976

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

druzyny z grupy A nie oddały ankiet...

a numery często za każdym razem są inne big_smile

977

trzeba nakrzyczec na druzyny z grupy A

a co do numerkow- ale tak sie ciezej oglada zdjecia;)

978 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2007-08-14 17:54:25)

Dziś zakończył się kolejny turniej rugby na wózkach. Tym razem rozgrywki odbywały się  ( jak co roku ) w śląskiej miejscowości Żory. Klasyfikacja turniejowa:
1 miejsce przypadło drużynie Rhein - Ruhr - Pirates
2 miejsce Sitting Bulls
3 miejsce Balian Team
4 miejsce Not Guilty Friends and Bert
5 miejsce Flying Wings
6. miejsce Jeźdźcy

Głównym założeniem turnieju oprócz rywalizacji sportowej była wielka integracja osób pełnosprawnych z osobami przebywającymi na turnieju. Obok rozgrywek turniejowych w sobotę można było zobaczyć pokaz walk rycerskich , pokaz różnego rodzaju tańca począwszy od  tańca średniowiecznego a skończywszt na breakdance, pokaz koszykówki osób pełnosprawnych jak i osób poruszających się na  wózkach.
Wielkie wyrazy uznania dla organizatorów turnieju stowarzyszenia "SSON" za przygotowanie świetnego widowiska sportowo - integracyjnego.
Podczas turnieju nasi Polscy sędziowie mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych sędziów międzynarodowych Gunther Wickenhauser. Fassbender Nicole oraz Sylwi Sklorz, którzy obserwowali nasz reef's team , wyciągali wnioski i na bierząco korygowali błędy . Tutaj szczególnie należy pogratulować nowym sędzią Łukaszowi Szymczakowi, Rafałowi Kwapulińskiemu oraz Mirkowi Łacek za debiut w tak wspaniałym turnieju. Gratulacje . Dla nich był to początek wielkiej przygody z gwizdkiem i boiskiem.
Podczas konsultacji sędziowskich, które odbyły sie podczas turnieju        sędziowie ustalili kilka ważnych kwestii odnośnie sędziów z naszego kraju. Powoli w życie wchodzi podział sędziów na A, B,C
Jeszcze raz serdeczne dzięki za wspaniałą zabawę.

979

no i mamy wakacyjną ciszę...

980 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2007-08-20 09:21:02)

W dniach 17.08 - 19.08.2007 w Dani( Kopenhaga) odbył się kolejny turniej rugby na wózkach. Tym razem były to zawody dla niskopunktowców (05-1,5 pkt).
Nasza reprezentacja złożona z zawodników PLRnW wywalczyła 5 miejsce.
Poraz pierwszy mogliśmy się pokazać  na takim turnieju.
Pierwsze dwa mecze nie wyszły polskiej ekipie , co spowodowało, że w rozgrywkach grupowych zajeliśmy 3  miejsce i odpadliśmy zrozgrywek o medal. Kolejne mecze były świetne w wykonaniu naszego zespołu.Dziękuję zawodnikom za walkę , przeżycie stresu, radości. Miejmy nadzieję, że nastepny wyjazd dojdzie do skutku.
Dzię,kuję również  pomocy technicznej.
Gratulacje dla Magdy, która zadebiutowała na arenie międzynarodowej( oprócz Beernd Best)
Dziękujemy sponsorom za możliwość wyjazdu.
Pozdrawiam i do zobaczenia na lidze

981

Czy ktoś może napisać kilka zdań o turnieju w Poznaniu? Przynajmniej podać ostateczne wyniki turnieju.

982

Ja bylam na turnieju, jednak wynikow nie znam ;( nie dalam rady przyjsc na final.Walka miedzy Poznaniem, a Krakowem byla zacieta, a zwlaszcza pomiedzy Asia Goebel, a reszta-niesamowita wojowniczka.......Dostala miano "Xeny".Paru "Herkulesow" tez sie znalazlo.....nie moge sie juz doczekac Mistrzostw Polski-tam bedzie sie dopiero dzialo !!! Mam nadzieje, ze wyniki ktos oglosi bo tez jestem ciekawa ostatecznoego finalu wink

983

Zarówno wyniki, jak i jakieś sprawozdanie chętnie i ja bym zobaczył, a nawet zamieścił na ligowej stronie. Dotyczy to zarówno turnieju poznańskiego jak i rudzkiego.

984 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2007-09-25 18:29:33)

Jak wrażenia po turnieju w Poznaniu?

985

No niestety, na turniej do Poznania ostatecznie nie dojechaliśmy więc nie wiem jak było sad

986

IKS Atak też nie mógł uczestniczyć w turnieju. Może ktoś z uczestników napisać jak było?

987

Nikt z uczestników turnieju poznańskiego nie czyta forum tongue

988

Czy grupy pucharu ligi podane na oficjalnej stronce są prawdziwe?

989

Tak jak najbardziej grupy są prawdziwe.

