Kancelaria AnLex zajmuje się dochodzeniem odszkodowań dla ofiar wypadków:
· komunikacyjnych
· przy pracy
· przy pracy w rolnictwie
· w miejscach użyteczności publicznej (poślizgnięcia na chodnikach)
Reprezentujemy również osoby, które w wypadkach straciły osoby bliskie.
Nie pobieramy opłat wstępnych.
Nasze wynagrodzenie uzależnione jest od sukcesu.
Zajmujemy się sprawami wypadków do 20 lat wstecz.
Nasz Zespół gwarantuje wysoką jakość obsługi i skuteczne egzekwowanie odszkodowań.
Sprawdź nas i bezpłatnie skonsultuj swoją sprawę. Wyślij sms o treści WYPADEK – oddzwonimy!!!
Nawet jeśli otrzymałeś odszkodowanie zadzwoń do nas i sprawdź czy uwzględniono wszystkie roszczenia.
Prowadzimy również sprawy związane z podwyższaniem rent powypadkowych, nawet jeśli były przyznane w latach 80 – tych, 90 – tych.
Kontakt: tel. 721 401 000
www.kancelariaanlex.pl

2

(376 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Odszkodowania powypadkowe. Profesjonalna obsługa, jasne zasady współpracy http://www.kancelariaanlex.pl/

Bezpłatna analiza spraw. Wynagrodzenie uzależnione od sukcesu. Preferencyjne warunki = prowizja nie wyższa niż 16 % - VAT.

3

(0 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Kancelaria Prawna AnLex zajmuje się kompleksową obsługą prawną osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach przy pracy i innych zdarzeniach losowych.

Specjalizujemy się w waloryzacji świadczeń rentowych dla osób które otrzymują renty od zakładów ubezpieczeniowych, a wypadek miały w latach 80, 90 i współcześnie.

Waloryzacji podlegają renty z tytułu zwiększonych potrzeb oraz renty z tytułu niezdolności do pracy.

Nie pobieramy opłat wstępnych i zaliczek. Wynagrodzenie dopiero po uzyskaniu świadczenia. Prowizje nie przekraczają 16 % + VAT.

Środki pieniężne wypłacane są bezpośrednio na konto osoby Poszkodowanej.

Oferujemy jasne i uczciwe zasady współpracy.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie i bezpłatnie skonsultujemy sprawę.

Kancelaria Prawne AnLex
tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72
http://www.kancelariaanlex.pl/

4

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

W przypadku wyboru pełnomocnika w sprawie o odszkodowanie nie ma się co spieszyć, chyba że upływa termin przedawnienia albo trzeba zabezpieczyć sprawę karną.

Jeśli zamierzamy dokonać wyboru to należy sprawdzić:
1. kto się do nas zgłasza - prawnik czy agent od odszkodowań
2. jaką pobiera wysokość prowizji (ważne aby podał wartość brutto)
3. na czyje pieniądze trafia odszkodowanie po wypłacie - raczej należy unikać firm które chcą zabrać pieniądze na swoje konto bo potem może być problem z rozliczeniem
4. czy firma prowadzi również sprawę w sądzie
5. zagwarantować sobie w umowie, aby pełnomocnik nie mógł zawrzeć ugody bez zgody poszkodowanego

Przed podpisaniem koniecznie poprosić o wzór umowy.

Michał321 napisał/a:

mam pytanie jak to jest po wypadkach komunikacyjnych. jest bardzo dużo firm, które pomagaja w odszkodowaniach. Jakie macie doświadczenia z takimi firmami, czy warto z nimi podpisać umowę czy iść od razu do prawnika?

Jeśli chodzi o firmy zajmujące się dochodzeniem odszkodowań to faktycznie jest ich dużo. W przypadku podjęcia decyzji o zatrudnieniu pełnomocnika warto sprawdzić jego wykształcenie, doświadczenie, znajomość zagadnień (odbędzie Pan kilka rozmów i łatwo zorientuje się kto jaki poziom reprezentuje). Należy sprawdzić warunki umowy: jaka prowizja, na czyje konto przelewane są pieniądze, kto uiszcza koszty sądowe, jakie są kary umowne.

maciek6 napisał/a:

Witam znawców:) Versus,Anlex

Proszę mi powiedzieć ( z praktyki oczywiście) jeśli Sąd dał biegłym lekarzom termin na sporządzenie opinii 4miesiące,a jeśli złożyłem pismo do uzupełnienia tejże opinii,to czy też podobny termin będzie do sporządzenia ?

