51

Odp: PFRON "Sprawny dojazd"

Pyra , a gdzie Ty wyczytałeś, że Paraplegik dostanie  50% a nie  80 ?

52

Teraz o dofinansowanie mogą ubiegać równiez osoby z desfunkcją jednej kończyny dolnej czyli dofinansowanie 80 % w pierwszej edycji tylko z desfunkcją dwóch kończyn dolnych dofinansowanie 50%

53

Pyra pogódź się z tym, że niczego nie zwojujesz. Wiedziałeś, że program będzie trwał 3 lata więc zawsze mogłeś poczekać. Poza tym podpisałeś umowę więc zgodziłeś się na jej warunki - takie jakie były na poprzedni rok. No chyba, że w tym czasie byłeś 'niepoczytalny'.

Zazdrość cię zżera i już.

54

rosarita obrażać tylko potrafisz ?

55

Nie bez potrzeby jest przysłowie: 'Prawda kole w oczy'.

56 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2008-03-12 12:27:55)

Aga G.K.
odzywa się ten który brał kredyt na autko, pod koniec 2002 roku.
Fakt ... dostałem około 16 000 tys. ( na tyle się załapałem ) plus swój udział i  wszystkie ubezpieczenia ( cesja - wiąże z PFRON -em). Raty do spłaty przez 5 lat. Ale miałem to  szczęście, że po upływie połowy spłaty kredytu( nie miałem żadnych  zaległości i  dotrzymywałem terminu spłaty rat ) ubiegałem się o umorzenie kredytu i moją prośbę rozpatrzono pozytywnie. Jak łatwo obliczyć, " trochę " kasy zaoszczędziłem dzięki temu.
Nie wiem dlaczego "pyra" i  jemu  podobni są źli na PFRON , świat, ludzi z forum i  matkę  Whitney Huston smile
Trzeba  czytać regulamin przed podpisaniem i będzie się  miało spokojniejsze sny. Pozdrawiam "roszczeniowców "  smile

57

BRODACZ napisał/a:

Trzeba  czytać regulamin przed podpisaniem i będzie się  miało spokojniejsze sny. Pozdrawiam "roszczeniowców "  smile

A no właśnie to dlaczego pisałeś o umorznie ?

58

aberade

Ty już lepiej pisz o cewnikowaniu i wlewach jakiś tam .

59

Ja mam pomysł jak dofinansowanie może uzyskać osoba, która ma samochód nowszy niż 6l i kupiła go za własne pieniądze.
Jednak wobec postawy niektórych osób i z innych powodów, nie zamierzam tego pomysłu ujawniać publicznie.

60

Przepraszm jeżeli was uraziłem, lecz liczyłem na jakąś radę , pomoc a tu nazywacie mnie roszczeniowcem itd.
Pozostanę jednak przy swoim i dalej będę drążył ten temat.

61 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-03-12 20:33:13)

Mam większość sprzętu rehabilitacyjnego (poza jednym wózkiem, w 80% sfinansowanego przez PFRON) kupionego bez żadnych dotacji i do kogo mam mieć pretensję, że jeszcze parę lat będę musiał spłacać kredyty za ten sprzęt.
Rozumiem rozgoryczenie Pyry i ja zamiast dotacji, chętnie widziałbym chociaż, pomoc w spłacie odsetek od kredytów zaciągniętych na sprzęt rehabilitacyjny, samochody, wózki etc.

Aby cokolwiek uzyskać z PFRONu musi być odpowiedni program czyli podstawa prawna...

Chyba, złożę wniosek o dofinansowanie zakupu samochodu używanego - wątpię, że dostanę.
Najpierw muszę, dostać się do ortopedy lub chirurga aby ten wystawił mi zaświadczenie o inwalidztwie a z tym od paru dni mam kłopot.
Prywatnie nie ma wolnych terminów, półpaństwo wink coś nie chcą, zarejestrowałem się państwowo na jutro do chirurga, to mi lekarz POZu, nie chciał wystawić skierowania do chirurga.
Mam wrażenie, że służba zdrowia zeszła na psy, nawet gorzej niż psy, bo taniej, szybciej i lepiej i z zwiększym zaangażowaniem jest leczony mój pies niż ja.

