1

Temat: Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych itp.

Witam Was. Mam takie małe pytanie w związku z tym iż ostatnio kłuciłem się z nadzianym panem w "furce" o to iż zają miejsce parkingowe przy centrum handolowym w moim mieście. Gość totalne nieporozumienie chyba myślał ,że mu odpuszcze ale nie zrobilem tego. Na końcu naszej kłótni powiedział ,że zadzwoni na policje a ja mu prosze dzwonic zobaczymy kto ma racje ...  Mam pytanie do Was czy w centrum handlowym lub gdziekolwiek jest parking dla niepełnosprawnych ludzie pełnosprawni mają obowiązek niestawiać czy to jest tylko ich dobrą wolą?? Wiem ,że w miejscach do tego wyznaczonych na terenie miasta mozna zadzwonic do straży miejskiej a jak to jest kolo centrum handlowym gdzie straż miejska chyba nie moze interweniowac ?? Może ktoś mi na to pytanie!!!! I jeszcze jedno potrzebuje naklejek na szybę właśnie takich panów jak ten opisywany powyżej ... naklejki które ciężko schodzą i mają napis "Czy chciałbyś się zamienić z nami miejscami?" porszę o opinie i odpowiedź

2

Odp: Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych itp.

Witam!
JA osobiście byłem świadkiem jak straż miejska ukarała typa za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej na parkingo koło supermarketu także gonić wszystkich co się nie potrafią nauczyć albo ściemniają złotymi łańcuchami w czarnych BMW:))
Pozdrawiam

3

hej, zobacz na tą stronkę ;-) http://parkujesz-zdrapujesz.org/?p=1

Witaj, dokładnie wczoraj na parkingu koło supermarketu w Kłodzku miałem taką sytuację: Mnóstwo wolnych miejsc ,a tu na „naszą” kopertę wjeżdża rodzinka. Akurat wysiadałem z samochodu i po prostu grzecznie zwróciłem im uwagę, że to jest miejsce dla niepełnosprawnych. Przeprosili i zaparkowali 6 metrów dalej. Ale nie zawsze trafisz na normalnych ludzi. Muszę przyznać, że z uporem maniaka reaguję na zajmowanie „naszych” miejsc, ale bić się nie będę. Myślę, że na parkingach przy marketach trzeba też zwracać uwagę na to ochronie. Jak wiesz są to tereny prywatne i tam oznaczenia naszych miejsc mają w zasadzie tylko znaczenie symboliczne i dopóki ta sprawa nie zostanie usankcjonowana prawnie ( to zadanie dla naszych parlamentarzystów ) ,to możemy tylko prosić. Fantastyczny pomysł z naklejkami może okazać się problematyczny właśnie na takich prywatnych parkingach. Jeśli na przykład kierowca „oblepionego” auta uzna że auto zostało „zniszczone”, to może być z tego wielka afera. Wiesz, prawo nie zawsze równa się zdrowy rozsądek. Kiedyś w PCPR zabrałem sobie kilkanaście kartek „czy naprawdę chciałbyś…” Są super. I myślę,że takie działanie ma sens. Jak zaczniemy wojnę na „klej” to znajdą się osoby ,które powiedzą ,że przesadzamy.
Przecież nie o to chodzi. Lepiej wychowywać niż karać. Zobacz, co zrobił kiedyś Mahatma Ghandi .
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Maciej

5

Dzięki za odpisanie !!! Fajnie wiedziec pewne sprawy !!! Wiecie najgorsze jest to iż ów nadziany koles miał do Mnie wąty bo kim jestem ,że mu zwracam uwagę....!! Jestem chodziakiem i chyba moje argumenty nie trafiały do niego... Szkoda!!!! to był  typowy bałwan!!! Który nie umie zrozumieć prostych argumentów i jest zdziwiony jak mu mówie ,że walcze z takimi jak On bo prawa niepełnosprawnych są dla mnie ważne z róznych powodów. Oby takich ludzi było coraz mniej!!!

6

Ja Wam powiem, ze osobiscie sie poddalem w zwracaniu uwagi.
Nawet nie bede przytaczal przykaldow (ktorych jest bardzo wiele).
Dopoki policja nie bedzie odholowywala pojazdow to nic sie nie zmieni.

Ostatnio moja znajoma naklejala 4!!!!! razy te trudne do odklejenia naklejki, na jeden z samochodow nieuprzywilejownych parkujacych na kopercie pod jej blokiem i........... nic. Koles zrywa i dalek parkuje. A ona nakleja.

