76

Odp: Europejskie Centrum Odszkodowan- warto?

Widać, że treść opracowana przez polonistę big_smile

77

Umowa zlecenia i udzielone na jej podstawie pełnomocnictwo może być odwołane w każdym czasie.

78

Wszyscy, będący ofiarami podobnych firm, powinni pamiętać, że taka umowa jest niezgodna z Ustawą. A to ustawy mają większą "moc" niż umowa cywilno-prawna. Dlatego nie dajcie się zastraszać i bądźcie nieugięci. Prawo jest po waszej stronie.

pilnie poszukuje sprawdzonego adwokata w krakowie ktory podjal by sie sprawy odszkodowania z bledow stomatologicznych za 18% z w ygranej zainteresowanych prosze o kontakt e-mail sprawa do wygrania .   czy ktos slyszal o Euro-Plan europejskie centrum prawne

80

Taki zapis w umowie, który wyłącza lub znacznie ogranicza, choćby i teoretycznie możliwość rozwiązania tejże umowy z konsumentem najlepiej zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, ze wskazaniem która firma go stosuje. Oni już będą wiedzieli co z tym zrobić.

81

Witam, ja należę do niezadowolonych klientów EuCO. Prowizja wysoka, a kwota niesatysfakcjonująca między czasie zmienił się agent. Brak zainteresowania ze strony firmy, trzeba samemu zbierać papierki i podać na tacy. Do tego trzeba dzwonić i dopytywać się jak postępy w sprawie a w końcu za coś pieniądze biorą i to agent powinien informować klienta o przebiegu sprawy. NIE POLECAM .

82

Witam na temat tej firmy niby firmy mam bardzo złą opinie tragedia od tamtego roku moja sprawa stoi w miejscu dlatego zerwałem z nimi umowę nie polecam ,każdy papierek musiałem podac na tacy bardzo niemiła obsługa brak kontaktów i zero zainteresowania . Pozdrawiam

83

mariola_wirzbicka napisał/a:

pilnie poszukuje sprawdzonego adwokata w krakowie ktory podjal by sie sprawy odszkodowania z bledow stomatologicznych za 18% z w ygranej zainteresowanych prosze o kontakt e-mail sprawa do wygrania .   czy ktos slyszal o Euro-Plan europejskie centrum prawne

http://www.euro-plan.pl/kontakt.html

84

Witam mam właśnie podpisać umowę z ECO mianowicie w umowie mam napisane że wynagrodzenie dla firmy to 30% i należny podatek vat 23%, w jednym z podpunktów umowy jest taka informacja:

Po zakończeniu postępowania likwidacyjnego przez podmiot, o którym mowa w &1 ust.2 Zleceniobiorca wskazuje Zleceniodawcy w formie pisemnej sporządzonej pod rygorem nieważności na ewentualne możliwości dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego. W tym przypadku po uzyskaniu przez Zleceniobiorcę zgody ze strony Zleceniodawcy na dochodzenie roszczeń na drodze sądowej, Zleceniodawca zobowiązuje sie do pokrycia kosztów sądowych i wydatków związanych z dochodzeniem roszczeń niezwlocznie po ich wskazaniu przez Zleceniobiorcę, a przed sporządzeniem przez niego stosownego pozwu. W przypadku, gdy kwota rzeczywiście wpłacona przez Zleceniodawcę nie pokryła w całości kosztów sądowych i wydatków związanych z daną sprawą cywilną, Zleceniodawca zobowiązuje się do ich uiszczenia w terminie wskazanym przez Zleceniobiorcę lub wyraża zgodę na pomniejszenie przez Zleceniobiorcę otrzymanego świadczenia o w/w kwotę.

Czy to jest standardowa formułka bo z tego rozumie że wszystkie koszty sądowe czy przed sądowe będę musiał ja uiścić ??
Umowy jeszcze nie podpisałem mam podpisać w poniedziałek i odesłać umowę, tylko zastanawiam się czy nie chcą mnie zrobić w bambuko
Firma ubezpieczeniowa zamknęła już dochodzenie, nic nie dały moje odwołania i została już tylko droga sądowa, i boję się żeby teraz nie dowalili mi jakichś kosztów, a gra tu idzie o odszkodowanie w wysokości jakichś 5 000 zł.
Pozdrawiam Adam

procent, który pobierają jest bardzo wysoki. Proponuję poszukać tańszych rozwiązań. Wpis sądowy wnosi powód - 5% roszczenia.

86

Dodam tylko, że może to oznaczać, że podana kwota wynagrodzenia (bardzo wysoka) nie obejmuje czynności, jakie Zleceniobiorca będzie wykonywał na drodze postępowania sądowego. Oznacza to, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za pełnomocnika procesowego + oczywiście koszty postępowania (wpis sądowy, etc.).

87 Ostatnio edytowany przez M@rta (2012-09-22 23:25:20)

Wypowiem się ogólnie.
Wadą wynajmowanych bezpośrednio adwokatów/radców prawnych jest to, że nawet jeśli przegrają sprawę, to i tak trzeba ponieść koszty, w tym im zapłacić. I oni nie biorą na siebie wstępnych kosztów - wpisów itd. Trzeba na to wyjąć pieniądze z własnej kieszeni.

