1

Temat: czy to w zgodzie z prawem?

Witam serdecznie...
w sumie u znajomych osób widze nagminnie taka sytuację: kobieta opiekuje się sparaliżowanym mężczyzną /jako jego opiekunka-obca osoba, mieszka w jego mieszkaniu-w pokoju obok/, on zażywa leki, w tym neuroleptyki, jest po trepanacji czaszki; w sumie uwięziony na wózku inwalidzkim. Ona systematycznie, tzn.codziennie dostarcza mu alkohol/piwo, czasami wódkę/. Ten męzczyzna przez caly dzień popija ,nawet tabletki, i często bywa po prostu pijany.
Nie podoba mi się takie traktowanie podopiecznego przez opiekunkę.
Wydaje mi się, że jeżeli ona bierze wynagrodzenie za opiekę na tym czlowiekiem, to niedopuszczalne jest dostarczanie i zachęcanie go do picia alkoholu w obecnym stanie zdrowia.
W jaki sposób można powstrzymać opiekunkę, bo mowienie i prośby nie są dla niej zrozumiałe.

2

Odp: czy to w zgodzie z prawem?

A moze jemu własnie tego trzeba, po co odbierać człowiekowi moze ostatnie zajęcie.

3

elka56 napisał/a:

W jaki sposób można powstrzymać opiekunkę, bo mowienie i prośby nie są dla niej zrozumiałe.

Elka56 Musisz tak jak Rejtan własną piersią zablokować drzwi do monopolowego Może sie znajdzie jakiś Matejko i będzie obraz jak sie patrzy  A może ta pani o której piszesz pracuje jako opiekunka a ty jako " ciotka przyzwoitka " tylko błagam Cie nie podglądaj znajomych przez dziurkę bo to grozi utratą wzroku ( ktoś może wsadzić w dziurkę od klucza śróbokręt) Wyluzuj troszeczkę smile

4 Ostatnio edytowany przez Joka (2007-11-13 15:54:15)

l.

5

A witam...
rozpraszam wątpliwości i spieszę wyjaśnić, że nie jestem osobiście zainteresowana tą konkretną sytuacją, ale samym "zjawiskiem" że tak napiszę. Nie wiem moze ta pani nie zmusza w jakis gwałtowny fizycznie sposób tego pana do upijania się alkoholem, ale niewątpliwie go zachęca i umozliwia mu stan ciągłego uzywania alkoholu, wiedząc, że to jest człowiek ciężko chory i jest w głebokiej depresji.
Uwazam, że jest to zjawisko społecznie naganne. Z tymi osobami nie łaczą mnie żadne więzy osobiste.
Pozdrawiam
elka56

6

ej kazdy kombinuje zeby miec dobrze w zyciu wiec kolesc sobie wykombinowal opiekunke i zyje mu sie zajefajnie poco mu w tym przeszkadzac mamy wlasne problemy