376 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2013-09-13 12:16:33)

Odp: Handbike

dla tetra przystawki najlepsze, sam bym chetnie swój rower wymienił na jakąś przystawke, bo z rowerem to problem z przesiadaniem bo bezpośrednio z rowera na wózek wszedłem tylko raz po półgodzinnej męczarni ; luzik jeszcze jak lato i ciepło i sucha ale gorzej w listopadzie albo jak pada deszcz.

do tetra i nie tylko...
jeśli macie tylko jedną zębatke na korbie i piastę w kole, warto założyć jak największą zębatkę na kole, ja założyłem 24T srama która pasuje też na piasty shimano bo ja mam shimano nexus7.
Na prostej z kołem 28cali i zębatka na korbie 33T jade 18km/h ale da się szybciej z 20km/h, jestem cienki w łapkach i nie kręce z największą szybkościa, prawdemówiąc na 6biegu jade szybciej ;d kręcąc szybciej ale z mniejszym oporem.
http://www.rowerystylowe.pl/p-571/zebat … e-rozmiary

Przełożenie mam pod górki 36T-33T korba
          najszybszy bieg 17T-33T korba

co prawda pod górki przydało by sie 36T do 20T lub 22T korba (a są takie zębatki na korbie, ale wtedy by trzeba zastosować przerzutkę przednią dodatkowo)

377

nie kombinuj z zebatkami tylko rób wytzymałosc i siłe;-]

378 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2013-09-20 09:31:03)

Po 1 nie mam żadnego uchwytu tetra w hanbiku więc sama siła nic mi nie da bo dłoń się ześlizgnie z rączki przy dużym siłowym pociągnięciu. Mam przykurcze w palcach + spastycznie mogę zacisnąć na chwile dłoń a nawet mam minimalne ruchy niespastyczne i to mi pomaga ale do czasu, jak użyje więcej siły to puszcza się dłoń rączki, lepsze przełożenie to mniejsza użyta siła.
Mógłbym wykombinować jakieś uchwyty tetra, ale później doszedłby problem przełąńczania biegów i jednak lepiej ćwiczyć ścisk jeśli mam te minmalne ruchy palców. 

paraplegicy jeżdźą z 2x lepszym przełożeniem pod górki i są 2x silniejsi ponad, i jakoś nie odkręcają zębatek z górskich przełożeń bo im są zbędne ;

nie mówiąc o sprawnych którzy mają górale z zębatką najmniejszą 20-22T przedniej przerzutki i 36T a nawet są 39T na kole ;

a ja chce mieć chociaż lekko ponad 1 do 1.
a i tak brat i ojciec ledwo wiedźają tym rowerem pod góre 16% u mnie na podwórku a nie są cherlawi , ja mogę o tym zapomnieć.

379

stary, ja mam i ortezy zrobione do Birdy i do EvoJet tak samo z przezutkami, nie musze wypinac ortez tylko płynnie przełaczam podczas jazdy.

Jak cos pisz na maila dawidr88@interia.pl poprzesyłam ci moje fotki.

ja mam zamiar powaznie bawic sie w ten sport takze zachecam. Ja juz debiut mam za soba na MP - kryterium uliczne. Takze im nas tetra bedzie wiecej tym lepsza zabawa;]

380 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2013-09-28 11:48:14)

no ja za cienki jestem na MP ;
30km mogę zrobić co najwyżej i jestem kompletnie wyczerpany i to co drugi dzień te 30km. i nie mówię ile razy odpoczywam nawet w czasie jazdy ;
21km to 2 godziny rekord a powinienem robić w 1,5h w najgorszym wypadku

edit: znowu wywody i żale fana piast wielobiegowych ;
Wiem że lepiej ćwiczyć niż kombinować,ale to tylko takie gdybanie; zresztą lepsze to byłoby niż zakładać silnik elektryczny do handbika ;d

rosholf         przy największej zębatce 17t ma przełożenia od 11   do 60.9 zębów 
shimano nexus-7 przy największej zębatce 24T ma przełożenia od 15.5 do 36.1 zębów 
shimano nexus-8 przy największej zębatce 23T ma przełożenia od 14.2 do 43.3 zębów