ALE firmy zajmujące się wyszarpywaniem ubezpieczeń za procent też są różne. W niektórych i tak ponosisz te same koszty, co przy wynajęciu własnego adwokata, plus dodatkowo procent. A wtedy to się mija z celem.

Dlatego trzeba:
-sprawdzać ich umowy i przez porównanie wybrać najlepszą (umowy można wrzucać choćby tutaj, jeśli jakaś firma zastrzega sobie tajność umowy, to sorry, już to samo źle o niej świadczy i można ją skreślić na wstępie)
-jak zwykle, sprawdzać opinie.

aszczer napisał/a:

W tym przypadku po uzyskaniu przez Zleceniobiorcę zgody ze strony Zleceniodawcy na dochodzenie roszczeń na drodze sądowej, Zleceniodawca zobowiązuje sie do pokrycia kosztów sądowych i wydatków związanych z dochodzeniem roszczeń niezwlocznie po ich wskazaniu przez Zleceniobiorcę, a przed sporządzeniem przez niego stosownego pozwu.

I sprawa jasna, ten fragment jest argumentem przeciw tej firmie.
Przecież z tego wynika, że od razu będziesz musiał ponieść koszty, z własnej kieszeni, a nie dopiero z uzyskanego odszkodowania. I tak ponosisz wszystkie koszty, w tym za adwokata/radcę. Oni niczego nie zakładają za Ciebie, to raz. A jak przegrają, to i tak będziesz musiał płacić. To gdzie tu Twoja korzyść?

Sensem wynajmowania takich firm jest układ - Ty dajesz tylko podpis, a firma wyszarpuje dla Ciebie pieniądze, wykładając koszty ze swojej kieszeni. Jeżeli przegra, to też straci, bo od Ciebie zgadza się brać tylko procent od wygranej. Takiej firmy szukasz.

Ostatecznie można się zgodzić na układ - oni ponoszą wstępnie wszystkie koszty, potem jak wygrają, to mogą sobie z wygranej potrącić najpierw te koszty i z tego, co zostanie, im należy się np. to 30%. Ale jak przegrają, to nie uzyskają nic, tracąc również pieniądze wydane na koszty.
Tylko w takim układzie jest sens brać taką firmę.

Inaczej lepiej faktycznie poszukać prawnika specjalizującego się w takich sprawach, bo wtedy przynajmniej płaci się komuś, kogo się samemu wybrało.

88 Ostatnio edytowany przez kancelariabugaj.pl (2012-09-26 19:49:10)

Witam

Chętnie poznam listę firm, które z własnej kieszeni pokrywają koszty wpisu sądowego i np. biegłych powoływanych w procesie, bo w 99% które znam nie ma to miejsca.
Wypowiem się w tej sprawie zgodnie z własną oceną, pewnie uznaną przez niektórych za subiektywną smile
Nie do końca prawdą jest, że adwokaci i radcowie biorą z góry za prowadzenie takiej sprawy. Często jest to na zasadzie otrzymania pieniędzy dopiero po uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela na drodze polubownej lub sądowej. I przy tym pobierany procent jest sporo niższy od "firm odszkodowawczych". Należy pamiętać, że w przypadku sprawy sądowej taka firma i tak musi wziąć prawnika do prowadzenia sprawy. Czyli pomiędzy klientem, a prawnikiem jest dodatkowy pośrednik, który nie robi tego za darmo.
Następną rzeczą jest poziom merytoryczny prowadzenia zlecenia - w większości tego typu spraw, z którymi przyszli do mnie klienci po poradę, jej "prowadzenie" przez "firmę odszkodowawczą" to była czysta masówka. Kilka wzorów pism, alleluja i do przodu. Merytorycznie słabiutko, a do sądu i tak wynajmują prawnika no i wracamy do punktu wyjścia.

Pozdrawiam

89

Bo wszystko sprowadza się do prostego pytania.
Co oferuje w zamianktoś, kto chce otrzymać 30% wartości odszkodowania plus Vat (co już odcina z zasądzonego odszkodowania 40%)?

Bo jeśli nic, to po co mu ten bonus płacić?
Jeśli człowiek i tak musi niezależnie od tego bonusu ponieść wszystkie koszty, to to się nie opłaca i kropka.

Ale tak, jak nie jestem w stanie wskazać firmy odszkodowawczej oferującej sensowne warunki, tak nie jestem też w stanie wskazać adwokata czy radcy prawnego, o którym mogłabym z ręką na sercu powiedzieć, że naprawdę zna się na sprawach odszkodowawczych.
Bo w bajki, że każdy adwokat i radca zna się świetnie na całym prawie, to uwierzy najwyżej ktoś, kto równie łatwo dałby sobie wmówić, że każdy dentysta zna się na dermatologii, kardiochirurgii, ginekologii, neurologii, gastrologii... wymieniać dalej? wink

90 Ostatnio edytowany przez kancelariabugaj.pl (2012-10-09 19:43:57)

Specjalizuję się w sprawach odszkodowawczych i w związku z tym znam się na nich. Także zapraszam.
Zgadzam się, że trzeba szukać prawnika, który ma o danym temacie pojęcie, a nie dopiero będzie się wdrażał.
A 30% + VAT to moim zdaniem czysty wyzysk, żeby nie nazwać tego dosadniej.

