26

Odp: PFRON "Sprawny dojazd"

ja korzystałam z dofinansowania samochodu ale bardzo żałuje że się nie wstrzymałam teraz są o wiele lepsze warunki czy można jakoś odzyskać różnice która nam przeszła koło nosa (mówie otych którzy brali udział w pierwszej edycji tego programu ).                                  czy ktoś coś wie gdzie zapukać żeby porószyć tę sprawe

27

ludzie może ktoś ma jakieś namiary gdzie można bedzie się zwrócić o pomoc w odzyskaniu pieniędzy to znaczy tej różnicy na którą nas oszukano .Jak ustawy mogą się zmieniać tak szybko ,dwa miesiące  temu odebrałam samochód a tu takie zmiany.Wzięłam kredyt i chciałabym odzyskać chociaż część tych pieniędzy które mi się należą,jeśli mi się należą.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to prosze pomóżcie

28

Sam jestem ciekaw.

29 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-28 08:39:11)

a

30

tessa napisał/a:

ludzie może ktoś ma jakieś namiary gdzie można bedzie się zwrócić o pomoc w odzyskaniu pieniędzy to znaczy tej różnicy na którą nas oszukano .Jak ustawy mogą się zmieniać tak szybko ,dwa miesiące  temu odebrałam samochód a tu takie zmiany.Wzięłam kredyt i chciałabym odzyskać chociaż część tych pieniędzy które mi się należą,jeśli mi się należą.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to prosze pomóżcie

Rozumiem rozgoryczenie i żal, ale nie rozumiem takiego narzekania, takiej postawy. O jakim oszustwie mówisz? Ja kwalifikuję się do tego programu, ale nie uważam, że mi się cokolwiek należy. To nie ubezpieczenie uzyskane dzięki płaceniu składek. To środki publiczne.
Prawo się zmieniło i to na korzyść. Program jest pilotażowy i już na samym początku było wiadomo, że będą zmiany.
Pieniędzy może nie mają więcej, ale pewnie było mało chętnych na poprzednich warunkach, może więc stwierdzili, że nie muszą się tak ograniczać. Teraz jednak są inne obostrzenia i niewykluczone, że w przyszłym roku dofinansowanie będzie większe. To jest oczywiście pewne. Proszę zobaczyć jaka była minimalna płaca w IV kw. 2007, a jaka jest teraz. Ceny samochodów w ciągu roku, raczej nie wzrosną tak jak płace.

31

Jam mam wrażenie ze teraz dofinansowanie otrzymają napewno krewni i znajomi królika i troszeczkę ozdobników.

32

pyra napisał/a:

Jam mam wrażenie ze teraz dofinansowanie otrzymają napewno krewni i znajomi królika i troszeczkę ozdobników.

Po co takie ostre słowa? Masz na to dowody?

Program nie jest doskonały i żaden nigdy nie będzie. Zresztą swoje refleksje wyraziłem kilka postów wyżej. Ale nie rozumiem roszczeń tych ludzi, którzy chcą zwrotu pieniędzy, bo program w zeszłym roku był bardziej korzystny. Przecież można było przewidzieć, że przy takim odsetku rezygnacji z powodu braku możliwości sfinansowania reszty ceny auta, następna edycja programu będzie wymagała mniejszego wkładu. Przecież nikt nie kazał nikomu brać kredytu i korzystać z tego programu. To była Wasza wola żeby kupić auto za taką a nie inną cenę czy wziąć tyle a tyle kredytu. No i trzeba pamiętać, że parwo nie działa wstecz, więc nie można zastosować przepisów nowego programu do umowy zawartej na mocy starych zasad...

33

Popieram i zgadzam się z przedmówcą.
Jeśli ktoś chce czekać na jeszcze lepsze warunki, to powinien zaczekać do przyszłego roku, jeśli nie musi kupować samochodu już dzisiaj.
Na pewno się nie zawiedzie. Najniższa pensja wzrosła i na pewno nie spadnie.

