26

Odp: Europejskie Centrum Odszkodowan- warto?

heheheheh niezła reklama ale czy skuteczna??? To co mówi abrade jest prawdą zanim popełnicie największy błąd swego życia zróbcie to wszystko sami z pomocą prawnika!! A ci co wiele obiecują to niech pomyślą o ludziach poszkodowanych a nie o swoich kieszeniach !!
Pozdrawiam Pracownika firmy X hehehehe

27

Witam wszystkich
Co do ugód i odsetek trzeba pamiętać o ważnej rzeczy. Przychody z tych tytułów stanowią źródło przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wpisuje się je w pozycje "pozostałe przychody" - warto o tym pamiętać. Jest aktualnie wprowadzana zmiana co do ugód zawieranych przed sądem, przeciwne rozwiązanie prawne zakwestionował TK. Ale odsetki wynikające z wyroku sądu albo otrzymane z tytułu opóźnienia w jego realizacji, albo odsetki płatne dobrowolnie stanowią przychód podatnika. Jak kogoś to interesuje to napiszę o okresie przedawnienia z tego tytułu. Wszystkim życzę dużo zdrowia.

28 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-05-16 03:48:02)

Mój kolega dziewieć lat temu, jako młodzieniec dziecko - miał operację
przykurczy w jednej nodze w Trzebnicy. W wyniku operacji nie tylko nie
zlikwidowano przykurczy, ale doszło do martwicy okolicy kolana i ubytku kości
biodrowej, stopy, przewlekłych nerobóli w operowanej nodze.
Szpital w Trzebnicy nie wydał dokumentacji medycznej, dotyczącej
zabiegu operacyjnego i leczenia. Nie wiem czy 9 lat od daty operacji
to nie jest już za późno na dochodzenie roszczeń od szpitala?
Do kogo się udać?

29

Okres przedawnienia wynosi pięć lat licząc od ostatniego dnia roku, w którym upłynął obowiązek zapłaty podatku.
Przykład: przychód osiągnięty w roku 2000, obowiązek zapłaty podatku do 30 kwietnia 2001, okres przedawnienia liczymy od 2002 jako pierwszy rok. W tym przykładzie obowiązek podatkowy wygasa w skutek przedawnienia 31 grudnia 2006.

30 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-05-16 10:19:19)

W przypadku zobowiązań podatkowych to masz rację, że okres przedawnienia jest 5 lat ale jak jest w przypadku błędu w sztuce lekarskiej?

31

Aberade w zasadzie ma rację, tylko na mój rozumek to uszkodzenie ciała będzie zawsze zbrodnią lub występkiem (to rozróżnienie wypływa tylko z wielkości zagrożonej kary). Wynika to stąd, że ustawa karna uznaje naruszenie ciała zawsze jako przestępstwo - zbrodnię gdy kara może być większa niż 3 lata, a występek, gdy możliwa jest kara łagodniejsza. To od czego zależy wymiar kary, to już inna inszość. Przedawnienie więc moim zdaniem wyniesie 20 lat. Odsyłam do art. 167 § 3 kk. Nawet nieumyślne, lekkie naruszenie ciała jest przez ustawę karną karane. W "najlepszym wypadku" będzie to więc występek, co mieści się w cytowanym przez Aberade przepisie art. 442 prim § 2 kc.

32 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-05-17 03:37:35)

Sprawa jest skomplikowana, kolega mocno zakręcony, teraz ma 26 lat. Operację to on miał nie 9 a 13 lat temu!
Nie ma chyba żadnych dokumentów, szpital w Trzebnicy mu dokumentacji mu nie wydał.

Poza tym kumpel nie ma kasy na adwokatów, ma za to dziurę na pięść w udzie i nogę bardziej niesprawną niż miał ją przed operacją.
Opowiadał mi ile się nacierpiał po operacji to się włos jeżył.
Trochę dziw mnie bierze, że rodzice dzieci czasami za bardzo ufają lekarzom, nie starając się o konsultacje np. u innych specjalistów.

