Temat: obozy far i alkochol?

Kumpel powiedział że był kiedyś na obozach rehabilitacyjnych w ciechocinku,i że to nic mu nie dało,było to wielkie chlanie,i że jak chcę jechać na obuz,to muszę mieć przynajmniej 1000zł w kieszeni,a najlepiej 3000zł,bez kasy nie mam po co jechać,czy to prawda. napiszcie tu albo na dembos@poczta.onet.pl

2

Odp: obozy far i alkochol?

Głupot Ci nagadał, na obozach FARu nie ma żadnego picia. Albo był może na innym obozie, organizowanym przez kogoś innego a nie przez FAR.

3 Ostatnio edytowany przez welski tetra (2007-04-14 11:05:03)

no zgadza się nie był chyba na far,był w latach 80 w ciechocinku,ale dla niego każdy obóz jest taki sam,jak jest towarzysto,to sie pije

4

na obozach FAR-u nie ma zadnego alkoholu,jest on zabroniony.uogólniac jest najlatwiej

5

Hej Kumpel pewnie był w "Sajgonie" w Ciechocinku a tam to naprawde jest wesoło smile

pozdrawiam

6

Prawda jest taka, że jak nawet jakaś grupka pije to czy się do niej przyłączysz czy nie to zależy tylko od Ciebie. Na obozach FARu na picie nawet nie ma czasu.
Sajgon w Ciechocinku jest znany z hulanek i popijaw ale nawet w takim miejscu można "wytrwać" bez picia jeśli ktoś ma taką wolę.
To zależy tylko od uczestnika.
Innym problemem jest rehabilitacja, ja byłem ileś lat temu w Sajgonie i powiem szczerze, że była mizerna. Teraz może coś się zmieniło na korzyść - nie wiem.

7

Ja nie mam nic przeciwko piciu piwa wieczorem na obozie,wręcz przeciwnie jeśli miałbym tylko na to środki,a tak w nawiasie mówiąc szkoda że piwo nie jest na receptę wink,w końcu jest świetne na przepłukanie nerek,po piwie od razu leje się lepiej,i spastyki nie ma,humor sie poprawia,człowiek nie  jest taki wstydliwy.prrrr za dużo tych zalet wink

8

Nie mam nic przeciwko browarkowi, jednak najlepiej wypij je w domu.
Na obozie w Spale za jedno piwo możesz pakować walizkę i powrót, obozy są bardzo krótkie i nie można marnować czasu na popijawy a trening na kacu to nieporozumienie.
A co do spastyki to racja przechodzi, ale za to na następny dzień uuuuuuuu

9

Jeśli chodzi o "Sajgon" to na obozach z programu "PARTNER" na ternie ośrodka jest zakaz picia alkoholu. Nie możemy jednak zabronić ludziom wieczorkiem wyjścia do miasta na piwko bo to nie więzienie. A tak jak koledzy pisali u góry jak chcesz się narąbać jak świnia to to zrobisz. Dyrektor ośrodka ma obowiązek taki element usunąć z turnusu.

10

Obozy w "Sajgonie" są organizowane na innych trochę zasadach niż obozy FAR - owskie. FAR nie ma nic z nimi wspólnego oprócz instruktorów, którzy pracują także na obozach FAR - owskich.

11 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2007-06-17 21:00:37)

Jarcyś007
Hm... chyba idzie na lepsze. W tym sezonie było już kilka osób z programu "Partner" i  jakie zdziwienie, no  może stwierdzenie, Otóż -  ponoć na kursie  komputerowym  ( cytat ) "... to sie piło...", a tu, cóż, jakieś  piwo wieczorkiem, bo ...ganiają - hahaha !!!
Może więc ten sezon obozowy, będzie bardziej zdrowotny dla wszystkich smile

12

Nie ma alkoholu i nie będzie bo po co .... Jak masz zajęcia od rana do wieczora to nawet nie będziesz myślał o alkoholu... Zresztą na Farowskich obozach możesz za to wylecieć :-) i bardzo dobrze ,że tak jest!!! Każde upojenie alkoholowe ma swoje konsekwencje ...Pozdrawiam

13

I tak niech zostanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14

Hej!
Co do picia na obozach aktywnej to zgadzam się, że nie ma takiej opcji i picie jest kategorycznie zabronione i można za wypicie piwa wylecieć z obozu.

Niestety jednak dowiedziałam się, że na odbywającym się właśnie Miętnem kursie prawa jazdy jedna laska tak się nachlała, że spadła z wózka i nieźle sobie bużkę porysowała. Tak wygląda szkolenie przyszłych kierowców? Super! Takie osoby powinny od razu wylecieć!!! dlaczego zasady nie picia alkoholu nie dotyczą również kursów komputerowych i prawka??

15 Ostatnio edytowany przez Jarcyś007 (2007-06-23 17:01:11)

Kursów prawa jazdy dotyczy zakaz picia alkoholu.