Z reguły jest już zdecydowanie krócej. Lekarz zna dokumentację i koncentruje się na zastrzeżeniach do opinii.

7

(30 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

maciek6 napisał/a:

witam

czy ktoś się orientuje (z praktyki) jak długo się oczekuje na UZUPEŁNIAJĄCA opinię przez biegłych sądowych? czy to ten sam czas oczekiwania jak przy wydawaniu pierwszej opinii?

dzięki!!!

Terminu ustawowego nie ma, a wiele zależy od tego jak obłożony jest biegły, jak skomplikowana jest sprawa i jak szczegółowe pytania do opinii uzupełniającej. Z doświadczenia wiem, że min. 2 m-ne może to potrwać.

bodzia napisał/a:

witam, zostałam potrącona na przejściu dla pieszych - kierowca zbiegł z miejsca wypadku- udało nam się ustalić jaki to samochód - mieliśmy również szkło pozostałe z reflektora (cześci reflektora) - na 2 dni trafiłam do szpitala z obrażeniami - stłuczenie głowy, rana tłuczona głowy okolicy potylicy - zszywana, stłuczenie prawego uda, obu kostek oraz uszkodzenie więzadła prawego kolana - wypadek miał miejsce 18 czerwca do dzis dnia nie zginam nogi. Kierowca któy mnie potrącił - jest 32 letnik człowiekiem nie mającym nawet prawa jazdy - nigdy go nie miał- ma zawisy za narkotyki - moje pytanie jest następujące co teraz powinnam uczynić i o jakie odszkodowanie mogę się ubiegać. Sprawa toczy sie na policji -w tempie ślimaczym - tzn zbieranie materiałów - i przygotowanie tych materiałów dla biegłego sądowego. Kierowca przyznał się podobno do winy - uszkodzony reflektor zatrzymała policja- szkło pasuje. Co teraz czas biegnie człowiek ten został wypuszvczony auto zosało mu wydane - policja niby pracuje. prosze o pomoc i inf czy ktoś orientuje się co mogę uczynić

Witam Panią,

Jeśli ustalono sprawcę i przyznał się do winy to z uzyskaniem świadczeń odszkodowawczych nie powinno być większych problemów. Odszkodowanie będzie wypłacone z ubezpieczenia OC samochodu, a jeśli takie ubezpieczenie nie zostało wykupione to odszkodowania wypłacie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Roszczenia najlepiej zgłosić po zakończeniu leczenia. Proszę zbierać faktury za leczenie i co jakiś czas dopytywać na policji jak przebiega dochodzenie.

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Kancelaria AnLex zajmuje się dochodzeniem odszkodowań dla ofiar wypadków:
•    komunikacyjnych
•    przy pracy
•    przy pracy w rolnictwie
•    w miejscach użyteczności publicznej (poślizgnięcia na chodnikach)

Reprezentujemy również osoby, które w wypadkach straciły osoby bliskie.

Nie pobieramy opłat wstępnych. Nasze wynagrodzenie uzależnione jest od sukcesu i nie przekracza 15 % + VAT.

Zajmujemy się sprawami wypadków, które miały miejsce po 10.08.1997 r.

Nasz Zespół gwarantuje wysoką jakość obsługi i skuteczne egzekwowanie odszkodowań.

Sprawdź nas i bezpłatnie skonsultuj swoją sprawę. Wyślij sms o treści WYPADEK – oddzwonimy!!!

Nawet jeśli otrzymałeś odszkodowanie zadzwoń do nas i sprawdź czy uwzględniono wszystkie roszczenia.

Prowadzimy również sprawy związane z podwyższaniem rent powypadkowych, nawet jeśli były przyznane w latach 80 – tych, 90 – tych. Wśród naszych Klientów mamy wiele osób na wózkach którym pomogliśmy znacznie podwyższyć świadczenia rentowe jakie otrzymują od Ubezpieczycieli.

Działamy skutecznie i uczciwie.


