1

Temat: rugby - turniej w Katowicach

Trochę cicho na forum o turnieju w Katowicach.
Już jutro początek gier.
Jedynie oglądając składy zgłoszonych zespołów, trzeba stwierdzić, że będzie to najsilniej jak dotąd obsadzony turniej w Polsce.
Na liście startowej reprezentanci: Wlk. Brytanii - złoto na ME, Niemiec - srebro, Szwecji - brąz oraz Belgii, Szwajcarii i Austrii odpowiednio IV, V i VIII miejsce.
Sami reprezentanci zespołów narodowych w tym takie gwiazdy światowego rugby jak Troye Collins, Ross Morrison, Ludwig Buddeners, Maik Bauman, Oliver Picht, Max Stroblemayr, Roger Suter i wielu innych. Wśród nich oczywiście także polski zespół.
Dla miłośników filmu Murderball, jeden z jego głównych bohaterów Joe Soares, wielokrotny reprezentant USA, złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich i Mistrzostwach Świata, trener Kanady na ostatnich Igrzyskach, aktualnie trener Mistrza Europy, zespołu Wlk. Brytanii.
Zapowiada się naprawdę weekend gwiazd w Katowicach.
Kto chce zobaczyć w realu najlepszych, powinien zajrzeć na AWF w Katowicach. Rzadka gratka dla miłośników rugby na wózkach oraz doskonała okazja podpatrzenia nowości i dobra nauka.
Przy dość ograniczonych kontaktach zagranicznych, obejmujących praktycznie tylko zawodników kadry, jedyna to okazja obejrzenia naprawdę najlepszych.
Z tego co wiem turniej rozgrywany będzie według zasad Champions League. Ograniczony z 15 sekund do 12 sekund czas wyjścia z własnej połowy oraz ograniczony do 24 sekund czas na atak.
Zapowiada się emocjonująco.
Niestety turnieju pewnie nie zobaczę, ale liczę na pozostałych użytkowników forum, że coś napiszą.
Jasiu daj znać jak przygotowania, znalazłem Ciebie na liście sędziów i czekam na wrażenia.
Trzymam kciuki za naszych i życzę wszystkim wielu emocjonujących chwil oraz dobrej zabawy.
link do strony
http://www.sson.pl/index.php/sson/turni … owice_2007

2

Odp: rugby - turniej w Katowicach

Nieoficjalnie...
W pierwszym dniu oba mecze przegrane przez naszych... szczegółów nie znam

3 Ostatnio edytowany przez chrup (2007-10-09 22:09:36)

A tak oficjalnie to przegraliśmy wszystkie 6 meczy - ale nie to sie liczy!
Skład The Reds był zgoła różny od tego który w Finlandii zdobył 7 m-ce - sporo nowych zawodników i wszyscy otrzymali szanse wejscia na boisko! Poza tym 2 naprawde dobre spotkania z GB! Można powiedzieć, że tak można zawsze przegrywać, po ostrej walce, mała róznic pkt! To jest to!
Raf ma racje - nie było do tej pory lepszego turnieju w Polsce!

4

Sam turniej był rewelacyjny , to wiemy. Poziom rozgrywek Champions. Oprawa idealna. Co do naszych wyników - to nie istotne. Istotne jest podejście zawodników do sportu, które jest tak naprawdę fatalne.

Każda osoba która uprawia jakąkolwiek dyscyplinę sportu powinna mieć trenera w szczególności dotyczy to gier zespołowych. Jeśli zaś zawodnicy nie umieją słuchać i wykonywać prostych poleceńtak naprawdę nie są zawodnikami. To, że ktoś podniesie głos,tylko dlatego że emocje podczas meczu sięgają zenitu, świadczy tylko i wyłącznie o zaangażowaniu się tej ( trenera)osoby podczas meczu. Zachowanie takie a nie inne wynika z wielkich możliwości drużyny. Jednak jak ktoś popełnia ten sam błąd kilkakrotnie musi ponieść konsekwencje. Pierwszą taką karą jest podniesienie głosu przez trenera a później zmiana.
Trzeba pamiętać że trenerowi trzeba ufać i być szczerym w stosunku do niego. Jeśli zawodnik nie rozumie tej kwestii powinien znaleźć inną dyscyplinę sportu najlepiej indywidualną.
Druga kwestia to podejście samych zawodników. Zawodnik który siedzi na ławce jest tak samo ważny jak zawodnik na boisku. Więc powinien być w 100% gotowy do meczu nawet jak wyjdzie w 4 kwarcie na 10 sekund ostatniego meczu. Tak naprawdę każdy ma swoje pięć minut. Niektórzy mieli i wykorzystali. Inni znowu będą mięć-na wszystkich przyjdzie czas - cierpliwości.
Więc ludzie weźcie się w garść jak chcecie coś ociągnąć a nie unoście się dumą. Bo tak naprawdę prawie każdy z zawodników myśli tylko o sobie i o grze. Weśmy przykład drużyny angielskiej, która zajęła 5 miejsce w turnieju. Można powiedzieć ale kiła- Anglia dopiero 5. Ale naprawdę oni ten turniej wygrali, bo każdy z zawodnków angielskich z porażki wyciągnął wnioski. Analizował swoje błędy, myślał co zle a co dobrze zrobił. Osoby które nie grały podpowiadali zawodnikom swoje uwagi odnośnie sytuacji boiskowych- tak trzeba bo drużyna to jedność. Jak nie będzie jedności nie będzie wyników.
Niestety większość polskich zawodników tego nie potrafi. Nawet zawodnicy angielscy , kórzy grali bardzo mało byli zadowoleni, ponieważ ICH drużyna wyciągała wnioski z każdego spotkania. Było widać, że drużyna gra, cała drużyna a nie tylko zawodnicy na boisku. U nas to wygląda inaczej. Zawodnikom z ławki łatwo się krytykuje osoby grające ale jak wejdą na boisko popełniają te same błędy.Najgorsze jestto że mało ludzi przyznaje się do swoich błędówZACZNIJCIE WIĘC SŁUCHAĆ LUDZI Z BOKU-naprawdę Oni mogą Wam pomóc.
Kadrę buduję się przez lata . Sami wiecie ile włożyliśmy trudu aby osiągnąć taki wynik na ME. Nastąpiły zmiany w składzie reprezentacji, więc należy tych nowych wprowadzać w tą dyscyplinę pokazując jak najlepsze strony tego sportu. A to, że Oni są to to nie jest konkurencja dla Was. Tu poprostu budujemy wizerunek naszej dyscypliny. Zawodnicy nie grają wiecznie, trzeba więc wprowadzić nowe siły.
I jeszcze jedno - granie w reprezentacji Polski powinno być dla Was zaszczytem i wielką dumą. A jeżeli tak nie myślicie to jest mi przykro i wstyd za WAS, bo nie jedna osoba chciała by zagrać choć kilka sekund na boisku i poczuc się dumnie.
Pozdrawiam serdecznie!