34 Ostatnio edytowany przez pyra (2008-03-10 07:47:05)

Najlepiej czekać bo za trzy lata będą rozdawać za darmo.

35

Podobno mają ty być samochody HAMMER wycofane z Afganistanu, ale już pod osłoną tarczy.

36

pyra napisał/a:

Podobno mają ty być samochody HAMMER wycofane z Afganistanu, ale już pod osłoną tarczy.

Jeśli już to HUMMER, choć w Afganistanie wcale nie używa się Hummerów tylko pojazdów o kryptonimie HMMV - High Mobility Military Vehicle. Hummer to właściwie nazwa potoczna, używana bardziej jako określenie wersji cywilnej :-). Ja bym nie pogardził takim autem :-). Na pewno na polskich drogach dawałoby poczucie bezpieczeństwa ;-)

37

Ja miałem na myśli samochody których używają Talibowie.!!

38

Ja przepraszam ale nie rozumiecie w chwili gdy dowiedziałam się o tym dofinansowaniu do samochodu  nie miałam jeszcze internetu ,nie miałam się skąd dowiedzieć nic na temat oprócz tego jakie dokumenty musze złożyć , do kiedy jest termin składania wniosków i że finansują 50% auta .Nikt z pfronu nie poinformował mnie że to jest program pilotażowy że może się zmienić na lepsze czy nawet na gorsze poprostu nic.Dostałam 16000tyś a miało być 50%,to jaki samochód nowy i przystosowany dla ON(taki żeby można było przewozić wózek i zapakować się w miarę wygodnie)można kupić za trzydzieści tyś.A nie mineło zbyt wiele czasu żeby aż tak pozmieniać każdy chce dobrze dla siebie czyż nie prawda ?To dlaczego ja nie mam się upominać oswoje .

39

popieram pyre

40

Nadal tego nie rozumiem. Co znaczy "o swoje"? Jak już wcześniej pisałem, rozumiem pewien żal, al swoje dostałaś. Słyszał kto, żeby np. klient w sklepie RTV albo komputerowym domagał się zwrotu pieniędzy, bo po pół roku ten sam sprzęt można kupić o połowę taniej?
Sądzę, że nie ma szans na "odzyskanie" jakichkolwiek pieniędzy i lepiej nie zatruwać sobie tym życia.

41

awatar napisał/a:

Słyszał kto, żeby np. klient w sklepie RTV albo komputerowym domagał się zwrotu pieniędzy, bo po pół roku ten sam sprzęt można kupić o połowę taniej?
Sądzę, że nie ma szans na "odzyskanie" jakichkolwiek pieniędzy i lepiej nie zatruwać sobie tym życia.

Coś ci się pomięszało sklep komputerowy stawiasz na równi z PFRON może jeszcze rzeźnika i wędline?

Sklep komputerowy jest firmą prywatną i takimi środkami dysponuje, PFRON nie jest prywatnym folwarkiem Prezesa i dysponuje środkami publicznymi. W swoim postępowaniu (dofinansowywaniu) powinien kierować sie logiką a tuitaj jaj brak.

42

aberade napisał/a:

brak logiki? jaki aspekt postępowania pozbawiony jest logiki pyra?

Proponuję zapoznać się z kryteriami dofinansowania z pierwszej i drugiej educji .

To są dopiero jaja    big_smile i big_smile

43

aberade napisał/a:

proponuję porównać z 10 lat wstecz kryteria przyznawania rent socjalnych vs rent z tytułu niezdolności do pracy
wtedy też ludzie z dnia na dzień - jedni dostawali renty "normalne" z którymi można pracować - inny socjalne
i co? i g###o

porównaj sumy gwarancyjne z OC, czyli kwoty jakie można uzyskać z odszkodowań po wypadkach
polisa zawarta np w styczniu - suma gwarancyjna maleńka - polisa zawart w grudniu - 600tys euro
a rok póżniej 1,5 mln euro
i co? i g###o po raz drugi

takie życie - nikt nie mówił, że będzie lekko, a tym bardziej, że będzie królować sprawiedliwość

Kobieto ja wiem że chcesz być alfą i omegą ale czy ty się naćpałaś ?
Co mają kryteria rent z przd 10 lat wpólnego z dofinasowaniem ?
Co ma OC do dofinasowania ?
To może porównajmy jeszcze ceny jabłek, żywca wieprzowego albo wyłny Merynosa z przed 30 lat ?
Czy ty nie widzisz podstawowej różnicy ze połamany np paraplegia zapłacił 50 % ceny samochodu a osoba z dysfunkcją jednej kończyny zapłaci 20% samochodu.
Jezeli tego nie widzisz to ja przepraszam ale to nie moja wina.