Kontakt:

tel. 721 401 000
lub poprzez stronę http://www.kancelariaanlex.pl/

10

(16 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Też o takim milczącym uznaniu roszczenia nie słyszałem, może wypadałoby poda jakiś przepis lub orzeczenie smile swoją drogą byłoby to ciekawym rozwiązaniem smile

as_87 napisał/a:

Dzięki za odpowiedzi! Będę jeszcze pytał w zależności od tego czyja wina zostanie uznana. A teraz mam pytanie odnośnie "roszczenia z utraconych dochodów" w przypadku gdy bym stracił pracę właśnie z powodu długiego L4 i to udowodnił pismem od pracodawcy, to renta przysługiwała by mi na okres niezdolności do pracy? czy do momentu aż nieznalazłbym jakiejkolwiek pracy? czy pracy z moim wykształceniem? jak to wygląda?

pozdrawiam

Jeśli doszłoby do rozwiązania umowy z powodu niezdolności do pracy lub z powodu upływu czasu na jaki była zawarta, a udowodni Pan, że zatrudnienie byłoby kontynuowane, to roszczenie o utracony dochód powinno obejmować okres niezdolności do pracy i ewentualnie okres wypowiedzenia jaki przysługiwałby z tej umowy - przynajmniej ja tak praktykuję smile
Oprócz zadośćuczynienia za krzywdę i utraconego dochodu może Panu przysługiwać jeszcze: zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich, odszkodowanie z tytułu przejazdów.

Proszę gromadzić rachunki za leczenie.

maciek6 napisał/a:

ponawiam pytanie - czy Sąd nie ma 14dni na podjęcie decyzji w mojej sprawie?

Panie Michale?


Sąd nie ma określonego ustawowego terminu na rozpoznanie wniosku o powołanie nowego biegłego.

13

(0 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Kancelaria Prawna AnLex zajmuje się kompleksową obsługą prawną osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach przy pracy i innych zdarzeniach losowych. Zajmujemy się: - zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów za klienta - oszacowaniem roszeń - reprezentacją przed ubezpieczycielem oraz w postępowaniu sądowym.

Specjalizujemy się w podwyższaniu roszczeń rentowych otrzymywanych od Ubezpieczycieli nawet jeśli wypadek był kilkanaście lat temu.

Nie pobieramy opłat wstępnych i zaliczek. Wynagrodzenie dopiero po uzyskaniu świadczenia. Zachęcamy zadawania pytań i konsultowania swoich spraw - to nie nic nie kosztuje, tylko trochę czasu.

Kancelaria Prawna AnLex www.kancelariaanlex.pl tel. 721 401 000

versus-wawa napisał/a:
maciek6 napisał/a:

Witam

Czy istnieje jakiś max. termin oczekiwania na opinie biegłych sądowych ?
...

Nie sad Czasami sąd zakreśla termin, w którym taka opinia powinna zostać zajęta.

Tylko deficyt biegłych jest tak duży, że nawet przy zakreślonym terminie nie wydają opinii o proszę o dłuższy czas smile

maciek6 napisał/a:

Witam

W jaki sposób ( co bierze pod uwagę ) Sąd przy wydaniu postanowienia o  "odpowiedzialności za szkody powstałe  w przyszłości" dla TU  ?

Głównie opiera się na opinii biegłych, którzy ustalają, czy uraz jakiego doznała powód może w przyszłości powodować ujawnienie się innych skutków, które na chwilę orzekania nie występują np. padaczka po urazie mózgowym.

piotrchoma napisał/a:

niestety nie, był to skok do wody z mojej winy, także ubieganie się o jakiekolwiek odszkodowanie odpada prawda?

Witam,

W Pana przypadku wchodzi w grę tylko renta z tytułu niezdolności do pracy z ZUS o ile zostaną spełnione przesłanki dotyczące jej uzyskania. Poniżej link do strony ZUS.

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400


Jeśli nie spełnia Pan przesłanek do tej renty może Pan wystąpić do Prezesa ZUS o rentę w ramach wyjątku.

17

(2 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

ej Ty ! napisał/a:

Sprawa toczy się wokół tego iż chcę podjąć się pracy. Na tą chwilę otrzymuję rentę z ZUS, plus rentę na zwiększone potrzeby i rentę wyrównawczą. Problem w tym, że po podjęciu pracy będę musiał zrezygnować (zawiesić wypłatę) z renty wyrównawczej (około 400 zł). Ubezpieczalnia proponuje mi sumę ugody wyliczoną na 15 lat. W tej chwili nie posiadam dobrego wykształcenia, ani nie posiadałem go w czasie urazu, lecz nurtuje mnie zapis "widoki na przyszłość" i "koszty przygotowania do innego zawodu". Czy po zdobyciu wykształcenia i dobrego zawodu ubezpieczyciel jest zobowiązany do podniesienia kwoty renty wyrównawczej do poziomu jaki mógłbym osiągnąć podejmując się nowej pracy czy nie ma to znaczenia, że zdobyłem wykształcenie i renta wyrównawcza już zawsze pozostanie na poziomie kwoty pensji w moim zawodzie sprzed urazu? Pytam ponieważ nie wiem czy brać co dają (bo to kwota za piętnaście lat do przodu, bo zdobycie nowego zawodu nic nie daje) czy też nie, bo jest całkiem inaczej niż mi się wydaje. Proszę o treściwe odpowiedzi.