Ja to miałem szczęście, bo urodziłem się też z przykurczem zgięciowym w jedynym kolanie i miałem dwie operacje, przykurcz się nie zmniejszył ale tak nie cierpiałem,
no może trochę przy redresjach ale za to mój przypadek posłużył poszerzeniu wiedzy medycznej wink

33

Co do tych opodatkowanych odsetek, to chodzi wyłącznie o odsetki od zadośćuczynienia i za mienie. Odsetki płacone od renty (czyli świadczenia okresowego) zaległej albo bieżąco opóźnionej są zwolnione z opodatkowania.

34

A ja ostatni musiałem skorzystać z usług tej firmy i jestem mile zaskoczony, wypowiedzi w  internecie nie są zbyt pochlebne. Ja miałem dosyć spory problem ale jednak udało się go rozwiązać i zwrócono mi pieniądze ze sporą nadwyżką. Każdy zrobi jak chce , jednak nie wszyscy muszą oszukiwać...

Pozdrawiam

35

telogi napisał/a:

A ja ostatni musiałem skorzystać z usług tej firmy i jestem mile zaskoczony, wypowiedzi w  internecie nie są zbyt pochlebne. Ja miałem dosyć spory problem ale jednak udało się go rozwiązać i zwrócono mi pieniądze ze sporą nadwyżką. Każdy zrobi jak chce , jednak nie wszyscy muszą oszukiwać...

Pozdrawiam

Komu ten kit człowieczku? Firmy z Legnicy czy Kutna są niewiarygodne.

36

Ja jednak nie zostałem przez nich oszukany i jestem zadowolony z ich pracy bo zrobili to bardzo dobrze , a jak odzyskałem swoją kasę.

37

telogi napisał/a:

Ja jednak nie zostałem przez nich oszukany i jestem zadowolony z ich pracy bo zrobili to bardzo dobrze , a jak odzyskałem swoją kasę.

Ja jednak optuję przy swoim.Jest więcej profesjonalnych firm....
A do czytelników-OLEJCIE LEGNICĘ CZY KUTNO.pozdr

38

Witam zainteresowanych poszkodowanych. Żeby uprzedzić głosy krytyki od razu dodam, że sama doświadczyłam poważnych obrażeń w wypadku, kilka lat straciłam na dochodzeniu swoich praw (prawnicy dość marnie pomagali, ale jednak byli niezbędni...). Jako gniewny poszkodowany uczestniczyłam w zakładaniu pierwszego w Polsce stowarzyszenia poszkodowanych (jakich teraz jest na pęczki) a kiedy zaczęło sie tam dziac mało uczciwie a moje doświadczenie było już ogromne założyłam jedną z pierwszych kancelarii o dszkodowawczych Adiutor Centrum. Znacznie lepiej działa sie, znając faktyczne potrzeby a nie jako windykator roszczeń. I nikt od nas nie biega po łóżkach szpitalnych i nie wciska wątpliwych umów. Poszkodowani sami się zgłaszają słysząc o poziomie naszych usług. Dość dobrze znam ten rynek: choć działają tu osoby nie będące prawnikami, to jednak rzadko zdarza się, by prezentowały odpowiednią wiedzę i dobrze dochodziły odszkodowań (potrzeba prawników-specjalistów). Jedno jest pewne: jeśli ktoś potrzebuje profesjonalnej pomocy, to w każdej branży trzeba za to zapłacić - oczywiście nie zbyt wysoko i za odpowiedni poziom. I tu kłania się rzucone przez kogoś powyżej hasło, że działania kancelarii odszkodowawczych powinny byc uregulowane- zgadzam się. Już nawet sa podjęte takie działania i mam nadzieje, że będą z korzyścią i dla poszkdowanych i dla specjalistów  w tej dziedzinie. Dla osób, które mają wątpliwości czy firma, której chcą powierzyć swoje sprawy jest ok polecam zapoznać sie z Kanonem Dobrych Praktyk Rynku Finansowego (np. na naszej www.odszkodowanie.sos.pl). Ale trzeba uważać, bo nie wystarczy, że firma chwali sie respektowaniem go - kancelaria pusząca sie przyjęciem owego Kanonu ostatnio w sektakularny sposób złamała go... No cóż : tu walka idzie o pieniążki. Zatem poszkodowany winien byc pewnien swojego wyboru - uwaga! swojego a nie narzuconego wyboru! W naszych reklamach informacje zaczynamy od "SPRAWDŹ NAS" i niech to bedzie mottem decyzji każdego poszkodowanego. pozdrawiam poszkodowanych i uczciwą konkurencję
Adiutor

