Wiem, że na forum są osoby z różnymi niepełnosprawnościami, o różnych problemach i potrzebach. Biorąc pod uwagę Wasze życie codzienne: czy istnieje jakiejś urządzenie, przedmiot lub aplikacja, która ułatwiłaby Wam funkcjonowanie?
Od wielu lat myślę o stworzeniu czegoś, co pomoże innym. Nie chcę konkurować z ogromnymi firmami rehabilitacyjnymi, ale moje miejsce pracy, wykształcenie i wiedza pozwalają na to, by zaprojektować i rozpowszechnić coś całkiem nowego. Ze względu na ilość rodzajów schorzeń i wielorakość problemów nie jestem w stanie ocenić co tak naprawdę (a nie "okiem producenta") mogłoby wesprzeć osoby w jakikolwiek sposób niepełnosprawne (poza problemami architektonicznymi, społecznymi i ekonomicznymi).
Proszę zastanówcie się przez chwilę i napiszcie co w waszej sytuacji mogłoby pomóc, ułatwić czynność, która teraz jest uciążliwa lub zbyt złożona. Może jakieś uniwersalne uchwyty, urządzenie do ćwiczeń, aplikacja mobilna? Wszystkie możliwości są dozwolone.

2

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Absolutnie odradzam. Jeżeli ktokolwiek ma pojęcie o biomechanice zderzeń wie o tym jak działają siły w przypadku połączenia prędkości i wiotkiego ciała dziecka. To chroni, ale tylko i wyłącznie przed otrzymaniem mandatu. Nic nie zastąpi porządnego fotelika utrzymującego kręgosłup dziecka we właściwej pozycji (podpupniki również nie są dobrym rozwiązaniem).