44

No właśnie jeden "zapłacił" - było mineło, drugi "zapłaci" bo takie są aktualnie warunki. Żałujesz mu? On tez został pokrzywdzony przez los.
Nie zrozumiałeś przykładu ze sprzętem RTV. Bo oczywiście w Twoim myśleniu dominuje postawa roszczeniowa. Żaden sklep nie "dysponuje" środkami, tylko sprzedaje towar, tak dla ścisłości, ale nie o konkrety tutaj chodzi, a zasadę. Podobnie z polisami OC.
Dobrze napisałeś, że PFRON dysponuje środkami publicznymi. Te pieniądze nie biorą się znikąd. Ktoś, gdzieś ciężko na nie zapracował, zapłacił składki i podatki.  Należałoby tę pracę uszanować.
Nie wiem jaki sens i cel miałoby porównywanie programów - nieaktualnego już z obowiązującym.
Myślę, ze dyskusja byłaby bardziej interesująca, gdyby znalazły sie tutaj rady jak uzyskać najlepsze dofinansowanie itp.

45

Czytam całą tę dyskusję, w szczególności głosy roszczeniowe, i smutek mnie ogarnia. Jakie do tej pory były programy samochodowe, każdy wie - najpierw nieoprocentowane kredyty, potem dofinansowanie do oprzyrządowania. I jakoś sporo ludzi było zadowolonych - w szczególności z tego, że nie musieli brać komercyjnego kredytu. Nagle PFRON postanowił dopłacać do zakupu auta i w międzyczasie poprawił warunki otrzymywania dofinansowań. To jest o wiele korzystniejsze niż kredyt czy dofinansowanie do oprzyrządowania. Uważam, że bardzo źle się dzieje, że sporo z nas ON tak bardzo psioczy na zmianę tych warunków. W PFRON może to się odbić bardzo niemiłym echem i nie zdziwmy się, jeśli program tak samo szybko zniknie jak się pojawił. I to tylko dzięki nam. Tak, jak już napisałem, żaden program nie będzie idealny, ale nie można narzekać na to, że PFRON zmodyfikował go ewidentnie na PLUS! I naprawdę, odpuśćcie sobie roszczenia do PFRONu, bo to najprawdopodobniej nic nie da, a możecie zaszkodzić tylko całemu środowisku. Jak napisała aberade, prawo nie działa wstecz.

46

Zawsze można renegocjować umowę.

47

pyra napisał/a:

W takim razie życzę powodzenia...

48 Ostatnio edytowany przez awatar (2008-03-11 23:56:29)

pyra napisał/a:

Jeśli umowa została spełniona to już nie ma co renegocjować. Renegocjować można by, jeśli jedna ze stron nie wypełniła warunków umowy. Nie ma chyba wątpliwości, że PFRON wywiązał się z umowy.

49

Trzeba pisać i mówić o tym głośno bo nikt z was nie odpowiedział mi na pytanie czy to jest sprawiedliwe że niepełnosprawny na jedną kończyne dolną dostanie 80 % dofinansowania a a paraplegia 50 %.

50

Kobieto bzdury to piszesz ty dwa lata temu nie było programu samochodowego ostatni Pegaz był w 2003 roku i weź pod uwagę że ten co zapłacił wtedy 100% wartosci samochodu załapie się teraz na trzecię edycję.
Jak się zabiera głos to trzeba się troche orientować w temacie .
Potwierdza się moja apinia alfa i omega.