16

Ciechocinek Sajgon

Miejsce to polecam alkoholikom. Odbywa się tam wielkie chlanie od godz. 20 do 6 rano. Rehabilitacja w Sajgonie  powiem szczerze jest mizerna. Hipoterapia trwała np. ok 7 minut trzy razy w tygodniu. Abstynenci nie są mile widziani w tym ośrodku, w nocy nie można spać ponieważ jest duży hałas. Pobierają 250 zł z tego 200zł opłata dobrowolna na stowarzyszenie 44zł klimatyczne, a  na 6zł brak informacji  na co, może to napiwek? Może  odpowiednie służby powinny skontrolować ten ośrodek  w nocy?

17 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2014-08-19 21:40:16)

Water_drinker
Dziękuję za " reklamę"  wink  Proszę znajdź mi ośrodek, gdzie będę się byczyć przez 12 dni za 250 zł. Innych opłat nie było. A na podstawie orzeczenia Twojej grupy inwalidzkiej ... ośrodek stara się o refundację Twojego pobytu. Podpisywałeś się  jako beneficjent lub beneficjentka, a jak coś było źle ... zawsze mogłeś/ mogłaś o tym powiedzieć. Do jednego worka wrzuciłeś/ wrzuciłaś  WSZYSTKICH. A to wielki błąd, tak jak fakt, że w ośrodku tym jest " hipoterapia". Odbywały się też inne zajęcia min. bilard, tenis stołowy, zajęcia na basenie solankowym, ale czytam, że to jakoś umknęło Twojej uwadze.
Nie wiem też dlaczego piszesz o tym tutaj, bo Stowarzyszenie CNŻ  ma troszkę inne zadanie niż Far.

18

Na obozach FAR nie ma i nie powinno być picia!!!
Po jednej jak i po drugiej stronie.Nie jest to miejsce gdzie można sobie pozwolić na bycie po piwku....
Jeśli kadra lub uczestnik tego nie rozumieją musza opuścić obóz.
Skoro dla kogoś picie jest ważniejsze niż nabywanie niezbędnych mu do życia umiejętności lub dzielenia się doświadczeniem to niech poszuka innego miejsca.
Zgadzam się z Brodaczem-jak można będąc na miejscu nie zgłaszać wszelkich niedogodności czy "rozbieżności"z oczekiwaniami??Ludzie traktujmy się poważnie -jedziecie czegoś się nauczyć to macie prawo zgłaszać uwagi.Obojętnie czy jedziecie z dofinansowania czy za swoje!
Pamiętajmy jednak o tym,że jako  BENEFICJENCI projektów MACIE TEZ OBOWIĄZKI-chociażby uczestniczenie w zajęciach,a zdarza się, ze wołami trzeba ciągnąć:( Warto zapytać siebie samego czego  ja od tego wyjazdu oczekuje??PO co tam jadę?Jeśli ktoś chce marudzić i fochy robić, bo musi wstawać rano,myć się!!,iść na trening,bo w sumie po to jedzie-to może zostawcie te miejsca dla tych,którzy z nich SKORZYSTAJĄ.Lista oczekujących jest dłuuuuuga.
Warto pomyśleć przed zgłoszeniem na obóz,ale i w trakcie myślenie się przydaje.
Pozdrawiam
Asia

19

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

20 Ostatnio edytowany przez dukan (2014-10-16 06:46:27)

Asiu zgadzam się z tobą w 100% że trzeba przemyśleć po co jedzie się na taki obóz jeśli ktoś nie chcę się czegoś na takim obozie nauczyć to najlepiej żeby nie jechał bo zabiera komuś miejsce. Pamiętam wypowiedź gal_anonima który miał pretensje że kazali mu się codziennie myć lub oto że kazali mu coś zrobić  to moje pytanie brzmi Po co na takie osoby jadą na obóz? z jaką motywacją tam jadą? bo jeśli nie po to żeby się nauczyć samodzielności to nie powinno tam być takiej osoby w tym miejscu. A co do alkoholu to w ogóle jestem przeciwnikiem w takich miejscach picia. Co nie oznacza że jestem abstynentem
Mój apel: Przemyślcie i zastanówcie się wszyscy którzy chcą jechać na taki obóz  jaki jest powód chęci uczestnictwa w takim Obozie.
Pozdrawiam
Dukan

21

Stop alkoholu w ogóle! Po co to komu?

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

23

Celem obozu nie jest picie alkoholu tylko co innego. Można spędzać miło czas nie pijąc chociaż nie każdy tak potrafi niestety.

24

No właśnie po co pić jak jest wiele innych ciekawych zajęć.

25

hej, czytam ten temat i mam nadzieję, że ktoś mi powie czy warto jechać na obóz rehabilitacyjny z Zuris? Był z nimi ktoś? jak tam jest? z góry dzięki za odp