62 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 08:39:44)

a

63 Ostatnio edytowany przez pyra (2008-03-13 12:59:54)

święte słowa ale sprawiedliwość jest po mojej stronie wink

64 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2008-03-13 19:12:09)

pyra
Taki właśnie był program. Była tam parafka, że jeśli człek spłaca wszystko jak należy... to może się starać o UMORZENIE. Co  nie znaczy, że WSZYSCY taki gest z PFRON - u  dostaną.
A Ty jednak  nadal " roszczeniowo "  smile

65

witam,
może ktoś wie ile czasu PFRON ma na  rozpatrzenie wniosków? Mój synek początkiem czerwca ukończy 18 lat. Jak do tego czasu nie podpiszemy umowy to nici z dofinansowania?

66

no wlasnie,ile trwalo to poprzednim razem

67

Poprzednim razem wnioski trzeba było złożyć do 10 września, decyzję otrzymałem około 15 listopada.

68

Może wiecie jak to jest z posiadaniem samochodu młodszego niż 6 lat . Wnioskodawcą jestem ja, mąż posiada auto 5-cio letnie, które używa na codzień, ja nie figuruję w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściel a w pfronie dowiedziałam się, że zgodnie z prawem jestem współwłaścicielem. Czy przez to należy rozumieć, że w czasie trwania umowy mój mąż może posiadać jedynie starego gruchota?? Przecież wyraźnie napisane jest, że wnioskodawca nie może użyczać samochodu osobom trzecim a auto ma służyć tylko do przewozu dziecka na zabiegi rehabilitacyjne. Co ma więc z tym wspólnego małżonek i inne osoby zamieszkujące we wspólnym gospodarstwie? Jak to właściwie jest bo już mi ręce opadają.

69

Chętnie dowiedziałbym się jak było z wysokością dofinansowań w poprzedniej edycji. Przyznawano maksymalne, czy jednak ograniczano i z jakiego powodu?

70

Przy dofinansowanie brano pod uwagę dochód na członka rodziny i z tego co wiem nie każdy otrzymał pełną kwotę dofinansownia.

71 Ostatnio edytowany przez pyra (2008-03-15 19:27:56)

ewka1 napisał/a:

Może wiecie jak to jest z posiadaniem samochodu młodszego niż 6 lat . Wnioskodawcą jestem ja, mąż posiada auto 5-cio letnie, które używa na codzień, ja nie

Pomieszanie z poplątaniem ja chciałem do nowego auta dopisać  żone to mi powiedzieli ze nie mozna bo ja mam być wyłącznym właścicielem, ale czek bez prawa protestu to mieliśmy podpisać obydwoje.

Ja bym złożył wniosek i nie pękał przecież o ile pamiętam we wniosku przy wypełnianiu nie pytają czy mąż  lub inny członek rodziny ma auta tylko osoba która składa wniosek.
Współwłaścicielem jesteś w przypadku dopisania cię w dowodzie rejestracyjnym.

Ja bym składał im więcej się pytasz tym większy robią ci mętlik w głowie.

