kwietniu zrobili dodatkowy nabór wniosków, skoro nie posiadają środków.

Bo znajomi nie zdążyli wink

124

Czy ktoś już dostarczył fakturę do PFRONu? Może już komuś zapłacili? Ile czasu im potrzeba na dokonanie przelewu?

125

No to się porobiło sad
Kupiłam samochód, a okazało się, że się nie da przerobić !! Koszmar jakiś.
Będę musiała szukać innych firm....