Przy rencie z tytułu niezdolności do pracy należy brać pod uwagę zarobki hipotetyczne jaki poszkodowany mógłby osiągnąć gdyby nie wypadek z uwzględnieniem jego wykształcenia, doświadczenia, kwalifikacji itp. Fakt ukończenia szkoły czy zdobycia nowego zawodu po wypadku może być brany pod uwagę o ile były plany przekwalifikowania się przed wypadkiem.

Przed podjęciem decyzji o kapitalizacji należy w pierwszej kolejności dokonać ustalenia prawidłowej wysokości renty i dopiero później rozważać kapitalizację.

piotrchoma napisał/a:

Witam serdecznie tak jak w temacie, mam 27 lat, rok temu ukończyłem uczelnie wyższą, nie pracowałem po skończeniu szkoły. Miałem wypadek skutkujący złamanym kręgosłupem, rehabilitacja 8 miesięcy - postawiła mnie na nogi, dostaję 153zł dodatku pielęgnacyjnego. Orzeczono mi stopień znaczny w powiatowym urzędzie. Czy mam jakiekolwiek szanse na jakaś rentę?

Proszę napisać w jakich okolicznościach doszło do wypadku? Czy to był wypadek komunikacyjny?

19

(10 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

wojtek1970 napisał/a:

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Wracając do Mojego "wypadku", mam jeszcze jedną Prośbę.
Proszę o odpowiedź:
czy, mogę starać się o odszkodowanie z Polisy PZU sprawcy wypadku ?.
"Sprawcą wypadku" jest Moja Żona, która pchała wózek, który wjechał w ową dziurę i właśnie wtedy z niego wypadłem... itd...itd

Jeżeli tak, to odszkodowanie według tzw. "katalogu" tj.:
http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm
Czy Sam, mogę zaproponować kwotę odszkodowania ?

Jeszcze raz Proszę (jakoś ogarnąć % zrozumieć), te zakręcone pytania i spróbować odpowiedzieć.
   
Kończąc, to czy ew. jakieś konsekwencje ze strony PZU, grożą sprawcy wypadku ( Mojej Żonie )

Osobiście doradzałbym jednak wystąpienie o odszkodowanie od zarządcy / właściciela chodnika. Proszę ustalić w Wydziale Geodezji i Katastru do kogo chodnik należy i wystąpić do wskazanego podmiotu o podanie danych ubezpieczyciela.

20

(39 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

ona_zaciekawiona napisał/a:

Witam
dzisiaj przyjechał do mnie agent z firmy EFG oferując mi odszkodowanie po 10 latach kiedy miałam wypadek. Oferował sie jako dobra firma a prowizję od wygranej sprawy oszacował od 20 do 40 % odszkodowania. Powiedzcie czy ta firma naprawdę jest dobra? Czy to nie naciągacze?

Opinii o tej firmie nie mam, musi Pani poczytać na innych forach z tym, że opinie nie powinny być decydującym czynnikiem przy wyborze.

Prowizja rzędu 30 - 40 % jest bardzo duża i chyba odradzałbym podpisanie umowy z taką firmą. Proszę napisać co się stało, może na forum będziemy w stanie pomóc.

Pozdrawiam

maciek6 napisał/a:

witam

czy TU udziela informacji na temat wypłaconych świadczeń (ewentualnie kwot) osobom poszkodowanym w wypadku lub też sprawcy wypadku ?


A kogo dotyczy pytanie? Kto chce uzyskać informacje?

maciek6 napisał/a:
versus-wawa napisał/a:

Na opinie biegłych często czeka się bardzo długo. Ponadto biegli wcale tak chętnie nie chcą orzekać w sprawach sądowych, gdyż ich wynagrodzenie z tego tytułu jest czasami śmiesznie niskie. Ale tak otrzymują wynagrodzenie po wydaniu opinii. Czasami strona płaci zaliczkę z góry na poczet wynagrodzenia biegłego.

