1

Temat: Platforma

Czy ktoś z Was zakładał na klatce schodowej platformę.Ja jestem na etapie szukania takiej platformy.Widziałam takie schodowe,tylko ja nie chce na schody,bo obok schodów mam dość dużą wnękę i tam chcę zamontować.Możecie mi doradzić z jakiej formy zamówić taką platformę,żeby była dobra i nie porażająco droga.

2

Odp: Platforma

http://www.gold-bud.pl/

3

Ja mam z tej firmy:

http://www.pilawa.pl/

4

szczerze mowiac ja tez sie szykuje do platformy.
Czy moglibyscie napisac ile w tych firmach placiliscie?
Czy mozna liczyc na dofinansowanie?

5

Umówiłam dziś wizytę firmy ze Szczecina.Zobaczymy co mi zaproponują.Mają przyjść w przyszłym tygodniu.

6

O dofinasowanie dowiaduj się w swoim PCPR...tam wszystko Ci wyjaśnią.Koszt...no niestety koszt jest duży...jednak 80 % dofinansowują...jak chcesz jakies szczegóły to pisz do mnie na E-mail.

7

Tomik, chetnie dowiem sie wiecej, niestety nie wyswietla sie Twoj adres e-mail....

8

Teraz juz jest oki...pisz na E-mail...:D

9

nie wyświetla sie ale z formularza wyślesz...

10

A czy na taką windę lub platformę przy balkonie to koniecznie musi być atest ? bo samoróbki tego przecież nie mają?

11

podepne sie pod temat

ogolny opis mojej sytuacji
blok 11 pieter , ja zamieszkuje podwyzszony parter , winda 1 pietro i bariera 8 schodów

w tym roku postanowilem starac sie o dofinansowanie 80 % do platformy przyschodowej  no i ZOONK  spoldzielnia nie wyraza zgody odpowiadajac ze jest za wąsko .

szerokosc na schodach , maja swoje pzrepisy pomierzyli i w razie pozaru musi byc dobra droga ewakuacyjna .

zastanawiam sie bo taka platforma , wieszkosc czasu jest zlozona . rozlozona  wmomencie tylko wjazdu i zjazdu .
mam zamiar sie odwolac tylko nie bardzo wiem teraz do kogo do spoldzielni ?  wyzej jesli tak do kogo ?

prosze o jakies info osob ktore mialy podobne problemy ze spoldzielnia i jak sobie poradzily

mal

12

Zdecydowanie odradzam firmę Gabiga z Brzegu.
NIesolidni, niesłowni i do tego po pół roku użytkowania platforma się zacina.

13 Ostatnio edytowany przez malcolm (2010-03-18 15:20:03)

pytanie do osob co maja platforme na klatce w bloku , nie macie problemów  z niszczeniem uszkodzeniami platformy przez osoby 3 cie ?

zastanawiam sie czy była by możliwość ubezpieczenia  jej od uszkodzeń i zniszczeń .

dzwoniłem do PZU Warty póki co nie mam konkretnych odpowiedzi może ktoś ma takie ubezpieczenie? i gdzie

14

Czy to  oznacza  , ze  już masz platformę do wjazdu na te 8 schodów?
Odezwij się do mnie, bo też  mam coś podobnego.

15

malcolm napisał/a:

podepne sie pod temat

ogolny opis mojej sytuacji
blok 11 pieter , ja zamieszkuje podwyzszony parter , winda 1 pietro i bariera 8 schodów

w tym roku postanowilem starac sie o dofinansowanie 80 % do platformy przyschodowej  no i ZOONK  spoldzielnia nie wyraza zgody odpowiadajac ze jest za wąsko .

szerokosc na schodach , maja swoje pzrepisy pomierzyli i w razie pozaru musi byc dobra droga ewakuacyjna .

zastanawiam sie bo taka platforma , wieszkosc czasu jest zlozona . rozlozona  wmomencie tylko wjazdu i zjazdu .
mam zamiar sie odwolac tylko nie bardzo wiem teraz do kogo do spoldzielni ?  wyzej jesli tak do kogo ?

prosze o jakies info osob ktore mialy podobne problemy ze spoldzielnia i jak sobie poradzily

mal

Mam identyczny problem. Pierwsze 8 schodów ma szerokość 150 cm, reszta, aż do 4 piętra 120 cm (świetlik). Komunalka odpisała mi, że nie można zamontować windy ponieważ musi być pozostawione 120 cm wolnego przejścia dla chodzących.
Powiedzcie mi ile cm zajmują wasze złożone platformy?
Czy składają i rozkładają się same?
Jeśli tak, to napiszcie czy poprzez naciśniecie przycisku na ścianie czy bezprzewodowo pilotem.
Ile zapłaciliście za swoje platformy?

16

A nie jest w niektórych przypadkach łatwiej taką windę lub podjazd od od strony balkonu??????

17 Ostatnio edytowany przez malcolm (2010-03-21 05:34:23)

u mnie montuja na szerokości 110 , firma co to robi montowała i na mniejszych klatkach. mialem problem ze spółdzielnią 1 raz mi odmówili kiedy pzredstawiłeem wstępny projekt wyrazili zgodę. www.schodolazy.pl  Oni mi wykonali projekt i będą montować Cena brutto okolo 32.000 zł
teraz czekam na decyzje ile przyzna mi Centrum Pomocy Rodzinie do 80 % dają

18

http://www.atlas-lift.pl/strony/compass01.htm#C1
Ja mam taka 3lata,koszt 34.000zl w tym 80% PCPR dopłaca.
Polecam platforme zewnetrzna pełen automat,jak na razie bez awarii.

19

ja biore tą
http://www.schodolazy.pl/produkt/17,pla … osprawnych

20

frugol napisał/a:

A nie jest w niektórych przypadkach łatwiej taką windę lub podjazd od od strony balkonu??????

Nie mam balkonu

21

malcolm napisał/a:

u mnie montuja na szerokości 110 , firma co to robi montowała i na mniejszych klatkach. mialem problem ze spółdzielnią 1 raz mi odmówili kiedy pzredstawiłeem wstępny projekt wyrazili zgodę. www.schodolazy.pl  Oni mi wykonali projekt i będą montować Cena brutto okolo 32.000 zł
teraz czekam na decyzje ile przyzna mi Centrum Pomocy Rodzinie do 80 % dają

Napiszę do nich i poproszę o wstępny projekt który przedstawię w komunalce.
Jeśli Tobie pozwolili założyć windę na 110 cm to czemu by nie mieli mi pozwolić, skoro u mnie jest 150 cm szerokości smile
Ta wybrana przez Ciebie platforma będzie się sama rozkładać?

22 Ostatnio edytowany przez malcolm (2010-03-22 07:12:36)

32.000 zl z pelna automatyka na pilota pzrywolujesz platforme na gore . ja wybieram opcje bez automatycznego rozkladania bo jak mi mowia w razie awari tego recznie nie rozloze wiec 
otworzyc zamek rozlozyc zlozyc dla 1 osoby towarzyszacej nie problem

automatyka skladania kosztuje 1500 zl 32.000 to jest cena brutto z robocizna bez
malowania tynkowania itp  jeśli bedzie tego wymagac instalacja

23

marcin be napisał/a:
frugol napisał/a:

Nie mam balkonu

To też nie problem. Widziałem taki podjazd prosto do Sciany bloku. Wystarczy jedno okno przerobić na drzwi.
Całkiem nieźle to się sprawuje