990

nie mamy zwyczaju zamieszczać na oficjalnej stronie żartów :]

991 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2007-09-30 20:15:32)

Dwie posskie drużyny uczestniczyły w ten weekend (28-30.09.2007) w turnieju Ostrava Cup 2007. "Grom"Ostrów Maazowiecka ostatecznie wywalczyła 3 lokatę. Bardzo dobrze zaprezentowaL się nowy narybek drużyny. Gratulację nie tylko dla zawodników ale również całej ekipy za tworzenie dobrego team-u. Gratulację dla Michała za kolejny udany turniej sędziowski.Oby tak dalej.
Szóste miejsce zajęłaa drużyna Jeźdźców . Dzięki serdeczne za walkę.

Już w przyszły weekend kolejny sprawdzian dla Polskich sędziów trzymajcie kciuki -Turniej międzynarodowy rangi champions z nowymi zasadami 12 i 24 sek.
Pozdrawiam

992

magdab mam pytanie dotyczące Pucharu w Poznaniu. Czy w sobotę z Hotelu na mecze do miejscowości Czerwonak będzie transport? oraz w ten sam dzień do Poznania na halę A na mecz już obu grup i spowrotem do Hotelu??? Dzięki za odpowiedź jeśli jest ona teraz możliwa.

993

będzie zapewniony przewóz wózków między salami. Natomiast zawodnicy muszą się zorganizować we własnym zakresie. Z fundacji będą prawdopodobnie jechały 2 busy, więc jest szansa, że kilku zawodników również się nimi zabierze. Ale to nie jest aż taka straszna odległość - od hotelu na salę jest 16 km.

pozdrawiam

994

No dawno mnie nie było na forum (zzapodziałem hasło) ale dla zainteresowanych wyniki turnieju Basic Poznań 2007:
Tetra Gryf Szczecin     – Ogiery Konin        6:43
Balian             – Pędzące Smoki Kraków    42:11
Balian             – Piecobiogaz Poznań    18:27
Ogiery Konin         – Piecobiogaz Poznań     17:13
Tetra Gryf Szczecin     – Pędzące Smoki Kraków    24:23
Balian             – Ogiery Konin        40:20
Piecobiogaz Poznań     – Tetra Gryf Szczecin        32:19
Pędzące Smoki Kraków – Ogiery Konin        20:19
Balian             – Tetra Gryf Szczecin        38:11
Piecobiogaz Poznań     – Pędzące Smoki Kraków    35:15

Klasyfikacja końcowa:
1.    Piecobiogaz Poznań
2.    Balian
3.    Ogiery Konin    
4.    Tetra Gryf Szczecin
5.    Pędzące Smoki Kraków

995

Aha i chciałbym baaaardzo serdecznie przeprosić zawodników Piecobiogazu Poznań - podczas rozdania nagród z mojej winy zostało przydzielone Wam 2 miejsce - oczywiście turniej wygraliście - a ja mam nauczkę do końca życia sad

996

O samym turnieju - spokojna gra, choć walki nie brakowało. Turniej dawał możliwość ogrania zawodników dopiero rozwijających skrzydła na rugbowych parkietach. Dwa najlepsze spotkania turnieju: Piecobiogaz Poznań vs. Balian Team oraz Tetra Gryf Sczecin vs. Pędzące Smoki Kraków mecz zakończył sie dogrywką)!

997

I jeszcze nagrodzeni:
0.5 pkt - Mirek Nowakowski
1.0-1.5 pkt - Maciek Napieralski
2.0-3.5 pkt- Asia Goebel
MVP - Asia Goebel

998

Mam pytanie do organizatorów Pcharu Polski RnW w jaki sposób zostały utworzone grupy. Czy było losowanie czy też może według jakiegoś algorytmu.

999

Algorytm wygląda jak następuje:

Grupa A                Grupa B
     1                         2
     4                         3
     6                         5
     8                         7

A powodem tego podziału była próba zmotywowania drużyn do walki o wyższą lokatę w minonych turniejach ligowych.

1,000

Takie rozstawienie jest fair w stosunku do pierwszej drużyny grupy B, która w tym miejscu oznaczona jest jako 6, co daje jej szansę konfrontacji z czwartym zespołem grupy A, a nie z trzecim. Dodatkowo piąty zespół grupy A musi udowodnić swoją wartość w konfrontacji z 2 i 3 co jest wynikiem ostatniego miejsca zajętego w swojej grupie w sezonie zasadniczym. Inaczej mówiąc, pierwszy zespól grupy B w sezonie zasadniczym awansuje na miejsce ostatniego zespołu grupy A spychając go niżej w rankingu.
Taki system powinien być dodatkową motywacją i nagrodą dla zespołów zajmujących pierwsze miejsce w grupie B oraz motywacją walki nawet o przedostatnie miejsce w grupie A.

Oczywiście pisząc grupa A i grupa B mam na myśli wcześniejsze tegoroczne turnieje ligowe. Nie mylić z podziałem w nadchodzącym turnieju.