Temat: mieszkanie socjalne

Wiatam
Mam pytanie....dotyczące ubieganie się o mieszkanie socjalne...czy do kryterium dochodowego wliczany jest zasiłek pielęgnacyjny?
Będę wdzięczna za odpowiedź, od 15 lat czekam na zamiane z urzędu i ciągle polecają nam  super drogie mieszkania w TBS-ach. Ostatnio jednak pojawiła się nutka nadzieji na tańsze. Chciałabym wiedzieć coś więcej o kryteriach dochodowych. Asia.

2

Odp: mieszkanie socjalne

Nawiązując do tematu u kogo można się ubiegać  takie mieszkanie ?

3

wilku..na takie mieszkanie składa sie wniosek w wydziale lokalowym....no i oczywiście czeka sie ..czeka i czeka....ja na zamiane z 4 piętra bez windy czekam 15 lat, codziennie dzwigając syna do szkoly i ze...na zajęcia taneczne i z.....i tak mozna by pisać w nieskończoność..powiem tylko tyle że od jakiegoś czasu jest odrębna kolejka dla ON....ale też spora..i nie ma żadnych możliwości by dostać przed innymi...w między czasie dają ci oferty super drogich mieszkań w TBS gdzie czynsz za 2-pokoje 56m<kwadratowych>wynosi 470zł plus opłaty za media....czyli w zimie można se ładnie wyczyścić portwel....nawet do 850zł za miesiąc...łądnie nie?:)

4

...nadal czekam grzecznie na info co do kryteriów dochodowych i czy pielęgnacyjny wlicza się do dochodu...bede wdzieczna

5

Pielęgnacyjny się nie wlicza to wiem na pewno, bo my z narzeczonym też się staramy już któryś rok z rzędu (tzn. on się stara, a ja monitoruję sprawę) i nigdy nie podajemy. Podobno dlatego, że jest to dochód nieopodatkowany czy coś takiego.
Pozwól, że zapytam, w jakim to mieście macie tak dobrze, że jest osobna kolejka, bo po naszej interwencji u Rzecznika Praw Obywatela we Wrocławiu też zamierzają takową utworzyć, ale coś im to nie idzie.
Powodzenia!!!!

6

droga K..   jestem ze Szczecina i uwierz mi na słowo że wcale nie jest tu wesoło..przez 15 lat nie moge doczekać sie zamiany z urzedu...a jak dostalam propozycje zamiany  i okazalo sie ze mieszkanie nie moze byc dostosowane dla wózkowicza to mimo iż dostalam pismo z urzedu ze moja odmowa została uznana to..i tak zlecialam z 1-wszego miejsca w kolejce o kilka ..chyba za kare

7

Dodatek pielęgnacyjny

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U.05.8.60 z późn.zm.).
Ustawa z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.00.14.176 z późn.zm.).

8 Ostatnio edytowany przez interpio (2006-11-29 23:54:02)

Tylko do jutra tj. do 22 listopada do godz. 15 w ZZK we Wrocławiu przy ul. Św. Elżbiety 3, będzie można składać oferty na wynajem pustostanów lokali użytkowych. Lokale te są użytkowymi ale  mają często instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne - tak więc można by spróbować "po cichu" po wyremontowaniu takiego lokalu zamieszkać i np. prowadzić działalność gospodarczą. http://www.zzk.wroc.pl/pliki/ogl_rok_6_20061020.doc

9 Ostatnio edytowany przez Sarna (2006-11-22 13:52:11)

Odwagi, napisz do Ministra lub wyrzej, opisz sytuacje w jakiej jesteś itd. Ale najpierw wniosek do Gminy o mieszkanie z probą i do CPR-u pisemko o pomoc w załatwieniu mieszkania. Tak aby nikt nie mogl znalezc chaczyka ze sie nie starasz. Jak masz chody to do tv i masz mieszkanko.

10

Gmina musi dac raz w roku jedno mieszkanie przystosowane.Takie wymogi uni.

11 Ostatnio edytowany przez lolo (2006-11-25 14:55:31)

Czasy się zmieniły, kiedy to matka z dzieckiem na ręku podszczypywała malca żeby płakał, bo wtedy może na litości urzędnika weźmie i mieszkanie dostanie poza kolejnością teraz są ustawy na mocy, których uzyskuje się mieszkanie socjalne lub do remontu. To, że jestem osobą niepełnosprawną nie dawało mi żadnych szans na dostanie jakiegokolwiek lokalu poza kolejnością jedynie, co to 6 punktów w ankiecie za poruszanie się na wózku. Znajomości!!!! Chyba u Boga!!!;]Najważniejsze! Jest się dostać na listę oczekujących,(co trwa troszeczkę) a później to już mamy urząd w garści!!!. Jak wiadomo mieszkania socjalne to takie o niskim standardzie gdzie najczęściej jest to w starym budownictwie, łazienka wspólna itd. Masakra!! Pamiętam, że dotarłem do takich przepisów, że pani siedzącej w urzędzie koparka opadła i musieli zrobić mi podjazd, łazienkę w środku dostosowaną, okna obniżone, drzwi 100 no i jako ze jest to mieszkanie socjalne czynsz 41 zł no żyć nie umierać jedyny problem to ogrzewanie elektryczne ból przy płaceniu rachunku za prąd;]PS. Dziwie się, że mróweczka czekasz 15 lat!!! Wg.ustawy(we Wrocławiu)dostała byś mieszkanie za samo czekanie;].

12 Ostatnio edytowany przez lolo (2006-11-25 15:15:57)

Kolega sarna chyba nigdy nie starał się o mieszkanie i posługuje się teorią;] cóż ja przeszedłem już to od podstaw. Odpowiedzi, które uzyskiwały jednostki za pośrednictwem, których starałem się o mieszkanie brzmiały&#8221;&#8230;.nie ma takiej możliwości, aby uzyskać mieszkanie poza kolejnością mieszkania przydzielane są na podstawie ustawy Rady Miasta Wrocławia NR L/1744/02&#8221;zamiast posługując się ustawami z unii warto najpierw zapoznać się z naszymi. tu jest troche inf.
http://huby.seo.pl/04_mieszkania/4_1_zasady_zakupu.htm

13

Mój pracownik socjalny napisał pismo z poparciem dla mnie o przyspieszenie przyznania mieszkania komunalnego i co z tego, niby jestem pierwszy w kolejce ale mieszkań na parterze, specjalnie przystosowanych nie ma.

14

Jeśli chodzi o mieszkania socjalne, to nie jest tajemnicą, że sytuacja jest bardzo kiepska. W moim miasteczku po prostu nie ma wolnych lokali, dopiero miasto ma budować, ale kolejki się większe niż w komunie po papier toaletowy hmm