Walka z wiatrakami. Ja juz dalem sobie spokoj. Szkoda nerwow.

7

witam .Też mam zawsze pod marketami z tym problem , jak widzę , że ludzie parkują na kopertach to zwracam uwagę , nie którzy przestawiają samochód, niektórzy mówią , że jest dużo miejsca i idą dalej robić zakupy. bywa tak , że zaparkuję samochód na kopercie, po powrocie nie mogę wejść do samochodu ,bo jest zastawiony przez inny samochód , ochrona próbowała wywołać właściciela nic to nie pomogło nikt nie przyszedł, czekałem 30 min , zadzwoniłem na policję podałem nr, rejestracyjny samochody,   nie wiem co było dalej bo poprosiłem ochronę , żeby wypchneli mój samochód . Dzwonienie na straż miejską nic nieda mówią , że markety są prywatne a ani nie mogą wejść i zadziałać, powiedział mi gość ze staży żeby podać na policję.
Wiem , że to walka z wiatrakami , ale tak trzeba zwracać uwagę.
Ochrona co jest na parkingach żedko interweniuję nigdy ich niema kiedy są potrzebni.
pozdrawiam

8

Właśnie wróciłem z miasta Torunia  oddalonego od miasteczka Ciechocinek o około 23 km. Na parkingu sieci sklepów ( Real, Media-Markt ) kobitka parkuje na miejscu oznaczonym i ... po mojej uwadze , że chyba nieładnie robi zajmując miejsce komuś przypisane odpowiedziała, cytuję :
- A co mi pan zrobi...
No tak, ja nic - ale nawet Strażnik miejski... U C I E K Ł  gdy wcześniej na inne miejsce oznaczone wjechałą BRYKA z wypasem z której wysiadł jakiś " Don " rodem z Romów. Strażnik po prostu... zniknął, gdy wcześniej  poprosiłem go o sprawdzenia tej osoby ( chodziło o kartę parkingową )
Wiec już teraz zostaje tylko pusty śmiech  - jeśli chodzi o " PRZEPISY " które są tylko na papierze...

9

Wczoraj przeżyłam lekki szok wink
Pojechałam do Almy na zakupy i udało mi się zaparkować na ostatniej wolnej kopercie, reszta oczywiście była zajęta, i to nie przez kulawych. Po wyjściu z zakupów zobaczyłam dwa samochody Policji która obdarzała wszystkich, którzy stali na kopertach mandatami.
Coś niesamowitego. Uczta dla oka wink
Pierwszy raz byłam świadkiem czegoś takiego.
Nowotarska policja jest THE BEST!
Pozdrawiam

10

Niestety takie to nasze spoleczeństwo jest, "brudne i samolubne" jak to mówi moj wychowawca smile
Sama widze ze pod moim supermarketem zawsze prawie wszystkie miejsca przeznaczone dla nas sa pozajmowane. I ciekae bo w zadnym z tych aut nie ma karty ani naklejki :]
Ochrona chodzi i nic z tym nie robi:/

11

Ciekawe, czy to coś zmieni.. :
http://moto.onet.pl/1504941,2217,artykul.html

12

Kiedyś zwróciłam uwagę 3 młodym ludziom i zostałam zwyzywana...nie będę cytować.A ludzie sobie patrzyli...coś się działo,ciekawie było...a potem w domach pewno gadają...taka znieczulica...eh
W naszym markecie w Tesco od ochroniarza usłyszałam,że takie życie,tacy są ludzie...ale na parking ochroniarza nie wyślą...takie życie...
Kiedyś małżeństwo kupowało lodówkę,po co daleko taszczyć,miejsce dla ON bliżej...fatec po mojej uwadze przeprosił...aż mnie zamorowało...pierwszy co przeprosił a nie pyskował...

Ja dostaję białej gorączki jak widzę pozajmowane miejsca dla ON,ale bić się z całym światem sama nie mogę..mam się zatrudnik jako ochrona czy w ramach wolontariatu...

Podwyższenie mandatu Ok,ale ja bym jeszcze dorzuciła odholowywanie...to by dało do myślenia...

13 Ostatnio edytowany przez Wierusz (2008-09-06 10:16:11)

Szanowny Panie, Kasiek,

Ja zwycajowo dzwonię na policję. Bardzo często skutkuje.

Ukłony

14

Nie wiem,w którym momencie czytania mojego postu wyszło Ci,że jestem facet.Ale mniejsza z tym.
Nigdy nie dzwoniłam,kiedyś,kiedy okradziono nam piwnicę na policję czekaliśmy 3 godziny,więc ile czasu się czeka po zgłoszeniu ,że ktoś zaparkował na miejscu dla ON.
Ale skoro piszesz,że często to skutkuje to spróbuję.A nuż się zdziwię.:)

15

Pani Kasiek,

Przepraszam za "Pan"
Witam Panią!!!