5

Słowa mocne....ale prawdziwe!
Podpisuje sie pod tym co napisał Jasiu!
Reprezentowanie kraju to coś czego nie można porównać z niczym innym, to coś wzniosłego, coś "ponad"! Na świecie jest tysiące sportowców. którzy nie marzą o niczym innym jak tylko o ubraniu narodowej koszulki i możliwości godnego reprezentowania własnego państwa! Nawet jeśli nie wygrywają, nie są najlepsi, a potrafią wyciągnąć wnioski z porażki i co najważniejsze - wyciągają je - to są wtedy prawdziwymi zwycięzcami!
Chce tylko jeszcze coś dodać - w naszym teamie jest ta świadomość, każdy z zawodników o tym wie, dokładnie o tym! Ale jest to przytłumiane przez wszelkiego innego rodzaju problemy, problemy ważne, mniej istotne i te absurdalne! Tylko od Nas zależy która cecha będzie dominująca: godność z możliwości reprezetowania kraju czy inne prowadzące do problemowości, konfliktowości etc etc....
Każdy z Nas powienien sam do tego dojrzeć...

6

Bardzo ciekawe relacje...

7

Ale że jak Juri?? smile

8

Że może jakieś wyniki meczów, statystyki, najlepsi zawodnicy itd. bo tego nigdzie jeszcze nie znalazłem. Nie wiem jak innych, ale mnie takie rzeczy interesują, a z wielu względów nie da się uczestniczyć we wszystkich imprezach.

9

The Reds    European Giants    22-54
Go Bananans    Great Britain        65-40
Rugby Rats    Red White Dodgers    42-51
Great Britain    The Reds        46-42
Rugby Rats    European Giants    26-54
Go Bananans    Red White Dodgers    51-43

Red White Dodgers    Great Britain        49-39
Go Bananans        European Giants    49-41
Rugby Rats        The Reds        46-43
European Giants    Red White Dodgers    42-40
Rugby Rats        Great Britain        41-33
Go Bananans        The Reds        62-36

Go Bananans        Rugby Rats        52-36
Great Britain        European Giants    34-53   
The Reds        Red White Dodgers    41-61

o 5 miejsce
The Reds        Great Britain        37-50
o 3 miejsce
Rugby Rats        Red White Dodgers    37-52
finał
European Giants    Go Bananans        32-52

10

Moj drogi Juri!
Na stronie www.sson.pl znalazlbys wszystkie interesujace Cie fakty:) sądze, że kiedy to pisaleś było to już na stronie bo jakiś czas wcześniej sam to pisałem i wysyłałem do administratora smile
A jeśli lubisz takie dane to może ucieszy Cie fakt, że planuje jeszcze przygotować statystyki odnośnie tego turnieju.
Pozdrawiam Cie serdecznie smile

11

Najlepsi zawodnicy: (z pamięci)
0.5-1.0 Mikael Wahlberg (European Giants/Sweden)
1.5-2.5 Jason Roberts (European Giants/England)
3.0-3.5 Oliver Picht (European Giants/Germany)
MVP Sławomir Sękowski (The Reds/Poland)
Fair Play Josie Pearson (Great Britain/England)

12

Drogi Chrupku!!
Zanim spytałem o wyniki zaglądałem na stronę SSON i nie znalazłem ich. Pojawiły się nieco później.

13

OK!!
Przepraszam ze opóznienia:)