72

Agusia napisz do mnie na gg to Ci wszystko powiem smile buziaki maleńka

73

Witam wszystkich smile
Przeczytałam dyskusję i muszę powiedzieć HARDCORE!! Skąd tyle złości i zawiści Pyra?
Sama okropnie żałowałam, że nie załapałam się na program w ubiegłym roku (bodajże sierpień/wrzesień). Dlatego w tym roku pilnie śledziłam nowinki żeby zdążyć ze złożeniem wniosku. Muszę powiedzieć, że ucieszył mnie fakt złagodzonych wymagań- jak chociażby krótszy czas umowy o pracę, oraz podniesiona kwota refundowana- na zakup fabrycznie nowego auta 28.080zł.-ta kwota to jest maksimum refundowane.I tu muszę pisać specjalnie dla Pyry ta kwota to jest max na zakup podkreślam fabrycznie nowego auta lub uzywanego nie starszego niż 3-letnie. I od klasy i ceny auta będzie zależało czy suma ta stanowi 50% czy 80%. Owszem jednocześnie można składać też wniosek o dostosowanie auta i tu też kwota max to 8 tyś z groszami. Więc jak to zsumować to kwota jest znaczna i jest o co walczyć. W moim przypadku czekam na decyzję PFRON czy spełniam warunki i uzyskam te 28.080zł, a że wybrałam auto za 54.000 zł to niestety suma ta stanowi zaledwie 50%, a jestem paraplegikiem i nijak nie jest to 80%.Więc Pyra po co te emocj i psucie krwi się pytam? Rok temu były inne warunki, w tym są łatwiejsze do spełnienia i z tego trzeba się cieszyć. I dobrze że nawet ci którzy mają tylko jedną kończynę sprawną mają prawo do zakupu auta z pomocą PFRON- nie można się licytować kalectwem.
Poza tym wszyscy inteligentni ludzie mają rację pisząc, że PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!!
Pozdrawiam wszystkich i przepraszam, ale musiałam skrobnąć kilka słów.

74

Witam!
Ja nie będę najeźdźał na pyrę i innych, którzy czuję że PFRON postąpił nieuczciwie. Mają prawo tak myśleć i robić wszystko by uzyskać jakąkolwiek satysfakcję i trzeba im kibicowac by to osiągnęli. Wtedy może Ci, którzy tworzą uchwały i programy dla nas będą wczesniej konsultowac z nami ich projekty a nie od razu na nas testować. Szkoda tylko, że tych którzy czują się "wpuszczeni w maliny" jest tak mało, przecież jak podał PFRON  z I edycji skorzysytało ok. 1100 osób - gdzie  one są? Przecież im więcej ich będzie tym lepiej. A co im zostaje  - pisać do Zarządu, Rady Nadzorczej i Prezesa PFRON bo to oni tworzą i zatwierdzają uchwały, i od nich zależy jak załatwią tą sprawę. Padło pytanie o wzór pisma - nie ma takowego. Każdy z Was powinien pisać to co czuje, przytaczając kwoty ile  stracił w stosunku do nowego programu. Tu Rząd RP, Sejm nie maja nic do gadania. Smutne jet to, że w innych tematach toczą się dyskusje jak odebrać jak najwięcej pieniędzy np. z US, PZU a tu po kilku osobach,które zwróciły się  o pomoc "pojechano". Przecież można powiedzieć, że w tamtych sprawach też PRAWO NIE DZIAŁA W STECZ, ale jak sami wiecie to nie jest tak do końca. Przecież nawet skazany na śmierć może do końca szukać ratunku i go znależć - dlatego pozdrawiam "wlaczących" jednoczcie się i walczcie. Jeszcze jedno suma dofinasowania w bieżącej edycji programu "Sprawny dojazd" wynosi - do samochodu NOWEGO max. 28080 zł + co najmniej 20 % udziału własnego a do UŻYWANEGO nie starszego niż trzy lata a więc  od roku 2005 max. 22464 zł + co najmniej 25% udziału własnego.

75 Ostatnio edytowany przez pyra (2008-03-20 12:47:26)

kami80 napisał/a:

Witam wszystkich smile
Przeczytałam dyskusję i muszę powiedzieć HARDCORE!! Skąd tyle złości i zawiści Pyra?

Nie dziwię się twojej opini złożyłaś wniosek czekasz na decyzję a takie głosy ja mój mogą ci zaszkodzić dlatego tak mnie zaatakowałaś.
Ja na dabroci PFRON dostałem dofinansowania 16.000.
20.000 było moje z oszczędności i kredytu też jestem paraplegia widzisz kami80 różnicę w dofinansowaniu bo jat tak.
Na twoje chwalmy PFRON poczekam jak dostaniesz decyzję ?

dzięki kat za WSPARCIE i za to że nie nazwałeś mnie roszczeniowcem albo zawistnikiem.
Tak ja się odwołuję piszę do PFRON i wiem dlaczego jestem za to tak atakowany na forum bo gro tych osób co mnie tak atakuje złożyło wniski do PFRON na tą edycję i w swej ZAWIŚCI tak jak kami80 widzi już te 28.080zł .
Pozdrawiam