Ukłony

16

policja nie moze nic zrobic w przypadku zajmowania miejsc na ON przy hipermarketach, wiec w tym przypadku to jest jak walka z wiatrakami... mandatu im nie wlepia, co najwyzej moga upomniec- ale jesli ktos juz ma na tyle tupetu, ze zajmuje takie miejsca, to mysle ze upomnienie niewiele da...

17

A ja wlasnie slyszalam, ze ma wyjsc osobny przepis i kary maja byc coraz surowsze (wiec jednak juz jakies byly) i za parkowanie w takim miejscu przez neuprawniona osobe ma byc mandat w wysokosci 500 zł ;]

18

U nas wszystko ładnie wygląda na papierze, jak zwykle brak konsekwencji w respektowaniu przepisów. Obecne 100 zł też byłoby dotkliwą karą dla wielu kierowców, gdyby np. straż miejska zechciała polować na takich kierowców. A dziennie zbierałaby niezłe żniwo. Już widywałem piesze i zmotoryzowane patrole straży, które całkiem obojętnie przechodziły koło kopert i nie raczyły sprawdzić, kto na nich parkuje. Poza tym 1/3 kart parkingowych to chyba jakieś lewe karty albo udostępniane przez nas samych osobom nieuprawnionym. Ja już nawet nie szukam kopert bo szkoda czasu i nerwów.

19

licorice- owszem, madaty byly i beda, ale na miejscach nalezacych "do miasta" czy w sumie nie wiem jak to nazwac... z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ani straz miejska ani policja nie moga nic zrobic w przypadku zajecia koperty na parkingu przy hiperparkecie albo przy bloku, jesli teren nalezy do wspolnoty mieszkaniowej badz spoldzielni. moga co najwyzej wypchnac Twoj samochod, zebys mogla sie do niego dostac...

20

Parkujesz na "kopercie" - zapłacisz 500 złotych

500 zł mandatu i 5 punktów karnych dla kierowców parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych - takie kary zakłada projekt rozporządzenia, który MSWiA chce wprowadzić w życie 1 października.
- To rozporządzenie jest w uzgodnieniach międzyresortowych, (...) chcielibyśmy, żeby do końca września podpisał je premier Tusk i byśmy mogli wprowadzić je w życie od października - zapowiedział wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna podczas konferencji rozpoczynającej Kampanię Parkingową w Warszawie.

Celem tej ogólnopolskiej kampanii, pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?", ma być skuteczne przeciwdziałanie blokowaniu miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Kampanię już po raz piąty organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Jak powiedział Schetyna, projekt - przygotowany wspólnie przez MSWiA oraz Komendę Główną Policji - ma wprowadzić wyższe kary dla bezprawnie zajmujących tzw. koperty - miejsca przeznaczone do parkowania przez samochody osób niepełnosprawnych

21

Co z tego, jak z samochodu wysiada gostek, na oko całkiem sprawny i na pytanie o kartę drze się na człowieka, że se wszyscy kart nazałatwiali. Owszem, po niektórych może nie widać niepełnosprawności, ale są pewne kryteria wydawania i chyba powinni je dostawać ludzie z problemami z poruszaniem się - jeśli się nie mylę. Psychicznym, przepraszam za określenie, raczej się karta nie należy.
Zauważyłem, że często właściciele sklepów mają karty, żeby blisko stanąć z towarem.

22

Pan Awator,

Psychicznym nie wydaje się prawa jazdy.

Ukłony

j.

Postscriptum.

W Polsce jest wszystko na sprzedaż,

23

Nie trzeba mieć prawka, żeby dostać kartę. Nawet nie trzeba mieć samochodu. Ona jest na okaziciela. Oczywiście uprawnionego.

24

jak można wkleić tu fotke?
jest naprawde ciekawa i oczywiście na temat:)

25

Mam taką propozycje na akcje ( osobiście już ją stosuje ), jeżeli nie mam gdzie zaparkować a "koperty" są zajęte przez nieuprawnione auta, parkując blokuje 2 samochody. Widok gościa który czeka  godzinkę aż wrócę - bezcenne. Na służby publiczne jak chce niech dzwoni, ale  na kilka takich "akcji" nikt się nie zdecydował. A tych kilka osób może się zastanowi zanim zaparkuje nie tam gdzie trzeba.