Temat: Bariery -prosze o parady.!!!

Witam serdecznie.
Podobne tematy już były ale tyle tego jest ze już sam niewiem co dobre a co złe.:(

Jestem osobą niepełnosprawną poruszajacą sie na wózku (tetrus).
Mieszkam w bloku na parterze i chodzi mi o Bariery jakie mam do pokonania aby wyjść z domu a ciągłe wciąganie i sprowadzanie po schodach staje sie juz bardzo uciążliwe sad
Proszę poradzcie jakie urządzenie z waszego doświadczenia byloby dobre aby ułatwić sobie wyjscie na dwór.
Czy montaż windy pod balkonem, platformy schodowej, kupno schodołazu, budowa podjazdu itd.
Bardzo proszę poradzcie sie swoimi opiniami na ten temat , bo jak wchodze na strony producentow to każdy zachwala to co sprzedaje.

Dzieki i pozdrawiam

2

Odp: Bariery -prosze o parady.!!!

na winde pod balkonem musialbys miec pozwolenie ze spoldzielni mieszkaniowej, podobnie na platforme i podjazd. winda i platforma sa wygodne ale moga sie popsuc, podjazd raczej sie nie popsuje ani nikt nic Ci z niego nie wymontuje wink a schodolaz to wielkie cos, co trzeba gdzies przechowywac... musisz przeanalizowac wszystkie za i przeciw, no i swoje finanse oczywiscie... i pewnie za chwile cos napisze ktos bardziej "doswiadczony" wink nie zalamuj sie smile

3

Odezwij się do mnie na skrzynkę, chyba mam coś dla Ciebie.
W blokach jest do pokonania 7 schodów, mam taki podjazd , który służy mi już 10 lat i jest ok.

4

Jeśli jest miejsce na podjazd to ja radzę to rozwiązanie, czasem można ładnie wkomponować w otoczenie, jakieś kwiaty, może skalniaczek. Nic się nie zepsuje, nikt nic nie ukradnie - no chyba ze będzie z elementów aluminiowych smile

5 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2007-06-17 20:50:10)

Trybik
a ten "skalniaczek kwiatowy" jak wkomponowałeś w podjazd, bo ja myślę ,że chyba najlepiej , to tak na samym środku wink
Wtedy nikt nic nie ukradnie, nie zepsuje i nawet ...nie wiedzie - hahaha !!!
Pozdrawiam zegarmistrza M.

6

A czy na taką windę lub platformę przy balkonie to koniecznie musi być atest ? bo samoróbki tego przecież nie mają?

7

Ja też mam teraz dylemat czy zamontować platforme na klatce schodowej czy podjazd od balkonu. Podjazd faktycznie się nie psuje, ale trochę się boję zimy, bo śnieg w Zakopanem leży nieraz do maja i nie wiem kto mi to będzie odśnieżał..

8 Ostatnio edytowany przez Baśka (2008-04-17 14:50:08)

Można zrobić podjazd z krat i problem odsnieżania z głowy. Mam taki więc patent jest sprawdzony smile Co do platformy schodowej to niektórzy moi znajomi mieli problemy z sąsiadami, którym wiecznie to przeszkadzało albo z ich dziećmi, które miały niezłą zabawę i psuły podnośnik.

9

A co zrobić  jak przy bloku jest za mało miejcsa na podjazd bo blok stoi na  skarpie tak około metrowej i nam wyliczyli ,że na podjazd nie mogą wyrazić zgody bo spadek jest za duży.  I mamy jeszcze jedno zapytanie. Udało sie nam znależć ładne mieszkanie w bloku z 2001 ( oczywiście z drugiej ręki czyli rynek wtórny), a koleżanka nam mówi, że będziemy mieć problem z dofinansowaniem na platformę albo dźwig zewnętrzny bo do takiego młodego bloku nie dostaniemy dofinansowania . Czy to prawda? Czy są jakieś przepisy , żę można mieszkać tylko w starych blokach?

10

ja co prawda chciałam kupić nowe mieszkanie i nie bylo żadnych problemów jeśli chodzi o dostosowanie, przecież to moja własność i koniec. skonczylo się na tym że kupiłam starsze mieszkanie i też mam taki a'la podnośnik mały z balkonu.

11

Może ja się nie precyzyjnie wyraziłam Źabcia, mi chodziło o to ,czy jeśli blok jest nowy to PCPR daje dofinansowanie na platformę lub podnośnik itp czy tylko w starych ponad 20 - letnich jest dofinansowanei?

12 Ostatnio edytowany przez stika (2008-04-28 17:16:12)

Mam pytanie, czy jeśli kupuję mieszkanie w nowym bloku w stanie surowym, mogę korzystać z dofinansowania z pcpr na dostosowanie (nisko klamki w oknach, podłogi antypoślizgowe, prysznic itp)?
Acha, jeszcze jedno, czy w tym przypadku jest limit dochodu?

13

ja osobiście jestem użytkownikiem podjazdu od strony balkonu i jestem zachwycony. zawsze mieszkałem na Ip, ale zamieniliśmy się z sąsiadami na parter i wszyscy zadowoleni. znacie dźwięk stukania podnóżka o schody to wiecie czemu cała klatka odetchnęła jak zacząłem korzystać z podjazdu:)
z balkonu zrobił się fajny taras, mama zrobiła se ogródek,  ja mam wygodę a sąsiedzi spokój i wszyscy zadowoleni:)