ale każdy kij ma dwa końce do największej zębatki na kole nie można założyć najmniejszej zębatki na korbie, bo się uszkodzi piastę, no ale to się raczej tyczy używania w zwykłym rowerze gdzie człowiek staje na pedałach a nie w handbiku gdzie siły są mniejsze.
na przykład u rosholfa najmniejsza możliwa tarcza na korbie to 38T przy 17T na kole.
38:17, 34:16, 30:15, 28:13 (transmission ratio 2.1

jazda pod górę na rosholfie ;
przy bezpiecznie dołożonej koronce na korbie 38T i zębatce na kole 17T (1bieg 60.9T)
mamy przełożenie 0.62 czyli lekko ponad pół obrotu koła na jeden obrot korby.                                             
ja  mam   tylko  0.91 w swoim nexusie-7 i korbie 33T.
a zębatka tak mała na korbie 33T nie jest zalecana gdy na kole jest 24T.

Więc gdyby tak założyć do rosholfa zębatkę na korbie z niebezpiecznie małą koronką 20T i zębatką na kole 17T, przełożenie byłoby:
1bieg 0.33 czyli 3 obroty korby na jeden obrót koła ;d wiem wiem zamachać by się można było ; no ale słaby tetrus by wjechał w górkę ponad 20% a na 14biegu byłoby przełożenie 1.8 czyli prawie 2 obroty koła na jeden obrót korby, wystarczyłoby.

381

swimmer napisał/a:
KajakPATROL napisał/a:

Witam serdecznie,
Prowadze kemping i chciałem kupić 2 handbike'i. Powinny być mozliwie uniwersalne... Czy możecie mi doradzic, gdzie szukac? Na poczatku watku bylo kilka przekierowan, ale z 2005 roku i strony nie istnieja... wink
Myslalem rowniez o uzywanych, ale czy sa jakies miejsca w sieci, gdzie sie pojawiaja?
Co myslicie o dostawkach? Moze mialbym rowniez dostawke, a uchwyt mocowal na dany moment? Nie znam tylko konstrukcji i nie wiem, czy zwykly wozek ma elementy, do ktorych mozna latwo dokrecic uchwyt "na cybantach"??? A moze powiniennem miec tez wozek razem z dostawka???

Używanego handbike można oczywiście kupić na stronach na e-bay oczywiście niemieckich. Czasem zdarzają się dobre okazje. To samo tyczy się przystawek do wózków inwalidzkich. Najpopularniejsze to niemieckiej firmy SPEEDY. Najlepsze są przystawki mocowane do przedniej ramy wózka, bez niepotrzebnych belek pod wózkiem, są najbardziej uniwersalne. Wracając do handbike'ów to ja osobiście polecam handbike mojego własnego projektu, ale linków podawać nie mogę stosując się do regulaminu forum.

382

Ile kosztuje taka przystawka, można prosić jakieś linki, link użytkownika szejan są nieaktywne.

383 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2014-05-03 21:49:35)

TU znowu jakiś patent, pisze że "cone" ale nie podobne to do starych przystawek tego co to robił.
https://www.youtube.com/watch?v=ZDZCgfJerP4

Misiarz ma przystawki ale zabrakło wózków bo firma w lublinie już ich nie robi hehe o taki paradoks ;
FAR ma WÓZKI  musi, a misiarz ma przystawki  a nie ma wózków musi  których potrzebuje więc się dogadajcie  farowcy i może znajdziecie jakieś rozwiązanie ;
http://www.misiarz.pl/index.php?tresc=artgal&Wybr=44&rodzic=0&NrM=2&Poz=1

ps. są zalety handbike i przystawek ; pisałem że nie mogę wejść z handa na aktywny a teraz to robię bez problemu bezpośrednio z handbike na aktywny nawet po przejechanych 40km na handym, ręce się wzmocniły i wyrehabilitowały przy handiku smile
Z leżącego handbike jeszcze bym nie zeszedł ale nie mam go więc nie ma problemu ^^
mój ma siedzisko na wysokości lekko niżej niż osie kół 24"

384 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2015-02-27 11:00:10)