91

Czy ktoś ostatnio korzystał z usług Europejskiego Centrum Odszkodowań? Coś tam się zmieniło?

92

Ja jedynie słyszałem, że ich była klienta wygrała z nimi proces o odszkodowanie za zaniedbanie w prowadzeniu sprawy (jeszcze nieprawomocny).

93

Pierwsze słyszę o tym, że ktoś ich podał do sądu. W google nic takiego nie ma. Ja i moi znajomi mamy pozytywne doświadczenia z tą firmą. Inteligentni, solidni ludzie, którzy pomagają innym. Oczywiście nie jest to pomoc darmowa, ale dla mnie było ważne to, że nie trzeba było nic płacić z góry.

94

Tylko na jednej i to prywatnej stronie jest takie info. Jakoś w to nie wierze. Szukam firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań i nie wiem którą wybrać sad

95

kancelariabugaj.pl napisał/a:

Specjalizuję się w sprawach odszkodowawczych i w związku z tym znam się na nich. Także zapraszam.
Zgadzam się, że trzeba szukać prawnika, który ma o danym temacie pojęcie, a nie dopiero będzie się wdrażał.

A prawnicy z kancelarii to niby ile biorą?

96

W wielu kancelariach prawnicy biorą kasę z góry, a potem nie interesują się naszą sprawą. Jeśli nawet bierze kase po wygranej, to i tak nie zawsze robi to co do niego należy. Faktem jest, że powstały już kancelarie, które specjalizują się w odszkodowaniach, ale one też biorą % odszkodowania. Nie mają one jednak dużego doświadczenia, ponieważ działają tylko lokalnie. Firmy odszkodowawcze natomiast obsługą cały kraj.

97

Są jeszcze firmy odszkodowawcze prowadzone przez prawników bez aplikacji i dlatego nie nazywają się kancelariami adwokackimi/radcowskimi. Zatrudniają oni(na własny koszt) pełnomocników procesowych... Czy taka oferta jest tańsza niż np. oferta kancelarii adwokackiej? Klient sam musi policzyć. Przykładowo ustalona prowizja 10% przy odszkodowaniu 100.000,00 zł. wynosi 10.000,00 zł. Najtańszy koszt zastępstwa procesowego (bardzo rzadko oferowany), płatny z góry przy tej wartości przedmiotu sporu wynosi 4.428,00 zł. Przy tej metodzie płatności mecenas nie ma żadnej motywacji do wygrania sporu, gdyż wynagrodzenie już otrzymał. Oczywiście w/w ofertę klient uzyska tylko od młodego prawnika, który dopiero co wkracza na rynek. Po zdobyciu doświadczenia, stawki wzrastają kilkukrotnie.

Druga kwestia, to nie można uogólniać, że firmy odszkodowawcze znają się na odszkodowaniach a adwokaci/radcowie nie i na odwrót. To jest indywidualna sprawa. Jedni się znają a inni nie. Prawdą jest, że nie spotkałem jeszcze ani jednego adwokata/radcy, który by prawidłowo ustalił wysokość renty na zwiększone potrzeby czy też z tytułu utraconych dochodów. Z reguły ich pozwy ograniczone są do żądania "zasądzenia renty uzupełniającej w kwocie xxxx zł."

Po trzecie, znam tzw. oferty success fee oferowane przez kancelarie adwokackie/radcowskie. Nie są one wcale niższe, niż te stosowane przez kancelarie odszkodowawcze. Jest jeszcze kwestia, że wiele firm (chociażby moja Versus) podaje wysokość wynagrodzenia w formie widełek (od 10 do 20% brutto). Nie znalazłem jeszcze ani 1 kancelarii, która podawałaby na stronie wysokość swojej oferty... Oczywiście są kancelarie które pobierają i 40% wynagrodzenia, ale nie mają one miejsca na rynku i "żerują" jedynie na nieświadomych klientach. To one właśnie są solą w oku takim firm jak moja.

Reasumując, powstałe kancelarie odszkodowawcze przysłużyły się w znacznym stopniu do obniżenia cen usług prawnych smile

98

kancelariabugaj.pl napisał/a:

A w Państwa/Pana/Pani kancelarii jakie są stawki? ...jeśli oczywiście można wiedzieć smile

99

versus-wawa napisał/a:

Reasumując, powstałe kancelarie odszkodowawcze przysłużyły się w znacznym stopniu do obniżenia cen usług prawnych smile

Zgadzam się z Tobą w 100% Nie tylko kancelarie, ale również generalnie firmy odszkodowawcze.

Dzień dobry

Dużo niższe, ustalane w zależności od rodzaju sprawy i dochodzonych kwot.

Pozdrawiam