Temat: Handbike

Czy ktoś wie, ile ten sprzęt (jak w tytule)może kosztować i czy PCPR daje na niego dotacje?

2

Odp: Handbike

siemka. ja jestem szczesliwym posiadaczem handbike i zaplacilem za niego   10tys pln i ceny tak sie zaczynaja. oczywiscie ze pcpr daje dofinansowanie na niego w wysokosci 60% wartosci roweru

3

z tego co wiem, to mozna znalezc handbike od 6 tys...

4 Ostatnio edytowany przez Mily (2007-06-27 18:21:27)

virusek napisał/a:

siemka. ja jestem szczesliwym posiadaczem handbike i zaplacilem za niego   10tys pln i ceny tak sie zaczynaja. oczywiscie ze pcpr daje dofinansowanie na niego w wysokosci 60% wartosci roweru

Ceny wcale tak sie nie zaczynaja......

Ja zaplacilem za swojego 4 tys...
www.biobike.com.pl

5 Ostatnio edytowany przez rosarita (2007-06-28 09:13:00)

Mily - cieszę się, że można go już kupić za 4 tys, bo jak zobaczyłam tą sumę 10 tys. to złapałam się za głowe i o mało by mi wszystkie wlosy nie wyleciały.

Mili jak możesz to wklej zdjęcie swojego rowerka

6

Nie bardzo wiem jak sie wkleja zdjecia... hmm
Moge wyslac na maila
Albo prosze o instrukcje smile

poza tym u nich na stronie sa zdjecia, moj troszeczke sie rozni, ale podstawowa konstrukcja jest taka sama.

7 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-04-29 02:38:13)

Eh, chyba znam większość producentów handbików w Polsce i na Świecie.
Z jakiego regionu Polski jesteś łatwiej będzie mi kogoś polecić i co Ci dolega.
Z handbikem jest sprawa bardziej skomplikowana niż z wózkiem inwalidzkim,
handbike w zasadziem powienien być wykonany konkretnie dla danej osoby.

Ja polecam handbiki:
- tanie i dobre Mariusz Łuczak z Oławy 4.000 zł. www.velogic.pl,
zaletą tego wózka jest to, że nogi (protezy) nie muszą opierać się na przednim
kole i nie blokuja promienia skrętu. Fachowe podejście do klienta.
Niskie koszty osprzętu i stosunkowo wytrzymały, po przejechaniu 7.000 km
2 lata pękły mi tylko widełki, które były osłabione po tym jak handbike wpadł mi do 1,5 metrowej dziury w drodze.
Po miesiącu producent dostarczył mi nowe widełki - gratis!
Mała wywrotność.
Oleśnica Rynek- Wrocław Rynek - mój średni czas jazdy to 2,15 h.
Można załatwić na dofinansowanie z PFRONu.

- bardzo szybkie a właściwie najszybsze są handbiki MAGNUSA cena od 12.000 zł.   www.carbondesign.pl/main.php?d=3&s=1&lang=pl&type=handbike
Bardzo lekki i super wytrzymały, nic nie pęka.
Problem mogą być podnóżki, bo ten handbike, został zaprojektowany dla
kogoś, po urazie rdzenia kręgosłupa, kto nie ma czucia w nogach lub do jazdy bez protez.
Oleśnica Rynek- Wrocław Rynek mój średni czas jazdy to 1,45 h.
Można załatwić dofinansowanie z PFRONu.
Firma MAGNUS - produkuje również handbiki stalowe cena to chyba około 5.500-7.000zł. wolniejsze ale wygodniejsze.

- bardzo wygodne handbiki są Pana Kazimierza Leśniewskiego 
www.rowerynietypowe.republika.pl/handbike.html - cena około 3,5 tys.
lecz nadają się one do lekkiej, spokojnej jazdy - raczej wywrotne przy szybkim wchodzeniu w zakręt.
Słaby materiałowo - szczególnie połączenie ramy i widełek - spawany wielokrotnie.
Nie wiem jak z dofinansowaniem.
Oleśnica Rynek- Wrocław Rynek - średni czas jazdy 3 h.

- najtańszy handbike "oldschoolowy warszawski" www.wzso.pl/pl/produkt.php?p=wozkidoj cena do 3.000 zł.
Po przeróbce korb na jedną stronę można jeździć na niedalekie odległości,
czas podróży Oleśnica Rynek - Wrocław Rynek ponad 4 godziny.