Witam! dorwałem przystawkę handbike i to nawet niezłą, do tego wózek pasujący do niej na szerokość, bo przystawka ma chwyty boczne niestety dość szeroko na rurki przednie o rozstawie około 39cm.
Więc tak, przystawka bardzo podobna do stricker ale firma to rehatrend, koło 20" z 7 biegami  sachs 7 (zakres 284%) do tego system biegów mountain drive zwiększający zakres o 2.5x, co daje 12 niezależnych biegów i 2 dublujące się, i ogólny zakres 710% czyli 3x większy niż w moim rowerze , i wyższy od każdego roweru górskiego i tylko handbike Roli są pod tym względem lepsze i to te droższe. (przystawka na 1biegu, przy kadencji 60obr/min jedzie 2.4km/h, a na najszybszym biegu i tej samej kadencji 16km/h )
Tylko się zastanawiam czy taki zakres ma sens, i czy warto remontować wózek tak od razu, jak i tak według stwierdzenia Marcina i innych i moim doświadczeniu z przystawko podobnym rowerem korbowym  , koło pod duże górki się ślizga, więc po co takie przełożenie.
Więc mam pytanie jak ustawić wózek by to zniwelować, wózek jest jakiś aktywny stalowy, chyba starszy musi z lublina, z tyłu ma ustawienie balansu w postaci 4 otworów i podkładek odpowiedzialnych za stopień kamberu, wiem że oś cofnąć do tyłu, ale nie jestem pewien czy w górny otwór czy dolny, by ciężar balansu przenieść na przód, ale raczej do góry? plusem wózka jest że stopki są wysunięte do przodu aż pod samo koło przystawki, co da duży nacisk na przód, z dostępnych opcji jest tylko regulacja wysokości małych kółek, ale ona chyba dużo nie da, ale zawsze warto je przenieść na najwyższy punkt, wtedy waga też przeniesie się na przód nawet jeśli i tak te koła są  uniesione podczas jazdy. ps. bagażnik obciąże w ostateczności, lub dorobię stopki  do koła przystawki, mam nadzieje że takie kominacje będą zbędne ;

385

koledzy jakieś aktualne namiary na handbike bo pilnie potrzebuje bo dostanę dofinansowanie z góry dziękuje

386 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2015-03-04 19:20:47)

Najtańszy jest aktualnie   bird z http://carbonbike.pl/ za 6.500zł
żeby dostać coś szybszego hmm to z 9tyś przynajmniej.
Jeśli chodzi o handbike z pieniędzy zdofinansowanych z państwa, to najtaniej będzie ten biobike sportowy, jest za 8000 http://www.biobike.pl/category.php?id_category=65

A jeśli o pieniądze  z fundacji to rozrzut jest większy, bo można i używkę chyba kupić.

A jeśli masz full kasy do dołożenia to są:
Evo z Carbonbike
Scorpion z http://www.sport-on.com/#!skorpion/c23sf lub terenowy xcr chyba za 12.000 około z tej samej firmy.
Blackbird z Gtm http://www.gtmmobil.com.pl/kolarstwo

387

kolego w PCPR powiedzieli że 80% mogą mi dofinanoswać

388 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2015-03-04 19:33:19)

Ja dostałem tak 3900zł z Pcpr i 2900 z własnej kieszeni. Ty dostaniesz więcej.
To jeśli byś kupował birda za 6500zł to ze swojej kieszeni wykładasz 1300zł, a do biobike byś musiał dołożyć 1600zł z cenny 8000tyś całkowitej.

Do tych byś dopłacał tylko 780zł, to już najtańsze pojazdy tego typu.
http://www.misiarz.pl/rower_rehabilitacyjny.html

389

kolego ale nie ma ceny tych modeli co mi wysłałeś

Scorpion z http://www.sport-on.com/#!skorpion/c23sf lub terenowy xcr chyba za 12.000 około z tej samej firmy.
Blackbird z Gtm http://www.gtmmobil.com.pl/kolarstwo

i jak to się załatwia jak dokonać zakupu jeśli te pieniądze będą z PCPR

390

Podaj email to napiszę.
A ceny nigdy nie podają na www , Scorpion to ponad 20tyś kosztuje, to sprzęt wyścigowy.
A co do formalności, to firma ci wystawia proformę z ceną rowera , i to dajesz do pcpr razem z wnioskiem.

391

pkupski25@gmail.com    a może polecisz jakiś dobry handbike tak do 10tyś