39

warto przeczytać o liderach odszkodowań
http://wiadomosci.onet.pl/1767921,11,item.html

40

tak działają liderzy odszkodowań

http://uwaga.onet.pl/1492669,archiwum.html

41

ciąg dalszy opowieści o szlachetnych ideach, moralności i zasadach etycznych, a wszystko to dla dobra klienta i za jego pieniądze

http://uwaga.onet.pl/1494601,archiwum.html

42

Dokładnie 2 tygodnie temu zakończyłem współpracę z EuCO. Jestem bardzo zadowolony. Dostałem satysfakcjonująca mnie sumę, której się nawet nie spodziewałem. Ponadto pracownicy firmy byli bardzo mili i uprzejmi. Zajęli się wszystkim od początku aż do końca. Ze swojej strony mogę szczerze polecić ich pomoc.
Jakoś widzę, że do liczby 20.000 osób którym pomogli liczba niezadowolonych jest mała. Że są niezadowoleni to się nie dziwię. Przy takiej liczbie może się zdarzyć.

43

Hmm, użytkownik bartosz29 wczoraj zarejestrowany. Do tej pory napisał 4 posty i wszystkie w superlatywach dla firmy EuCO.

Ciekawe ??? smile:):)

Osoby reprezentujące firmy odszkodowawcze przynajmniej nie kryją się "pod płaszczykiem" klienta!!! Potrafią chociażby bezpłatnie doradzić w sprawach, a nie tylko "naganiać" klientów.

44 Ostatnio edytowany przez Aksedo.pl (2009-03-19 10:53:36)

versus-wawa napisał/a:

Hmm, użytkownik bartosz29 wczoraj zarejestrowany. Do tej pory napisał 4 posty i wszystkie w superlatywach dla firmy EuCO.

Ciekawe ??? smile:):)

Osoby reprezentujące firmy odszkodowawcze przynajmniej nie kryją się "pod płaszczykiem" klienta!!! Potrafią chociażby bezpłatnie doradzić w sprawach, a nie tylko "naganiać" klientów.

Faktycznie ciekawy ten przypływ zadowolenia i to w tylu postach smile Znając życie to teraz na wszystkich forach będą pojawiały się skopiowane wpisy Pana bartosza29.

45

Ja również nie polecam EUCO są naciągaczami proponują 30 plus Vat i nic nie robią .

46 Ostatnio edytowany przez akwilas (2009-12-18 00:59:14)

a

47

Zgadzam się ja mam przykre doświadczenie z tą firmą i nie polecam każdy ma prawo do własnego zdania i wyboru ,przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza.

48

Zgadza się. Jest wielu pseudo-klientów, którzy "pod płaszczykiem" zadowolonego wymyślają coraz to ciekawsze historie smile

Z doświadczenia wiem, że klientów zdobywa się z polecenia. Niemniej sposób "dotarcia" do klienta często świadczy o firmie i metodach przez nią stosowanych. To właśnie o EuCo piszą wiele "złego". Nie wiem czy słusznie, czy nie. Na pewno o "wielkich" firmach więcej słychać, zarówno tego złego, jak i dobrego. Czy rzetelnie prowadzą sprawy??? Tego nie wiem. 2000 spraw na kwartał??? Na ilu pracowników - tak z czystej ciekawości???

49 Ostatnio edytowany przez akwilas (2009-12-18 01:00:07)

a

50 Ostatnio edytowany przez akwilas (2009-12-18 01:01:15)

a