Gdybym miał wolną gotówkę, to skontaktowałbym się z Jarosławem Rolą
"Rolins", on zbudował fajnych kilka handbików z super hamulcami tarczowymi i niezłym osprzętem.

Jeździłem na różnych handbikach i jedno co mogę powiedzieć, wszystkie one są do ... użytkowania na drogach amerykańskich, gdzie są one gładkie jak stół.
U nas dobry handbike, powinien mieć dobre amortyzatory, chociaż po przejechaniu 10.000 km na handbiku MAGNUSA - jako na jedynym nic mi się nie złamało ani nie odpadło.

Dofinansowanie na handbiki można dostać 60 % z lokalnego PCPRu - jest to z reguły droga długa, ciężka i pod górkę wink.

8

Mam pytanie jak można załatwić dofinansowanie?
Byłem w PCPR i powiedzieli że pierwszy raz słyszą o takim dofinansowaniu dla osoby prywatnej. Wspominali coś o grupach.
Może ktoś mi coś więcej powiedzieć na ten temat, proszę o pomoc.

9

Można dostać 80 % wartości handbika w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się lub 60 % w ramach dofinansowania na zakup pozostałego sprzętu rehabilitacyjnego.
O pieniądze najlepiej starać się na początku roku, bo w środku roku PCPRy - nie mają kasy lub mają je rozdysponowane np. na turnusy rehabilitacyjne.

10

Wszystkie powyższe informacje są prawdziwe, jako, że jestem dość znużona rzeczywistością, spacerami nudnymi etc...postanowiłam kupić handbike'a, a co mi tam. Raz się żyje, a przecież ruch to zdrowie. Mój pies bardzo się ucieszy, że będę szybciej się poruszać i nie będzie musiał wlec się za mną. smile
Startuję z dofinansowaniem, mam nadzieję, że się uda.

11

Ja mam handbike'a od Jarosława Roli i jestem bardzo zadowolona. Jeżdże w każdym terenie ( szosa, drogi polne i górskie jak np. Dol. Kościeliska w Tatrach) i naprawde się super sprawdza. Nie jest to najszybsza maszyna ale dla mnie to sie nie liczy.  Cena 8 tyś.
Na początku też miałam problem z dofinansowaniem bo Panie w PCPRze nie za bardzo wiedziały co to jest handbike, ale po wielu wyjaśnieniach i rozmowach przyznano mi 60 %

12

Inny handbike niż od Jarka do jazdy po teranach górzystych nie nadaje się.

13

tak, chociaż ja mam model szosowy, tylko trochę grubsze opony. Na prawdziwy górski czekam.... smile

14

Złożyłam papiery w MOPs, ale we Wrocławiu nie ma szans, żeby handbike potraktować jako łamanie barier w komunikacji. Tylko i wyłącznie sprzęt rehabilitacyjny, a co za tym idzie 60% jak dobrze pójdzie. Nasłuchałam się, że marne szanse, ale odpowiedź będzie niebawem....

15 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-05-21 16:48:39)

opłaciło się złożyć, mimo iz deklarowali, że marne szanse, pieniążki się znalazły. teraz tylko czekam na wykonanie...a to potrwa niestety ;/

16

nadal trwa, od poniedziałku zaczyna być robiony... smile

17

jutro przymiarka smile

18 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-24 02:57:25)

Już, tak szybko? Jakie wrażenia? Ja po pierwszej przymiarce miałem mieszane odczucia,
bo mocowane nogi protezy miałem ( jak to się robi w większości handbików) na przednim widelcu i to mi nie pasowało ale Mariusz wymyślił inne rozwiązanie.
Handbike od niego uważam za najbardziej udany i na nim przejechałem najwięcej kilometrów.

Ogólna uwaga do wszystkich polskich handbików, oprócz tego najwolniejszego z Warszawskich Zakładów Ortopedycznych,
nie mają amortyzacji to wpływa na to, że czasami od jeżdżenia po dziurawych drogach boli d...lna część kręgosłupa a i sprzęt - koła, ośki od "bicia" dostają niezłych luzów.