Sąd jak otrzyma opinie powinien ją przesłać stronach możliwie najszybciej.

Czy po wydaniu opinii bedzie od razu wyrok - tego nie wiem. To zależy od sprawy i tej konkretnej sprawy.


dzięki:)

...aby forum żyło  zadam jeszcze pytanie:)


biegli sądowi otrzymują pytania od Sądu na które muszą odpowiedzieć czy tylko i wyłącznie ustalają % uszczerbku oraz decydują o przyznaniu/nie przyznaniu renty ?

O przyznaniu renty decyduje sąd w oparciu o przepisy i zgromadzony materiał dowodowy. Opinie biegłych są jednym z dowodów, bardzo istotnym szczególnie jeśli chodzi o zwiększone potrzeby.

Zakres opinii wyznacza sąd w oparciu o wnioski dowodowe stron. To Pan może wnioskować zadanie biegłym konkretnych pytań.

djorkaef napisał/a:

Miałem pasy kierowca był trzeźwy.

To dobrze, Ubezpieczyciel nie będzie miał zatem podstaw do przyjęcie przyczynienia co skutkowałoby obniżeniem odszkodowania.

djorkaef napisał/a:

Witam,

11 września miałem wypadek byłem pasażerem do tej pory jestem w szpitalu dzisiaj juz 48 dzień.
Obrażenia to:
zlamane 11 żeber, przebite oba płuca, płyn w żołądku,krwiak który szybko się wchłonął,otwarte złamanie kości przedramienia lewej ręki,złamanie kości ramieniowej lewej ręki, złamanie kości ramieniowej prawej ręki,złamanie kości strzałkowej lewej nogi, Wybuch kręgu L5,wybicie palca. To jest to co pamiętam z karty.
Aktualnie zdjęli mi gips mam w obu ramionach jakieś gwoździe i jakieś blaszki w przedramieniu będe je nosił przez rok,rehabilitacja rąk potrwa bardzo długo, ortopeda powiedział że miałem wielorozszczepowe złamanie i mam zanik mięśni, teraz czekam na decyzję czy będą mi operować kręgosłup, jeżeli tak to wszczepią mi implant kręgu jak nie to będzie rehabilitacja.
Moje pytanie brzmi jakiego rzędu kwota ubezpieczenia wchodzi w grę ewentualnie jaki to może być % uszczerbku na zdrowiu, nie mam pojęcia o tym a mam zamiar zgłosić szkode z OC sprawcy i pewnie ubezpieczyciel znacznie zaniży kwotę.

Z polisy OC sprawcy wypadku ma Pan prawo do:
- zadośćuczynienia za krzywdę
- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, opieki, rehabilitacji
- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu

Proszę zbierać faktury, wykonać dokumentację fotograficzną.

Jeśli ma Pan jakieś dobrowolne ubezpieczenia to z nich również może Pan zgłosić szkody.

Co do pytania o kwoty to wpływ na nie ma wiele czynników, ale myślę że zadośćuczynienie zacznie się od 50-70 tyś w górę. Ważne jest czy miał Pan pasy bezpieczeństwa a kierowca był trzeźwy.

ewelix napisał/a:

Mój brat (18 lat) został potrącony przez samochód w drodze ze szkoły. Wina prowadzącego pojazd. Nie będę wymieniała uszczerbków - jest ich bardzo dużo, dodatkowo lekarz z pobliskiej przychodni odmówił udzielenia pierwszej pomocy po wypadku. Brat stracił bardzo dużo krwi i musiał czekać na operację. Zgłosiły się do nas dwie firmy:
* AKA ze Szczecina
* EUCO
Z tego co czytam, nie mają zbyt pochlebnych opinii. EUCO oferuje "usługi" za kwotę 25%, max 20%. AKA 20% z możliwością negocjacji.

Jakie są Wasze doświadczenia ze współpracy z tymi firmami?

Tak jak napisał Pan Michał prowizja nie powinna być wyższa niż 20 % brutto, a jeśli szkoda jest duża to trzeba negocjować. Proszę porównać jak najwięcej ofert, umów, sprawdzić kary umowne, możliwość wypowiedzenia umowy itp.
Warto też zastanowić się skąd te dwie firmy miały Państwa dane i wiedziały o wypadku?