Wczoraj chciałem skrócić sobie drogę z Milicza i skróciłem o 2 kilometry ale wjechałem w jakiś teren lesisty, pagórkowaty i piaszczysty na pokonanie którego zajęło mi więcej energii niż przejechanie 20 km. asfaltem, nie zawsze skrótem jest szybciej.

19

Ja musiałam swój troszeczkę poprzerabiać pod siebie. Mam spastyczne przywodziciele i przy każdym skręcie kolana wpadały mi na łańcuch, więc zamontowałam kawałek styropianu z jednej i drugiej strony ramy na wysokości ud, obkleiłam taśmą i jest już ok. Siodełko musiałam trochę pogrubić bo dużo jeżdże w terenie i faktycznie czułam brak amortyzatorów.
Chyba żaden handbike nie będzie idealny bo każdy ma indywidualne potrzeby, ale po małych przeróbkach można sobie stworzyć super maszyne wink

20

Szybko???, pierwszy post pisałam 9 maja.

Przymiarka spoko, okazało się, że jak kręcę kolbą, to ręce za krótkie a biust za duży jak to Mariusz określił.
Ale coś wymyśli. Ja nie mam jakiś specjalnych wymagań, ale  M. powiedział, że to trzeci i jak na razie ostatni handbike jaki robi smile
Zmęczony już jest.
Obawiał się o skręty nogami, że będą mi kolana uderzać o rurkę, ale nie uderzają. Jaworowa fakt nie wiem jak spastyka będzie działać podczas jazdy, ale niebawem się tym podzielę.

2

21

2 TYGODNIE MAX 3 I HANDBIKE BęDZIE U MNIE smile A I JESZCZE COś

musze dopłacić 200 zł za jakiś super amortyzator w.... siedzeniu smile

22 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:10:09)

Dokładnie, M. mówił mi wczoraj o tych wadach...
Szkoda, że są. Szkoda, że tak niewielu producentów zajmuje się dobrymi handbikeami.
Może z powodu małego zainteresowania oraz z powodu ...  ceny.

23

jaworowa napisał/a:

Chyba żaden handbike nie będzie idealny bo każdy ma indywidualne potrzeby, ale po małych przeróbkach można sobie stworzyć super maszyne wink

Z tym się zgadzam w 100%, nie mam takiego handbike'a którego nie musiałbym przerabiać ale tak to jest kiedy, kiedy na handbiku ma jechać chudy pies, gruby właściciel, tona różnych "przydasiów".
Czasami jak jechałem gdzieś dalej miałem kłopot z przelotnym deszczem, burzami - kupiłem taką lekką plandekę samochodową 3x2 m, doczepiłem karabinki i jak pada narzucam na siebie taką plandekę, przyczepiam ją "karabinkami" do kół rowerowych.

24 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-25 00:57:14)

qewelizarda napisał/a:

2 TYGODNIE MAX 3 I HANDBIKE BęDZIE U MNIE smile A I JESZCZE COś

musze dopłacić 200 zł za jakiś super amortyzator w.... siedzeniu smile

Chyba z mękiego tworzywa sztucznego - elastomeru.
Siedzenie, też masz wykonane z tworzywa sztucznego?
Ja nie chciałem z tworzywa, chociaż jest lżejsze, ze względu na to aby sobie "klejnotów rodowych" w trakcie ostrej jazdy nie poobijać.
Może lepsze od standardowych korb były by dla Ciebie - długie szerokie korby - takie jak robi Magnus.
Szkoda, że to będzie ostatni handbike od Mariusza, ale taki handbike ma większość rzeczy niestandardowych niż zwykły rower, począwszy od widełek, korb a skończywszy na siedzeniu...
Wykonanie takiego handbike'a to spory wysiłek i w czasie wytworzenia, jak i w trakcie szukania części i ekonomiczny aby cały biznes się opłacał.

Jakie masz koła - chodzi mi o rozmiar 26"?
Jak jesteś lekka, to do szybkiej jazdy najlepsze był by takie jakie są w kolarzówce,
tj. 27" 700 X 23C.

Jakby ktoś chciał kupić we Wrocławiu taki duży - krowiasty handbike a właściwie to się nazywa wózek inwalidzki z napędem korbowym - to mogę podać numer telefonu.

25 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:10:24)

Nakładane jest na metalowy szkielet.